Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Rok temu kupiłem za podobną kwotę Asusa HD 7 i jestem bardzo zadowolony. Od tego czasu pojawiły się oczywiście jakieś nowsze modele tej firmy. 

 

Natomiast nie używam go do gier, głównie przeglądam neta, oglądam filmy i uczę się wykładów w PDF. Androidowe The Walking Dead testowałem i działa, choć trochę zamula, ale nie odpalałem innych wymagających produkcji.

Odnośnik do komentarza

No ja się upewniłem, że tabletu praktycznie nie używam. Dostałem z firmy Air2 z LTE i włączam go 3 x dziennie, sprawdzam na nim strony naszej firmy i głównie po to go dostałem. Wcześniej miałem Acera 7.9 z przekątnymi 4:3, gdzieś się wala Galaxy Tab 2 i dopiero od retiny i fullhd to te tablety mają sens. Można strony bez poszarpanych czcionek czytać, tak samo komiksy czy PDFy. iPad Mini 1 jest taki sam jak ten Acer (Acer to jego podróbka) i nie brałbym czego co ma 1024x600 czy tam 800 już. Galaxy Tab 2 to po prostu muł straszliwy, chodzi sensownie (tzn w ogóle chodzi) po zmianie romu na kitkata AOSP, na Samsungowym sofcie to jest w zasadzie do utylizacji.

 

Air 2 fajny ale co na tym robić? Do gier mam 3DS, PS3, PC, za duży żeby to ze sobą nosić. Jedyne co to wieczorami albo na kanapie coś czytam. W metrze szybciej sięgnąć po telefon a przy 5" coś już na nim przeglądać można, na IP4 było ciężko ;-)

 

Nie zmienia to faktu że mam jedno zastrzeżenie a myślałem, że takich nie będzie - wydaje mi się, że ekran nie jest równo podświetlony, szczególnie po lewej stronie. Jakby był ciemniejszy obok ramki. Ktoś ma i zaobserwował taką rzecz? Próbować to reklamować?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Mam budżetowe kiano na windowsie 8.1, wczesniej miałem ipada. biorąc winde i "tablet do 400zł" wiedziałem na co sie pisze, czyli imo kiepski wyświetlacz i ekran, trzeba sie na pukać by pozamykać mniejsze okienka, sam system działa poprawnie, problemem jest brak aplikacji na ten system, nie ma facebooka ani youtuba, trzeba oglądac wsyztsko z przeglądarki xd. zaleta jest to ze to pełnoprawny pc.masz pulpit, zainstalujesz każdy program pctowy, dropbox i team viewer działa świetnie i intuicyjnie, działają wsyztskie gierki które uciągnie oczywiście (heroesy 3) można podłaczyć myche przez "blutut" i problem z precyzją znika. jak bym miał czas to bym sprawdził czy da radę sparować go z padem od xboxa i grac w gierki. Wadą też jest wykonanie, naprawde kiepskie plastiki i pseudo metal. no ale posiada modem 3g gniazdo pamięci (warto mieć karte pamięci, tablet zżera z 16 gb 15gb na winde xddd) wrzucac multimedia jest mega banalnie jak na pc, albo przesuwasz teamviewerem albo karte do pc i potem do tabletu, no i czyta kazdy format. Androida nie cierpie za brak bycia intuicyjnym, trzeba na nim posiedzieć by wykalibrować wszytsko by smigało, ios to ios świetne appki i wykonanie ale wiadomo swoje kosztuje. jak masz hajs to Ipad>>>>Dobry tablet z windą >>>dobry tablet z Androidem>>>>>>>>>>>> Budżetowy z a windą>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>budżetowy z androidem. jak masz xboxa też smartglass robi robote.

 

i jeszcze jedno. nie radze sobie z itune'sem i tym (pipi)aniutkim androidem, tu mam wszystko tak samo jak na pc z windowsem.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

No nie wiem o jakiej "kalibracji" piszecie. Andek jest w miarę intuicyjny, co gdzie ma itp. Czasem nawigacji nie ma na ekranie bo są klawisze. Jest bardzo dużo aplikacji, dużo się ostatnio firm wzięło też za pisanie gierek więc jest tego więcej niż było ale dalej iOS przoduje tutaj. Android jest cool ale musisz mieć conajmniej średniaka. Jakiś quad i ze 2gb ramu żeby to miało ręce i nogi. Windows NIE JEST przystosowany do tabletów jeśli wychodzisz poza metro, jak mam używać myszki to wole od razu laptopa, po co tablet wtedy? Bawiłem się Surface i nie jest to ani dobry tablet ani dobry laptop. Jak chcesz mix to spoko.

 

Miałem Andka średniaka i był ok, mam Andka stary (można by określić budżet), Galaxy Tab 2 i bardzo odradzam - za słaby jest niestety. Z iOS mam Air 2 i jest ok ale nie kupiłem go tylko użytkuję a jeśli miałbym kasę to bym jej tyle nie wydał prawdę mówiąc. Ale chodzi przyjemnie oczywiście.

 

Jeśli oglądasz jakieś streamy czy mecze i potrzebujesz flasha to teraz TYLKO winda. Obsługa flasha nigdy nie była aż tak dobra na Androidzie a Adobe zarzuciło projekt i od wersji 11 i andka 4.2 nie ma już oficjalnego flasha. Da się zainstalować ale nie działa to tak dobrze. Więc to jedyny przypadek kiedy lepiej wziąć windę. Chyba, że chcesz windę na czymś mniejszym niż PC i lżejszym, wtedy może to się sprawdza.

 

P.S. Są teraz też chińskie tablety z dual bootem (Android - Winda). Może ktoś się skusi :-) np. Teclast X98 Air 3G jest na aledrogo. W spojlerze taki rzut okiem pokazujący oba systemy :-)

 

 

Odnośnik do komentarza

Na nowych nie jest tak fatalnie jak było :-) Nawet się poprawił Touchwiz (nie sądziłem że to kiedyś napiszę)! Plus jest na pewno w postaci serwisu w kraju i w miarę przyzwoitych produktów, nie rozpadają się jak niektóry chińczyki. Ale... pewnie za cenę wybranego Samsunga znajdziesz coś szybszego innego producenta.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kobita potrzebuje tablet do pracy. Nie za duży, poręczny, prosty w obsłudze, precyzyjny ekran, musi być kompatybilny z PCtowym MS-Office, dobrze jak by była możliwość podłączenia klawiaturki, soildne wykonanie i dobra wydajność. Cena 1500-1800 zł (ale jak będzie mniej, to nie ma problemu)

Odnośnik do komentarza

Jak ma być w pełni kompatybilny z Office to może być iOS, Android bądź windows z aplikacjami Office 360 albo Windows z normalnym windowsem. Wtedy pełny office jak wszędzie. Przy czym to wg mnie komputer który czasem udaje tablet. Systemem najlepszym na tablety jest iOS (Android często nie różni się między telefonem a tabletem), potem Android.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mnie korci jakiś tani tablet z Windowsem 8, ostatnio te HP Slate 7 za 300 zł dało się wyrwać. Odstraszył mnie trochę 1 GB RAM-u, ale nie powiem, za takie pieniążki to kusząca sprawa. Mój N7 muli już tak koszmarnie (i nie jest to wina zasyfionego systemu, a raczej pamięć NAND umiera), że nie da się już go używać. Drugi raz w Androida na tablecie raczej się nie pakuję, iPad drogie gów,no, więc kurczę, może właśnie Windows.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...