Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

i nie chodziło mi też o to żebyście rzucali linki do zmian ktorych nawet nie czytaliście, ja dobrze wiem jakie są zmiany, chciałem sprawdzić czy lucek potrafi wymienić konkretne dające dużą różnice zmiany <_<

 

Potrafi.

to niech powie ;)

 

wiesz, chodzi mi o kwestie które uzasadniały by stwierdzenie estela "hahah jano siedzi na prehistorycznym niedziałającym go.wnie i udaje power usera"

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje, czy power user jakby z definicji powinien posiadać najnowszy soft najlepiej z milionem tweaków?

 

Kurczę, nie wiem. Może dla ciebie Yano power user to ktoś kto chodzi na siłownię?

 

Suchar, wiem ;) Ale dostrzegam całkowity zanik linii komunikacyjnej i zaczynam się martwić, bo jeszcze trochę i będziemy gadać jak dzieci w piaskownicy:

A: chodź pobudujemy zamek z piasku

B: byłem dzisiaj na rowerku

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

ja nie wiem na jakim rowerku dziś byłeś ale lepiej zaprzestań bo rzeczywiscie coraz gorsze rzeczy gadasz

 

i o dziwo power user to nie tylko kompletny nerd kóry ma 8 komórek i instaluje na nich windowsy

 

zresztą to naprawde przykre że przy braku argumentów probujesz mnie zmieszać z błotem bo mam starsza wersje androida, co ci to daje? to nagle spowoduje że jednak iphone nie bedzie telefonem dla idiotów czy jak?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja nie napisałem nigdzie, że 2.3 nie działa, tylko że różnice pomiędzy 2.3 a 4.0 nie sprowadzają się do paska blokady ;)

Dla mnie sprzętowa akceleracja grafiki jest już wystarczającym powodem do zmiany :P (nie telefonu tylko systemu, jeśli się da)

zawsze się da.

nawet jak producent twierdzi, ze nie to community udowodni, ze to nieprawdaj ;)

Odnośnik do komentarza

ja nie wiem na jakim rowerku dziś byłeś ale lepiej zaprzestań bo rzeczywiscie coraz gorsze rzeczy gadasz

 

i o dziwo power user to nie tylko kompletny nerd kóry ma 8 komórek i instaluje na nich windowsy

 

zresztą to naprawde przykre że przy braku argumentów probujesz mnie zmieszać z błotem bo mam starsza wersje androida, co ci to daje? to nagle spowoduje że jednak iphone nie bedzie telefonem dla idiotów czy jak?

Chodziło mi o to, że dzieci często rozmawiają ze sobą w taki sposób, że jedno w ogóle nie słucha drugiego. Każdy mówi o czym innym. I tak się zaczyna robić w tym temacie. Zamiast wymiany argumentów to pierdolenie nie wiadomo o czym.

 

Nie muszę cię mieszać z błotem, bo każdy kto wchodzi do tematu może sobie sam ocenić twoją osobę. Pokazałeś już nie raz, że nie masz pojęcia o czym mówisz.

 

iPhone jest tak samo telefonem dla idiotów, jak Android dla power userów/biznesmenów (taki stereotyp androidowca starałeś się tu przeforsować).

 

i o dziwo power user to nie tylko kompletny nerd kóry ma 8 komórek i instaluje na nich windowsy

A kto to jest power user wg. ciebie?

Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o to, że dzieci często rozmawiają ze sobą w taki sposób, że jedno w ogóle nie słucha drugiego. Każdy mówi o czym innym. I tak się zaczyna robić w tym temacie. Zamiast wymiany argumentów to (pipi)enie nie wiadomo o czym.

no wiem, dokładnie o tym mówie, nie wiesz co sie dzieje z androidem a już tutaj skaczesz po power userach, moge robić z telefonem co mi sie podoba mimo że nie mam najnowszego softu, a gdybym miał taką potrzebe to mółbym go wgrać. producent nie narzuca mi jakichś porabanych ograniczeń żebym broń boże czegoś nie zepsuł klikając zły guzik

Odnośnik do komentarza

. A jak to jest z aktualizacjami softu na Andro-szicie - czy jak kupię taki telefon to się potem nie okaże że połowo aplikacji to nie kompatybilna jest a support systemu się skończył na dwóch mniejszych aktualizacjach?

maciuś nie sraj ogniem! to nie jest tak że nic nie działa bez najnowszego softu, ja mam wersje 2.3.3 ktora chyba jest z 16 wersji wstecz względem najnowszej i wszystko mi działa!

jedyne co to mam nieco starszy inteface (inny wygląd blokady ekranu)

 

to nie jest tak jak na PS3 ze jak nie zrobisz aktualizacji to nawet do netu sie nie połączy i gry nie działją

troll on

 

I narzekaj, że nowe iOS'y nie wprowadzają rewolucji, hahah.

