Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem andkowego tableta, mam aira 2 z firmy i w zasadzie przy telefonie 5.5 to nie chce mi się ich wyjmować 90% czasu. Gdyby andkowy miał rozdziałkę odpowiednią to by mi spokojnie wystarczył do neta i komiksów, nic innego na nich nie robię. Bawiłem się jakimś dellem z Windowsem tylko mała rozdziałka, gdyby miał fhd tez by wystarczył. Przy słabym ppi bolą oczy od czytania.

Odnośnik do komentarza

eee raven, w jaki sposob niby zamordowales nand w tablecie, zapisales na nim 2 petabajty już ?

 

a gów,no mnie obchodzi jak, nawet po przywróceniu czystego systemu z factory image wybudzenie potrafi trwać wieki, a zanim chrome się włączy po tapnięciu na ikonę i zacznie odpowiadać na moje tapnięcia to dosłownie zdążę sobie herbaty zaparzyć. Jest wyraźny spadek płynności. Co ciekawe jak trochę się rozrusza (nie wiem, nawali sobie trochę do RAM-u pewnie) to jest ciut lepiej.

dlatego twierdzę, że jest to coś ze sprzętem, bo czyścić Androida to ja potrafię (wgranie factory image to nie jest jakaś czarna magia), a tutaj to nic nie daje

Coś chłopaki z ASUS-a dali du,py przy tworzeniu hardware'u, po prostu. Szkoda, na początku ładnie się tego używało.

Ale jednak to poki co nie ma ch,uja na iPada

 

Nom, marzy mi się najnowszy Air. Świetne urządzenie.

Odnośnik do komentarza

 

eee raven, w jaki sposob niby zamordowales nand w tablecie, zapisales na nim 2 petabajty już ?

 

a gów,no mnie obchodzi jak, nawet po przywróceniu czystego systemu z factory image wybudzenie potrafi trwać wieki, a zanim chrome się włączy po tapnięciu na ikonę i zacznie odpowiadać na moje tapnięcia to dosłownie zdążę sobie herbaty zaparzyć. Jest wyraźny spadek płynności. Co ciekawe jak trochę się rozrusza (nie wiem, nawali sobie trochę do RAM-u pewnie) to jest ciut lepiej.

dlatego twierdzę, że jest to coś ze sprzętem, bo czyścić Androida to ja potrafię (wgranie factory image to nie jest jakaś czarna magia), a tutaj to nic nie daje

Coś chłopaki z ASUS-a dali du,py przy tworzeniu hardware'u, po prostu. Szkoda, na początku ładnie się tego używało.

Ale jednak to poki co nie ma ch,uja na iPada

 

Nom, marzy mi się najnowszy Air. Świetne urządzenie.

 

 

wgrywales custom roma zamiast tego standardowego, ciezkiego systemu z masa go wna od producenta ?

Odnośnik do komentarza

Mnie korci jakiś tani tablet z Windowsem 8, ostatnio te HP Slate 7 za 300 zł dało się wyrwać. Odstraszył mnie trochę 1 GB RAM-u, ale nie powiem, za takie pieniążki to kusząca sprawa. Mój N7 muli już tak koszmarnie (i nie jest to wina zasyfionego systemu, a raczej pamięć NAND umiera), że nie da się już go używać. Drugi raz w Androida na tablecie raczej się nie pakuję, iPad drogie gów,no, więc kurczę, może właśnie Windows.

mówisz chyba o Hp Stream 7, to chyba najlepszy tablet z windowsem 8.1 w tej cenie na rynku, sam chce sobie kupic jak będzie znów w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza

Bison, ale jaki ciężki rom na Nexusa? Przecież tam prawie nic nie ma poza czystym aneksem i gappsami? Każdy custom HTC będzie cięższy bo ma nakładkę. Na nexusie nic nie ma. Ew jądro zmienić bo to może być szybsze ale rom to wystarczy zrootować. Aosp przecież bez niczego.

