Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 694
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

To i ja zapytam o cos, nigdy nie czytalem komiksów o super bohaterach, ale mam okazje na dobry deal o Batmanie (a to jeden z nielicznych, których toleruje z bohaterów w rajtuzach), zdaje sie ze to jakas nowa seria DC (jakis trybunał i miasto sów i smierc rodziny). Dobre to? Moge spokojnie zaczac to czytac czy musze przeczytac cos "przed"?

 

Kiedys ogladalem duzo Batmana animowanego na tvp 2 i w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza

@Velius, Trybunał, Miasto i Śmierć Rodziny to tomy (1,2,3) z serii New 52. "Śmierć" mam osobiście i polecam. Dwa pierwsze tomy też są często polecane.

 

@Inuki, przede wszystkim przeczytaj DC Rebirth od Johnsa z zeszłego roku. Jest to wprowadzenie do obecnych wątków i całego Odrodzenia. Rebirth to nie jest kolejny restart raczej naprawienie uniwersum. Geoff Johns niejako przeprasza za New 52. Wiele zapomnianych postaci wraca, inne zostają... W Rebirth zarówno wydarzenia z przed New 52 jak i z New52 są aktualne więc nic nie zostało wymazane.

Wątek o który pytasz dopiero się tak naprawdę zacznie się 23 listopada wraz z Doomsday Clock. Potwierdzono, że będzie to sequel

Watchmenów.

W kwietniu tego roku wyszedł jeszcze crossover Batmana i Flasha, który kontynuuje wątek zapoczątkowany w Rebirth.

Co do zeszytów to opisałem pokrótce na poprzedniej stronie co aktualnie czytam.

Odnośnik do komentarza

Flashpoint miał tą przewagę, że mogli popuścić wodze fantazji co przełożyło się na dobre postacie poboczne i brutalny świat. Łyknij corssover "The Button" i czekaj na "Doomsday Clock" zagryzając METALem.

 

W Gacku jest średnio. Najpierw wątek z Gotham & Gotham Girl, potem na scenę wchodzi Bane, następnie krótkie historie, crossover no i teraz zakończona już wojna Riddlera z Jokerem... To ostatnie jakoś mnie nie porwało.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@up

 

Prócz wstępu zakupiłem pierwszego Batmana z Rebirth no ale... nie urywam. A postacie Gotham Girl i jej brata nie wnoszą tak naprawdę nic. Jak dla mnie, kolejne imaginarium scenarzysty nt. "Co oznacza bycie Batmanem". Myślę nad zakupem GL Corps, Teen Titans lub JL. Ktoś coś czytał? Co warto przeczytać z tej pierwszej fali którą u nas wydają?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Komiksy to czasem gruba fikcja. Bo gdzie indziej

Spoiler

USA wpierw daje ultimatum na kilka godzin, a później wypowiada wojnę Rosji bo ta najechała na Polskę?

Takie rzeczy tylko w Doomsday Clock. I zaczyna się grubo.

Spoiler

 

Notatki Rorschacha robią swoje, Ozymandiasz jest światowym wrogiem nr 1, a wkrótce największy umysł świata zostanie pokonany przez najbardziej powszechnego zabójcę - nowotwór. Ostatnie chwile spędza na poszukiwaniach Dr. Manhatana. W swoich poszukiwaniach dotarł do multiwersum. I szybko pada pierwsza bomba prawdy. Rorschach żyje.

Spoiler

Ale to wersja z innej Ziemi bo jest... czarny :)


 

 

Odnośnik do komentarza

Co mam ci napisać? Moore i Gibbson zrobili komiks ale praw do niego nie mają więc DC może zrobić z tym co chce. A czy profanacja? Czas pokaże. Na razie mamy #1 z dwunastu. No można mieć swędzenie w okolicach anusa z powodu tzw.

Spoiler

 

powrotu Rorschacha i tego, że jest czorny. Ale jak się wytnie z pamięci ten kadr, a pan R nie będzie ściągał maski i rękawiczek to nawet prawie jak prawilijny Rorschach. Już wiem co by Rorschach z Watchmenów powiedział na widok nowego siebie:

Spoiler

qVkrsda.gif

 

 

 

A z innej beczki. Co to się dzieje w Detective Comics ostatnio to głowa mała. Bat-czołg to dla Bruce'a zdecydowanie za mało.

Spoiler

Własna eskadra F-16 to już inna bajka :obama: 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dark Nights: Metal #4

tCopmja_Oud30r_naked-gun-facepalm.gif

So i guess the question is, how super are you feeling today, farm boys?

Co tu się odpierdziela? Skubaniec Gacek ma własną

Spoiler

 infinity gauntlet

na eSa, a cameo pewnej... hmm... postaci nikt się nie spodziewał. Pojechali grubo z tym zeszytem:obama: 

Historia Batmana Who Laughs to też dobra rzecz. Traktować to można jak złe zakończenie Batman: Arkham City i Arkham Knight.

Odnośnik do komentarza

A ja już się zapoznałem z prawie wszystkimi Volume 1 z Rebirtha. Nightwing to jest jakiś sztos dd czasu Agent Grayson (tak to się nazywało jak dla Spyral pracował?). Jak na razie (dorwę niedługo Arrowa)

 

Nightwing > Młodzi Tytani >>> JL >Batman >>>>> Flash.

