Skocz do zawartości

Monster Hunter 3 Ultimate


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Ocknąłem się z powrotem do gier w związku z premierą nowego MH, ci co grają pewnie już wiedzą, ale gdy włączyłem demko i poszedłem na tego misio-zajca, jak ta cała grafika palnęła we mnie, ta niesamowita płynność animacji(do diaska, zdaje mi się, czy jest płynniej niż ostatnia część na PSP?), modele gładziutkie jak niemowlęcy tyłek... Wprost potęga graficzna jeśli chodzi o konsole przenośne(gram na 3DSie.) 

 

Kamera... co tu dużo gadać, nie wyszło, ale mam skojarzenia z dawnymi czasami gdy kamera wariowała i nie widziałem celów. Może trza mi praktyki, ale nie wychodzi stary trik z PSP, gdzie czubek palca wskazującego obsługuje gałkę, a miejsce styku paliczków bliższych i środkowych krzyżak, na 3DS ich ułożenie jest odwrotne. Ucieszyłbym się gdyby wirtualny krzyżak na ekranie dotykowym był dokładniejszy, a już najlepiej jakby miał forme gałki analogowej. Na plus idzie automatyczne namierzanie, sprawdza się w wodzie. 

Pytanie: da się na stałe ustawić to namierzanie? 

 

Co do gameplayu: mam wrażenie że było strasznie łatwo, liczę że dlatego iż w demku mam sprzęt high-rankowy, a maszkary były low-rankowe.

+ była to chyba pierwsza w mym życiu walka z Plesiothem z której autentycznie czerpałem przyjemność, choć gdy wybrałem się na niego ze switch-axe'm myślałem że czeka mnie pogrom, jednak z tego co widzę ktoś chyba naprawił nienormalny zasięg jego ataków(bo nie wierzę że po półrocznej przerwie w łowach i na innej konsoli z niepełnosprawną kamerą i innym układem przycisków tak łatwo by mi szło)

 

Oficjalnie jestem podjarany. Tak, wiem że mam opóźniony zapłon. Liczę że skądś wyciągnę pieniądze na to cudo. Ktoś z użytkowników 3DSa korzysta z tego doczepianego analoga? Sprawdza się?

Odnośnik do komentarza

Ktoś z użytkowników 3DSa korzysta z tego doczepianego analoga? Sprawdza się?

pewnie jest lepszy niż ekranik, ale z doświadczeń z MHP3 HD na ps3 moge powiedzieć że steowanie kamera za pomocą prawej gałki jest znacznie gorsze niż palec wskazujący na krzyżaku psp , po 30 godiznach gry nadal mam wiele sytuacji że obie ręce sa zajęte i kamera pokazuje coś głupiego bo nie mam czasu zejść na gałke i jej przekęcić , wiec na 3dsie problem zapewne jest podobny...

sterowanie palcem wskazującym wydaje sie niewygodne ale przynajmniej pozwala kontrolować kamere i jednocześnie atakować i biegać

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Yano, weź mi powiedz jak to jest z tymi long swordami. Chciałem ulepszać sobie miecz Canine Katana, ale teraz niechcący zobaczyłem, że u kowala mogę sobie wyrobić kolejną partię mieczy, a nawet ten, który powstanie jak ulepszę Canine Katana.

 

No i teraz nie wiem, dać sobie spokój z tą kataną i robić nową broń u kowala?

Odnośnik do komentarza

Yano, weź mi powiedz jak to jest z tymi long swordami

większość broni można zrobić ulepszając wcześniejsze słabsze bronie, ale czasami niektóre pojawiają sie też w sklepie bezpośrednio do zrobienia odrazu, bez potrzby docierania do nich poprzez ulepszenie starszych

te roaziązania różnią sie materiałami potrzbnymi do produkcji

- bronie robione bezpośrednio wymagają więcej trudnych do zdobycia składników

- bronie robione przez ulepszanie wymagają mniej składników, i zwykle bez dodatku żadnych trudnych, jednak żeby je zrobić potrzeba więcej kasy (bo trzeba wydać kase na wcześniejsze ulepszenia) oraz sporo pomniejszych itemów (też na poprzednie ulepszenia)

 

zwykle opyla sie jednak robić poprzez ulepszenie bo kase łatwiej zdobyć i przepuścić niż niektore rzadkie przedmioty (jak np plate, albo ruby)

 

drzewka rozwoju broni (co z czego sie ulepsza) sa oczywiscie, np na wiki

http://monsterhunter.wikia.com/wiki/MH3U:_Long_Sword_Weapon_Tree - tutaj akurat LS ale na gorze mozna wybrac inne bronie

 

Robie Hunting Horn z Lagieg

HH jest spoko jako broń pomocnicza w multi, można ludziom pomagac muzyczkami, ale na singlu średnio sie sprawdza, młot jest o wiele silniejszy i skuteczniejszy (ma mocniejsze ataki)

 

materialow z "+" Jak je zdoby

prawdopodobnie chodzi o itemy zdobyte na high ranku, czyli na wyższym poziomie trudności. odblokujesz go po przejściu questów z normala, na koncu walcząc z wielkim bossem

