Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem u progu skończenia NG. 65 godzin czystego funu, wymaksowani Sunbros i Bellkeepers, wybici prawie wszyscy bossowie (został mi tylko opcjonalny Ancient Dragon, nie wiem czy dam radę w ogóle tym buildem go połaskotać), wybite większość NPC. Teraz zastanawiam się, czy zostało mi coś jeszcze do zrobienia/znalezienia, czy spokojnie ruszać do NG+ - co warto pofarmić póki nie zacznę od nowa?

Odnośnik do komentarza

Schodzisz tam przez ta studnie w Majula.

 

Chodzi Ci o te wielkie drzwi? Spadnij jeszcze niżej a będa tam dwa golemy które po zabiciu dropną Soul of the giants oraz klucz do drzwi :)

 

Edit to jednak chodziło o black gultch to nie wiem o ktorych drzwaich mowisz :D

 

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza

Gutter to rynsztok, więc tłumaczenie jest dobre :P

 

Jestem u progu skończenia NG. 65 godzin czystego funu, wymaksowani Sunbros i Bellkeepers, wybici prawie wszyscy bossowie (został mi tylko opcjonalny Ancient Dragon, nie wiem czy dam radę w ogóle tym buildem go połaskotać), wybite większość NPC. Teraz zastanawiam się, czy zostało mi coś jeszcze do zrobienia/znalezienia, czy spokojnie ruszać do NG+ - co warto pofarmić póki nie zacznę od nowa?

Tłucz Ancient Dragona. Jak dałeś radę Vendrickowi bez całkowitego osłabienia go (a na to wychodzi) to spokojnie też dasz radę AD. Problemem w walce z nim nie jest zabieranie mu HP tylko unikanie jego ataków.

 

 

 

Widze ze czeka mnie niezla jazda z bossem w koncowce Iron Keep. Jakies rady na niego?. A przed walka z wielkim pajakiem jest jakies ognisko?,

Jak grasz melee to trzeba prowokować jego ataki (są wolne, więc łatwo można ich unikać rolką) i bić go w łapę jak skończy animację ataku. Mając czary nie trzeba tyle ryzykować, bo walisz go bez problemu z dystansu.

Przed pająkiem nie ma ogniska, ale można tam dobiec omijając wszystko po drodze - zajmuje to z minutę.

 

 

 

Ostatni boss w Iron Keep to zart. Wystarczy unikac jego atakow i karać go ostro. Smelter Demon byl dla mnie od niego trudniejszy, albo nawet Pursuer zaraz po smelterze.

Korzystając z Gyrm Greatshield Smelter to też żart ;)

Edytowane przez DaN3000
Odnośnik do komentarza

Jestem u progu skończenia NG. 65 godzin czystego funu, wymaksowani Sunbros i Bellkeepers, wybici prawie wszyscy bossowie (został mi tylko opcjonalny Ancient Dragon, nie wiem czy dam radę w ogóle tym buildem go połaskotać), wybite większość NPC. Teraz zastanawiam się, czy zostało mi coś jeszcze do zrobienia/znalezienia, czy spokojnie ruszać do NG+ - co warto pofarmić póki nie zacznę od nowa?

W NG warto wyfarmować wszystko, co wymaga partnera- od NG+ możesz łączyć się tylko z graczami którzy też są na NG+ lub wyżej, więc liczba summoning signs dramatycznie spada.

Jeśli chcesz zrobić 100% to na pewno warto zdobyć zbroje Bernhardta i Lucatiel, zrobić quest Navlaana (możesz ubić wszystkich, bo i tak w NG+ się odrodzą) i pofarmować sobie ostatniego bossa za pomocą asceticsów (300-400k za każdy cykl)..

Jeśli chodzi o ancient dragona, to jest na niego dość łatwa, chociaż żmudna taktyka:

 

Zapomnij o summonach, bo 90% ludzi ginie przy pierwszym ataku. Wbiegnij nagi (poważnie, ten boss i tak Cię one-shotuje niezależnie od zbroi) trzymając oburącz najmocniejszą broń, jaką posiadasz. Od razu podbiegnij dookoła tak, żeby przytulić się do jego prawej tylnej łapy. Jak wzleci w górę, od razu biegnij pod jego ogon- jak go nie widzisz, to rozglądaj się za cieniem. Uważaj tylko, żeby nie stać pod samym ogonem, bo Cię zmiazdży. Jak skończy atak i wyląduje, podbiegnij ponownie do prawej tylnej łapy, uderz 2-3 razy (ale nie wyprztykaj się ze staminy), znowu odbiegnij jak wzleci w górę i tak powtarzaj aż umrze. Ja go ubiłem tym sposobem 4 razy, aż do NG+++ i nie zmienia się nic oprócz ilości healtha. Wystarczy uważać żeby nie zużyć całej staminy, bo wtedy nie możesz sprintować i nie odbiegniesz wystarczająco szybko żeby uciec przed ogniem. Wystarczy więc trochę cierpliwości

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Vendricka ubiłem mając 4 Giant Souls, z Red tearstonem robiłem mu ponad 200dmg na hita (BKH+5, ta broń jest dalej zbyt dobra w PvE), sam boss był dość braindead.