Odnośnik do komentarza

Zamordować fakt, zwolnić - wystarczy zapełnić na 98% np i wtedy odczyt znacząco spada podobno, tak samo jest np z dyskami SSD. Nie wiem jaki mechanizm za to odpowiadam ale ponoć jest dobrze od 0% do 90% zapełnienia dlatego np niektóre firmy robią dyski zmniejszone programowo, np 120 gb zamiast 128 - taki dziwny zabieg.

Odnośnik do komentarza

Nie robią zmniejszone tylko częśc fizycznej powierzchni nand jest przeznaczona na spare area. Mam dyski ssd, i nawet jak je zapełnisz w 100% to róznice zobaczysz tylko w syntetykach lub przy kopiowaniu dużego pliku - normalnie prędkość wynosi 500MB/s, po zapełnieniu 350 MB/s ale na małych plikach tego nie odczujesz.

 

Dlatego dziwnym jest obwinianie nośnika pamięci za działanie całego systemu. Albo hardware jest zwalony, albo software, pamięć nand przy przebiegach w smartfonie/tablecie jest nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z 8 ciężko o coś innego dobrego. Zależy do czego, jest parę Delli czy chyba ale proporcje 16:10 na Intelu. Do czytania i filmów też wystarczy, ekrany mają dobre, bawiłem się nimi gdzieś. Ale ogóle wg. mnie to komiksów, stron itd proporcje 4:3 są moim zdaniem najlepsze.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o system. iOS ma najlepsze wsparcie w tabletowe aplikacje, wielu z nich nie ma na Androidzie, lub są rozciągane z wersji smartfonowych. Nie oszukujmy się. Jest wiele fajnych tabletów poniżej 9 cali ale nie tak dobrze działajacych i z tak dobra baterią. Android na smartfonie i na tablecie to jednak dwie rożne pary kaloszy.

Odnośnik do komentarza

Tu się zgadzam - mi to specjalnie nie przeszkadzało bo w sumie tablet ma u mnie 2-3 funkcje, nie używam go za bardzo. Ale fakt faktem że często aplikacja jest taka sama i nawet nie ma wsparcia dla trybu landscape. Dlatego napisałem wyraźnie, że jeśli do czytania np. głównie, czy do PDFów (znajomy używa tabletów wyłącznie do czytania dokumentacji technicznej) to coś innego da radę też. Jeśli zaś ma być "do wszystkiego" do Mini będzie najlepszym wyborem.

 

A tak schodząc z tematu to w sumie Nexus na teraz 6 cali, do 7 niedaleko w sumie ;-)

Odnośnik do komentarza

Chodzi o system. iOS ma najlepsze wsparcie w tabletowe aplikacje, wielu z nich nie ma na Androidzie, lub są rozciągane z wersji smartfonowych. Nie oszukujmy się. Jest wiele fajnych tabletów poniżej 9 cali ale nie tak dobrze działajacych i z tak dobra baterią. Android na smartfonie i na tablecie to jednak dwie rożne pary kaloszy.

 

mam ipada ale brak integracji apek z systemem to jest po prostu porazka w iOS.

nie ma opcji abys z dropboxa wrzucil foto do maila, mmsa etc, musisz najpierw je sciagnac, zapisac, dopiero uzywac, paranoja jak sie uzywa iosa typowo biurowo

 

a nie daj boze dostaniesz zalacznik na maila to IOS sie nie zapyta czy otworzyc i nie masz listy programow

do samej, malowymagajacej konsumpcji mediow czy tekstow jest natomiast idealny

jak ktos potrzebuje wiecej i build quality to chyba tylko xperia z tablet w najnowszej odslonie

Odnośnik do komentarza

No to fakt. Ja po prostu go nie używam w taki sposób bo go prawie nie używam w ogóle. Same aplikacje to jedno ale nawet udostępnić link czasem to porażka ;-) Ja głównie pracuje na lapku albo na telefonie, ipad służy mi do testów paru rzeczy i tyle. Ja już miałem tablet i wiem ze go nie używam więc sam bym sobie nie kupił, po prostu dostałem z firmy.