 

uwaga - highrank to wyraźny przeskok trudności, o wiele silniejsze potwory i mają wiele życia. zanim sie nie zrobi jakichś high rankowych sprzętów jest trudno

 

 

 

 

hehe MH wychodzi troche z cienia poza japonią, patrzcie co znalazłem na kwejku ;)

tak sie powinno załatwiac rathalosa GSem ;>

8833825b0519820dc0e4c4dd1bb74e8b_origina

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dekoracje zwykle dokłada sie tam gdzie brakuje punktów w zbroi , mało która zbroja pozwala dorzucić w całości n owego skilla bo mają za mało slotów , jednak są rózne słabsze skile ktore wymagają tylko 5 slotów bo każdy kamyk daje +2, wiec można łatwo uzbierać 10, chyba najbardziej przydatny to fast sharpening, powoduje że proń ostrzy sie jednym ruchem a nie 4rema. inne np zaznaczają wroga na mapie itp...

 

hm ogolnie to bardzo zależy jaką masz zbroje, jeśli masz np attak up +10 to możesz sobie dopchać 5 kamykow żeby mieć +15 i mocniejszą wersje skilla, to samo z expertem itp , są skille ktore mają 2 lub 3 poziomy na +10, +15 i +20, tego typu skille mozna właśnie dopychac kamykami

 

inna sprawa to że czasami bardziej sie opłaca zrobić zbroje z róznych elementów, a nie z zestawu, oczywiscie odpowiednio dobierając kazdy element + kamymi = można uzyskac o wiele więcej skilli, tylko że nie znam żadnych kombinacji do mh3u (a w dodatku raczej one nabierają sensu w późniejszych etapach gry gdy zbroje mają porządne skille na sobie)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

a w czym kontrolujesz kamere na vicie? bo chyba nie w MH ?;p

 

Grałem w MHFU na Vicie, drugi analog sprawdza się tam wyśmienicie.

 

Wyśmienicie to może nie (czasami się paluch omsknie i kamera łapie inną pozycję odczytując ruch gały jako np d-padowy góra/dół) ale na pewno lepiej niż to co jest w standardzie na 3DSie. Zastanawiam się czy jednak nie kupić tego cholernego CPP, tylko po prostu nienawidzę wszelkich chamskich "doczepek" do konsoli.

 

A co do multi na 3DSie - nie ma jakiegoś xlinka, czegokolwiek? Bo Capcom strasznie dał d**y w przypadku 3DSa. Już tyle to chyba mogli zrobić względem wersji z PSP...

Odnośnik do komentarza

Na ja akurat specjalnie wziąłem zwykłego 3DSa bo raz że tańszy a dwa że na XLu pikseloza już strasznie (pipi)*e po oczach. Prawdę mówiąc w ogóle nie rozumiem zachwytów nad tą przerośniętą wersją. Niedość że nieporęczne to jeszcze ten ekran... fajnie że prawie 5" ale do cholery nie przy tak niskiej rozdzielczości...

Odnośnik do komentarza

Zrobilem juz wszystkie questy na 5 gwiazdek, ale nie pojawil sie zaden key quest do 6 gwiazdkowych. Nie wiem, moze trzeba zrobic zlecenia dla ludzi z wioski?W sumie mam chyba z 5 niezrobionych. Druga rzecz to na liscie questow ( tej ponumerowanych gwiazdkami), "ptaszek" jest na zielono tylko przy 5 gwiazdek, na reszcie jest taki zoltawy - to ma jakies znaczenie?

 

Generalnie biegam w 2 rodzajach zbroji, w zaleznosci od potrzeb i terenu - wroggi pancerz, barrotha, a jak jest u was? Macie jakies szczegolnie preferowane zbroje? chyba nie ma jakichs uniwersalnych?

Odnośnik do komentarza

kwestia 5 gwiazdek byla opisana na poprzedniej stronie, trzeba coś dostarczyć ziomkowi z wioski zeby sie pojawily nowe questy

 

co do ptaszka to prawdopodobnie chodzi o to że masz zaptaszkowane wszystkie aktualnie dostępne questy, ale jeszcze jakieś sie pojawią, do dopiero jak zrobisz wszystkie możliwe z danej dziedziny to dostaniesz zielonego ptaszka

 

chyba nie ma jakichs uniwersalnych?

później są, jest kilka tak świetnych skilli że bardzo warto je mieć, a to powoduje że mozna potem 80% questów robić w tej samej zbroi bo jest taka fajna (dzięki fajnym skillom)

 

ja zwykle przez całą gre mam z 4-5 zbroi, ze dwie na normalu, i 2-3 na high ranku (+ 2-3 na g-ranku jeśli występuje w danej grze trzeci poziom trudnosci)

 

zwykle robie jakąś początkową w miare ok zbroje, a potem cisne w niej długo długo dopóki sie nie da zrobić konkretnej upatrzonej zbroi - co z wykle jest na samym końcu normala. potem w tej zbroi z końcówki normala przechodze większość high ranka dopóki nie dopcham sie do drugiej upatrzonej

w skrajnym przypadku przeszedłem całego highranka, łączne z finałowym bossem, w zbroi z normala, bo nie chciało mi sie nic po drodze robić, bo dopiero z tego finałowego bossa miałem upatrzoną mega zbroje

Amatsu_Render2.png

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...