Skocz do zawartości

Platformówki na next-genach w odwrocie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mate5

eee indyków platformerowych było sporo np mutant blobs attack, gucamelle, fez, braid, cave story, outland - kazdy super i kazdy to nowa marka.

 

Z gier od najwiekszych wydawcow to nowe marki to faktycznie chyba tylko lbp i pupetter

 

fez i cave story to nie są platformówki, równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że metroid to platformówka

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Już wiemy o trzech: LBP 3 (2.5D), Tearaway Unfolded i Ratchet & Clank. O ile sequeli R&C możemy być pewni, to jeśli ma wyjść kolejny wysokobudżetowy 3D platformer na PS4, to już chyba tylko z rodziny Jak & Daxter lub Sly Cooper. Nie liczyłbym jednak, że wezmą się za nie ojcowie serii, czyli Naughty Dog i Sucker Punch. Ale kto by ich nie robił, to i tak brałbym z pocałowaniem w rękę.

 

PS. Nad nowym IP dłubią przecież w Media Molecule, więc jest szansa na świetną platformówkę 3D.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Już wiemy o trzech: LBP 3 (2.5D), Tearaway Unfolded i Ratchet & Clank. O ile sequeli R&C możemy być pewni, to jeśli ma wyjść kolejny wysokobudżetowy 3D platformer na PS4, to już chyba tylko z rodziny Jak & Daxter lub Sly Cooper. Nie liczyłbym jednak, że wezmą się za nie ojcowie serii, czyli Naughty Dog i Sucker Punch. Ale kto by ich nie robił, to i tak brałbym z pocałowaniem w rękę.

 

PS. Nad nowym IP dłubią przecież w Media Molecule, więc jest szansa na świetną platformówkę 3D.

 

Mimo że każdego platformera co podał Kras łyknę z mega bananem i wypiekami na twarzy to w sumie dla mnie żaden nie jest "top aaa new platformer" choć ze względu na to, jak oddałem PS Vite bratu kumpla i nie ograłem Tearaway to dla mnie day one.

Jednak co do takich pełnych platformerów AAA to obstawiam jakoś po 3 latach generacji zaczną się wydawcy decydować na  jakieś AAA "skakanki" (no i na pewno nowy Rayman od Ubi).

Spokojnie za to trzymam WiiU bo tam do końca jej żywota na bank nie zabraknie co jakiś czas świetnych platformówek. Aha no i jest jeszcze cyfrowa dystrybujca gdzie gry typu Ori to mim zdaniem gry AAA z tym, że nie na płycie i 2,5 d.

Odnośnik do komentarza

Ale kolega o platformery 3D pytał - te najlepsze, których niestety jest jak na lekarstwo od lat :( 2D i 2.5D mają się ostatnio bardzo dobrze, głównie za sprawą niezależnych twórców. Ale rozbudowany platformer 3D jest tym, co fani gatunku kochają najbardziej. Chwała Nintendo, że w temacie dorzuca do pieca, ale - niestety - w 3D robią tylko Mariany. Na PS4, jak pisałem, remix Tearaway i reboot R&C - liczę ze z czasem dostaniemy sequele tych gier, pewnie coś nowego od Media Molecule, na pewno jest też szansa na Jaka czy Sly Coopera. MS ma do dyspozycji Banjo i Conkera, ale tutaj niestety jest dramat z oryginalnym deweloperem i samym podejściem firmy do tych serii.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale kolega o platformery 3D pytał - te najlepsze, których niestety jest jak na lekarstwo od lat :( 2D i 2.5D mają się ostatnio bardzo dobrze, głównie za sprawą niezależnych twórców. Ale rozbudowany platformer 3D jest tym, co fani gatunku kochają najbardziej. Chwała Nintendo, że w temacie dorzuca do pieca, ale - niestety - w 3D robią tylko Mariany. Na PS4, jak pisałem, remix Tearaway i reboot R&C - liczę ze z czasem dostaniemy sequele tych gier, pewnie coś nowego od Media Molecule, na pewno jest też szansa na Jaka czy Sly Coopera. MS ma do dyspozycji Banjo i Conkera, ale tutaj niestety jest dramat z oryginalnym deweloperem i samym podejściem firmy do tych serii.

