Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawne jak Samsung kręci się w kółko, pierwszy ich tablet: Galaxy Tab był właściwie powiększonym smartfonem, ale telefonem nie był, bo był tabletem :)

Teraz wypuszczają sprzęt z coraz większymi ekranami zbliżając się do wymiarów ich pierwszego tabletu, ale to już nie są tablety, a smartfony.

Odnośnik do komentarza

tego typu rzecz jest też w każdym innym androidzie - podczas rozmowy przerzucasz na głośnik, zwijasz "widok dzwonienia" i np z pulpitu wchodzisz do notatnika i możesz sobie notować w trakcie rozmowy , swoja droga chyba nawet wygodniej pisac na klawie niż notować rysikiem (przynajmniej ja pisze szybciej na klawie niż długopisem)

To żeś ku.rwa Amerykę odkrył.

 

Nie jestem przekonany do telefonów z tak dużą przekątną ekranu. Używałem SG2 i nie byłem w stanie bez lekkiego nachylania ogarnąć go jedną ręką. Może mam za małe łapy.

Odnośnik do komentarza

Nie zmienia to faktu, że nowy Note2 to straszny sku rwiel i ten telefon powinien dostać jakąś nagrodę bo jest poprostu kozacki.

 

Yacuś bawiłeś się już tym? Ja tego w rękach jeszcze nawet nie miałem. A jak to jest z aktualizacjami softu na Andro-szicie - czy jak kupię taki telefon to się potem nie okaże że połowo aplikacji to nie kompatybilna jest a support systemu się skończył na dwóch mniejszych aktualizacjach? Bo to że SGS III będzie mieć full aktualizacje to jasne (chyba) w końcu to flagowy model.

Odnośnik do komentarza

Nie zmienia to faktu, że nowy Note2 to straszny sku rwiel i ten telefon powinien dostać jakąś nagrodę bo jest poprostu kozacki.

 

Yacuś bawiłeś się już tym? Ja tego w rękach jeszcze nawet nie miałem. A jak to jest z aktualizacjami softu na Andro-szicie - czy jak kupię taki telefon to się potem nie okaże że połowo aplikacji to nie kompatybilna jest a support systemu się skończył na dwóch mniejszych aktualizacjach? Bo to że SGS III będzie mieć full aktualizacje to jasne (chyba) w końcu to flagowy model.

 

SGS2 też był flagowym modelem...

Kupując jakikolwiek sprzęt na androidzie należy się liczyć z tym, że po jednej (a czasami w ogóle) aktualizacji nie będzie dalej wspierany. No, może poza Nexusami od Google, wprowadzane są rzadziej niż urządzenia innych producentów, stąd też dłuższy okres życia.

Miało być pięknie, a jest jak zwykle.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Nie zmienia to faktu, że nowy Note2 to straszny sku rwiel i ten telefon powinien dostać jakąś nagrodę bo jest poprostu kozacki.

 

Yacuś bawiłeś się już tym? Ja tego w rękach jeszcze nawet nie miałem. A jak to jest z aktualizacjami softu na Andro-szicie - czy jak kupię taki telefon to się potem nie okaże że połowo aplikacji to nie kompatybilna jest a support systemu się skończył na dwóch mniejszych aktualizacjach? Bo to że SGS III będzie mieć full aktualizacje to jasne (chyba) w końcu to flagowy model.

 

Widziałem go w pewnej firmie w Berlinie w tamtym tygodniu i powiem tak:

 

już sama recka na gsmarena zrobiłą na mnie wrażenie ale na żywo ten telefon zwala z nóg. oczywiście ja mam małe rączki i musiałbym trzymać go obiema jak duży tablet ale ten telefon to bajka. Jest duży, dużo za duży tak naprawdę ale nie o to chodzi bo pracuje się na nim świetnie. Mimo, że w życiu bym go nie kupił bo musiałbym go nosić w torbie a iphone wymiarami jest dla mnie wystarczający i SGS3 już jest dla mnie za duży ale Note3 to jak dobry super samochód - przełamanie pewnych barier bo nikt normalny nie zrobił by tego czegoś kiedy źle się to nosi w kieszeniach.

