Skocz do zawartości

Monster Hunter 3 Ultimate


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

musi zdobyć item który jest pierwszy na liście przedmiotów potrzebnych do wykonania danego elementu (ten na górze). zakładam że w tym wypadku jest to głowa wroggi G albo jakiś inny element z głowy, ktory pewnie sie zdobywa przez rozwalanie toksycznej "moszny" na głowie gościa, pewnie jest to bardzo rzadki item, jak to zwykle bywa z głowami

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Chetnych pewnie by nie brakowalo, ale ja, jak i wiekszosc tu, zagrywa sie na 3ds. A jak wiemy, tam tylko local ;/

 

W kazdym razie, wioska uratowana i zaczynam zabawe z questami high rank :D W koncu z upgrade'uje mojego ukochanego gunlance'a :P

 

Ktos ma jakis patent na zebranie "super dunk"?, czy jakos tak to sie nazywalo. Chodzi mi o ta wieksza kupe :P

Odnośnik do komentarza

Yano jaka zbroje polecisz na highrankowe questy? aktualnie biegam w "zoltej" duramborosa, oczywiscie podrasowanej. I w sumie nawet zle nie jest, ale jednak chcialbym lepszej ochrony. Pojawilo sie u kowala pare nowych zestawow i nie wiem co wybrac -agnaktor, niebieski zestaw z ludrotha ,a moze zielony zestaw mosgharl ? Jezeli bedzie to pomocne to z broni najbardziej uzywanych sa gunlance,ls i mlotek.

Odnośnik do komentarza

nie znam dokładnie jakie skille mają zbroje

 

do gunlancy polecam coś co ma block+1/+2, block up, i może byc bombardier (zwiększa siłe wystrzałów), co ciekawe skill "load up" który niby jest do gunnera - i powoduje zwiększenie ilości amunicji w bowgunach działa tez na gunlance i daje dodatkowy pocisk , wiec też mozna rozważyć

 

do młotów i LSow i w sumie kazdej innej broni super skill to artisan (shapness+1) , daje on większy pasek ostrości i jeśli przykładowo to powiększenie przeskoczy z zielonego paska na niebieski, albo z niebieskiego na biały to idzie za tym wyraźny skok w DMG, wiec warto go miec, artisan to jest skill który zawsze robie, jak tylko jest okazja robie zbroje z nim i już sie z nim nie rozstaje do konca gry (robiąc coraz to lepsze zbroje ale zawsze te które go mają)

 

dodatkowo do młotów i do LS (i do GS) przydatny jest skill concentration - powoduje szybsze ładowanie ataku młota ® i GS, oraz znacznie szybsze ładowanie paska w LS, bardzo przydatne

 

wiec jeśli masz tam do wyboru zbroje która ma któryś z tych skilli a najlepiej oba to bierz i ciesz sie powerem jaki dają :D

 

 

 

na wiki widze ze chyba nie masz takich opcji.... ale ejszcze sporo zbroi brakuje tam wiec nie znam wszystkich detali

 

dla GL mozesz zrobić agnaktora jesli ci sie chce z normala..

 

cieżko mi też doradzić bo nie wiem w jakiej fazie HR jesteś - na poczatku zwykle sie używa zbroi z normala, a potem oczywiscie jest możliwość zrobic cos lepszego

Odnośnik do komentarza

Yo no co jest, nikt juz nie poluje? :P Jakie macie preferencje co do broni? wypiszcie plusy i minusy. zaczynam pierwszy:

- gunlance - dobry dmg, mieszane comba dziobania ze strzelaniem i najwazniejsze,to tarcza.Swietnie potrafi przyblokowac atak.Minus to oczywiscie mobilnosc z ta bronia,ale da sie to przezyc ;)

- LS dlugie,mocne comba, zasieg,dmg, przyzwoita szybkosc.

- SA dobry dmg, mobilnosc, zamiana z axe na gs

Powoli sklaniam sie do GS, bo potrafi niezle przywalic i robi infinite combo :) przez co caly czas mozna przec do przodu (oczywiscie nie zawsze nam sie to oplaca, ale fajnie czysci male przeszkadzajki paletajace sie pod nogami) .Niestety na razie zadnym dobrym nie dysponuje.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie GS zawsze był za trudny :P Lubię się zagapić, poza tym żeby dobrze wymiatać tą bronią trzeba mieć perfekcyjnie opanowany timing no i precyzyjnie przycelować (przy b. niskim poziomie healtha żeby konkretnie przyp#$%#$%ić). Dlatego ja zawsze idę w młotki, a dla co bardziej moblilnych kreatur LSy. Często sięgam też po łuki, chociaż to bardziej dla czystego funu - lubie nimi grać, ale przy w/w broniach są mało efektywne. Analogicznie DSy. Reszta broni jakoś mi specjalnie nie leży.

 

Co do skilli - o ile tylko to możliwe staram się mieć Artisana (dmg) i Evade+/Evade distance no i często pakuje autotrackera (dla wygody). Przy łuku, dla bardziej harkorowych kreatur pakuje (sorry, nie pamiętam nazwy) tego skilla który w razie one-hit-kill zostawia mnie z 1 HP no i oczywiście unlock dla 4 poziomu naładowania. Dla bronii białej dobry jest też up do affinity.

