Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Zrespawnować przeciwników i bossa można używając bonfire aescethic ale wracają silniejsi jak z NG+ (na NG+ z kolei są jeszcze silniejsi jak z NG++)

 

Co do cracked orbów to fakt, nie wiem. Podobno ten karzełek z bractwa je sprzedaje w NG+.

 

AAA dostajesz je za wygrane w pojedynkach, do których się przyłączasz w komnacie bractwa lol.

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem teraz w tej aleji smoków czy whateva, i generalnie jestem w covenancie Błękitnych Strażników i sobie biegam biegam, aż tu nagle mnie wciągneło do innego świata i pomagałem jakiemuś typowi, zrepiliśmy jakiegoś invadera i oczywiście uszanowanko dla siebie musiałobyć ukłon Błekitnych w tym samym momencie <epic> :D


Uczelnia mnie kocha, odwołali dzisiaj mi zajęcia, więc wolne i można grać w Dark Souls :DD

Btw chyba jedna z najładniejszych lokacji w grze jak na moje :D

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A ja mam za sobą swoje pierwsze PVP w krwawym bractwie. Na 11 najazdów udało mi się zabić 10 graczy (jeden zrobił disconnecta jak zobaczył informację o inwazji :D ). Tylko raz przeciwko mnie przyzwało psa* ale ofiara najazdu jakos popełniła samobójstwo hahaha. Większosć nie wiedziała co ich trafiło. Kilku stało i czekało nie wiem na co przy bonfire, widocznie nie spodziewali się najazdu ;) . Super połączenia były, żadnych lagów nie uswiadczyłem. Szkoda tylko, że z cracked orbs będzie ciężko. Tym bardziej wkurza, że kiedy przeciwnik się rozłączy to my na tym tracimy (tzn jest jakies penalty dla graczy rozłączających się z tego co widziałem w tekstach podczas loadingu...)

 

 

 

*no offense, jak skończę z czerwonymi to będę sam w blue dla WoG i enchanta.

Odnośnik do komentarza

już mnie dziś 5 razy ktoś nawiedził ale tanio skóry nie sprzedałem tylko raz atakujący wyszedł zwycięsko :) . Większość atakujących nie ma pojęcia jak atakować :) czekam aż się wyprztykają ze staimy i 4 razy nabijam delikwenta na mój mieczy + 8 :D Tylko jeden to przezył ale to był jakiś pro bo cholera skubaniec miał refleks i 2 mieczykami naparzał

Odnośnik do komentarza

A ja mam za sobą swoje pierwsze PVP w krwawym bractwie. Na 11 najazdów udało mi się zabić 10 graczy (jeden zrobił disconnecta jak zobaczył informację o inwazji :D ). Tylko raz przeciwko mnie przyzwało psa* ale ofiara najazdu jakos popełniła samobójstwo hahaha. Większosć nie wiedziała co ich trafiło. Kilku stało i czekało nie wiem na co przy bonfire, widocznie nie spodziewali się najazdu ;) . Super połączenia były, żadnych lagów nie uswiadczyłem. Szkoda tylko, że z cracked orbs będzie ciężko. Tym bardziej wkurza, że kiedy przeciwnik się rozłączy to my na tym tracimy (tzn jest jakies penalty dla graczy rozłączających się z tego co widziałem w tekstach podczas loadingu...)

 

 

 

*no offense, jak skończę z czerwonymi to będę sam w blue dla WoG i enchanta.

 

Jezeli ktos wylacza gre/ucieka od walki to dostaje branda "guilty", czy tam wanted czyli winny i z tego co wiem ktorys tam covenant moze na takiego polowac, czesciej inwazje na niego beda przekierowywane a i za ubicie go bedzie jakas dodatkowa nagroda.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, gierka skończona na zegarze 41 godzin, ale czy tak naprawdę ją skończyłem ? Bo zabawa dopiero chyba teraz sie zaczyna, tak jak w jedynce. 