Quest Navlaana skończyłem (i tak zawsze wybijam npców w Soulsach przed każdym NG+), dusz nie potrzebuję bo zatrzymałem rozwój na SL 150. Bardziej chodziło mi o to, jakie itemy/ekwipunek warto próbować wydropić z nierespiących się przeciwników póki jest okazja jeszcze w NG bez używania Bonfire Ascetics.

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

1) Jak to jest z Champion Covenant? Jak w nim jestem to jestem najeżdżany przez NPC? Czy może się to wydarzyć w każdym momencie nawet jak potwory na planszy się już nie respawnują? Czy mogę czekać aż jakis NPC się pojawi i mnie znajdzie a ja go zatłukę i będę ich w ten sposób farmił?

 

2) Jak w NG+ znajduje inwazje? Co się liczy? Soul level czy łączy wszystkich jak popadnie? Czy Soul memory zupełnie nie ma znaczenia w NG+?

Odnośnik do komentarza

Jak tam gierka? Dobra? Okazuje się, że większość teamu, która pracowała nad DkS, nie maczała w ogóle palców w dwójce. Czy to widać?

 

I nad czym pracują ci, co nie dotykali DkS2?

 

 

 

ekhm*demonssouls2naps4*ekhm

 

Czy dobra? Świetna, genialna wręcz, rzekłbym. Nie wiem, czy lepsza od "jedynki", ale też na pewno nie gorsza - trochę inna, trochę cofająca nas wstecz do pewnych rozwiązań z Demon's Souls a technicznie zdecydowanie najlepsza z całej trylogii (choć brakuje mi fizyki szmacianych lalek - to był taki trademark serii).

 

A to o czym piszesz w spoilerze to tylko niepotwierdzona plotka, która brzmi tyleż nieprawdopodobnie, co zdecydowanie bez sensu - niby czemu znów mieliby się ograniczać do jednej platformy (której w dodatku nie ma tak wiele na rynku), jak można zarabiać na wszystkich? Żadna umowa na wyłączność nie gwarantowałaby wyrównania takich strat.

Odnośnik do komentarza
A to o czym piszesz w spoilerze to tylko niepotwierdzona plotka, która brzmi tyleż nieprawdopodobnie, co zdecydowanie bez sensu - niby czemu znów mieliby się ograniczać do jednej platformy (której w dodatku nie ma tak wiele na rynku), jak można zarabiać na wszystkich? Żadna umowa na wyłączność nie gwarantowałaby wyrównania takich strat.

 

 

Nieprawda... Po pierwsze FROM od lat robi exy dla Sony i mają świetny kontakt. Idąc tą logiką, czemu Titanfall jest tylko na Xbox One? Czemu SEGA zrobiła Valkyria Chronicles tylko na PS3? To Sony zależy na Soulsach tylko na PS4, więc to oni wydadzą ten tytuł (bo mają IP) i zapłacą za jego produkcję. Taki ex ma ogromny sens, tym bardziej, że najlepiej się ta seria sprzedaje na konsolach Sony. Jestem 100 procentowo pewien, że tworzony jest właśnie Souls na PS4.

Odnośnik do komentarza

Bardziej chodziło mi o to, jakie itemy/ekwipunek warto próbować wydropić z nierespiących się przeciwników póki jest okazja jeszcze w NG bez używania Bonfire Ascetics.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to moby w Aldia's Keep, które mają szansę rzucić Petrified Dragon Bone. Powinieneś też upewnić się, że kupiłeś ring of soul protection od Vengaarla- wtedy praktycznie nie będziesz potrzebował human effigies.

