Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w osiem godzin wyfarmiłem Dzwonników. Może z siedem razy mnie zabito. Teraz leveluję Sunbrosów. Żałuję, że nie ma w grze Balder Side Sword bo poszedłbym w DEX a tak bawię się Bastard/Claymore gdyż większy sprzęt jest już dla mnie stanowczo za ciężki a ja lubię się trochę poturlać.

Odnośnik do komentarza

Panowie czy da się skutecznie grać magiem tylko i wyłącznie pve ? Jak tak to jakie macie porady dla takiej postaci (zbroje czary itp)

Ja dzisiaj wbiłem platynę grając magiem i byłem bardzo zadowolony. Kilka porad, jakie mam po 4-krotnym przejściu gry:

 

  • Normalnych przeciwników siekałem od początku flame longswordem (warto od początku pakować w niego titanite shardy), na nieco większych stosowałem słabsze czary (soul arrow, great soul arrow, great heavy soul arrow), zostawiając mocniejsze na bossów (w szczególności soul geyser, który potrafi zabrać nawet 50% hp jednym strzałem). Na bossów przydaje się też unleash magic- w połączeniu z soul geyserem i soul spearami potrafi rozprawić się z niektórymi bossami w kilku "strzałach". Wadą jest fakt, że zajmuje aż 3 sloty.
  • Najistotniejszą bronią jest, moim zdaniem, Moonlight Greatsword, czyli chyba najmocniejszy miecz, który skaluje się z INT. Żeby zdobyć go w pierwszym NG musisz użyć bonfire ascetic po pokonaniu pajęczycy i ubić ją ponownie. Rzuca wtedy duszę, którą można wymienić na miecz. Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe- ja ubiłem ją po ok. 30 minutach prób na SL 90. Było warto!. Dobrze jest od początku oszczędzać petrified dragon bones, żeby szybko zrobić upgrade (łącznie potrzeba 15 kości, żeby polepszyć do +5). Miecz wymaga 18 DEX i STR, dlatego na początku gry można trochę leveli włożyć w te dwa statsy, żeby polepszyć siłę normalnych broni.
  • Warto inwestować w attunement- około 44 punktów podwaja najmocniejsze czary (z 1 strzału Soul Geyser do 2, co robi ogromną różnicę w walkach z bossami)
  • Ja nie przejmowałem się zbroją- nosiłem najmocniejsze, co mogłem założyć utrzymując burden poniżej 70%. Mimo tego mogłem spokojnie unikać wszystkim ataków, łącznie z bossami.
Edytowane przez Latwy
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Pierwszy w iron keep nie wiem czemu ale ogniowy miecz mnie niszczy. Nic to pofarmuje dusze i titanite aby wzmocnić broń. Za długo zbijam mu hp i w pewnym momencie koncentracje tracę :)

Mam ten sam problem, też mnie niszczy. Już mu ostatnio został pasek na jednego strzała, ale w czasie zażywania estusa strzelił mnie w łeb i padłem. Na razie do niego nie wracam bo się go boję :yucky: .

Odnośnik do komentarza

ha pokonałem go i jeszcze jednego bosa :) z rozpędu a teraz stoje na pajęczycy....Nawet w jolly coop mi nie idzie :) 

 

 

Pytanko mam gdzie można dołączyć do rat convenant ? wymaksowałem bractwo krwi i słońca a teraz chciałbym kamienie pharosa pofarmić :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

haha ale zabawa :)  w tym rat convenancie są same nooby . Chodzę sobie po tym grave of saints i jestem przyzywany do świata innych graczy. Niby to oni urządzają na mnie zasadzkę ale jeszcze żaden mnie nie zabił a ja ich z 8 razy i farmie w ten sposób pharos stone. Zasada jest jedna nie dawać się wciągnąć w zasadzkę a powolutku do przodu iść i wyczekiwać aż przeciwnik się wypstryka ze staimy. A jak mag to szybko do niego i mój claymore + 10 jednym ciosem takiego przeora :D

Odnośnik do komentarza

 teraz stoje na pajęczycy....Nawet w jolly coop mi nie idzie :)

Ja jeszcze do niej nie dotarłem, ale mam problem z Last Sinnerem. Tzn w trzyosobowej drużynie to nie byłby problem, ale ja chciałbym zrobić to z Lucatiel (no i kimś jeszcze do pomocy) - niestety stary zwyrol jest kosmicznie szybki i niebezpieczny a laskę kosi w 5 minut - jak ona ma to przeżyć, ja się pytam??? :D

Edytowane przez WrednyPL
Odnośnik do komentarza

Old Sinner to nie on tylko...ona...

