Jump to content

Oskary 2013


tk___tk

Recommended Posts

powoli się zaczyna:

 

http://www.imdb.com/...en-actors-guild

 

temat może służyć również do ogólnego podsumowania roku, który był całkiem niezły (może i drugi 2007 to to nie jest, ale zawsze). aha, galę co pewnie wszyscy wiedzą poprowadzi seth macfarlane, więc spodziewam się dużej obecności na nocnym live-chacie.

Edited by tk___tk
Link to comment

Jak co roku, tuż przed rozpoczęciem różnych nagród wygląda się kilku faworytów: "ludu", krytyków i pewnie coś pomiędzy. W tym wypadku są to oczywiście "Nędznicy", nowy film Bigelow oraz "Lincoln". Później oczywiście faworyt krytyków często zaczyna "odpadać", na co brak nominacji od Związku Aktorów by wskazywał.

 

 

Jak zawsze też, w Polsce prawie wszystkie te filmy będą na początku roku, toteż nie ma za bardzo co komentować na ich temat. Słyszałem parę tak różnych opinii na temat choćby nowego Davida O. Russella, że nie mam pojęcia, co to może być w praktyce.

Link to comment

4/10 to podsumowanie tego roku w kinie.

Rozumiem, że widziałeś WSZYSTKIE (czyt. wszystkie) filmy z tego roku i teraz wyciągnąłeś średnią z ich ocen.

 

oscary jak zawsze mnie nie obchodzą, bo nie dają nagród filmom, którym jak gustuje.

Jesteś moim nowym autorytetem.

 

EDIT.

O rany, teraz widzę, że jesteś kobietą. Powinienem zmienić czasowniki na odpowiednią formę, ale chyba mi się nie chce.

Edited by Wojtq
Link to comment

Wpływ na co? Oscary są przyznawane przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Oczywiście jej członkowie zazwyczaj należą do związków w swoich dziedzinach, ale nie zawsze. W drugą stronę tym bardziej to nie działa, bo np. jak w Akademii jest jakiś tysiąc aktorów (i jest to ponad 1/5 całej Akademii), tak w Związku Aktorów jest ponad 100 tys. członków. Oczywiście nagrody tych związków są zawsze pewnym miernikiem, co jest popularne, ale to jednak nieco inny target. Np. związki są bardziej rozsiane po obu wybrzeżach i może nawet środku Stanów, zaś Akademia to bardziej Hollywood, pewnie nadal z 90% jej członków to biali faceci po 50-tce, co może oczywiście znamionować pewne różnice gustu...

 

Trudno mi mówić o jakimś "wpływie", ludzie głosują na to, co im się podoba. Pokrywalność wyników jest zazwyczaj w danych kategoriach, np. Związek Producentów - Oscar za film, Aktorów - Oscary aktorskie... Np. nagroda Związku Aktorów za rolę męską od 2004 r. jest zawsze taka sama, jak potem Oscar.

Link to comment

Rok czego? Amerykańskiego mainstreamu? Stanów w ogóle? Czy światowego kina w ogóle? Takie rzeczy w Polsce można ocenić gdzieś tak w połowie 2013... Nawet z tego co u nas leciało w kinach mam ogromne zaległości, ale i tak mam w oceniaczce na blogu dziesięć filmów ocenionych na 5. Tak że pod tym względem chyba nieźle.

 

 

W ogóle to zapraszam fanów do komentowania w oceniaczce na blogu, kurde chciałbym z tej podstronki zrobić takie forum Filmwebu dla inteligentnych, nie.

Edited by ogqozo
Link to comment

Heh. Bajer jest taki, że "Zero Dark Thirty" oraz "Nędznicy" po prostu bardzo późno weszli do kin. Wyjątkowo późno. Koleś podaje brak nominacji od Związku Aktorów jako argument przeciwko "Zero Dark Thirty", ale głosowanie na nie zamknięto 10 grudnia, a film miał oficjalną (ograniczoną) premierę 19 grudnia. Z tego powodu jeszcze trudno do końca ocenić, czy te dwa nie zyskają na popularności. Jeśli chodzi o filmy, które już mniej więcej każdy zobaczył, to tutaj nie wydaje się, żeby coś mogło zagrozić "Lincolnowi". Na ten moment jednak nadal powiedziałbym, że wyobrażam sobie wygraną tych trzech filmów. Ostatecznie każdy głosujący będzie wiedział, że walczy np. "Zero Dark Thirty" z "Lincolnem" i będzie musiał zadecydować, którego wpisać wyżej na liście.

Edited by ogqozo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...