 

Ale kiedyś dawno temu jak jeździli przedstawiciele Coca Coli z tymi swoimi pda czy co to tam w zasadzie było, to ten telefon moim zdaniem jest idealny do korporacji i jest to złoty środek pomiędzy ipadaem, który nie potrafi dzwonić a zwykłym smartfonem. notowanie na tym, i jeszcze jakiś excel do tego i to będzie kombajn dla handlowców i menedżerów.

 

Minus to obudowa zrobiona na połysk, to akurat lipa jak w większości Samsungów, ale jakiś cienki pokrowiec i już jest pieknie.

Odnośnik do komentarza

. A jak to jest z aktualizacjami softu na Andro-szicie - czy jak kupię taki telefon to się potem nie okaże że połowo aplikacji to nie kompatybilna jest a support systemu się skończył na dwóch mniejszych aktualizacjach?

maciuś nie sraj ogniem! to nie jest tak że nic nie działa bez najnowszego softu, ja mam wersje 2.3.3 ktora chyba jest z 16 wersji wstecz względem najnowszej i wszystko mi działa!

jedyne co to mam nieco starszy inteface (inny wygląd blokady ekranu)

 

to nie jest tak jak na PS3 ze jak nie zrobisz aktualizacji to nawet do netu sie nie połączy i gry nie działją

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Siedzisz na przedpotopowym sofcie bez możliwości aktualizacji i jeszcze piszesz, że jest ok? Z tego co czytam to cały system poszedł mega do przodu od 2.3 do 4.0, a ty siedzisz gdzieś tam w okopach i cieszysz się, że możesz sobie w Angry Birds pograć. No spoko.

 

Fajny power user z ciebie ;]

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Siedzisz na przedpotopowym sofcie bez możliwości aktualizacji i jeszcze piszesz, że jest ok? Z tego co czytam to cały system poszedł mega do przodu od 2.3 do 4.0, a ty siedzisz gdzieś tam w okopach i cieszysz się, że możesz sobie w Angry Birds pograć. No spoko.

 

Fajny power user z ciebie ;]

Bo chodzi o to, że nie na każdym telefonie koniecznie opłaca się przechodzić na ICS z GB, bo ten pierwszy ma większe wymagania. Ja na mojej xperii Ray dalej siedzę na 2.3.4, bo czytałem na necie, że po wgraniu ICS kamera potrafi lagować, jest mniejsza wydajność w grach plus parę innych problemów i żeby temu zaradzić musiałbym się bardziej bawić z softem, ale póki co jestem zielony w tym więc zostawiłem jak jest, nowości z ICS chyba nie są tego warte. Nie żebym to traktował jako zaletę bo po co mi po update, który mi zmula telefon. Nie wiem też jaki telefon ma Yano, że dalej siedzi na 2.3, w każdym razie mówię jak to wygląda z pozycji kogoś z nie high-endowym andkiem.

Odnośnik do komentarza

Siedzisz na przedpotopowym sofcie bez możliwości aktualizacji i jeszcze piszesz, że jest ok? Z tego co czytam to cały system poszedł mega do przodu od 2.3 do 4.0, a ty siedzisz gdzieś tam w okopach i cieszysz się, że możesz sobie w Angry Birds pograć. No spoko.

 

Fajny power user z ciebie ;]

Bo chodzi o to, że nie na każdym telefonie koniecznie opłaca się przechodzić na ICS z GB, bo ten pierwszy ma większe wymagania. Ja na mojej xperii Ray dalej siedzę na 2.3.4, bo czytałem na necie, że po wgraniu ICS kamera potrafi lagować, jest mniejsza wydajność w grach plus parę innych problemów i żeby temu zaradzić musiałbym się bardziej bawić z softem, ale póki co jestem zielony w tym więc zostawiłem jak jest, nowości z ICS chyba nie są tego warte. Nie żebym to traktował jako zaletę bo po co mi po update, który mi zmula telefon. Nie wiem też jaki telefon ma Yano, że dalej siedzi na 2.3, w każdym razie mówię jak to wygląda z pozycji kogoś z nie high-endowym andkiem.

