Skocz do zawartości

Co kupić, PS3 czy X360 ?


Kszaqu

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, mam dziwny dylemat, a mianowicie:

Chcę zakupić na święta konsolę, tylko nie wiem jaką. Z jednej strony PS3 jest fajne, PS Plus brzmi świetnie, a zarazem Szwagier z bratem na PS3 cisną w BF3 co również sprawia, że mnie to namawia.

Z drugiej strony, jestem fanem Halo, całego tego uniwersum i poniekąd już obcowałem z X360 co dało mi porządne odczucia pewnej sympatii.

Co zrobilibyście na moim miejscu no i jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Prosze plusy i minusy za obydwoma konsolami.

Odnośnik do komentarza

PS3:

-Masa świetnych exow(heavy Rain,uncharted,GOW,Journey,Killzone)

-ogromna polska społecznosc(500tys konsol)

-polskie aplikacje multimedialne(ipla,tvn player,axn)

-Lokalizacje 2.0

-PS PLUS

-blu ray

 

z minusow to:

-gorsze trochę jakościowo multiplatformowy(choć to już się zmienia)

-i XBL > PSN

-Dashboard > XMB

-darmowy online nie znaczy lepszy

-przymusowe instalki w większości grach

Edytowane przez Lionel
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

Zalezne od tego co lubisz

ja mam ps vita, ps3 , xboxa , xbox360 , wii

a jedynie czego uzywam to xbox360, bo wole jego gry i ma to czego ja oczekuje, wysoki poziom jakosciowy gier i ogolnie jakosc multi, grupy do rozmow, znajomi, achievementy, kontakt z innymi graczami.

Plus dla xboxa , to,ze multiplatformery dzialaja i wygladaja lepiej na 360 niz na ps3.

Ps3 i vita sie kurza, a na wii od czasu do czasu zagram w mario galaxy 2, xbox1 juz nieuzywany lezy.

Edytowane przez UnexpectedBoy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No cóż, mam dziwny dylemat, a mianowicie:

Chcę zakupić na święta konsolę, tylko nie wiem jaką. Z jednej strony PS3 jest fajne, PS Plus brzmi świetnie, a zarazem Szwagier z bratem na PS3 cisną w BF3 co również sprawia, że mnie to namawia.

Z drugiej strony, jestem fanem Halo, całego tego uniwersum i poniekąd już obcowałem z X360 co dało mi porządne odczucia pewnej sympatii.

Co zrobilibyście na moim miejscu no i jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Prosze plusy i minusy za obydwoma konsolami.

 

Ja bym brał to co mają znajomi. Można razem grać, pożyczać sobie gry, robić ustawki na lan/splita itp. Najczęściej się sprawdza.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dla mnie oczywistym wyborem jest Xbox 360. Ja użytkuję czarnego slima.

 

PS2 to dla mnie najlepsza konsola w historii, ale odkąd Sony w tej generacji miało porządną konkurencję, zostało w tyle. Sony jako firmę bardzo lubię - większość mojego sprzętu w domu jest od Sony i niedługo też planuję zakupić smartfona tej firmy.

 

Inna sprawa to konsole. Xbox 360 jest dla mnie w każdym aspekcie lepszy niż PS3. Lepsze usługi sieciowe, lepsze wersje gier, achievementy, nawet exclusivy wolę na X'a.

PS3 miałem 2 razy (i 2 razy sprzedałem) - raz kupiłem specjalnie dla MGS 4, potem dostałem od operatora komórkowego za przedłużenie umowy. Mam więc zatem porównanie i dla mnie wybór jest oczywisty.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

xbox 360 jesli lubujesz się w grze po sieci + masa rodaków z headsetami grająca w halo i inne sieciówki. łatwo skleić dobrą ekipę po miesiacu gry. Ps3 bardziej do singla i fajnych exów, na psn mało osób ma mica i nie mozna utworzyć grupy do rozmów, ogolnie konsola jest bardzo nieprzyjazna pod względem grania po sieci ;]. W xboxie licz się z 2x DVD coraz częściej traktuję to jako minus ;]

Edytowane przez BoroBoro
Odnośnik do komentarza

No cóż, mam dziwny dylemat, a mianowicie:

Chcę zakupić na święta konsolę, tylko nie wiem jaką. Z jednej strony PS3 jest fajne, PS Plus brzmi świetnie, a zarazem Szwagier z bratem na PS3 cisną w BF3 co również sprawia, że mnie to namawia.

Z drugiej strony, jestem fanem Halo, całego tego uniwersum i poniekąd już obcowałem z X360 co dało mi porządne odczucia pewnej sympatii.

Co zrobilibyście na moim miejscu no i jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Prosze plusy i minusy za obydwoma konsolami.