To Android chyba nic nie wprowadza, skoro nie aktualizujesz systemu, oh, a może z tego powodu, że Android już nie wspiera twojego fona?

 

troll off

 

Dostrzegłeś w nowym Andku nowy wygląd blokady ekranu, brawo, jesteś prawdziwym power userem :)

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

lucek - android tez ma ograniczenia, tez niektore rzeczy wymagają roota, ale chyba jednak przyzasz ze ios ma o wiele wiecej ograniczeń

 

norbi - ja jechalem po telefonach nie po samym systemie, jesli chodzi o rewolucje, nikt sie nie spodziewa że zmiana systemu z 1.1 na 1.2 zmieni telefon w kosiarke

 

kwestia blokady ekranu zostala omówiona i wyjasniona, nie brnij

Odnośnik do komentarza

ja mam wersje 2.3.3 ktora chyba jest z 16 wersji wstecz względem najnowszej i wszystko mi działa!

jedyne co to mam nieco starszy inteface (inny wygląd blokady ekranu)

 

 

bredzisz, że jedyne co dzieli 2.3.3 z Jelly Beanem to inny wyglad blokady ekranu? :­)

jak bys chwile pomyślał to byś wiedział co miałem na myśli, to naprawde nie wymaga wielkiego wysiłku

 

Oh, oh, najlepiej pocisnąć po kimś i udawać, że ten ktoś źle przeczytał albo nie myśli. xD

 

Przepraszam wszystkich zainteresowanych ten kure­wny czerwony kolor, jednak myśliciel Yano najwyraźniej musi nam wytłumaczyć o co mu chodziło, więc specjalnie dla niego zaznaczyłem niezmiernie małe i nieistotne nieścisłości w jego wypowiedziach.

Co zatem miałeś na myśli?

 

To, że akceleracja sprzętowa wcale nie sprawia, że system chodzi znacznie lepiej? Że masa udogodnień i nowości nic nie pomaga i wcale nie usprawnia pracy ze smartfonem? Czy może to, że w olbrzymim stopniu ulepszono pracę z wieloma aplikacjami jednocześnie?

 

Jesteś żenujący, bo mógłbyś się przyznać do tego, że pier­doli­sz niesamowite farmazony ale brniesz w zaparte i zarzucasz mi brak myślenia. :­(

Edytowane przez LegionPolski
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ktos go bierze na serio?

To typ kolesia ktory wczesniej sprzeda swa matke niz przyzna racje komu innemu tak ze spoko. Zreszta jest wytrawnym trolem i mozesz spodziewac sie raz dwa riposty, ktora obnazy Twoj brak(?) logiki, czy czegokolwiek innego. Wszelkie dyskusje niewskazane, chyba ze masz duzo wolnego czasu, bo Yano zna sie na wszystkim i gdyby rozmowa zeszla na temat nawet metod skrecania sznurka do snopowiazalek, mialby wiele do powiedzenia.

 

ontopic

Clipboard019.png?9d7bd4

 

Smartfon, którego ekran jest czytelny w pełnym słońcu i bateria pozwalająca na sięganie po ładowarkę raz w miesiącu – fikcja? Wygląda na to, że nie. Firma Onyx stworzyła urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Android, które wyposażone jest w ekran wykonany w technologii e-ink – szykują nam się narodziny nowej kategorii urządzeń?

 

http://antyweb.pl/na-takiego-smartfona-moze-byc-spore-zapotrzebowanie/

Odnośnik do komentarza

UP - spoko rozwiązanie jak ktoś nie potrzbuje animacji na ekranie a lubi baterie trzymającą miesiąc. poprostu ekran z czytników e-booków ktory działa na zazasie zero jedynkowej, albo jest czarny albo nie (pixel), a gdy już sie wyświeli plixel to ekran moze zostać w takiej pozycji i przestaje czepać energie aż do zmiany kolejnego obrazu (zmiany pixeli). a pozostałe bebechy telefony pewnie też dostosowane do ograniczocnych możliwosci takiego ekranu powodują że bateria trzyma długo.

dla specyficznych odbiorców bardzo ciekawa rzcz, ale wątpie czy zdobędzie jakąś znaczącą część rynku

 

 

Oh, oh, najlepiej pocisnąć po kimś i udawać, że ten ktoś źle przeczytał albo nie myśli. xD

 

Przepraszam wszystkich zainteresowanych ten kure­wny czerwony kolor, jednak myśliciel Yano najwyraźniej musi nam wytłumaczyć o co mu chodziło, więc specjalnie dla niego zaznaczyłem niezmiernie małe i nieistotne nieścisłości w jego wypowiedziach.