Ogólnie jestem pod bardzo wieeelkim wrażeniem jak dobrze udało im się zatrzymać, poziom rozgrywki nie zmieniając przy tym za dużo. Gra jest naprawdę kapitalna pod względem graficznym jak i technicznym, żadnych spadków podkreślam ŻADNYCH framerate'u nie uświadczyłem w każdej lokacji gra działa mega płynnie i jest piękna. Każda nowa lokacja to po prostu opad szczeny, mam odkryte praktycznie wszystkie możliwe lokacje w grze, więc można powiedzieć że liznąłem prawie wszystkiego. Było, jest i będzie wyśmienicie - nie raz miałem ochotę wyrzucić spoconego pada przez okno, ale jednak przez wiekszość rozgrywki trzymałem go twardo. Po przejściu całości moge śmiało powiedzieć że gra jest dużo łatwiejsza, niż jedynka, ale trudniejsza od Demon's Souls więc jest gdzieś pomiędzy - faktem jest oczywiście że mam już te dwa tytuły ograne, więc naturalnie jest mi łatwiej - dla zwykłego śmiertelnika gra może być piekielnie trudna 

Pojedynek z trójką strażniczek może napsuć krwi



Generalnie mam wrażenie że gierka jest bardziej liniowa od 1, każda lokacja praktycznie ze sobą się łączy no i sprawę ułatwia teleportowanie do każdego ogniska od razu, więc wykluczone jest łażenie po wszystkich lokacjach w celu znalezienia dalszego przejścia, choć zdarzało mi się błądzić w otchłaniach w poszukiwaniu gdzie iść dalej.

Desing świata i potworów mi się podoba, pod względem lokacji jest bardzo różnie - gorzej z różnorodnością potworów, często napotkamy tych samych przeciwników po prostu w innych wariantach z większa ilością hp i innym zestawem ruchów. Co do bossów, jest nieco gorzej względem jedynki, większość nie stanowiła mniejszego problemu schodzili na 2-3 próby, na wszystkich których pokonałem może ze trzech się trafiło zatwardziałych (pipi)ów z którymi męczyłem "trochę" więcej. 

Ostatni boss został rozwalony po trzech próbach, więc strasznie mało w porównaniu z Gwynem

 

 

Różnorodność opcji ulepszania, wariacji itemów i innych cudów jest przeogromna teraz mam wrażenie że większość spelli jest użyteczna czy to w PvE czy PvP ( choć, na razie nie miałem okazji dużo walczyć ).


Generalnie wystawiam tej grze 100/10, bo to jest kwintesencja grania i każdy szanujący się fan gier rpg powinien ukończyć choć raz tak piękną produkcje jaką jest Dark Souls, wydane 200 zł na pewno nie pójdzie na marne, bo spędzić 40 godzin ( dla takiego wyjadacza jak ja ) przy tak wymagającej, a zarazem pięknej grze to czysta przyjemność, a zabawa dopiero się zaczyna ...

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A czy gra potrafi zaskoczyć? Wiesz, settingiem czy jakimś randomowym momentem, tak jak jedynka.

 

Jest duzo pułapek w stylu

otworz drzwi a wybuchnie cos i umrzesz jak masz niski vigor. Albo otworzysz drzwi, ciemno jak w (pipi)e, wchodzisz a tam przepasc i lezysz bo to pokoj niespodzianka.

Czesto potwory tez skacza Ci na plecy, ale akurat po ich ustawieniu da sie odgadnac ze cos tu smierdzi.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

W sumie sam nie wiem co mam na myśli, po prostu niespodzianki :P Mniejsza o to.

