Skocz do zawartości

Oskary 2013


Rekomendowane odpowiedzi

powoli się zaczyna:

 

http://www.imdb.com/...en-actors-guild

 

temat może służyć również do ogólnego podsumowania roku, który był całkiem niezły (może i drugi 2007 to to nie jest, ale zawsze). aha, galę co pewnie wszyscy wiedzą poprowadzi seth macfarlane, więc spodziewam się dużej obecności na nocnym live-chacie.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Jak co roku, tuż przed rozpoczęciem różnych nagród wygląda się kilku faworytów: "ludu", krytyków i pewnie coś pomiędzy. W tym wypadku są to oczywiście "Nędznicy", nowy film Bigelow oraz "Lincoln". Później oczywiście faworyt krytyków często zaczyna "odpadać", na co brak nominacji od Związku Aktorów by wskazywał.

 

 

Jak zawsze też, w Polsce prawie wszystkie te filmy będą na początku roku, toteż nie ma za bardzo co komentować na ich temat. Słyszałem parę tak różnych opinii na temat choćby nowego Davida O. Russella, że nie mam pojęcia, co to może być w praktyce.

Odnośnik do komentarza

brak nominacji dla joaquina pheonixa uważam za skandal ! ! !

Bo szanowna akademia sie na niego obraziła po tym jak powiedział, ze oscary są be

 

 

 

a show wygra lincoln bo jest o ameryce

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

4/10 to podsumowanie tego roku w kinie.

Rozumiem, że widziałeś WSZYSTKIE (czyt. wszystkie) filmy z tego roku i teraz wyciągnąłeś średnią z ich ocen.

 

oscary jak zawsze mnie nie obchodzą, bo nie dają nagród filmom, którym jak gustuje.

Jesteś moim nowym autorytetem.

 

EDIT.

O rany, teraz widzę, że jesteś kobietą. Powinienem zmienić czasowniki na odpowiednią formę, ale chyba mi się nie chce.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Wpływ na co? Oscary są przyznawane przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Oczywiście jej członkowie zazwyczaj należą do związków w swoich dziedzinach, ale nie zawsze. W drugą stronę tym bardziej to nie działa, bo np. jak w Akademii jest jakiś tysiąc aktorów (i jest to ponad 1/5 całej Akademii), tak w Związku Aktorów jest ponad 100 tys. członków. Oczywiście nagrody tych związków są zawsze pewnym miernikiem, co jest popularne, ale to jednak nieco inny target. Np. związki są bardziej rozsiane po obu wybrzeżach i może nawet środku Stanów, zaś Akademia to bardziej Hollywood, pewnie nadal z 90% jej członków to biali faceci po 50-tce, co może oczywiście znamionować pewne różnice gustu...

 

Trudno mi mówić o jakimś "wpływie", ludzie głosują na to, co im się podoba. Pokrywalność wyników jest zazwyczaj w danych kategoriach, np. Związek Producentów - Oscar za film, Aktorów - Oscary aktorskie... Np. nagroda Związku Aktorów za rolę męską od 2004 r. jest zawsze taka sama, jak potem Oscar.

Odnośnik do komentarza

Rok czego? Amerykańskiego mainstreamu? Stanów w ogóle? Czy światowego kina w ogóle? Takie rzeczy w Polsce można ocenić gdzieś tak w połowie 2013... Nawet z tego co u nas leciało w kinach mam ogromne zaległości, ale i tak mam w oceniaczce na blogu dziesięć filmów ocenionych na 5. Tak że pod tym względem chyba nieźle.

 

 

W ogóle to zapraszam fanów do komentowania w oceniaczce na blogu, kurde chciałbym z tej podstronki zrobić takie forum Filmwebu dla inteligentnych, nie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Heh. Bajer jest taki, że "Zero Dark Thirty" oraz "Nędznicy" po prostu bardzo późno weszli do kin. Wyjątkowo późno. Koleś podaje brak nominacji od Związku Aktorów jako argument przeciwko "Zero Dark Thirty", ale głosowanie na nie zamknięto 10 grudnia, a film miał oficjalną (ograniczoną) premierę 19 grudnia. Z tego powodu jeszcze trudno do końca ocenić, czy te dwa nie zyskają na popularności. Jeśli chodzi o filmy, które już mniej więcej każdy zobaczył, to tutaj nie wydaje się, żeby coś mogło zagrozić "Lincolnowi". Na ten moment jednak nadal powiedziałbym, że wyobrażam sobie wygraną tych trzech filmów. Ostatecznie każdy głosujący będzie wiedział, że walczy np. "Zero Dark Thirty" z "Lincolnem" i będzie musiał zadecydować, którego wpisać wyżej na liście.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...