 

Ale na Twojej Xperii Ray zdecydowanie "opłaca się" przejść na ICS. Brednie w Internecie potrafią czasem zniechęcić do różnych rzeczy (HINT: xda developers > cokolwiek bo większość forów związanych z modyfikacjami na Androida to zbiorowisko gimnazjalistów, serio). Sprawdziłem specjalnie i masz stabilne i szybkie ROMy na ten telefon, więc polecam naprawdę poświęcić troszkę czasu na ogarnięcie co i jak i cieszenie się znacznie bardziej funkcjonalnym systemem (no i akceleracją sprzętową :­D).

 

Ja mam starszy telefon o porównywalnych podzespołach (HTC Desire), sprawdziłem ze 20 róznych ROMów i z czystym sumieniem mogę polecić taką zabawę - jest znacznie lepiej niż przy używaniu tego co proponują producenci.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę fajnie widać, jakie mity tutaj niektórzy uprawiają i jak bardzo pokutują stereotypy. Akurat Samsung to najlepszy producent jeśli chodzi o aktualizacje. SGS3 jest na A4.1, SGS2 ma A4.1 w drodze (będzie nawet z UI znanym z SGS3!), nie wiem jak to z Note 1 wygląda (A4.0 dostał niedługo po SGS2, czyli w miarę szybko). Akurat o swoje flagowce Samsung dba jak o żadne inne, nie można lepiej wybrać. Dość powiedzieć, że HTC One X nie ma jeszcze A4.1 (ale już w drodze jest One X+ i jakieś kolejne cuda), LG 2X w ogóle dawno na Androidze 2.3 utknął, Motorola zaś niedawno uaktualniła swoje RAZR-y do 4.0.

Odnośnik do komentarza

Siedzisz na przedpotopowym sofcie bez możliwości aktualizacji i jeszcze piszesz, że jest ok? Z tego co czytam to cały system poszedł mega do przodu od 2.3 do 4.0, a ty siedzisz gdzieś tam w okopach i cieszysz się, że możesz sobie w Angry Birds pograć. No spoko.

 

Fajny power user z ciebie ;]

nawet nie wiesz o czym gadasz a naiwniaki jeszcze cie plausują

 

"z tego co czytałem" ahaha

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wymień

 

also - zauważ że odpowiadałem waldusiowi o tym że starszy system nie oznacza że połowa rzeczy nie działa i to był głowny temat mojego posta, a tymczasem wielki myśliciel estel musial doj.ebac 3 grosze bo go boli że nie ma nawet działających map na swoim sjafonie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

wymień

 

also - zauważ że odpowiadałem waldusiowi o tym że starszy system nie oznacza że połowa rzeczy nie działa i to był głowny temat mojego posta, a tymczasem wielki myśliciel estel musial doj.ebac 3 grosze bo go boli że nie ma nawet działających map na swoim sjafonie

 

dziwisz się, że doje­bał te 3 grosze, skoro Ty bredzisz, że jedyne co dzieli 2.3.3 z Jelly Beanem to inny wyglad blokady ekranu? :­)

Odnośnik do komentarza

Siedzisz na przedpotopowym sofcie bez możliwości aktualizacji i jeszcze piszesz, że jest ok? Z tego co czytam to cały system poszedł mega do przodu od 2.3 do 4.0, a ty siedzisz gdzieś tam w okopach i cieszysz się, że możesz sobie w Angry Birds pograć. No spoko.

 

Fajny power user z ciebie ;]

nawet nie wiesz o czym gadasz a naiwniaki jeszcze cie plausują

 

"z tego co czytałem" ahaha

 

Przygadał kocioł garnkowi. A poza tym przeszło ci przez myśl, że może ludzie plusują innych, a ciebie minusują bo po prostu nie masz racji? Różnica między nami polega na tym, że ja przynajmniej zadaję sobie trud i jeżeli nie mam możliwości empirycznego sprawdzenia to przynajmniej czytam w necie, żeby wiedzieć co i jak. Ty pierdolisz farmazony, a później masz wielkie pretensje jak ktoś ci wytyka nieścisłości.

 

wymień

Zgoogluj.