A jeśli zależy Ci na zebraniu wszystkich czarów itp. to dobrze zrobić covenanty, które będzie o wiele trudniej ogarnąć w NG+ (rank 3 w sunbros i pilgrims of the dark, rank 2 w bellbros)

Edytowane przez Latwy
Odnośnik do komentarza

Bellbrosów, Sunbrosów wygrindowałem na 1 runie (stąd te 65 godzin, hehe), a Petrified Dragon Bonesów nie potrzebuję, bo jedyne Boss soul weapons których używam to Dragonrider Bow i King's shield (swoją drogą polecam, 100% phys, całkiem dobre pozostałe defensy i Stability, chyba jedna z najlepszych średnich tarcz). Pierścionki chroniące przed śmiercią mam już 4 :D Nie pozostało więc chyba nic innego jak spróbować się ze smokiem, zabić Emerald Herald i ruszać do NG+.

 

A właśnie, których broni z bossów używacie? Mi oprócz wyżej wymienionych nic konkretnego nie przykuło uwagi.

Odnośnik do komentarza

Zadnych, bo gram pol magiem pol wojakiem wiec polowy z tego nosic nie moge hehe. Ale wymieniam dusze na spelle do platyny. Mam zamiar w pierwszym NG zebrac wszystkie czary (poza pyro i miracle ktore sie kupi w ng++).

 

Powiem wam ze gdyby za duela nie bylo trzeba placic tokenem of fidelity to zrobilbym te 500 winow, ale troche masakra ze trzeba "zaplacic" za mozliwosc walki. Bo rozumiem ze musze miec 1000 tokenow zeby te dwa spelle dostac?

Odnośnik do komentarza

Bellbrosów, Sunbrosów wygrindowałem na 1 runie (stąd te 65 godzin, hehe), a Petrified Dragon Bonesów nie potrzebuję, bo jedyne Boss soul weapons których używam to Dragonrider Bow i King's shield (swoją drogą polecam, 100% phys, całkiem dobre pozostałe defensy i Stability, chyba jedna z najlepszych średnich tarcz). Pierścionki chroniące przed śmiercią mam już 4 :D Nie pozostało więc chyba nic innego jak spróbować się ze smokiem, zabić Emerald Herald i ruszać do NG+.

 

A właśnie, których broni z bossów używacie? Mi oprócz wyżej wymienionych nic konkretnego nie przykuło uwagi.

A zrobiłeś już pilgrims of the dark? Ostatni boss jest tam dość upierdliwy i na NG+ potrafi narobić trochę problemów.

Z pierścionkami miałem na myśli ten, który "oficjalnie" chroni przed śmiercią (czerwone na ten moment to robią, ale nie powinny i raczej zostaną spatchowane)

King's shield też mi się spodobała, ale spójrz jeszcze na Defender's Shield- ma 100% physdef, trochę niższe resistance'y, ale wyższe stability. Biorąc pod uwagę, że ogień, magię itp i tak się raczej dodge'uje, to lepsza stabilność wydaje się lepsza na 90% sytuacji.

 

Zadnych, bo gram pol magiem pol wojakiem wiec polowy z tego nosic nie moge hehe. Ale wymieniam dusze na spelle do platyny. Mam zamiar w pierwszym NG zebrac wszystkie czary (poza pyro i miracle ktore sie kupi w ng++).

 

Powiem wam ze gdyby za duela nie bylo trzeba placic tokenem of fidelity to zrobilbym te 500 winow, ale troche masakra ze trzeba "zaplacic" za mozliwosc walki. Bo rozumiem ze musze miec 1000 tokenow zeby te dwa spelle dostac?

Jeśli pakujesz jednocześnie w STR i INT, to rozważ wspomniany przeze mnie wcześniej Moonlight Greatsword- masz wtedy możliwość siekania dużym mieczem z dużym damage'm bez inwestowania w siłę/dex. No a zaoszczędzone levele możesz wpakować np w ATN, lub ADP

Co do tych 500 winsów to nie mam pewności, ale podobno to ma być różnica pomiędzy wygranymi a przegranymi duelami/inwazjami- czyli jeśli przegrasz 200 dueli, to musisz wygrać aż 700 żeby dostać te czary z blood bros.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Użyj/spal przy ognisku bonfire aestetic/ashtetic/aestetic czy jak to sie nazywa :)

Ja przed zakończeniem ng planuje dopasować zwykły sprzęt, który mam i pobiegłam troche w covenancie championów dla odpowiednika ring of favor and protection z ds1. Upgrade broni z bossa potrzymam na katane z Sinner na Ng+. Tam tez dopiero bede sie bawił w czerwonych i niebieskich.

 

Teraz pytanko co zrobić zeby McDuff zszedł ze skrzyni? Dostałem juz acziwa i dał mi titanite slab, zapalilem tez pochodnie w jego pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...