Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

miło że potrafią przyznac sie do błedu (kompletnej porażki), mało która firma w dzisiejszych czasach to potrafi

 

naprawde mają +

jednak mimo to steve jobs przewraca sie w grobie widząc co robią z jego firmą

 

nie oszukujmy sie, jedyna rzecz która trzymała iphona w ryzach to był produkt googla - czyli mapy. bez nich iphon jest drogim przyciskiem do poapieru

 

 

pozdrawiam, mam nadzieje że nadal możemy żyć w zgodzie i przyjaźni

myślmy pozytywnie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Zaloze sie, ze nic co tak naprawde robisz na codzien z Andrutem nie jest niemozliwe do zrobienia na iOS, no ale wiadomo, ze sie do tego nie przyznasz ;)

 

BTW, Lumia 920 za 650 euro - troche pojechali z cena jak za 'kota w worku'. Windows Phone, ktory ma za konkurencje SPRAWDZONEGO iOS i Androida. Chyba jednak wroce do zastanawiania sie nad iP5 vs Xperia albo S3, bo cena Nokii wyjatkowo mi sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza

Zaloze sie, ze nic co tak naprawde robisz na codzien z Andrutem nie jest niemozliwe do zrobienia na iOS, no ale wiadomo, ze sie do tego nie przyznasz ;)

na codzień używam mam googla, szach mat

ale wiem że to akurat podchwytliwy argument

 

wiem powiem inny - na codzień mam w telefonie z 8 za(pipi)istych widgetów na pulpicie ktore ułatwiaja mi zycie, a czy wy macie jakiekowliek widegty czy tylko ikonki? (serio pytam bo nie wiem, i nie mówcie o rootowaniu, bo mowie o czymś co jest już po wyjeciu telefonu z pudełka)

 

no i też prawie codziennie korzystam z mozliwosci rpzesyłania danych przez bluetooth, oraz przegywania na kome rzeczy, bez (pipi)ania sie z itunes, na karte pamięci!

więc.......?

 

btw - Lucek zabardzo Cie lubie żeby Ci tak bezposrednio dosrać, ale naprawde no ... nie dopominaj sie o to ziom

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Lucek: troche edytowałem posta, nie wiem czy nadal mnie lubisz :P

 

ale masz racje, opuszczam sie we wklejaniu rzeczy z forczana, ostatnio mało tam wchodze, i tylko w trybie prywatnym, if you know what i mean ;)

 

 

Jak masz chvjowy telefon bez lansu to żaden widget nie pomoże.

prosze cie

 

 

serio nie macie widgetów?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jak masz chvjowy telefon bez lansu to żaden widget nie pomoże.

prosze cie

Nie musisz. Radzę z dobrego serca.

 

Nie ma widgetów na iOS. Nie wiem co w nich za(pipi)istego, ale może wynika to z tego że już przywykłem do ich braku. Nie zależy mi na nich zupełnie.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Tzn co? Zegarek? Też mam, nawet drugi mam na ręce. Pogodę? Mam w Notification Center. Co tam masz jeszcze? Wyszukiwanie szybkie w Googlu? Mam w Spotlight'cie.

 

Serio pytam, co jest fajnego w tych widgetach.

 

Weź w ogóle daj jakiś filmik pokazujący zajebistość Androida (najlepiej na SG3). Szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza

- zegarek (akurat rzeczywiscie zbedny, służy za link do budzika)

- pogoda

- belka z włączaniem/wyłączenim: wifi, bluetooth, gps, autosyc, podświetlenie, tryb samolotowy, internet (on/off)

- zakładki przeglądarki

- kalendarz

- licznik złużycia internetu

- newsy

- ulubione kontakty

 

i moge miec jeszcze 1000 innych ktorych akurat ja nie podrzebuje więc ich nie wrzuciłem.

 

 

a ty masz ikonki, wygrałeś! poddaje sie:(

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

To dobrze, że znasz swoje miejsce.

 

Belka bardzo przydatna. Szkoda, że tego nie ma.