Co zatem miałeś na myśli?

tak, wszystko odbieraj łopatologicznie i wprost a daleko zajdziesz

ale tak na serio, serio myslisz że jako ktoś kto używa androida od 4 lat zauwazył bym tylko zmiane ekranu blokady? serio tak myslisz? nie udalo ci sie wywnioskowac że to przenośnia?

a gdybym napsiał że na ziemi żyje tylko 6 osób też byś podkreślał na czerwono i krzyczał "jano mysli że na ziemi jest 6 osób!" ?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Oh, oh, najlepiej pocisnąć po kimś i udawać, że ten ktoś źle przeczytał albo nie myśli. xD

 

Przepraszam wszystkich zainteresowanych ten kure­wny czerwony kolor, jednak myśliciel Yano najwyraźniej musi nam wytłumaczyć o co mu chodziło, więc specjalnie dla niego zaznaczyłem niezmiernie małe i nieistotne nieścisłości w jego wypowiedziach.

Co zatem miałeś na myśli?

tak, wszystko odbieraj łopatologicznie i wprost a daleko zajdziesz

ale tak na serio, serio myslisz że jako ktoś kto używa androida od 4 lat zauwazył bym tylko zmiane ekranu blokady? serio tak myslisz? nie udalo ci sie wywnioskowac że to przenośnia?

a gdybym napsiał że na ziemi żyje tylko 6 osób też byś podkreślał na czerwono i krzyczał "jano mysli że na ziemi jest 6 osób!" ?

 

No 4/10 Ci daję bo próbowałeś coś tutaj. Gdybyś później nie krzyczał jak dzieciak do wszystkich "PODAJCIE MI RÓŻNICE MIĘDZY 2.1 A JELLY BEAN CO" to wyszłoby wiarygodnie, a tak faktycznie nie jestem w stanie uwierzyć, że mógłbyś być takim kompletnym idiotą, to musi być troll i nie chcę wierzyć inaczej.

 

 

Ale ktos go bierze na serio?

To typ kolesia ktory wczesniej sprzeda swa matke niz przyzna racje komu innemu tak ze spoko. Zreszta jest wytrawnym trolem i mozesz spodziewac sie raz dwa riposty, ktora obnazy Twoj brak(?) logiki, czy czegokolwiek innego. Wszelkie dyskusje niewskazane, chyba ze masz duzo wolnego czasu, bo Yano zna sie na wszystkim i gdyby rozmowa zeszla na temat nawet metod skrecania sznurka do snopowiazalek, mialby wiele do powiedzenia.

 

 

Ahhh, właśnie sprawdziłem dokładniej jego posty z innych tematów (wcześniej je ignorowałem po prostu), bo prawie myślałem, że to ja się gdzieś pomyliłem. :­)

Dobra Yano, to nie musisz już się silić na jakieś bełkotliwe odpowiedzi w sumie.

 

BTW: Jeszcze ewentualnie na temat, cytat z poprzedniej strony "ale czego sie spodziewac po iphonowcach, napewno nie myślenia" - jak miałem z 15 lat to też trochę mi przeszkadzało jak ktoś miał inną /cokolwiek/ niż ja, ale dość szybko z tego wyrosłem. Ale tutaj widzę, że jest naprawdę ciemno w głowie. :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o to, że dzieci często rozmawiają ze sobą w taki sposób, że jedno w ogóle nie słucha drugiego. Każdy mówi o czym innym. I tak się zaczyna robić w tym temacie. Zamiast wymiany argumentów to (pipi)enie nie wiadomo o czym.

no wiem, dokładnie o tym mówie, nie wiesz co sie dzieje z androidem a już tutaj skaczesz po power userach, moge robić z telefonem co mi sie podoba mimo że nie mam najnowszego softu, a gdybym miał taką potrzebe to mółbym go wgrać. producent nie narzuca mi jakichś porabanych ograniczeń żebym broń boże czegoś nie zepsuł klikając zły guzik

Ja z iP też mogę robić wiele dzięki JB, ale to już się nie liczy, bo przecież ściąganie paczek ze "sklepu" nie jest tak pro jak wrzucanie custom romów. Dobrze, że ty wiesz co się dzieje z iOSem i co to power user. Śmiech na sali po prostu.

Odnośnik do komentarza

UP - spoko rozwiązanie jak ktoś nie potrzbuje animacji na ekranie a lubi baterie trzymającą miesiąc. poprostu ekran z czytników e-booków ktory działa na zazasie zero jedynkowej, albo jest czarny albo nie (pixel), a gdy już sie wyświeli plixel to ekran moze zostać w takiej pozycji i przestaje czepać energie aż do zmiany kolejnego obrazu (zmiany pixeli). a pozostałe bebechy telefony pewnie też dostosowane do ograniczocnych możliwosci takiego ekranu powodują że bateria trzyma długo.