Są. Jeden przykład powiem. Boss

Prześladowca, jako mob na dachu (sporo przed samą walką)

 

 

Przeszedłbym każdego boss'a gdyby nie to, że ide pod Dex'a (no (pipi)a nie wiem co mi od(pipi)ało, latam z tym (pipi)anym rapierkiem) i nie mam zadnej fajnej tarczy 100% fizycznych obrazen co pochlania.. tylko 91%.. pare ciosów i zaraz heal, zły tajming czy coś i leże =.= 

Odnośnik do komentarza

Niestety ta panna to najgorsze gó*** w tej grze wymagane do platyny. Ma sklonnosci samobojcze albo spadanie z krawedzi a niestety

musi przezyc przynajmniej 3 walki z bossem jako summon + trzeba z nia zagadac we wszystkich lokacjach

zeby trophy wpadlo. Zrobie to na NG+ bo teraz za dlugo z bossami sie bawie a ona sie zachowuje jak idiota.

Które to trofeum, jeśli można wiedzieć? I cóż to za panna, bo chyba jej jeszcze nie spotkałem, a chciałbym się dowiedzieć, bo wolałbym skorzystać z jej usług podczas pierwszego przejścia gry - na NG+ będzie na pewno miała jeszcze mniejsze szanse przeżycia :)

Odnośnik do komentarza

 

Niestety ta panna to najgorsze gó*** w tej grze wymagane do platyny. Ma sklonnosci samobojcze albo spadanie z krawedzi a niestety

musi przezyc przynajmniej 3 walki z bossem jako summon + trzeba z nia zagadac we wszystkich lokacjach

zeby trophy wpadlo. Zrobie to na NG+ bo teraz za dlugo z bossami sie bawie a ona sie zachowuje jak idiota.

Które to trofeum, jeśli można wiedzieć? I cóż to za panna, bo chyba jej jeszcze nie spotkałem, a chciałbym się dowiedzieć, bo wolałbym skorzystać z jej usług podczas pierwszego przejścia gry - na NG+ będzie na pewno miała jeszcze mniejsze szanse przeżycia :)

 

 

http://psnprofiles.com/trophy/2430-DARK-SOULS-II/34-Lucatiel

Odnośnik do komentarza

Dzięki za linka, ale nie wyjaśnia on niczego. Zmotywowałeś mnie tylko do samodzielnego szukania (zachowałeś się jak... Dark Souls:)) i wyszperałem ten oto temat - http://www.playstationtrophies.org/forum/dark-souls-ii/229043-anyone-got-lucatiel-trophy.html

 

Co do dusz bossów to niektóre, oprócz robienia z nich broni, możemy również przehandlować na czary i cuda, wzorem Demon's Souls.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie również i jak widzę po temacie na .org - dla wielu innych także.
Ja jej jeszcze nie spotkałem, choć byłem już w No Man's Wharf i jedyny NPC, którego tam spotkałem to

ten stary piernik na pomoście, najpewniej jakiś magik, który jednak nie chciał ze mną rozmawiać bo jestem "upośledzony magicznie" czy jakoś tak (chodziło mu pewnie o staty, niestety przeważnie gram raczej siepaczami:))

 

W każdym razie zastanawia mnie parę rzeczy :

Po pierwsze - kto do jasnej cholery będzie miał kiedyś jakieś strzały do kupienia, skoro najwyraźniej kowal ma problemy z dystrybutorem? :)

Po drugie - ciekawe, czy wzorem pierwszego Dark Souls po ubiciu bossa danej lokacji stracimy możliwość spotkania jakiegoś NPC-Phantoma, bo do tej pory spotkałem zaledwie jednego

 

tego przed walką z Rydwanem

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak ze strzałami i phantomami ale jeśli chodzi o Lucatiel i pierdziela to mam dwie informacje.

 

Lucatiel

Można spotkać przy pierwszym bonfire w No Mans Wharf, stoi oparta o sciane i ciezko ja przegapic.

 

 

A stary pierdziel

Sprzedaje czary, wymaga chyba 8 inta zebyś mogl z nim zagadac i jest potrzebny do trofeum za wszystkich merchantow w Majula.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...