Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Rozi napisał:

Te Omnibusy to są po prostu zbiorcze wydania?


Tylko pamietaj ze sa kurwa wielkie i niewygodnie się to czyta.

Ja bym jeszcze to polecił, bo kocham te rysunki I może Authority jeszcze?
https://egmont.pl/Green-Arrow,20140048,p.html
 

Ale tylko tom 1 czytalem
https://egmont.pl/Authority.-Tom-1,36385804,p.html

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 694
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Kurwa, powiem Wam Panowie, iż wiem co już łyknę soon, na Mikołaja, czy pod choinkę. Otóż dwa pierwsze tomy Knightfall (wyglądają jak życie), oraz, nie wiem czy znacie, ale to:

75229A05502KS.jpg

 

Całe życie Brusiwa Wayne'a podsumowane. Chyba gratka.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Hubert249 napisał:

Ja wiem, że Rozi to nie jest najbardziej lubiana postać na forum

Jak to, nie lubią mnie tutaj? :pechowiec:

12 minut temu, Hubert249 napisał:

 ale weźcie go nie bajtujcie tymi Kingdome Come ani Justice xD 

O Kingdom Come czytałem gdzieś na zagranicznych stronach, że niby sztos. Oprócz Kryzysu tożsamości nic z JL nie tknę, bo nienawidzę tych kolorowych pajaców.

A no i nienawidzę kreski "z komputera", takiej wymuskanej.

 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Rozi napisał:

Mam Portret Bekarta. Czytałem, ale bez szału. Jak miałem 13 lat, to był dla mnie komiksów mesjasz. Dziś to bardzo cringowa pozycja. 

Ale może te inne są lepsze :dunno:

Czytał ktoś Potwora z Bagien? Fajne to? Ciągle mam w folii i nie wiem czy łyknąć. 

 

PXL_20231125_164114192.jpg

Odnośnik do komentarza

Potwór z bagien podobno bardzo sponio, tak jak i serial na HBO. Nadal przede mną.

 

Nikt chyba nie wrzucał, ale tutaj zapowiedzi Egmontu na 2024, nieziemsko mnie cieszy dodruk Dark Victory:

ZF1ZikS.jpg

nu2RaXx.jpg

45KWyUK.jpg

qkJnkpP.jpg

7oMvbuR.jpg

YQeJvc4.jpg

5db1XoD.jpg

OJLdWW8.jpg

 

W 2024 dostaniemy też trochę Elseworldów:

Cytat

Aż 6 komiksów elseworldowych zapowiedziano w trakcie New York Comic Con! Zapowiedziane projekty będą funkcjonowały w ramach zresetowanej linii „Elseworlds”.

    „Gotham By Gaslight: The Kryptonian Age” będzie 12-ciowa kontynuacją komiksu z 1989 roku, za którą odpowiadają Any Diggle i Leandro Fernandez. XIX-wieczna Liga Sprawiedliwości rozwiąże tajną historię kryptońskiego świata.
    „Batman the Barbarian” czyli 6-ścio częściowa miniseria od Grega Smallwooda (scenariusz, rysunki). Brutalna i surowa historia o pochodzenia Batmana ze średniowiecznych czasów.
    „Dark Knights of Steel: Allwinter” to 6-ścio częściowa miniseria rozgrywająca się w świecie stworzonym przez Taylora. Za tytuł odpowiadają Jay Kristoff i Tirso Con. Historia w nordyckich klimatach, której głównym bohaterem będzie Deathstroke. Najemnik zostaje strażnikiem, a jego misja będzie mogła zakończyć lodową klątwę spowijającą tutejsze ziemie.
    „Green Lantern Dark” czyli one-shot od Tate Brombala i Werther Dell’Edera w klimatach sci-fi i mrocznego fantasty z akcją ulokowaną na postapokaliptycznej ziemi. Ziemia pochłonięta jest mrokiem, a wybawieniem może być Zielona Latarnia dzierżąca zielony płomień.
    „Batman: Nightfire” to 6-ścio częściowa miniseria od Setha i Claya Mann. Batman będzie chciał wrócić do swojej mrocznej przeszłości i naprawić ją. W trakcie podróży wyjdą na jaw mroczne tajemnice z jego przeszłości, które mogą tłumaczyć jego chęć patrzenia na płonące Gotham.
    „DC vs. Vampires – World War V” czyli 12-ściowa miniseria od Matthewa Rosenberga i Otto Schmidta będąca kontynuacją do „DC vs. Vampires”. Ocaleli będą walczyli z nową królową wampirów, Barbarą Gordon.

 

No i crossover @Pupcio kontra @Kalel

godzilla-justice-league-kong.png?auto=we

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2023 o 17:40, Hubert249 napisał:

 

Czytał ktoś Potwora z Bagien? Fajne to? Ciągle mam w folii i nie wiem czy łyknąć. 

