Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem. Skoro tak uważasz to się nie będę kłócił. Jak widać nie da się ciebie przekonać.

 

A propos internetu to nie wiem czy to zależy od funkcji czy raczej od tego, że ja często mam po prostu dostęp do wifi, więc wolę z tego korzystać. 3G używam praktycznie tylko do appki jakdojade i komunikatorów typu Whatsapp/iMessage.

 

Aha i w iOS masz coś takiego jak Notification Center co się wyświetla na lockscreenie i tam można jednym przesunięciem ikonki od razu przenieść się do konkretnej aplikacji i odpowiedzieć/zareagować/cokolwiek. Np. dostajesz SMSa, pojawia się on na lockscreenie (albo pojawia się notyfikacja o SMSie bez treści, do ustawienia), przesuwasz ikonkę i cię wrzuca do aplikacji z SMSami z możliwością odpowiedzi od razu na tą wiadomość. To samo jest z prawie każdą aplikacją. To działa też z pushami.

 

Do muzyki klika się dwa razy przycisk Home i w lewo i tam są też wszystkie kontrolki.

 

Radia na iP domyślnie nie ma. Trzeba sobie ściągnąć appkę, nie wiem jak działa bo nie korzystam.

 

Wskaźnik zużycia baterii jest w wersji graficznej i graficzno-procentowej.

 

Nawigacja do konkretnego miejsca to chyba trzeba przez jakąś aplikację.

 

Notatki to appka. Ew. przypomnienia masz na lockscreenie/w notification center.

 

Ogólnie to widzę, że to widgety to jest to samo co w iOS tylko że u ciebie to jest na pulpicie, a u mnie gdzieś "rozsiane" w różnych miejscach. Spoko. Póki co zazdroszczę tylko belki bo jeszcze nie zrobiłem jb na ios6 ;)

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
ja często mam po prostu dostęp do wifi, więc wolę z tego korzystać. 3G używam praktycznie tylko do appki jakdojade i komunikatorów typu Whatsapp/iMessage.

ja mam wifi i w domu i wp racy ale jade na 3G bo mi sie nie chce klikac na belce :P

 

co się wyświetla na lockscreenie i tam można jednym przesunięciem ikonki od razu przenieść się do konkretnej aplikacji

też to mamy, i to w różnych formach, zalezy co kto lubi

LockMenuProforandroid.jpgwidgetlocker.jpg

 

Do muzyki klika się dwa razy przycisk Home i w lewo i tam są też wszystkie kontrolki.

u nas sie klika play na pulpicie albo lockscreenie

a wydawalo sie że iphone wywodzi sie z ipoda

 

Radia na iP domyślnie nie ma. Trzeba sobie ściągnąć appkę

sciągnąc appke ktorej i tak nie odpalisz z pulpitu tylko musisz do niej wejśc najpierw

 

Nawigacja do konkretnego miejsca to chyba trzeba przez jakąś aplikację.

my mozemy miec skróty do dowolnych konkretnych nawuigacji

mozemy też miec na pulpicie foldery z takimi rzeczami (ogolnie cokolwiek w nich może być)

 

Ogólnie to widzę, że to widgety to jest to samo co w iOS tylko że u ciebie to jest na pulpicie, a u mnie gdzieś "rozsiane" w różnych miejscach.

 

694.png

my też mamy to rozsiane w aplikacjach, ale oprocz tego mozemy mieć to na pulpicie - dlatego to sie nazywa widgety, a nie aplikacje otwierane kliknieciem na ikone

 

wy macie ekran zapełniony ikonami , to nie jest to samo

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Hm, ja słyszałem że WP7 ma dostać jakiś update do czegoś w stylu 7,5 gdy wyjdzie już 8. Ziomek teraz wziął niedawno Lumie 800 i podjarany lata. A długo szukał jakiegoś nowego telefonu, więc chyba nie kupiłby abandonware'u ;)

 

będzie WP 7.8, ale to nie jest jednak to samo, co sam WP8. Microsoft ładnie wszystkich swoich siedmiu userów wydymał w du,pę ;/. Miało być tak cudownie z aktuazlizacjami, a tutaj proszę - jak tylko pojawia się nowa wersja, wszystkie stare telefony są porzucane.

Odnośnik do komentarza

Chciałem przesiąść się na Lumie 920 (iOS mi się przejadł, androida mam na Nexus Tabie), zobaczyłem cenę, podziękowałem.

Nie rozumiem polityki tej firmy - idzie im coraz gorzej, tracą znaczącą część rynku a na dodatek wchodzą we współpracę z systemem, który też jest niszowy i co robią? Zamiast dać killera, który na powrót nada Nokii status firmy z kultowymi słuchawkami a na dodatek rozreklamuje W8 to robią eliciarski telefon, który kupi garstka ludzi. Przecież gdyby ta słuchawka kosztowała 1.5k to ludzie by oszaleli na jej punkcie ale dawać 2.6k za telefon o którym jedyne co wiadomo to to, że ma mocną optykę i system, którego nikt nie testował to zdrowa przesada.

