Skocz do zawartości

Monster Hunter 3 Ultimate


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

True. Ja już się nawet trochę przyzwyczaiłem (po ponad 30h na liczniku... nvm). Widać że Capcom robił co mógł w kwestii sterowania, ale na gołym 3DSie gra się po prostu gorzej/mniej wygodnie niż na PSP. Jeżeli kogoś bardzo mierzi operowanie kamerą, zawsze można dokupić CPP. Sam bronie się przed tym rencami i jedno nogo, ale sądzę że prędzej czy później zainwestuje w to ustrojstwo dla czystej wygody grania w MH.

Odnośnik do komentarza

Ja biegam w zbroji barrotha, ale juz zielonej ( chyba rare 5). Mam attack m i defense s, a jak wezme gl to jeszcze odblokowuje skill guard +2 i jest naprawde dobrze. odblokowane juz mam questy na 7* i jak tylko beda lepsze skille w nowych zbrojach, to wyfarmie kolejna zbroje pod SA.

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

masz na mysli evasion up i evade +1 ? 

 

evade +1/+2 to skill który wydłuża czas nieśmiertelności podczas uniku, nadal jest to ułamek sekundy ale jednak wyraźnie większy (Zwłaszcza +2), co pozwala przy dobrym skillu unikać prawie wszystkich ataków wroga

 

evasion up powoduje że wszystkie uniki, turlania itp są o wiele dłuższe (wieksza odległość turlania/unikania) (zwłaszcza przydatne do szybkiego poruszania sie z powolnymi broniami jak lanca/GL/GS - zamiast chodzic mozna sie szybko turlać na wieksza odległosc)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Odblokowalem juz questy na 8*, ale co tam sie dzieje to jakas masakra - do ubicia po 3 duze potwory. Ja rozumiem jeszcze dwa, ale jak mam sie zmiescic w 50 min z trzema potworami? Zabicie rathalosa zajelo mi ponad 20 min. Staram sie ulepszyc bron jak tylko moge, ale zeby wydropic np. rathian plate, lub lagiacrus plate to normalnie graniczy z cudem. Sprawdzalem w necie to maja drop rate rzedu 4% :/ Masakra panowie sie robi...

 

Zrobilem zbroje z Wroggi, bo niby ma skill sharpness, ale w ostatecznosci okazalo sie to razor sharp skill, ktory nie podnosi mi ostrosci broni lecz zmniejsza o 50% tepienie. wtf? to jak mam podniesc ostrosc?

Sharpener z kolei przyspiesza ostrzenie...

Odnośnik do komentarza

W MH3U to się nazywa handicraft i daje Ci skilla sharpness+1. Mało jest setów które to podnoszą (m.in Lucient Narga czy G.Caedus).

Anyway 50 minut na 3 potwory to nie tak mało, zwłaszcza że jeżeli w queście masz 2-3 duże kreatury to są one słabsze niż standowardowo jakbyś walczył z 1 (w sensie mają mniej healtha).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

po pierwsze właśnie jeśli quest ma kilka dużych potworów do zabicia to maja one ok 60% życia (zazwyczaj, czasem sa takie questy gdzie mają 100%)

 

Masakra panowie sie robi...

o to chodzi ;p i ciesz sie ze 4%, kiedyś było 1% :D

 

 

a co do czasu na 3 potwory to da sie zrobić, jednak trzeba miec pewnego skilla :P

 

w portable3 były w dlc questy które miały do zabicia 5 wrogów w jednym quescie, w dodatku tych z najtrudniejszej półki ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ta gra nie ma końca

 

jak pokonasz bossa możesz zobaczyc filmik i napisy ale potem wracasz odrazu do gry., nawet jak zaliczysz wszystkie questy z każdej kategorii to też sie nie kończy ;)

 

jednak chce zauważyć że w wiosce nie znajdziesz prawdziwego finalnego bossa, jest on dopiero na końcu trzeciego poziomu trudności (g-rank) , i