 

 

Czytałem. Bardzo fajny klimacik, nie jest to typowy komiks o typach w rajtuzach. Polecałem Roziemu. Razem z Doom Patrol moje ulubione pozycje DC wydane przez egmont.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czytałem i jak dla mnie podobało się. Oczywiście niektórzy mówią, że po co, bez sensu, nie ci autorzy i nie ten poziom co oryginał. Natomiast, ja byłem zadowolony, że mogłem poznać głębiej motywacje czy podbudowę ich działań. Chociaż wg mnie lepsze były tomy 1 i 4, chociaż w drugim jest Komediant i ktoś może powiedzieć, że jednak ta historia najlepsza. Także wg mnie warto. No i jest jeszcze osobny tom o Rorschachu, o którym zupełnie zapomniałem, od Toma Kinga w kolekcji DC Black Label ale tego nie czytałem, więc nie wiem. Dobrze, że zapytałeś bo uzupełnię sobie kolekcję o ten tom.

Odnośnik do komentarza

Właśnie ten osobny Rorschach wg mnie wypada najsłabiej. Niby się nad nim wszyscy spuszczają, ale mnie nie przekonał. Trochę przegadany i taki trochę o niczym. Z kolei Strażnicy Początek tak 7/10, ryzykowne przedsięwzięcie, ale lipy nie ma. Najbardziej mi chyba siadła Silk Spectre, najmniej Komediant. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2023 o 17:40, Hubert249 napisał:

Mam Portret Bekarta. Czytałem, ale bez szału. Jak miałem 13 lat, to był dla mnie komiksów mesjasz. Dziś to bardzo cringowa pozycja. 

O Jezu, miałeś rację, nie dałem skończyć pierwszej opowieści, jedynie rysunki Bisleya są fajne, reszta to chaos i poziom dow(nene)u pijanego wujka na weselu :pechowiec:

Odnośnik do komentarza

Kolejny klasyk widzę wydawany przez egmont, ale dużo tomów i znowu cegły jak przy Knightfall, więc chyba mówię pas.

Cytat

Album „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm” rozpoczyna siedmiotomową sagę o upadku Gotham. To jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel. 

Po wydarzeniach z albumów „Batman: Epidemia” i „Batman: Dziedzictwo” miasto zostało osłabione, a jego mieszkańcy poważnie ucierpieli na skutek epidemii. Jednak to dopiero początek nieszczęść, które czekają Gotham. 

Nowy przeciwnik Batmana pozostawia po sobie wyraźnie widoczne i słyszalne dowody swojej działalności. Uderzy tylko raz, ale na zawsze zmieni życie Mrocznego Rycerza. Gotham staje się ofiarą niespodziewanej siły natury – trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopnia w skali Richtera. W jednej chwili Jaskinia Nietoperza i Rezydencja Wayne’ów ulegają zniszczeniu. Giną tysiące ludzi. Choć miasto pogrąża się w chaosie, Nightwing, Robin i reszta batrodziny próbują opanować sytuację. Czy Mroczny Rycerz uratuje to, co zostało z Gotham? A może potężny kataklizm zrujnuje metropolię do tego stopnia, że jej odbudowa nie będzie możliwa? 

 

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni. 

Przechwytywanie.thumb.JPG.8d723406cec2f0c29af18d4bcbc10b76.JPG

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.12.2023 o 06:03, Rudiok napisał:

Właśnie ten osobny Rorschach wg mnie wypada najsłabiej. Niby się nad nim wszyscy spuszczają, ale mnie nie przekonał. Trochę przegadany i taki trochę o niczym. Z kolei Strażnicy Początek tak 7/10, ryzykowne przedsięwzięcie, ale lipy nie ma. Najbardziej mi chyba siadła Silk Spectre, najmniej Komediant. 

A Zegar Zagłady czytałeś? Połączenie tych dwóch uniwersów wydaje się ciekawe.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rozi napisał:

A Zegar Zagłady czytałeś? Połączenie tych dwóch uniwersów wydaje się ciekawe.

 

Niestety tak. Niestety bo mi średnio siadło a Strażników bardzo lubię. Niby historia ok, nawet graficznie stara się udawać czasem oryginał, fajnie prowadzone postacie jak Superman, ale w pamięci nie zostało. Aż sobie chyba odświeżę żeby zweryfikować sam swoją opinię po czasie. 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem trzy tomy Batman Metal, to był najgorszy zakup komiksowy, jaki zrobiłem. Okropne kurwa gówno. Wymiękłem na drugim tomie (podobno najlepszym z trzech), puste, efekciarskie pierdolenie, sztampa, klisza, bułki, wędliny, itp. Myślałem, że to będzie skupione na samej postaci Batmana, a nie na bandzie chuja i nijakości, czytaj Justice League. No cóż, trzeba się tego pozbyć i wyleczyć, odtruć Knightfallem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.