Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

nie bede co roku kupowal "tej samej" konsoli bo to tez jest przegiecie

 

oczywiście że to ogromne przegięcie, nintendo leci w kulki...

ja być może zdecyduje sie na zakup, jestem fanatykiem MH i to już by była 3 kaonsola którą bym kupił dla tej serii, jednak te lepsze textury kuszą, chociaż mam ogromną nadzieje że przed premierą dostane jeszcze jakieś lepsze porównania grafiki nie robione komórką.

 

oczywiście jeśli bym sie zdecydował to nie omieszkam przy okazji wykląć nintendo od najgorszych bo już teraz jestem wściekły że mnie "zmuszają" ... eh co zrobisz? nic nie zrobisz..

ludzie zbyt łatwo łykają złe pomysły nintendo - sony i MS zostaje mocno zjechane za każdy głupi pomysł (chociażby wycofanie sie ze sterowania ruchowego szybko po premierze bo widzieli że ludzie mają to w (pipi)e, i oczywiście duża zmiana w stretegii MS i skasowanie DMR i braku możliwości odsprzedania - ludzie sie wściekli i MS ustąpił, tymczasem z jakiegoś dziwnego powodu na nintendo ludzie sie nie wściekają tylko łykają bez popity każdy szajs :/

jak tak dalej będzie to nintendo coraz bardziej będzie przeginać pałe...

myślałem że wiiu będzie jakimś strzałem z liścia na otrzeźwienie, ale wydaje sie że po tragicznym pierwszym roku i tragicznej sprzedaży i ogólnym niezadowoleniu z kolejnej konsoli znacznie słabszej od konkurentek wystarczyło że N wypuściło kolejnejne 3 gry z mario w tytule, pokazało zapowiedź zeldy i już nagle ludzie sie rzucają ... mimo tego że devi 3rd pary olewają tą konsole - to powinien być dla niej śmiertelny cios, ludzie powinni być oburzeni, ale wystarczy nowe mario i nintendo ma wszystko wybaczone... z takim podejściem nic sie nie zmieni i dalej będą wałki robić bo poprostu mogą (dokładnie tak samo jest z CODem - już wyszło z 6 identycznych części na starym silniku ale nadal sprzedaje sie dobrze więc twórcy nie muszą sie wysilać i robić czegoś nowego)

Odnośnik do komentarza

@Yano - a jak ja kiedyś napisałem że Nintendo to właśnie taka święta krowa branży gamingu to mnie zrugali i zarzucili minusami ;-) Ale na prawdę cos w tym jest. Ilekroć patrzę na niektóre zagrywki i pomysły "Big N" stwierdzam że w przypadku Sony czy MSu nie było by bata żeby takie coś przeszło bo ludzie by ich po prostu za jaja powiesili. A tymczasem w Kioto wszystko gra, nikt się nie oburza ani nie obrusza, wręcz przeciwnie - ludzie zachwyceni przyklaskują "tak Panie Iwata, kupimy po raz n-ty tą samą konsolę". Dlatego odnoszę nieodparte wrażenie że Nintendo "wolno więcej", tylko dlatego że to Nintendo.

 

Co do WiiU - sam ostatnio kupiłem ten sprzęt jako odskoczenie dla PS4. Wstyd się przyznać, ale stary koń (31 lat) i na prawdę dobrze się bawię przy Marianie. Tyle że to o czym piszesz - brak supportu 3rd party to bardzo duża wada tej konsoli i tak na dobrą sprawę przekreśla ją jako platformę wiodącą. Dlatego najpierw kupiłem PS4 i nie mam wątpliwości że będzie to moja główna konsola tej generacji. WiiU traktuje trochę jak fanaberię, odskocznie do "normalnych" tytułów. Nintendo ma trochę swoich marek, ale obawiam się że w przypadku WiiU na dłuższą metę ukiszą się we własnym sosie. Sprzęt nie jest tak "innowacyjny" jak pierwsze Wii więc każuale i niedzielni gracze nie będą na nią patrzeć tak przychylnym wzrokiem jak na poprzednika, a osoby oczekujące bardziej "typowych" marek i tytułów skreślą ją choćby za sprawą braku blockbusterów pokroju FIFY, CoDa, nowych AC i im podobnych. Mam nadzieję że Nintendo wyciągnie z tego wnioski i w kolejnej generacji nie będą obstawiać tyłów, ale to czas pokaże. Tylko żeby mi się nie ważyli wydawać za rok jakiegoś newWiiU bo się poważnie wkur#ie.

Odnośnik do komentarza

Hmm, piec mowisz, czyli jest bezpiecznie :P ? No dobra to w takim razie ja tez cos napisze. Od dawna juz sie zastanawiam wtf, ale ja naprawde nie rozumiem fenomenu Zeldy, a masa ludzi spuszcza sie nad kazda edycja  tej gry. Jak patrze na gameplaye, to widze zwykla platformowka jakich jest wiele na rynku.