Odnośnik do komentarza

Yano, ale tak szczerze przyznaj, nie tesknisz za monhunem, jak tutaj tak rozmawiamy o nim, Ty dzielnie wszystkim pomagasz, ale sam nie zagrasz w niego bo masz uraz do Nintendo? Ja sam nie mgoe sie doczekac az paczka z MH3U przyjdzie do mnie po weekendzie majowym i juz wiem ze obleje przez to sesje :P Swoja droga, Genjuro, nie wiem jak w MH3U, ale np w takim MHF bez przedmiotow z guild halla (czyli odpowiednika portu w 3u dla multi), z High Rankowych questow nie szlo przejsc tych z wioski, przynajmniej nie dla mnie :P Yano, "Wyverns of Land and Sky", kojarzysz uroczego questa w Freedom 1?  Co prawda, byly odpowiedniki tego questa w kolejnych czesciach MHF na PSP, ale juz nie takie trudne jak ten oryginalny z MHF...

Odnośnik do komentarza

Bo pierwszy freedom był najtrudniejszy. Każdy kolejny był już łatwiejszy od poprzedniego bo wprowadzał kolejne ułatwienia typu, dekoracje, koci pomagier z Unite, w 3U doszły jeszcze talismany i kolejny pomocnik. A pierwszy freedom nie miał nawet upgradeowania zbroi! Tam każdy kolejny przeciwnik to było wyzwanie. Ile to się człowiek namęczył zanim swojego pierwszego Kut-Ku ubił a przecież to był największy leszcz wśród big bossów. Tamta gra nie potrzebowała G-ranka bo cała była G-rankowa :D

 

Szczerze, bardzo podoba mi się 3U, ale abstrahując już nawet od warstwy czysto technicznej wynikającej w dużej mierze z tego że gra wyszła właśnie na 3DSa (ile ja bym dał żeby MH wyszedł na Vitę), w mojej ocenie gra jest zwyczajnie za łatwa. Przynajmniej na początku bo do G-ranka jeszcze nie doszedłem. Ale wioska, low-rank? No ludzie. Całą wioskę zaliczyłem nie ginąc ANI RAZU (i to jeszcze cały czas biegając w secie z Wroggi zmieniajac tylko bronie i nawet nie siląc się na jakieś wyszukane taktyki typu używanie bomb czy pułapek - wszystko metodą brute force, albo triple pound to death; jak kto woli) co w poprzednich częściach było by po prostu nie do pomyślenia. 

Odnośnik do komentarza

no wlasnie, mówiłem że może kupie

oczywiście że tęsknie za MH ;p ale jednak nie mam ochoty kupowac 3dsa

 

narazie mam w co grac - za 2 dni wychodzi nowa dragons dogma, za miesiąc TLOU..

potem w wakacje przerwa z premierami, więc może wlasnie na wakacje kupie 

 

ale 3ds mnie odstręcza z kilku powodów

- wiem ze nie ma na niego gier ktore mnie ciekawią poza mh i pokemonami. a głupio kupowac konsole dla 2 gier (psp kupilem też dla MH ale wiedzialem że sporo innych gier też w razie czego sobie pogram, i tak sie stało, na psp mialem wiele przyjemności z różnych gier. na 3ds tylko MH i poke. to mało)

- MH byłby głównym powodem kupna a zarazem przecież ta wersja ma słabsze sterowanie i dziadowską grafike, wiec powstrzymuje mnie to bo mimo że lubie MH to akurat ta wersja nie jest szczytem marzeń bo wiem że bym sie męczył na tym ekranie dodykowym

- z tych powodów wole poczekać na rozwój sytuacji jeśli chodzi o premiery MH, jak wiecie ostatnio pojawił sie MH online, ktory ma być globalny, więc teraz moje myśli są bardziej na niego skierowane (a najbardziej oczekują premiery na ps3/vite/ps4)

 

 

mimo wszystko jesli po przejściu DD i TLOU w wakacje bedzie posucha to może kupie jakaś używke 

 

narazie jednak czekam na DD, za 2 dni premiera, a to gra ktora spokojnie wyjmuje miesiąc z życia 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...