 

2.5k to ja mogę dać za S3, bo raz, że jest to sprawdzona konstrukcja (S1 i S2 zawsze były synonimem pokładów mocy) a dwa, że chodzi na systemie, który ma olbrzymi support ze strony społeczności a nie za eksperymenty

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, sam nie rozumiem Nokii. Oni wydają robić się wszystko, by tylko upaść na dno. Gdyby te nowe Lumie były za 1000-1500 zł, to może telefon zdobyłby trochę rynku i w pewnym momencie pękła by magiczna granica, gdzie z telefonu o którym się czytało gdzieś tam na blogu/widziało na reklamie, stałby się jak poprzednie Nokie rozpoznawany i przede wszystkim namacalny, bo kilku znajomych by miało itd. A tak dają zaporową cenę za sprzęt, który możliwościami odstaje od dzisiejszych smartfonów (system będzie pasować właśnie starym użytkownikom Nokii nie szukającym skomplikowanych zabawek). Zabawki za 3000 zł kupują albo najwięksi pasjonaci, albo fanboje Apple. Chyba tylko szaleniec rzuci się na telefon z WP8 za taką cenę.

Odnośnik do komentarza

chu,ja wiesz ile miałem do czynienia z WP7

 

bawiłem się tym systemem zanim Ty wiedziałeś, że taki istnieje ;/

od stycznia 2011, od pierwszego dnia jak Cotulla wypuścił w pełni sprawny WP 7.0 na HD2

potem było NoDo, też używałem łącznie może z dwa tygodnie

Mango było upierdliwie do zainstalowania na HD2, ale również używałem, mój rekord to tydzień i z krzykiem na Androida wróciłem

 

nie wypowiadam się za bardzo o rzeczach, o których nie mam pojęcia

bardziej denerwuje mnie spuszczanie się nad tym systemem jaki to on innowacyjny, ciekawy i w ogóle kafelki, kiedy nikt w życiu w ręce telefonu z WP7 nie miał. Potem wielkie zdziwienie, jakie to nudne, porażka i w ogóle.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Od dwóch miesięcy mam Lumię z Windows Phone i jestem bardzo zadowolony. System jest bardzo intuicyjny, prosty, a do tego bardzo ładnie wszystko to wygląda. Na Marketplace są właściwie wszystkie aplikacje jakie są potrzebne. Na pewno nie zamieniłbym się na telefon z Androidem. Jedyny minus to brak dobrych gier, ale, że granie na telefonie IMO ssie - nie mam z tym problemu. Od grania przenośnego jest 3DS ^_^

Odnośnik do komentarza

WP7 jest super, jak nie ma się jakichś dużych wymagań wobec smartfona. Ot, oprócz dzwonienia i smsowania ma odpalić m.onet.pl, pokazać gdzie jestem czy sprawdzić co tam na fejsbuku, Angry Birds też fajnie odpalić. Wszystko upakowane w całkiem wygodne i przejrzyste kafelki. Gorzej, jak się znajdzie jakiś bardziej wymagający użytkownik i tutaj pojawia się problem. Nie da się wrzucić na kartę pamięci jakiegoś .xlsa, nie pobierzesz i nie udostępnisz dalej w inny sposób jakichś plików z Dropboxa, nie wyślesz pliku przez bluetooth (niby nikt już z tego nie korzysta, ale jednak czasami się przydaje), dialer nie obsługuje T9, nie obejrzymy filmu z napisami w pliku .srt, do maila załączysz tylko fotki, brakuje też co bardziej wyszukanych aplikacji. Do tego interfejs zaczyna się nudzić po jakimś czasie i nie mamy praktycznie żadnych możliwości zmiany go lub jego modyfikacji. Dlatego IMO smartfon to jest żaden, choć jako taki bardziej internetowy telefon wielu ludziom mógłby się naprawdę spodobać, bo interfejs jest naprawdę przejrzysty i łatwy. Szkoda tylko, że cenowo jest średnio przyjazny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Jest dokładnie tak jak mówisz. Mi telefon jest potrzebny głównie do pracy, a tutaj Windows Phone plus darmowa i świetna nawigacja Nokii sprawdza się super. Ale gdybym się chciał głęboko bawić to doszedłbym do tych samych wniosków co Twoje

Odnośnik do komentarza

Teraz Nokia chyba moze oficjalnie zamykac firme <_<

http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2012/09/nokia-lumia-920-bezprzewodowe-ladowanie-32-gb-pamieci-i-aparat-8-mpix

 

Niedosc, ze bezprzewodowe ladowanie to ladowanie gdzie telefon i tak musi byc w konkretnym miejscu to jeszcze aparat bez PureView. Do premiery pewnie sie dowiemy, ze dotyk przez rekawiczki to tak naprawde tez bujda.

Odnośnik do komentarza

Chlopaki mam pewien problem, otoz od pewnego czasu szukam filmiku, na ktorym pokazane byloby, jak iOS robi cokolwiek lepiej niz Android. Moglibyscie mi pomoc? Bo poki co znajduje tylko takie :confused:

 

http://www.youtube.com/watch?v=YwwJ8kgmcdc

 

Zaznaczam ze w przypadku Androida musi byc to godny telefon, nie jakis Wildfire czy Neo V

Edytowane przez szeni
Odnośnik do komentarza

Teraz Nokia chyba moze oficjalnie zamykac firme <_<

http://www.chip.pl/n...i-aparat-8-mpix

 

Niedosc, ze bezprzewodowe ladowanie to ladowanie gdzie telefon i tak musi byc w konkretnym miejscu to jeszcze aparat bez PureView. Do premiery pewnie sie dowiemy, ze dotyk przez rekawiczki to tak naprawde tez bujda.

przez kabel to przynajmniej mozna wziac kome do ręki i pogadac kiedy sie ładuje, albo pograc w coś, a tutaj podnosisz i dupka

 

btw moja wcale-nie-taka-dobra 2 letnia koma ktora chyba nie miala nic reklamowne na ten temat działa przez skóżane rękawiczki, troche słabiej niż zwykle ale odebrać sie da, zadzwonić tez, z smsem bylo by sporo je.bania

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...