Odnośnik do komentarza

U mnie odwrotnie, odkąd mam tab S 8.4  telefon wrócił do swoich podstawowych funkcji, po pewnym czasie go sprzątnąłem z niepotrzebnych appek bo jak miałem się zastanowić gdzie przejrzeć internet albo poczytać komiksy to wybór był oczywisty. Taki podział jest bardzo wygodny, nie ma się co łudzić że flagowe telefony mogą wszystko obsłużyć, duży ekran to duży ekran, a ten w tab s  to najpiękniejsze co moje oczy widziały, ale widzę że koledzy nie wspominają o nim.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy są zrażeni do Samsunga, innym nie odpowiada AMOLED. Ja lubię ale wypala się nieco, szczególnie belka w telefonach. Kwestia moim zdanie tego jak człowiek się porusza (wiem że to brzmi dziwnie). Jakbym jeździł autobusem do roboty czy coś w tym stylu to pewnie tablet miałbym zawsze gdzieś w okolicy ale jeżdżę głównie autem i po prostu telefon mam zawsze przy sobie a tabletu nie. Jasna sprawa że czytanie na nim jest przyjemniejsze, zdecydowanie przyjemniejsze ale dla mnie rozmiar tabletów powoduje, że jest świetny na kanapę po prostu, nie jak się człowiek ciągle gdzieś przemieszcza, musiałbym mieć jaką torbę czy coś małego ze sobą, przecież go ciąglnie nie będę w łapie trzymał. Telefon mam w spodniach po prostu. I nawet nie musi to być super flagowiec, nie gram w gry więc w zasadzie bateria jest mi bardziej potrzebna niż sucha moc.

 

Dla mnie też Android to akcesoria i USB OTG. Mam niektóre ważne rzeczy na nim, mam w portfelu pendrive z micro usb i zwykłym. Jak czasem coś muszę komuś przerzucić albo przeskanować kompa w robocie bo przez trojany firmowa sieć go odcięła to mogę to zrobić korzystając z telefonu, nie muszę mieć kompa przy sobie. Mi to bardzo życie ułatwia ale zdaję sobie sprawę, że takie funkcje nie każdemu są potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Mam mnóstwo komiksów w pdf i w jpg. Ale na laptopie ich się czytać nie da bo nie wygodnie więc myślę o tablecie. Nie tylko do komiksów ale też do netu. Chciałbym przeczytać coś przed snem w łóżku albo czasami coś na YT obejrzeć. Zastanawiam się nad Galaxy TAB 3 albo wystarczy dołożyć jakieś 600 zł i kupić Galaxy TAB S bo cholernie mi się spodobał. 

 

Odciążyłbym telefon aplikacjami które używam jak sprawdzanie pogody rano itp. Warto w to iść ? 

Odnośnik do komentarza

Tak, ale rozdzielczość Tab3 jest słaba i to widać. Jak do czytania to bebechy można olać ale skup się na ekranie, miałem ten sam dylemat, wziąłeś coś ze słabą rozdziałką i źle zrobiłem, pozbywałem się potem. Nawet lepiej poszukać jakiegoś chińczyka na Andku z pseudoretiną. Przy czytaniu na slabej rozdziałce tekstu - mnie oczy bolały. Teraz na Air2 nie mam tego problemu ale to jest drogi tablet. 

 

Zależy też jakiej wielkości szukasz. Można w dobrej cienie z 7" dorwać Nexus 7 2014 i to w zupełności starczy. Z 8" jest np  Dell Venue 8 16Gb Fhd - też do czytania spoko, dość nowy, chyba 660 nówka. Samsungi są przewartościowane. Porównaj tego Della z Tabe3 - cena podobna a tab ma wszystko słabsze, dosłownie (łącznie z kiepską matrycą).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...