On nie pytał o 3d ale o rasowe latformery. Dla mnie rasowe platformówki to zarówno 2d jak i 3d (zresztą sam podajesz lbp3 czyli 2,5 d). Na PS3 w stosunku do klocka i tak nie bylo dramatu jeżeli chodzi o te 3d (4 fajne nowe Ratchety - 4 za jednego i kolekcji HD Ratcheta u Jaka mimo, ż świetne to nie liczę - oraz Sly4). Mam nadzieję że chociaż tyle wyjdzie 3d na platformę Sony bo jakoś na Xboxa nie liczę, a szkoda bo mają duży potencjał (Banjo, Conker).

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Rasowe platformery to 2D, 2.5D i 3D. Mi szczególnie chodzi o rasowe platformery 3d ala Super Mario 64 czy Spyro the Dragon z PSXa. Bo zarówno Tearaway, jak i Litle big Planet, rasowymi platformerami nie są. Sony powinno podjąć śmiały krok i np. wykupić markę Croc - gdziekolwiek by się teraz nie znajdowała (croc był słodziutki i bardzo niedoceniony) i zrobić na jej bazie bajeczną platformówe na mairę Banjo-Kazooie, Jaka i Daxtera czy pierwszego Spyro the Dragon PSX. Naughty Dog ma w (pipi)e Jaka i za to wielki Fuck dla nich. Wkurza mnie, że Sony tak olewa niektóre kultowe już marki i sadzi nam jakieś śmieszne strzelaniny, którymi można się już wyrzygać. 

Odnośnik do komentarza

Do Sony. I już dwa razy zlecało nowe odsłony innym studiom: Daxtera zrobiło Ready at Dawn, a Jak & Daxter: The Lost Frontier - High Impact Games. Podejrzewam, że jeśli na PS4 będzie miała wyjść kolejna część, to raczej na pewno spod dłuta innego studio niż ND.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@balon, ostro wymęczyłeś Jak Lost Frontier  od High Impact Game czy Daxtera od Ready at Dawn?

 

Fajnie by było, gdyby Sanzaru Games zabrało się za nowego Jaka, a Ready at Dawn - gdy już skończą pracę nad  The Order, zaczęło robić Daxtera 2 na Ps Vite. 

 

No przecież napisałem że tego od RaD czyli tego jedynego właściwego,

 

i nie Daxtera 2 , a Jaka 2 :)

Odnośnik do komentarza

Raczej Sony wypięło się na Vitowiczów. Killzone M i Tearaway, to świetne gry, jednak singiel w tych pozycjach to poracha. Killzone ma jeszcze fajny multi, Tearawy natomiast niema nic, co by przyciągnęło gracza ponownie przed konsolkę. Od rasowych platformówek wymagam także różnej maści zbieractwa, które da mi frajdę nawet wtedy, jak już skończę podstawową ścieżkę. A Tearaway choć świetny, to rasowym platformerem na pewno nie jest. Zbieractwa tam tyle co kot napłakał i grę za pierwszym razem można pyknąć na siedemdziesiąt kilka procent, nie starając się za bardzo. Tearaway to pozycja w sam raz na jeden raz - zagraj i połóż na półeczkę, za kilka lat sprawdź bo pięknie wygląda i ma super klimat, ale jednak nie tędy droga. Wybaczcie takie spuszczanie na temat Tearaway, ale jednak w gruncie rzeczy, zawiodłem się na tej pozycji.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Temat do odświeżenia.

 

Dramat, dramat, dramat. Wysokobudżetowych platformówek nawet Nintendo nie robi. Handheldowe Mario3DWorld i średniackie DKCR to duże rozczarowanie dla mnie. Na PS4 szykuje się remake Ratcheta, który wygląda smakowicie. I to tyle w temacie. Portów Terraway i genialnego Rayman Legends nie liczę. Z generacji na generację jest coraz gorzej :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...