 

a tymczasem wielki myśliciel estel musial doj.ebac 3 grosze bo go boli że nie ma nawet działających map na swoim sjafonie

Miło mi, że dostrzegasz różnicę w inteligencji między nami ;) A mapy póki co mnie nie bolą, bo nie muszę z nich korzystać. Mam appke jakdojade i starczy do poruszania się po mieście. W dalsze trasy wrzucam nawigację i też jest ok. Co nie zmienia faktu, że mapy ssą.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

wymień

 

also - zauważ że odpowiadałem waldusiowi o tym że starszy system nie oznacza że połowa rzeczy nie działa i to był głowny temat mojego posta, a tymczasem wielki myśliciel estel musial doj.ebac 3 grosze bo go boli że nie ma nawet działających map na swoim sjafonie

 

Version Release date Features 2.3 December 6, 2010

  • Updated user interface design with increased simplicity and speed
     
  • Support for extra-large screen sizes and resolutions (WXGA and higher)[31]
     
  • Native support for SIP VoIP internet telephony
     
  • Faster, more intuitive text input in virtual keyboard, with improved accuracy, better suggested text and voice input mode
     
  • Enhanced copy/paste functionality, allowing users to select a word by press-hold, copy, and paste
     
  • Support for Near Field Communication (NFC), allowing the user to read an NFC tag embedded in a poster, sticker, or advertisement
     
  • New audio effects such as reverb, equalization, headphone virtualization, and bass boost
     
  • New Download Manager, giving users easy access to any file downloaded from the browser, email, or another application
     
  • Support for multiple cameras on the device, including a front-facing camera, if available
     
  • Support for WebM/VP8 video playback, and AAC audio encoding
     
  • Improved power management with a more active role in managing apps that are keeping the device awake for too long
     
  • Enhanced support for native code development
     
  • Switched from YAFFS to ext4 on newer devices[35][36]
     
  • Audio, graphical, and input enhancements for game developers
     
  • Concurrent garbage collection for increased performance
     
  • Native support for more sensors (such as gyroscopes and barometers)

2.3.3 February 9, 2011

  • Several improvements and API fixes.[37]

2.3.4 April 28, 2011

  • Support for voice or video chat using Google Talk.[38]
     
  • Open Accessory Library support. Open Accessory was introduced in 3.1 (Honeycomb) but the Open Accessory Library grants 2.3.4 added support when connecting to a USB peripheral with compatible software and a compatible application on the device.[39]

2.3.5 July 25, 2011

  • System enhancements:[40]
     
  • Improved network performance for the Nexus S 4G, among other fixes and improvements
     
  • Fixed Bluetooth bug on Samsung Galaxy S
     
  • Improved Gmail application
     
  • Shadow animations for list scrolling
     
  • Camera software enhancements
     
  • Improved battery efficiency

2.3.6 September 2, 2011

  • Fixed a voice search bug

(The 2.3.6 update had the side-effect of impairing the Wi-Fi hotspot functionality of many Canadian Nexus S phones. Google acknowledged this problem and fixed it in late September).[41][42] 2.3.7 September 21, 2011

[edit] Android 3.x Honeycomb

 

 

 

 

magnify-clip.pngThe Motorola Xoom tablet introduced Android 3.0 Honeycomb.

On February 22, 2011, the Android 3.0 (Honeycomb) SDK – the first tablet-only Android update – was released, based on Linux kernel 2.6.36.[43][44][45][46] The first device featuring this version, the Motorola Xoom tablet, was released on February 24, 2011.[47] The update's features included:[43] Version Release date Features 3.0 February 22, 2011

  • Optimized tablet support with a new virtual and “holographic” user interface
     
  • Added System Bar, featuring quick access to notifications, status, and soft navigation buttons, available at the bottom of the screen
     
  • Added Action Bar, giving access to contextual options, navigation, widgets, or other types of content at the top of the screen
     
  • Simplified multitasking – tapping Recent Apps in the System Bar allows users to see snapshots of the tasks underway and quickly jump from one app to another
     
  • Redesigned keyboard, making typing fast, efficient and accurate on larger screen sizes
     
