Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

zalezy od zasięgu w gruncie rzeczy. ja mam wszytsko w play w domu bo nie ma limitu na gb danych, zależy tez do czego, jak do maila to styknie najtańsza oferta, pamiętaj niektóre aktualizacje tableta potrafią ważyć kilka gb i aplikacji po 800mb (heartstone na androidzie xd) więc licz sie zeby nie chapnęło ci pół limitu.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystam z http://allegro.pl/internet-na-karte-orange-free-150gb-do-05-2016-i5340718989.html. Używam od lutego i żadnych problemów nie było, LTE śmiga, streamy w HD (np ze sport.tvp.pl).

 

Co do tabletu to ja używam Tablet Lenovo Yoga 2 10" LTE 16GB + 64GB karta i sprawdza się bdb do internetu i filmów (bardzo przydaje się podstawka) + bateria długo trzyma.

Z gierkami już trochę gorzej, bo niby śmigają dobrze (testowane z Icewind Dale, Heroes 3 i Herathstone) ale po dłużsyzm graniu się mocno grzeje i sypie komunikatami "throttling brightness due to thermal event".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

hej mam pytanie do ekspertów ;)

 

ojciec ma jakiegoś mały tablet, lenovo 7' (lenovo a1000-f), z androidem. mówi że ma z nim problem taki że jak go wyłącza kompletnie (przytrzymanie guzika power i wybranie opcji "wyłącz") to mu sie w torbie sam uruchamia i zżera baterie. nie używa go codziennie tylko co pare dni więc nie potrzbuje mieć włączonego na stałe - ale mowi że po wyłączeniu gdy po paru dniach go odpala to oakzuje sie że sie sam włączył wcześniej i bateria zdechła. tablet jest nowy, nie wiem od kiedy go ma ale pewnie góra ze 2-3 miechy

 

może poprostu przypadkowo w torbie naciska mu sie guzik power i dlatego sie uruchamia? (chociaż mowi że jest w jakims ochraniaczu i raczej nie powinien się sam naciskać) czy przyczyna może być jakaś bardziej skomplikowana, coś z systemem czy jakąś opcją auto uruchamiania?

 

 

i drugie pytanie - tablet brata młodszego, nie pamiętam teraz nawet firmy ale jakiś tani za 700zł był, ma ponad rok.

z nim jest kwestia taka że "miga mu ekran" (sam tego nie widziałem dopiero jutro pewnie oba tablety zobacze).

wiem że to mało informacji ale moje pytanie jest takie - czy jest jakaś szansa że migający ekran może zależeć od software'u i przeinstalowanie systemu czy inne zabawy cokolwiek dadzą? czy nie ma szans, i jak miga to na 100% kłopot sprzętowy?

 

będę wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Wiesz co, ten iPad to leży u mnie na biurku. Apple nie chwali się ilościami iPadów ale większość analiz jednak mówi (ale nie wiem na ile są trafne), że sprzedaż iPadów nie jest taka dynamiczna jak iPhone'ów. iPhony pcha do przody to, że szczególnie w USA sprzedają się telefony głównie z umowami więc co 2 lata większość ludzi je wymienia. iPadów nie wymieniasz tak często (w ogóle tabletów i kompów). No i długo iPad był za wielki dla niektórych ludzi - brali 7" bo im było lepiej gdzieś w kieszeni upchnać czy w plecaku. Ja np wolałbym dołożyć i zamiast brać wypasionego iPada brałbym Macbooka Air 11". No i ok - szmelc. Niech będzie. Ale z jakiegoś Nexusa 7 można korzystać, można coś przeczytać a cena 3x mniejsza. No to nie są małe różnice. Czasem do 3 rzeczy wydać prawie 3000 może być problemem...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś Lenovo Yoga 2 10 z Windowsem na pokładzie? Szukam czegoś mniejszego i lżejszego od laptopa,co będzie mi służyło do internetu i pisania w Wordzie. Znalazłem taki model,ale opinii lub recenzji nie jest tak dużo jak przy urządzeniach na Androidzie,więc będę wdzięczny za jakiekolwiek.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wiesz co, ten iPad to leży u mnie na biurku. Apple nie chwali się ilościami iPadów ale większość analiz jednak mówi (ale nie wiem na ile są trafne), że sprzedaż iPadów nie jest taka dynamiczna jak iPhone'ów.

IPada trzymasz w domu, a iPhone'a masz ciągle ze sobą. Przecież nie będziesz pokazywał ludziom, że masz IPhona 3G, jak już 6stka jest na rynku? Bo to siara.

Za to iPada można mieć starego w domu i dalej wszystko dobrze chodzi.

Oczywiście trochę podkoloryzowałem, jakoby ludzie kupowali telefony na pokaz, ale na raczej coś w tym jest.

Sam mam starego iPada 3 i wszystko hula dobrze. Był jakiś psujący updejt, ale teraz naprawili i dalej jest ok. Ale w sumie nic tam nie jailbrekowałem, nie instaluję każdej gierki, głównie siedzę na Safari, odpalam jedną grę, czasem YT. Myślę, by kupić jakiś tablet z Androidem i mieć tam wszystko + do tego iPhone 5s, malutki 4-calowy. A nie tą wielką Zetkę!

Najlepiej mieć w domu dwa sprzęty: tablet i smartfon i dwa z osobnymi systemami operacyjnymi.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś tak może robić to tak pewnie najlepiej. U mnie się tablet średnio sprawdza a ostatnio padła teoria Jobsa, który twierdził że ludzi MUSZĄ mieć możliwość używania telefonu jedną ręką. Dla niektórych jest to ważne ale wielu ludzi nie przykłada jednak do tego wagi. A to był koronny argument przed zwiększaniem rozmiaru iPhone'a. I 5.5" iPhone się sprzedaje a korzystać z niego jedną ręką mogą głównie koszykarze. Ja jeżdżę autem, potem nagle muszę coś szybko napisać jak gdzieś stanę, w robocie i tak MUSZĘ mieć kompa, dlatego dla mnie tablet jest słabym pomysłem. Szczególnie że w domu nie ma mnie od 9 do 19-20 a potem to ja już nie chcę w ogóle elektroniki oglądać ;-) 

 

Ale zgadzam się, że warto mieć coś w każdym ekosystemie żeby SAMEMU się przekonać, chociaż na chwilę, co z czym się je. Inaczej jesteśmy niewolnikami czyiś opinii i marketingowych gierek. Zresztą z konsolami mam podobnie, w każdej generacji jak wychodziły fajne ekskluzywne tytuły to kupowałem konsole i MS i Sony. I czyjeś gadanie co jest lepsze mam gdzieś :-)

Odnośnik do komentarza

Jakaś dobra apka żebym mógł sobie streamować filmy z PC na iPada? Mam PlayerXtreme ale tu mogę tylko przesłać plik przez wifi na tablet a nie chcę przesyłać tylko streamować.

 

Air Video HD.

 

Jakie ryzyko biorąc tablet po ekspozycji? Zastanawiam się czy warto zaoszczędzić parę stówek ale czy taki egzemplarz może mieć kłopoty z trzymaniem baterii? 

 

Bateria dostała po du.pie, ekran też. To kilkanaście godzin dziennie włączony i świecący sprzęt dotykany mnóstwem rąk, na pewno jeszcze porysowany i z krótką gwarancją. Nie kupiłbym..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...