A co do konsolki, to mam w d...ie N i ich wynalazki, gram na starym klasycznym 3ds kupiony za "trzy stowki" i nie mam zamiaru kupowac kolejnej. Warunek jest jeden - MH5 na new3ds. Wtedy nie bedzie wyboru...

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, sam też uważam, że Nintendo momentami przesadza i naciąga graczy. Sam też nie rozumiem fenomenu kultu Nintendo, jak już wspomnieliście wyżej - gdyby Sony albo Microsoft wyskoczyło z czymś takim jak Ninny z new3DSem, to obie firmy by się nie pozbierały. A jako, że Big N to zrobiło... PRAISE THE SUN ! um... tzn praise the lord :reggie:

Odnośnik do komentarza

Na rynku jest juz 5 wersji 3dsa i nie sa to roznice jak np w pleju ze poprostu slim z niezmieniona funkcjonalnoscia (pomijam np skasowanie wstecznej kompatybilnosci bo sony zostalo za to zjechane)

 

Wyobrazcie sobie ze psvita jest o 10% silniejsza od psp. Pies z kulawą nogą by tego nie kupil (i tak malo kto kupuje mimo ze jest znacznie solniejsza i nowoczesniejsza niz psp albo 3ds). A new3ds sprzedaje sie jak cieple buleczki.

Mowi sie ze konsole sa hamulcem w rozwoju gier i spowalniają mozliwosci pc. To co powiedziec o wii i wiiu ktore w momencie premiery mialy bebechy z odchodzacej generacji

Odnośnik do komentarza

Ragus każdą broń warto wypróbować bo kazda ma zalety i wybór zależy bardziej od preferencji i stylu gry. Nie ma tek ze jakas jest wyraznie najlepsza.

SA jest dobry ale jak nie lubisz takiego stylu gry to bedzie ci sie slabo gralo i to mozna powiedziec o kazdej broni.

nawet sns ktory uchodzi za slabego i dla noobow moze niezle sie sprawdzac jak ktos lubi szybkie combosy iczeste uniki (a nie lubi powolnych broni)

 

Potem napisze wiecej bo teraz jestem na komorce

Odnośnik do komentarza

sns jest dla noobów w takim znaczeniu że nowicjuszowi najłatwiej nią grać (co nie znaczy że jest najskuteczniejsza, ale nowicjusz innymi broniami będzie się bardziej męczył niż snsem albo w ogole sobie nie poradzi. a snsem kazdy sobie poradzi. LS też jest w miare przystępny ale jednak mniej niż sns)

 

 

btw w demie sns ma w sobie sleep - nie wiem dlaczego ale zabiłem nim żabe i ani razu nie udami mi sie jej uśpić. ciekawe czy w demie wyłączyli czy to to jakaś nierozwinięta wersja która ma tak mało usypiania że nie zdążyłem. ale przyznam że to dziwne bo wcześniej nawet słabą bronią (ale szybką czyli jak sns) zwykle dało sie uśpić. a dobrą bronią kilka razy nawet. naprawde byłem zdziwiony że w czasie ponad 15min walki ani razu nie wszedł sleep

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

hmm no nie wiem do końca, o ile w MH3 łukiem grało mi sie tragicznie przez sterowanie to tutaj wydaje sie że jest troche lepiej, w dodatku są 2 opcje w sterowaniu

albo tak jak zwykle "trójkątem" (X) naciągasz i biegasz a trzymając R wchodzisz w tryb celowania (z tą kreską), albo odwrotnie - R naciągasz i biegasz a naciskając X włączasz lub wyłączasz tryb celowania (bez potrzby trzymania) - druga opcja chyba jest zrobiona dla tych co używają circle pada albo cycka z N3ds -bo wtedy atakujesz R i możesz celować gałką/cyckiem. w przypadku ataku pod X nie dało by się kompletnie jednocześnie naciągać łuku i obracac kamery gałką/cyckiem i trzeba by to robić krzyżakiem po lewej stronie.

więc niby powinno być w miare wygodnie....   w miare

myślę że bez tego (gałka po lewej stronie pod palcem wskazującym) strzelanie z łuku może być tylko średnio wygodne

original.jpg

 

 

z innej beczki - dodali nowy rodzaj strzału - oprócz strzału "lobem" który walił do góry i powodował grad pocisków, teraz niektóre łuki mają właśnie to co miały czyli lob, a niektóre mają power shot - działa tak samo jak lob czyli 2 przyciski jednocześnie i powoduje wystrzelenie strzału o jeden poziom bardziej naładowanego niż był w momencie wystrzału (np naładowanie lvl3 wystrzeli sie jako lvl4) w dodatku co jeszcze lepsze power shot można wykonać nie tylko w czasie strzału ale też ułamek sekundy po wystrzale - wtedy postać wykonuje 2 bardzo szybkie wystrzały jeden po drugim bez dodatkowego naciągania, w dodatku są to mocne wystrzały (wadą jest to że power shot zjada dodatkowo pasek staminy tak jak byśmy sie przeturlali)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...