 

Co do zbroii dla mnie ideałem jest set z Nargii - w Unite zaliczyłem w nim 3/4 Guild Hallu. Pewnie podobnie będzie w 3U, tylko nie wiem w którym momencie pojawia się Nagra, bo aktualnie jestem dopiero przy 4* w wiosce i Tavern niemal nie ruszony. Lubiłem też sety z Kirina i Cenataura, ale tutaj oba odpadają z wiadomych względów.

 

Swoją drogą, wczoraj zaliczyłem pierwszego w 3U Gobula i ze zdziwieniem stwierdzam że jest dużo łatwiejszy niż w 3rdP - głównie za sprawą walki pod wodą gdzie wychodzi z niego straszny leszcz ;)

Odnośnik do komentarza

Na gobula biore ls z lightning dmg i faktycznie nie stanowi wyzwania. Robie juz highrank questy i tam juz jest ciezej bo zrzucaja w randomowe pole bez mapy i ekwipunku (trzeba miec wlasny :) ).Do tego przybiegaja niezadko inne wieksze potwoey,ktore utrudniaja robote. Zadan w porcie tez nie ruszylem.Zostawiam je jak zrobie wszystko z moga wiochy.

Odnośnik do komentarza

 

zaliczyłem pierwszego w 3U Gobula i ze zdziwieniem stwierdzam że jest dużo łatwiejszy niż w 3rdP

 

w portable 3rd nie bylo gobula ;p

 

 

Opss, sorry, faktycznie. Pomyliło mi się z tym bydlęciem co w piachu pływa.

 

Na swoje nieszczęście widze że w 3U też jest :D Strasznie mi w portablu krwi napsuł...

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

warto zrobić sobie zbroje z backpacking expert (szybsze bieganie podczas noszenia jajka)

oraz użyć power juice albo HH który ma nutki o efekcie power juice - nieskonczona stamina przez 2 minuty

 

dzieki temu o wiele łatwiej dobiec gdzies niosąc jajko/kamień

 

jedna ze zbroi która ma to jest bardzo latwa do zdobycia - loc lac set, to taka sukienka szkocka (chyba nawet da sie kupić w sklepie za samą kase)

 

 

a nieskończoną stamine w HH powinien miec róg z żółtej wodnej jaszczurki (ludroth), albo z nargi (ale trudniej go zrobić)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja za to utknalem przy crimson rathian. szmata wykancza mnie za kazdym razem. tzn pewnie bym ja zabil, ale chce to zrobic bez ani "smierci". Probowalem z roznymi broniami, juz kulala itd. i (pipi) koncza sie medpacki i lipa. Robie teraz nowa zbroje z barrotha, ma konkretny defense, wiec moze jakos to bedzie,

 

Ps. z tymi jajkami tez mialem pare podejsc, ale za ktoryms razem udalo mi sie wykolowac potwora. Zaloz pomagierowi ta maske z duzymi uszami i jak dasz mu sygnal to pokaze na ktorym terenie jest duzy potwor.

Odnośnik do komentarza

Niech mi ktos wyjasni sprawe tych cholernych dekoracji. Pakujac je do slota,dajemy boosta skilom ze zbroji i broni. Ale, jezeli np. zbroja nie ma skilla sharpness,a my wlozymy tam gema co to boostuje, to ma to jakis sens? Dwa jaka dekoracja zmniejsza hunger? glutony?...chyba nie. Lubie zbroje barrotha bo ma dobre skille do gl, ale tan glod dobija. help.

Odnośnik do komentarza

skille działają wtedy kiedy mają conajmniej +10 w sumie na całym sprzęcie (drugi poziom to +15 i trzeci +20, ale nie wszystkie skille mają wiecej niz jeden)

 

 

więc jeśli w calym zestawie nie masz wcale skilla shaprness to bedziesz miał +1 i nic ci to nie da, wszystkie pynkty w stylu+3 +5 +8 nic nie dają. tak samo +11+ 13 i tak daje tylko podstawowy poziom czyli ten z +10 (tak samo działa to na minusie z negatywnymi skillami)

 

dekoracje stosuje sie w 4 przypadkach:

1 masz na zestawie w sumi np +8 albo +9 i musisz dorzucic dekoracje żeby było 10 i skill sie uaktywnił

2 masz dużo slotów i ładujesz tyle dekoracji tego samego rodzaju żeby dobić do +10

3 masz skill +10 i chcsz go ulepszyc na 2 albo 3 poziom i ładujesz dekoracje żeby mieć +15/20

4 masz na zestawie jakiś negatywny skill (-10 lub gorzej) i dorzucasz pozytywną dekoracje żeby go zbić do -9 żeby przestał być aktywny

 

na ekranie skilli powinieneś miec opis skilla i jego dwie nazwy

na ekranie dekoracji powinienś móc zmienić wyświetlanie żeby nie pokazywalo nazwy dekoracji tylko skilla jakiego daje - wtedy możesz porównać ze skillem który cie wkurza

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...