 

Flasha mi się tak nieprzyjemnie czytało.. mam wrażenie ze przez polowe tomu mam doczynienia z bardzo bardzo dużym build-upem do mało znaczącego wydarzenia. No i te postacie drugiego planu...

 

Nightwing i Tytanów będę pewnie na bieżąco czytał.

 

Edit:

 

No i zapomniałem o GL!!!! Też piękna sprawa, na równi z Tytanami.

Edytowane przez Kalel
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Myślę, że te moje późne rozważania rzucą nieco światła na kwestię kontynuacji.

 

Geoff Johns dalej kontynuuje politykę mieszania "starego" z "nowym" tworząc niecodzienny mix. Dark Nights METAL zakończył się sprowadzając kilka starych postaci (i zayebiste cameo osobliwej

Spoiler

rozgwiazdy

:D ) ale też otworzył uniwersum na zupełnie nowe przygody i zagrożenia. Sam event jak wspominałem sięga początków powstania uniwersum i wywraca (dosłownie) wszystko do góry nogami. Główny zły był bardziej cieniem na horyzoncie niż konkretnym przeciwnikiem. Sporo lepiej wypadły Batmeny. Brutalne i krwawe opowieści z tie-inów pokazują jak mogłyby wyglądać światy gdyby Batman przekroczył tę jedną, jedyną i najważniejszą granicę w jego krucjacie. Wykręcone wersje "koszmarów" Bruce'a dały mocno w kość Lidze. Był też tag team, którego nikt się nie spodziewał. 

Nowe przygody to też nowe serie, które DC promuje już od kilku miesięcy

Spoiler

RCO028.jpg

 

Ale nie tylko. Będzie też seria specjali od samych gwiazd zatytułowana DC Black Label. Co to będzie? Jim Lee wyjaśnia:

Cytat

Wiele z naszych ponadczasowych bestsellerów powstało kiedy daliśmy naszym autorom pełną swobodę twórczą pozwalając im na tworzenie dzieł pozostających poza uniwersum DC Comics i nie wpływających na jego kontinuum. Najlepszym tego przykładem jest „Powrót Mrocznego Rycerza” Franka Millera. Powołując do życia imprint „DC Black Label” zobowiązujemy się do współpracy z najlepszymi artystami powierzając im tworzenie poruszających, pełnych rozmachu historii, zapewniając jednocześnie wolność artystyczną

Innymi słowy same grube nazwiska będą tworzyć konkretne historie. Na dzień dobry Miller i Romita Jr. zrobią Superman: Year One. Później ukażą się takie dzieła jak Batman: Damned od Azzarello i Bermejo oraz Wonder Woman: Amazons od DeConnik i Jimeneza. Oprócz wyżej wymienionych pojawią się takie nazwiska jak Snyder, Capullo czy Rucka. 

 

A co obecnie w poszczególnych zeszytach? Batman organizuje wesele, Tytani rozwiązani, przy knowaniu pewnej małpy w berecie i mózgu w puszce ;), Batwoman odstawia Hawkeye'a z drugiego Civil War, Flash(e) ponownie mierzą się z Groddem, Darkseid wraca do glorii i chwały zaś Liga zmaga się z nieprzyjazną prasą, "fanem", wojną domową i wrakiem Watchtower roz(pipi)ą na ziemi. Do tego przyszłość coraz częściej wpycha się w teraźniejszość zwiastując śmierć.

 

Jest jeszcze Doomsday Clock. Powrót

Spoiler

Rorschacha

fajnie zrobiony i wytłumaczony ale i tak daleko mu do

Spoiler

Kovacsa.

Powrót

Spoiler

Komedianta

niespodziewany.

Wszystko fajnie ale jakby hype opadł i nie czuć już zbliżającej się konfrontacji z odpowiedzialnym za bajzel w DC. Wydaje się, że Doomsday Clock to tylko preludium do konkretnego trzęsienia ziemi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Button możesz atakować bo dzieje się tam grubo i ma w sumie 4 zeszyty. Plus dotyczy największego plot twistu w "Odrodzeniu".

Tak to polecają Green Arrowa (ja odpadłem po pierwszych nr przez słabą kreskę i walce z rodziną krecika). Ewentualnie eventy: Super Sons of Tomorrow, a jak jesteś na bieżąco z Tytanami (młodymi i starymi) to pewnie The Lazarus Contract czytałeś.

Odnośnik do komentarza

Do mnie nadal leci nowy Nightwing i Hal Jordan.

 

Trochę się wkurzyłem na Egmont, bo poelcieli w kulki w przedsprzedaży. Zamówiłem sobie te dwa tomy z tydzień temu, tak żeby było na 11.04. Jest już 13 i nadal nic, paczkę z komiksami wysłano w dniu premeiry.

 

Ale z plusów - Button był bardzo intrygujący! Tak jak pan Farmer mówił - można było śmiało wskoczyć w całą historię. Reverse-Flash który "zobaczył Boga" czy spotkanie Bruce z "demonami przeszłosci" był on top.

 

Plus, mam okładkę w wersji 3 D :). Pod kątem, tytuł zmienia się z Batman na the Flash i w drugą ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.