Zakładki przeglądarki? Serio z tego korzystasz? Nie mam żadnych zakładek w przeglądarce mobilnej porobionych. Tzn mam te same co na kompie, czyli prawie żadnych. Nie rozumiem korzystania z zakładek prawdę mówiąc.

Kalendarz taki, w którym możesz robić od razu nowe wydarzenia, czy musisz wejść do appki kalendarza? Bo jeżeli mówimy tylko o czymś takim co podaje ci datę to w iOSie masz to samo na ikonce kalendarza.

Licznik zużycia internetu - no tak, zapomniałem że jak telefon w wersji low budget to pewnie też latasz z pakietem na 50MB ;) Ja mam pakiet dla plebsu jakieś 250MB i rzadko kiedy udaje mi się to przekroczyć.

Newsy - ok, tu się mogę zgodzić chociaż osobiście wolę używać Flipboarda.

Ulubione kontakty - no tego też nie ma. Trzeba kliknąć ikonkę telefonu i tam jest lista.

Odnośnik do komentarza

Hm, ja słyszałem że WP7 ma dostać jakiś update do czegoś w stylu 7,5 gdy wyjdzie już 8. Ziomek teraz wziął niedawno Lumie 800 i podjarany lata. A długo szukał jakiegoś nowego telefonu, więc chyba nie kupiłby abandonware'u ;)

7.5 ma juz teraz, a ma dostac do 7.8 update.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L569NikOIag

I najwazniejsze róznice http://www.gsmmaniak.pl/127993/windows-phone-8-vs-windows-phome-78/

 

Sam nie jestem pocieszony ze nie bedzie update do pelnej ósemki, ale nic nie poradze. Pozostaje pocieszac sie ze w sumie te roznice nie robia wielkiej roznicy, dla mnie przynajmniej.

A ceny 920tki to w ogole jakis zart. Jak oni chca ten rynek zawojowac takimi cenami to ja nie wiem :(

Odnośnik do komentarza

- belka to akurat podałem tą wbudowaną, tak naprawde mozna sobie zrobić jakiekolwiek guziki na pulpicie, np wyciszenie, właczenie oszczędzania baterii, albo jak ktoś ostanioo pytał przejscie na tryb samochodowy, każda opcja z telefonu może byc jako widget na pulpicie

- w zakładkach mam kilka linków typu forum PE, w sumie wrzuciłem je wtedy gdy czesto wchodziłem na 2 stronki o monster hunetrze żeby szukać róznych statystyk

- ulubione kontakty to nie tylko ikonki żeby zadzownić do gościa - mogą też wyświetlać ostatnią aktywność - np nieodebrane połączenie, albo ostatniego smsa

- kalendarze akurat mam 2, jeden mi wyświetla wszystkie dni miesiąca na które moge kliknąc by dodawac wydarzenie lub przeczytać to które jest już dodane, oraz drugi który odrazu na wierzchu wyświetla najbliższe wydarzenie

- licznik złużycia sie najwyrażniej przydaje gdy ma sie do wyboru więcej funkcji, mam pakiet 300mb i zwykle ledwo sie mieszcze (mimo że podobno tmobile ma i tak odgórny algorytm który powoduje że odpalanie stronek zjada 50% internetu niż gdyby sie je odpaliło na kompie)

- newsty to tylko przykład, może być tam cokolwiek, facebook, twitter, RSS, poprostu co chcesz

 

i jeszcze zapomniałem - mam wyświetlanie odjazdów autobusów z przystanku najbliższego mnie

 

z rzeczy ktorych ja nie uzywam może być jeszcze:

- player mp3, ze wszystkimi przydatnymi opcjami (play, stop, przewijanie, shullfie itp)

- radio, i nie jest to ikonka do opadalania radia tylko poprostu aplikacja radia wyświetlana na pulpicie

- dokładny wskaźnik złuzycia baterii

- nawigacja do konkretnego miejsca

- wyświetlanie nowych smsów (z możliwościa odpowiedzi jednym kliknięciem)

- notatki

- jakies latające ch.uje muje ;p

 

tak naprawde to cokolwiek sobie wymyślisz możesz to mieć na pulpicie bez odpalania żadnych aplikacji

 

 

ale podejżewam że sterta ikonek nadal jest lepsza

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...