Skocz do zawartości

Monster Hunter 3 Ultimate


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

A jest jakiś ładniejszy monster hunter na konsole przenośne od Tri?

 

 

I nadal nie wiem, o co chodzi z tym dziadowskm sterowaniem. Nadal nie potrafię tego rozumieć. Na 3DS'ie stuknę w L i lockuje się na moment na potworze. Na PSP trzymam jak idiota gałkę i krzyżaka jedną dłonią po to, aby jakoś to wyglądało. xDddd

 

 

Na 3DS'ie sterowanie jest bardzo dobre.

 

 

Edit: a jak już naprawdę tak komuś przeszkadza brak drugiej fizycznej gałki, to dokupujesz circle pada i grasz se na dwóch gałkach

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Na psp nie trzyma sie krzyzaka jak idiota tylko jak pro:p

Serio przyodrobinie wprawy jest to mega wygodne i mega praktyczne rozwiazanie, pozwala kontrolowac ruchy, ataki i kamere w tym samym czasie ,nawet na dualshocku na ps3 jest troche gorzej bo mimo ze jest druga galka to ona zajmuje kciuk i nie da sie obracac kamery i atakowac na raz

Odnośnik do komentarza

Na psp grało mi sie duzo wygodnie niz na Wii. Wlasnie dlatego ze moglem jednoczesnie biegac, sterowac kamera  i atakowac. Lock z 3ds jest mniej wygodny niz granie na psp czy na padzie z dwoma analogami, dlatego biore circle pad pro. Katowalem demo ale nie moge sie przyzwyczaic do tego locka czy klikania w touch screen.

Odnośnik do komentarza

ale powiedzcie mi: dlaczego? Nie zgrywam się, serio się zastanawiam. Na psp jest tak:

 

a)stoję plecami do potwora

b)obracam kamerę 

 

PSP_Claw.jpg

 

c)elegancko mam potwora przede mną

 

Na 3DS'ie mam tak:

 

a)stoję plecami do potwora

b)obracam kamerę jednym kliknięciem w L

c)elegancko mam potwora przede mną

 

Gdzie jest te badziewne sterowanie, chłopy, oświećcie mnie :/

Odnośnik do komentarza

nie zawsze jest potrzeba żeby nakierować kamere prosto na potwora, często sie biegnie wzdłuż potwora, albo chce zobaczyc co sie ma przed sobą, albo zobaczyc gdzie leci jego atak, zobaczyc mobka albo drugiego potwora,  albo odwrocic kamere pod odpowiednim kątem żeby wygodniej było "celować" bronią w dane miejsce , jest masa sytuacji gdzie system z psp działa świetnie i nie zastapi go zwykłe lockowanie

 

psp > wii z classic controlerem > 3ds

dla mnie psp lepsze nawet niż dualshock na ps3

grając na ps3 co chwile sie łapałem na tym że kamera mi celuje nie tam gdzie trzeba bo obie ręce były zajęte czym innym i nie mogłem skorygować

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Widocznie nie grałeś na psp i nie wiesz jak to jest :D

 

Miedzy dualshockiem a classic controlerem nie ma wiekszej roznicy. Wlasnie  to odrywanie kciuka od przyciskow zeby skorygowac kamere jest uciazliwe.

 

Na 3ds niby sa jeszcze te strzalki na dolnym ekranie ale za cholery nie moge wyczuc tego. ccp biore i tyle, do mh4 sie tez przyda.

Odnośnik do komentarza

A jest jakiś ładniejszy monster hunter na konsole przenośne od Tri?

 

 

I nadal nie wiem, o co chodzi z tym dziadowskm sterowaniem. Nadal nie potrafię tego rozumieć. Na 3DS'ie stuknę w L i lockuje się na moment na potworze. Na PSP trzymam jak idiota gałkę i krzyżaka jedną dłonią po to, aby jakoś to wyglądało. xDddd

 

 

Na 3DS'ie sterowanie jest bardzo dobre.

 

 

Edit: a jak już naprawdę tak komuś przeszkadza brak drugiej fizycznej gałki, to dokupujesz circle pada i grasz se na dwóch gałkach

 

Jeżeli chodzi o grafikę, to owszem, na konsoli przenośnej ładniejszego MH nie ma. Ale prawda jest też taka że progres w warstwie wizualnej względem odsłon z PSP jest zwyczajnie znikomy. I patrząc na MH3U z 3DSa dochodzę do wniosku że tak na prawdę nic nie stało by na przeszkodzie żeby ta gra równolegle wyszła też na PSP.

 

A w kwestii sterowania/kamery - chyba już o tym pisałem, ciężko to wytłumaczyć łopatologicznie, ale spróbuje. Problem z lokowaniem kamery jest taki że w jego trakcie kamera robi obrót. Nie ma problemu jeżeli stoimy w miejscu. Gorzej natomiast jeżeli jesteśmy w ruchu. Ciężko wówczas wycyrklować ruch analogiem tak żeby utrzymać kierunek ruchu podczas rotacji kamery. Może to mieć opłakane skutki zwłaszcza na wyższych poziomach trudności kiedy często-gęsto one hit = kill. Odkąd gram na 3DSie zauważyłem że właśnie przez lokowanie kamery walczę na dużo krótszym dystansie niż w odsłonach z PSP, a więc potencjalnie jestem o wiele bardziej otwarty na ataki (będąc blisko przeciwnika dużo trudniej jest rozczytać/przewidzieć jego ruchy). Dodatkowo daje to w dupę kiedy w lokacji mamy więcej niż jedną dużą kreaturę. W takich sytuacjach manualne sterowanie kamerą (jak na PSP) z racji umiejscowienia krzyżaka na 3DSie i słabej responsywności wirtualnego d-pada nie wchodzi w grę, a lokowanie często bardziej utrudnia niż pomaga zorientować się w sytuacji.

Odnośnik do komentarza

A no właśnie zauważyłem. Pierdo.lnąłem go za drugim razem raz z balisty i leży XD

 

 

edit: Co polecacie na High Ranki? Pierwszy quest zrobiłem w Lagi set'cie, ale nie wiem, na jak długo mi starczy ;p (teraz zrobiłem do niego upgrade'y za pomocą heavy armor sphere).

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Wlasnie mam urgent questa z Zinogre :) i po nim wejscie do 9* zadan. W koncu bede mogl ulepszyc bronie, bo juz na tym poziomie mam maks. Jakies tipy, co do tego pieska polecacie?

Btw. jakie maski nosza wasi pomagierzy? u mnie cha cha biega z tymi uszami bo mi ladnie namierza potworka, kayamba losowo co tam popadnie. Pomagierzy sami wykonuja swoje tance boostujace ( leczace itd.), czy trzeba im dac sygnal? Przyznam sie ze nie wiem. Wiem ze na sygnal reaguja niektore maski, jak nullberry maska lub ultimate. Ale zastanawia mnie jak jest z tymi tancami.

Odnośnik do komentarza

coś zinogre pozno sie pojawia w ultimate,

 

powinien byc słaby na lód, ale broń bez elementu z duzym zwyklym dmg chyba jest lepsza nawet

a inne porady? uważaj i szukaj momentów otwarcia, gosc potrafi atakowac na wszystkie strony

 

jak sie ładuje staraj sie go nawalac żeby przerwać ładowanie, bo jak sie naładuje do konca to wchodzi w super rage mode 

 

nie probuj go łapać w pułpaki elektryczne bo nie działają, tylko naładują jego wkurzenie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...