 

Jest jakis pierscień, który skupia aggro na Tobie. Wtedy Ty tankujesz a Lucatiel dps'uje :)

 

edit: nazwa tego pierscienia to

redyeye ring, który można kupić od kota

 

 

Ja załatwiłem Królową i nigdy sam bym się nie domyslił, że można

spalić koło "młyna" aby zapobiec wyciekaniu trucizny w jej komnacie. Zabiłbym i tak za pierwszym razem ale mnie "przytuliła" pod koniec walki. Trochę się zdenerwowałem bo podejrzewałem, że z tą trucizną było cos nie tak i zajrzałem do FAQa

 

 

Smelter Demon zabił mi też 4 razy Lucatiel zanim go ubiłem :/ znowu...

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Wspomniany pierścień możesz kupić u kotki w Majuli. Spełnia swoje zadanie- nawet jak nie atakujesz to boss skupia na Tobie 99% uwagi.

Jeśli zależy Ci na ukończeniu questu Lucatiel i zdobyciu jej sprzętu, to po pierwsze: możesz przyzwać 3-cią osobę do teamu- ważne tylko, żeby laska przeżyła 3 walki. Po drugie: nie muszą to być 3 różne walki- ja zdobyłem jej zbroję przyzywając ją 3 razy na The Rotten (każdorazowo spalając bonfire ascetic), bo jest dużo łatwiejszy.

 

A jeśli chodzi o samą Old Sinner, to dużo pomaga zapalenie pochodni- nie znika wtedy w ciemnościach tracąc lock-on i generalnie walka robi się przyjemniejsza ;)

Odnośnik do komentarza

Old Sinner to nie on tylko...ona...

 

Jest jakis pierscień, który skupia aggro na Tobie. Wtedy Ty tankujesz a Lucatiel dps'uje :)

 

 

O pierścieniu wiem, ale nie jestem pewien, czy mam wystarczająco odwagi, by przyjmować jego ataki wyłącznie na moją klatę :)

Last Sinner to kobita? Really? Kurde, ciemno było, ale... really?? :)

Nie jestem zbytnio w temacie "lore" itp, choć lubię opowieści z kanału VaatiVidya na YouTube, ale wydaje mi się, że Last Sinner to nikt inny, jak

Lord Gwyn z pierwszego Dark Souls - tak samo szybki, te same ataki - nie chce mi się tego sprawdzać, ale jestem niemal pewny.

 

 

A jeśli chodzi o Królową to zrobiłem tak bez żadnego FAQ'a - przechodząc koło tego wiatraka zauważyłem napis, pozostawiony przez innego gracza -

"use torch"

 

Edytowane przez WrednyPL
Odnośnik do komentarza

Podobno Lost Sinner to ona, ale nie jestem za bardzo w lore i nie wiem co i dlaczego.

 

Lucatiel na smelter demon'a to zly pomysl. Albo Senteiner --> sinner --> The rotten albo ascetics na rottenie.

 

Ja tez spalilem mlyn nie wiedzac co to robi, nawet nie wiedzialem ze jest tam jakis poison wyciekajacy. A pajeczyca fajny boss, tylk te male upierdliwce denerwujace.

Odnośnik do komentarza

Stara grzesznica jest prosta. Musisx tylko brać na siebie ataki i atakować ją po każdym 3 ciosowym kombo. Oczywiście jak jesteś slabo uzbrojonym magiem to nie przejdzie ale z tarczą 100% bloku boss jest easy

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...