  • Simplified, more intuitive copy/paste interface
     
  • Multiple browser tabs replacing browser windows, plus form auto-fill and a new “incognito” mode allowing anonymous browsing
     
  • Quick access to camera exposure, focus, flash, zoom, front-facing camera, time-lapse, and other camera features
     
  • Ability to view albums and other collections in full-screen mode in Gallery, with easy access to thumbnails for other photos
     
  • New two-pane Contacts UI and Fast Scroll to let users easily organize and locate contacts
     
  • New two-pane Email UI to make viewing and organizing messages more efficient, allowing users to select one or more messages
     
  • Support for video chat using Google Talk
     
  • Hardware acceleration
     
  • Support for multi-core processors
     
  • Ability to encrypt all user data
     
  • HTTPS stack improved with Server Name Indication (SNI)
     
  • Filesystem in Userspace (FUSE; kernel module)

3.1 May 10, 2011[48]

  • UI refinements
     
  • Connectivity for USB accessories
     
  • Expanded Recent Apps list
     
  • Resizable Home screen widgets
     
  • Support for external keyboards and pointing devices
     
  • Support for joysticks and gamepads
     
  • Support for FLAC audio playback[49][50]
     
  • High-performance Wi-Fi lock, maintaining high-performance Wi-Fi connections when device screen is off
     
  • Support for HTTP proxy for each connected Wi-Fi access point

3.2 July 15, 2011[51]

  • Improved hardware support, including optimizations for a wider range of tablets
     
  • Increased ability of apps to access files on the SD card, e.g. for synchronization
     
  • Compatibility display mode for apps that have not been optimized for tablet screen resolutions
     
  • New display support functions, giving developers more control over display appearance on different Android devices [52]

3.2.1 September 20, 2011

  • Bug fixes and minor security, stability and Wi-Fi improvements
     
  • Update to Android Market with automatic updates and easier-to-read Terms and Condition text
     
  • Update to Google Books
     
  • Improved Adobe Flash support in browser
     
  • Improved Chinese handwriting prediction

3.2.2 August 30, 2011

  • Bug fixes and other minor improvements for the Motorola Xoom 4G

3.2.4 December 2011

  • "Pay as You Go" support for 3G and 4G tablets

3.2.6 February 2012

  • Fixed data connectivity issues when coming out of airplane mode on the US 4G Motorola Xoom

[edit] Android 4.0.x Ice Cream Sandwich

 

 

 

 

magnify-clip.pngThe Samsung Galaxy Nexus introduced Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

The SDK for Android 4.0.1 (Ice Cream Sandwich), based on Linux kernel 3.0.1,[53] was publicly released on October 19, 2011.[54] Google's Gabe Cohen stated that Android 4.0 was "theoretically compatible" with any Android 2.3.x device in production at that time.[55] The source code for Android 4.0 became available on November 14, 2011.[56] The update introduced numerous new features, including:[57][58][59] Version Release date Features 4.0.1 October 19, 2011

  • Soft buttons from Android 3.x are now available for use on phones
     
  • Separation of widgets in a new tab, listed in a similar manner to apps
     
  • Easier-to-create folders, with a drag-and-drop style
     
  • A customizable launcher
     
  • Improved visual voicemail with the ability to speed up or slow down voicemail messages
     
  • Pinch-to-zoom functionality in the calendar
     
  • Integrated screenshot capture (accomplished by holding down the Power and Volume-Down buttons)
     
  • Improved error correction on the keyboard
     
  • Ability to access apps directly from lock screen
     
  • Improved copy and paste functionality
     
  • Better voice integration and continuous, real-time speech to text dictation
     
  • Face Unlock, a feature that allows users to unlock handsets using facial recognition software
     
  • New tabbed web browser under Google's Chrome brand, allowing up to 16 tabs
     
  • Automatic syncing of browser with users' Chrome bookmarks
     
  • A new typeface family for the UI, Roboto
     
  • Data Usage section in settings that lets users set warnings when they approach a certain usage limit, and disable data use when the limit is exceeded
     
  • Ability to shut down apps that are using data in the background
     
  • Improved camera app with zero shutter lag, time lapse settings, panorama mode, and the ability to zoom while recording
     
  • Built-in photo editor
     
  • New gallery layout, organized by location and person
     
  • Refreshed "People" app with social network integration, status updates and hi-res images
     
  • Android Beam, a near-field communication feature allowing the rapid short-range exchange of web bookmarks, contact info, directions, YouTube videos and other data
     
  • Support for the WebP image format[49]
     
  • Hardware acceleration of the UI[60]
     
  • Wi-Fi Direct[61]
     
  • 1080p video recording for stock Android devices
     
  • Android VPN Framework (AVF), and TUN (but not TAP) kernel module. Prior to 4.0, VPN software required rooted Android.