 

ekonomista, politolog, religioznawca, grafik a teraz nawet inżynier !!! @Yano prawdziwy człowiek renesansu :D (oczywiście z nieśmiertelną czapką ze śmigiełkiem od Yacka).

 

Zobacz jak ludzie modyfikuję ten "system którego nie da się zmienić i nic się z nim nie da bo Apple zabrania"

 

 

 

45084-preview-oloo-sb-apple-iphone-theme.jpg

 

SB_photo_dial_iPhone.jpg

 

my_newest_iphone_sb_3_by_tonywindy-d4nmlsr.jpg

 

sb1n.jpg

 

sb_untitled_hd.jpg

 

sb2tv.jpg

 

0T5314647-0.png

 

 

 

oczywiście zaraz napiszesz że wszystkie brzydkie, ale "my point" to fakt, że IP można również dowolnie modyfikować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powinna byc jakas ankieta, zeby wypi erdolic stad tego osla bo on tylko psuje normalny temat tym swoim durnowatym pier doleniem farmazonow. Do kogo z tym uderzyc i ile zaplacic bo hajs mam i to kwestia tylko wreczenia lapowki odpowiedniej osobie.

 

 

 

Kiedys bylo tak, ze iOS mial metke, ze jest strasznie prosty, kazdy go obsluzy i wystarczy kliknac palcem na aplikacje i juz mozna rysowac. Nowy Note, ktorym mialem okazje sie pobawic przez chwile wprowadza to w zupelnie inny i lepszy wymiar z tym swoim rysikiem i android, jesli zostal by poprowadzony przez jedna firme i zamkniety jak iOS bylby bezsprzecznie lepszym systemem. Jego najwieksza wada jest to, ze rozdrabniaja go jak linuxa i potem wychodza z tego jakies dziwne twory.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przepraszam, możesz takie rzeczy zrobić ze swoim iPhonem NIE ROBIĄC jailbreak'a? Dlaczego rozmawiamy teraz o złamanych oprogramowaniach (iUserzy zawsze się mega rzucają, by rozmawiać o telefonach wyjętych prosto z pudełka, bo kto ma czas i ochotę na grzebanie)? Zresztą połowa tych obrazków to nic specjalnego, ot, zmienione ikonki + jakiś widget z zegarkiem.

 

Przykro mi, ale iOS przegrywa zarówno z jak i bez jb. Może i Cydia jest wygodna, może tweaki bywają naprawdę ciekawe (na Androidzie nie widziałem niektórych rzeczy, całe custom ROM-y a takie bajerki jak Zephyr czy IntelliScreen (dobrze pamiętam?) to ze świecą szukaj), ale jest jedno, duże (pipi)a ogrome ALE: jailbreak to (pipi). Telefon zaczyna wolniej działać, sypać się, robią się problemy, coś co chwilę się zawiesza. I nie mów mi, że nie, bo to by znaczyło, że jakiegoś innego iPhone'a niż wszyscy miałem. Root nie powoduje nic z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

@raven tutaj musisz mi pomóc - czy wgrywanie custom romów w telefon który dostałem od operatora jest legalne? czy jak coś tfu tfu będzie nie teges i go oddam na gwarancji to mi nie powiedzą że mam dziwny soft i to moja wina? z ciekawości pytam bo nie wiem jak to jest

Odnośnik do komentarza

@raven tutaj musisz mi pomóc - czy wgrywanie custom romów w telefon który dostałem od operatora jest legalne? czy jak coś tfu tfu będzie nie teges i go oddam na gwarancji to mi nie powiedzą że mam dziwny soft i to moja wina? z ciekawości pytam bo nie wiem jak to jest

 

Nie raven jestem, ale pomogę :)

Wgrywając customa możesz stracić gwarancję, przed oddaniem do serwisu najlepiej wgrać stockowy rom i zdjąć roota (jeżeli posiadasz) czyli doprowadzić telefon do stanu z zakupu.

Odnośnik do komentarza

@raven tutaj musisz mi pomóc - czy wgrywanie custom romów w telefon który dostałem od operatora jest legalne? czy jak coś tfu tfu będzie nie teges i go oddam na gwarancji to mi nie powiedzą że mam dziwny soft i to moja wina? z ciekawości pytam bo nie wiem jak to jest

 

Nie raven jestem, ale pomogę :)

Wgrywając customa możesz stracić gwarancję, przed oddaniem do serwisu najlepiej wgrać stockowy rom i zdjąć roota (jeżeli posiadasz) czyli doprowadzić telefon do stanu z zakupu.

 

to czym to się różni od JB IPhone'a? Toż to taka sama "bandytierka"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...