 

Ja bym brał to co mają znajomi. Można razem grać, pożyczać sobie gry, robić ustawki na lan/splita itp. Najczęściej się sprawdza.

 

Najbardziej sensowna rada.

Możesz też wziąć X360 dla Halo, a inne tytuły ograsz na pożyczonej PS3 - dwie pieczenie na jednym ogniu :)

Odnośnik do komentarza

Kszaqu, ja bym na Twoim miejscu brał PS3, zdecydowanie. Na początku nie będziesz musiał wydawać kasy na gry, bo będziesz pożyczał od szwagra :P Z resztą później również będziecie mogli się wymieniać. Gry nie są tanie, a wzajemne pożyczanie z kumplem, czy szwagrem to dobry deal. O zrzutach na PSN już nawet nie wspominam ;)

Odnośnik do komentarza

Jesteś fanem Halo ? To masz już problem z głowy..H4 włączysz i o PS3 szybko zapomnisz :) Gra-seria wielokrotnego użytku: Normal, heroic, legendary, co-op 4 os., MULTI !!! Dodaj jeszcze do listy MUST HAVE : REACH i Halo3 !!! U mnie PS3 stoi od roku i się kurzy bo prócz jednorazowego zaliczenia Uncharted2 nic ciekawego niestety dla siebie już nie znalazłem...

Edytowane przez Bushisan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pożyczy, siostrę mu w końcu oddałem :D

Ogólnie na plus X360 jak dla mnie:

-Przystępność

-Halo

-Online

-Na prawdę przyjemny pad na moje wielkie dłonie

Dużym minusem jest dla mnie krzyżak w padzie, co sprawia, że sie wacham

 

Co do PS3, to na plus:

-MGS4

-Play Station Plus i związane z tym profity (gry itp)

-Krzyżak na padzie (chociaż kciuk to boli oj boli)

-Szwagier i BF3

-God Of War

Z minusów mógłbym wymienić np.

-Mniejsza scena online (przepraszam, mogę być nieobiektywny)

-Gry pokroju Uncharted (przepraszam, nie rajcuje mnie)

Edytowane przez Kszaqu
Odnośnik do komentarza

No nie mając PS3, to PS3 + Playstation Plus to mega combo, od razu 10 mocnych gier na start, beta wersje, zniżki i triale byś mógł sobie godzinę pograć w pełną grę i wyrobić o niej zdanie. Do tego zawsze możesz ściągnąć sobie free-to-play'owe DC Universe Online jeśli jesteś fanem MMORPG i komiksów, to masz w pełni licencjonowane uniwersum w pigułce. Jest też PS Home, głównie towarzyskie MMO z dodatkiem nawet ciekawych gier i misji społecznościowych, a także stref gier.

 

W Polsce (i Europie) króluje PS3, jeśli chcesz grać z Polakami bardziej i Europejczykami, bez ryzyka że "komuś się abonament skończył i już go na sieci nie ma", to też na Twoją korzyść powinno przemawiać PS3. To także większa oferta na Allegro, gametrade i w komisach.

 

Jeśli dobrze wspominasz czasy PSX-a (a nawet masz jakieś gry) i PS2, to PS Store jest bardzo bogaty w klasyki i klasyki odświeżone HD. Front Mission za 18 PLN? Vagrant Story za 22 PLN? Tak, to na PS Store.

 

Jeśli planujesz mieć PS Vita/PSP (a może masz?) to też powinno Cię bardziej interesować PS3. PS3 współpracuje z PSP, dostarczając np. Ad Hoc Party i remote play, a także z PS Vitą gdzie można grać z jej użytkownikami przez Cross Play i kupować gry w jednej cenie na obie platformy (Cross Buy), a także dzielić usługi Plusa i dzielić trofea.

 

Do bijatyk pad od X360 się nie nadaje, dlatego bijatyki na X360 nie są tak oblegane, a na turniejach gra się w wersje z PS3. W zasadzie jeśli zamierzasz aktywnie grać w bijatyki to PS3 powinno być jedynym wyborem, no chyba że upierasz się przy X360 to wtedy przy okazji dolicz sobie kupno arcade stick'a, albo pada z normalnym krzyżakiem.

 

Poza tym PS3 w 2013 będzie miało nie tylko multiplatformy, ale i bardzo dobre gry na wyłączność, natomiast X360 pod tym względem będzie bardzo skromny.

 

Musisz sobie zadać pytanie czy to co wyżej napisałem Cię kręci. Jeśli ponadto wolisz jednak Halo, nie przeszkadzają Ci opłaty, cross voice game chat jest dla Ciebie niezbędny, i masz więcej kumpli na X360 - to może wtedy faktycznie X360.

  • Plusik 6
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...