4.0.2 November 28, 2011

  • Fixed minor bugs on the Verizon Galaxy Nexus, the US launch of which was later delayed until December 2011

(For Canadian consumers, 4.0.2 reportedly created a bug on the Galaxy Nexus that crashed the application market when users attempted to view details of any Android application. It also inadvertently reduced the NFC capabilities of the Nexus phone).[62][63] 4.0.3 December 16, 2011[64]

  • Numerous bug fixes and optimizations
     
  • Improvements to graphics, databases, spell-checking and Bluetooth functionality
     
  • New APIs for developers, including a social stream API in the Contacts provider
     
  • Calendar provider enhancements
     
  • New camera apps enhancing video stabilization and QVGA resolution
     
  • Accessibility refinements such as improved content access for screen readers[65]

4.0.4 March 29, 2012[66]

  • Stability improvements
     
  • Better camera performance
     
  • Smoother screen rotation
     
  • Improved phone number recognition[67]

[edit] Android 4.1.x Jelly Bean

 

 

 

 

magnify-clip.pngAndroid 4.1 Jelly Bean on the Asus Nexus 7 tablet.

Google announced Android 4.1 (Jelly Bean) at the Google I/O conference on June 27, 2012. Based on Linux kernel 3.0.31, Jelly Bean was an incremental update with the primary aim of improving the functionality and performance of the user interface. The performance improvement involved "Project Butter", which uses touch anti(pipi)ation, triple buffering, extended vsync timing and a fixed frame rate of 60 fps to create a fluid and "buttery-smooth" UI.[68] Android 4.1 Jelly Bean was released to AOSP on July 9, 2012,[69] and the Nexus 7 tablet, the first device to run Jelly Bean, was released on July 13, 2012.[70] Version Release date Features 4.1.1 July 9, 2012

  • Smoother user interface:
    • Vsync timing across all drawing and animation done by the Android framework, including application rendering, touch events, screen composition and display refresh
       
    • Triple buffering in the graphics pipeline

    [*]Enhanced accessibility

     

    [*]Bi-directional text and other language support

     

    [*]User-installable keyboard maps

     

    [*]Expandable notifications

     

    [*]Ability to turn off notifications on an app specific basis

     

    [*]Shortcuts and widgets can automatically be re-arranged or re-sized to allow new items to fit on home screens

     

    [*]Bluetooth data transfer for Android Beam

     

    [*]Offline voice dictation

     

    [*]New interface layout for tablets with smaller screens or phablets (whose screens more closely resemble that of a phone)[71]

     

    [*]Improved voice search

     

    [*]Improved camera app

     

    [*]Google Wallet (for the Nexus 7)

     

    [*]High-resolution Google+ contact photos[72]

     

    [*]Google Now search application

     

    [*]Multichannel audio[73]

     

    [*]USB audio (for external sound DACs)[73]

     

    [*]Audio chaining (also known as gapless playback)[73][74][75]

     

    [*]Stock Android browser is replaced with the Android mobile version of Google Chrome in devices with Android 4.1 preinstalled[76]

     

    [*]Abillity for other launchers to add widgets from the app drawer without requiring root access

4.1.2 October 9, 2012[77]

  • Lock/home screen rotation support for the Nexus 7[78]
     
  • One-finger gestures to expand/collapse notifications[79]
     
  • Bug fixes and performance enhancements

 

 

Zaraz yano rozprzestrzenila sie na kolejne tematy. Temat o polityce mu nie ywt(pipi)zal wiec teraz bedzie pier dolil tutaj te swoje herezje. Masz racje chlopie, roznicy miedzy tymi softami nie ma, czysta kosmetyka.

