Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że na starcie PS4 nie będzie ani Thief ani Phantom Pain bo w tej chwili obydwie gry ciekawią mnie najbardziej. Killzone może nie oferować wiele oprócz topowej grafy i dynamicznego strzelania a inFamous nie jest w stanie mnie przekonać do zakupu w dzień premiery. Thief gameplay'owo przypomina mi Dishonored i fajnie się prezentuje, choć nie jest to oprawa na miarę prawdziwego next-gena. 

 

Prawda jest taka, że pierwsze mutliplatformy, które w dodatku zapowiedziano także na odchodzące konsole będą na PS4/XOne wyglądały jak high-endowe porty z PC. Mam wrażenie, że PC-ty tym razem wyprzedzą te maszynki najszybciej w historii. 

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Trochę zaczyna mnie irytować to gdybanie Sony wokół używek:

 

 

 

" Najważniejsi są dla nas konsumenci i mówię tu o nabywcach PlayStation z całego świata. Wiem, że internet szerokopasmowy jest prawdopodobnie dostępny w każdym domu w USA, ale myślę również o graczach z innych krajów, gdzie dostęp do internetu jest bardzo ograniczony. Chcemy trafić do ludzi z całej kuli ziemskiej i dlatego też nie zdecydowaliśmy się na taki ruch jaki wykonał Microsoft.

Inna sprawa to również wartość kupionej gry. Wiem, że koszt kupienia premierowego tytułu, to dla wielu dość duże koszta. Chcę, by nasi konsumenci mogli zrobić ze swoimi grami co tylko zechcą. Mogą je oddać, pożyczyć albo odsprzedać do sklepu. Na tym polega definicja własności według Sony."

 by Jack Tretton

 

Sony w każdy sposób wykorzystuje internetowy hejt wokół decyzji M$ odnośnie używek. Dobrze wczoraj podsumował to Bleszinski. Kwestią czasu jest kiedy sami wprowadzą podobne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Bardziej pasuje określenie ryzykanci niż debile. Postawili na multimedialność, podkreślili ważne dla nich rynki i wprowadzili bardzo odważne decyzje. Myślisz, że jeśli patent z używkami się przyjmie to Sony się za to nie weźmie? A co (pipi)a gadali o przepustkach sieciowych? To samo co teraz. I jak wyszło?

 

Zgadza się. To samo gadali o przepustkach sieciowych, o płatnym online :P

Odnośnik do komentarza

Sony w korzystny sposób wykorzystuje ogólnoświatowy hejt na XOne. Jednocześnie sami z pewnością rozważają wdrożenie takich rozwiązań. Drugi lepszy przykład z rzędu: ile razy chwalili się ilością kont PSN i darmowym dostępem do usługi? Teraz chcą zachować pozory statusu free w PSN ale już za zwyczajne granie po Sieci będziemy bulić kasę i niech nikt mi nie wciska kitu o obniżeniu ceny konsoli dzięki takim decyzjom.

 

Historia lubi się powtarzać i za jakiś czas Microsoft będzie wyśmiewał Sony za wprowadzanie podobnych rozwiązań, z których wcześniej szydzili. Marketing teraz może i skuteczny ale pod spodem kulawy i na krótką metę. Jednak debilni fanboye Sony się cieszą i jednocześnie nie zdają sobie sprawy jak bardzo są ruchani w...

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ludzie niby łykają, że PS4 jest tańsze od Xone bo online będzie płatne? :P PS4 jest tańsze bo nie ma w komplecie zestawu z PSeye i Move, jak się dokupi te peryferia, które MS wsadza do zestawu to obie konsole kosztują tyle samo.

Odnośnik do komentarza

Tak samo było przecież z PS Move, które po skompletowaniu całego zestawu do w pełni komfortowej gry opiewało na taki sam wydatek co Kinect. Smutne bo niby każdy narzeka na obecną generację, pójście w casual, fałszywy PR a wciąż łykają obiecanki co do next-genów. Rzeczywistość jak zawsze brutalnie ich zawiedzie. PS4 tylko fajnie brzmi na papierze bo jak zbierzemy wszystko w całość to werdykt nie jest już taki jasny.

 

@pop: ten wybór to tylko pozory. Masz wybór nie grac online i co? Nie będziesz grał po zakupie takiego BF4 czy jakiejkolwiek gry ze zgrabnym multi? Jasne możesz twierdzić, że nie grasz online ale to w istocie odcinanie kompletnej zawartości produktu za którego świadomie płacisz 200 zeta.

 

Czy wybór pomiędzy komfortowym graniem na PS Move i Ps Eye a graniem przy ich pomocy po łebku bez wypasu jest w tym przypadku sprawiedliwy? Nie do końca bo i tak musisz wybulić na to co trzeba jeśli masz zamiar mieć najlepsze doświadczenie. Ludzie wciąż nie widzą w tym wszystkim iluzji.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Ja tege nie rozumiem..wiekszosc graczy konsolowych to juz dorsoli ludzie,czy naprawde oplata za te granie po sieci to taki super wydatek?

Gdyby w ps3 dalo sie placic za online,przynajmniej aby dostac ten cross chat to bym placil.

Teraz dostajemy gry za free,oblizki cen,cross game chat,jakies share inne (pipi)y i ludzie oczekuja,ze bedzie to darmowe?

Tak w gry f2p zagracie za free,bedziecie online nawet gdy nie zaplacicie..

Odnośnik do komentarza

 

 

A co dokładnie nie jest jasne?

 

To jakie podobne rozwiązania zastosuje Sony i czy z czasem konsola nie pójdzie tak samo w Social jak XOne.

 

 

A dlaczego z góry zakładasz, że tak będzie? Sony poszło w social, kiedy Microsoft odpalił Kinecta w 2010?

 

 

Ta decyzja będzie podyktowana analizą sytuacji. Kiedy wrzawa w temacie używek nieco ucichnie, wtedy Sony coś zacznie kombinować. Wydawcy staną się przychylni takim rozwiązaniom i doczekamy się podobnej inicjatywy na PS4.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

@Nemesis - to, że Sony wprowadziło płatny PSN, to tylko i wyłącznie wina M$, gdyby nie ich pomysł na płatny Xbox Live to dzisiaj nikt by nie ryzykował wymuszenia na kliencie dodatkowej opłaty. Oczywiście takie postępowanie Sony mi się nie podoba, ale z dwojga złego i tak wole konsole Sony, ponieważ gdy płacę za dostęp do neta otrzymuje każdego miesiąca bardzo świeże tytuły, natomiast XBL co mi proponuje ? Halo 3 ? Girsy 1 ? No offence, ale gadasz głupoty o tym, że teraz fanboje są je.bani w dupę. Proste, jeśli coś się sprawdza i teraz jest na porządku dziennym to my też to zrobimy - tak postąpiło Sony, widząc płatną usługę XBL.

Odnośnik do komentarza

Akurat z tym "waleniem w..." nie miałem na myśli Plusa tylko obecnego marketingu w stronę XOne bo minie kwestia czasu kiedy to samo spotka PS4. Obym się jednak w tym wszystkim co do tej pory w tej materii napisałem zwyczajnie pomylił. A tak w ogóle to dzisiaj za dużo marudzę chyba xD.

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...