Skocz do zawartości

Looper- Pętla czasu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

looper_poster1.jpg

Jako, że są tutaj tematy o przyszłych gównianych filmach i filmach, które miały być dobre, a okazały się gówniane, to dla odmiany otwieram temat o filmie, który w zamyśle jak i w efekcie jest dobry.

W kategorii SF Looper rozwala na łopatki popłuczyny po Obcym, wdeptuje go w ziemię i gasi peta na czole. W kategorii FILM Obcy na poziomie zycia płodowego jest martwy przy Looperku.

Levitt jest FANTASTYCZNY, ale każdy kto choć w 1/10 staje się Brucem, taki musi być. Sam Bruce też ma swój udział w tym zwycięstwie kina nad gównem. Proszę wpisywać dlaczego uważacie, że mam 100% racji.

Odnośnik do komentarza

Podróże są tutaj pretekstem, nie główną osią , znawcy i fascynaci tego mnie nie interesującego wątku mogą kręcić nosami, ale z tego co zauważyłem, nie było i nie będzie takiego filmu gdzie by kręcić nie mogli. Tutaj pod tym względem, wydaje się być ok.

 

No i chciałbym zaspoilerować wszystkim, że Levitt wygląda inaczej niż zwykle, bo ma nałożoną charakteryzację

 

Kolejny plus przemawiający za tym filmem jest taki, że na filmłepie ma niższą średnią niż Transformers 2 i 3.

Odnośnik do komentarza

(pipi)a jak pomyślę, że w Zakopcu czy Nowym Targu to premierę będzie miało za prawie 3 tygodnie to mnie szlag trafia i krew zalewa.

Tymardziej, że podróże w czasie to mój absolutnie ukochany temat w kulturze współczesnej i tymbardziej, że cały prawie internet ejakuluje nad Looperem.

 

Chyba się w(pipi)ię i pojadę na seans do Krakau.

Odnośnik do komentarza

Nie ma nic bardziej żałosnego, niż osoba idąca sama do kina. Już wolę oglądnąć na necie

Nie śmiej nazywać się miłośnikiem kina. Jeśli czekam na jakiś film z wywieszonym jęzorem, a w dniu premiery nawet mój pies odmówiłby mi towarzystwa poszedłbym sam.

 

Dawno nie widziałeś czegoś tak dobrego, jak ten film. Świetnie wykreowany świat, pomysłowość scen, odwaga, kameralność, gra aktorstwa, no coś wspaniałego i chyba najlepszy film w tym roku.

Odnośnik do komentarza

Lewitt bardziej Willisowaty niż sam Willis, ponadto świetnie wypadł dzieciak grający Cida, nie mogę sobie przypomnieć żadnej kreacji dziecięcej, która dorównałaby Pierce'owi Gagnonowi. Gdyby film nie zamieniał się od połowy w "Znaki" z Gibsonem, ocena byłaby wyższa, a tak tylko 7.5/10. Lepsze od Skyfall.

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

Levitt niszczy cyce. Nie wiem czy to kwestia charakteryzacji (Oscar jakiś czy coś, bo to jest techniczne mistrzostwo świata), ale naprawdę mało kiedy widać tam Levitta, a nie Bruce'a kilkadziesiąt lat młodszego. A najlepsze, że Bruce kilkadziesiąt lat temu nie wygladał jak Levitt w tym filmie, tak że...

tumblr_matfu5zGcL1rvl4doo1_500.jpg

Odnośnik do komentarza

Swietna, mocna historia w ktorej podroze w czasie to tylko pretekst do opowiedzenia historii o ludziach, a nie w druga strone dzieki bogu. Nie wiadomo jak ten scenariusz trzyma sie kupy z tyloma "zapozyczeniami", ale jakims cudem daje rade, plothole'i nie licze chociaz troche by sie znalazlo. No, ale jak mowi stary Joe - to nie wazne. Dobra rezyseria. CGI czasami troche klulo w oczy, a zdjecia moglyby byc lepsze, ale nie bede sie pastwic.

 

Lepiej od Skyfall jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

zaraz zaraz, czy to znaczy, że ten film jest taki fajny jak na przykład incepcja ?

Właściwie to tak. Tak mi siadł ten film, że dostał dychę na filmwebie (podczas gdy Incepcja 9/10 - punkt odjęty głównie za chaotyczną akcję w śniegu z tymi wszystkimi narciarzami, linami, skuterami, karabinami, lawinami, itd.wbefjqbf).

 

Mam pytanko. Wiem, że film stara się odsunąć na dalszy plan podróże w czasie i implikacje z nich wynikające (rozmowa w barze o tym świadczy), ale naszła mnie pewna myśl, która nie daje mi spokoju. Nie jest to spoiler, bo odnosi się do głównych założeń filmu. Skąd Abe, a dalej Looperzy, wiedzieli kiedy się wstawić na dane miejsce? Kto komu dawał cynk? Abe przenosząc się w czasie nie mógł dostać wszystkich namiarów, bo przecież tamci z przyszłości jeszcze nawet nie zabili tych niewygodnych. Czy może chodzi o to, że Abe starzejąc się o 30 lat przekazał swoim przełożonym czas i miejsce, kiedy mają wysyłać ludzi i całość opiera się na pętli?

 

Albo po prostu mamy przyjąć, że mafia miała swoje sposoby na porozumiewanie się z Abem w przeszłości. Właściwie to chyba najlepsze rozwiązanie. Przecież oni mieli wehikuły czasu, więc co stałoby na przeszkodzie, żeby wysłać mu kartkę z odpowiednimi informacjami. Damn.

Edytowane przez Wojtq
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Na bank sie kontaktuja. Stary Joe jak zaczela sie spruta to mowil, ze gang pewnie juz wie i cos tam. Wiedza bo wtedy loop z Rainmenem byl zamkniety - czyli w przyszlosci wszystko potoczylo sie mniej-wiecej tak jak dla starego Joego. Dopiero ostatnia akcja mlodego sprawila, ze loop zostal przerwany wiec przyszlosc sie zmienila.

 

Chyba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.