 

Wez popros lepiej aby cie uspili. Autentycznie ktos powinien cie strzelic w ryj abys sie w koncu ogarnal bo jestes taka pier dolona katarynka i ciagle pier dolisz 3po3.

Edytowane przez Yacek
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

wymień

 

also - zauważ że odpowiadałem waldusiowi o tym że starszy system nie oznacza że połowa rzeczy nie działa i to był głowny temat mojego posta, a tymczasem wielki myśliciel estel musial doj.ebac 3 grosze bo go boli że nie ma nawet działających map na swoim sjafonie

za duzo aby wymieniac:

http://developer.android.com/about/versions/android-4.0-highlights.html

Odnośnik do komentarza

Jemu chodziło chyba o to, że między 2.3 a 4.0 nie ma takiej ogromnej różnicy, że musiałby czym prędzej wymieniać swój telefon na nowszy. Nadal może używać swojego Androida 2.3, nadal 95% programów wspiera Androidy >2.2, nadal jest mu wygodnie. Tylko napisane po Yanowemu i w temacie-wojence wyszło jak wyszło :P.

 

Różnice są i to duże, ale to wciąż ten sam Android. To nie przeskok DOS -> Win 95, to raczej update Win XP -> Win 7. Nadal miliony ludzi siedzą na XP i mówią, że 7 im niepotrzebny, bo na XP mają wszystko co trzeba (a przy okazji trzymają się z daleka od Mac OS X i Linuksa z innych powodów). Pewnie nawet wśród tych, którzy wypowiadali się w tym temacie są tacy. Teraz tylko podmieńcie "Win XP" i "Win 7" na "Android 2.3" i "Android 4.0" :).

 

Nie będę sobą, jak nie wspomnę tutaj iOS, które jak zawsze jest najnowsze na wszystkich iPhone'ach, ale z tych wszystkich "200 new features" którymi chwali się Apple ciężko znaleźć coś naprawdę przydatnego i fajnego (i mówimy tu o nowościach, a nie nadganianiu rynku jak z nagrywaniem wideo, tapetami i folderami, kopiuj-wklej itd.). No, zje,bane mapy w iOS6 były ekstra, dużo śmiechu dzięki nim miałem ;).

Odnośnik do komentarza

Jemu chodziło chyba o to, że między 2.3 a 4.0 nie ma takiej ogromnej różnicy, że musiałby czym prędzej wymieniać swój telefon na nowszy. Nadal może używać swojego Androida 2.3, nadal 95% programów wspiera Androidy >2.2, nadal jest mu wygodnie. Tylko napisane po Yanowemu i w temacie-wojence wyszło jak wyszło :P.

 

dokładnie jak mowi raven, ale czego sie spodziewac po iphonowcach, napewno nie myślenia :P

 

i nie chodziło mi też o to żebyście rzucali linki do zmian ktorych nawet nie czytaliście, ja dobrze wiem jakie są zmiany, chciałem sprawdzić czy lucek potrafi wymienić konkretne dające dużą różnice zmiany <_<

 

Teraz tylko podmieńcie "Win XP" i "Win 7" na "Android 2.3" i "Android 4.0" :).

tutaj troche bym inne porównanie dał, bo jednak część nowych gier i programów może nie działać na XP, za to na starszym andku działa praktycznie wszystko, (już wiekszy problem mógłby być z mocą samej komórki np w kwestii nowych gier)

 

bredzisz, że jedyne co dzieli 2.3.3 z Jelly Beanem to inny wyglad blokady ekranu? :­)

jak bys chwile pomyślał to byś wiedział co miałem na myśli, to naprawde nie wymaga wielkiego wysiłku

 

ja przynajmniej zadaję sobie trud i jeżeli nie mam możliwości empirycznego sprawdzenia to przynajmniej czytam w necie, żeby wiedzieć co i jak.

za mało sobie trudu zadałeś bo nadal nie masz pojęcia jakie są realne różnice w użytkowaniu telefonu z 2.2 a 4.X i stąd wynikała bezsensowność twojego posta

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...