Skocz do zawartości

Drogówka - 2013 - Wojtek Smarzowski


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z kina i zachęcam wszystkich do zapierdolu na sale kinowe. Film mnie rozwalił doszczętnie pierwszą humorystyczną połowa po czym wgniótł w fotel od połowy do samego końca. Większość scen przejdzie do klasyki. Ten film na pewno trzeba bedzie zobaczyć jeszcze raz aby wyłapać wszystkie smaczki i odniesienia.

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza

Podbijam bo Smarzowski znów na topie.

Trzy filmy w jednym: przerysowana, czarna komedia, łysy Jason Bourne i zawiłe korupcyjne szambo. Świetnie zrealizowany ponury i brutalny klimat. Główne role pierwszej próby, idealnie dopasowane. Plejada drugoplanowych znanych twarzy.

Smarzowski nie boi się odważnych tematów i scen [trochę wyolbrzymionych] w odróżnieniu od pacykowanych produkcji.

Odnośnik do komentarza

Rozwaliła mnie zalana morda pana Maślanki w jego mieszkaniu.

 

Ogólnie film zayebisty, nie wiesz czy najlepszy, ale na pewno trzyma poziom poprzedników, można powiedzieć, że po "Róży" Smarzowski wraca do korzeni i robi takie 2 w 1, "Wesele" i "Dom zły".

 

Jak dla mnie najbardziej zamotany. Paru motywów nie zdążyłem rozkminić i dodam też że nie lubię, jak w filmie pada dużo nazwisk, akcja szybko się rozwija a ja przez parę minut muszę rozkminiać kogo ścigają, albo kto nie żyje, to tak ogólnie o filmach. Tu na przykład nie zrozumiałem tego:

 

 

skąd się wzięło te ostatnie nagranie, co wypłynęło do neta. Kto to nagrał, jak to się stało że ci politycy tego nie zauważyli, skąd to miała dziwka Lena?
Czemu zabili Dorocińskiego? On to wszystko nagrywał dla szantażów i hajsu, czy nagrywał to dla wyższych ludzi, bo chodziło o te przetargi na autostradę (tego wątku też nie do końca zrozumiałem)? Jeśli to drugie, to jaki był prawdziwy motyw jego zabójstwa, co zrobił że się go pozbyli?

 

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

 

skąd się wzięło te ostatnie nagranie, co wypłynęło do neta. Kto to nagrał, jak to się stało że ci politycy tego nie zauważyli, skąd to miała dziwka Lena?

Czemu zabili Dorocińskiego? On to wszystko nagrywał dla szantażów i hajsu, czy nagrywał to dla wyższych ludzi, bo chodziło o te przetargi na autostradę (tego wątku też nie do końca zrozumiałem)? Jeśli to drugie, to jaki był prawdziwy motyw jego zabójstwa, co zrobił że się go pozbyli?

 

To nieistotne.
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Rozwaliła mnie zalana morda pana Maślanki w jego mieszkaniu.

 

Ogólnie film zayebisty, nie wiesz czy najlepszy, ale na pewno trzyma poziom poprzedników, można powiedzieć, że po "Róży" Smarzowski wraca do korzeni i robi takie 2 w 1, "Wesele" i "Dom zły".

 

Jak dla mnie najbardziej zamotany. Paru motywów nie zdążyłem rozkminić i dodam też że nie lubię, jak w filmie pada dużo nazwisk, akcja szybko się rozwija a ja przez parę minut muszę rozkminiać kogo ścigają, albo kto nie żyje, to tak ogólnie o filmach. Tu na przykład nie zrozumiałem tego:

 

 

skąd się wzięło te ostatnie nagranie, co wypłynęło do neta. Kto to nagrał, jak to się stało że ci politycy tego nie zauważyli, skąd to miała dziwka Lena?

Czemu zabili Dorocińskiego? On to wszystko nagrywał dla szantażów i hajsu, czy nagrywał to dla wyższych ludzi, bo chodziło o te przetargi na autostradę (tego wątku też nie do końca zrozumiałem)? Jeśli to drugie, to jaki był prawdziwy motyw jego zabójstwa, co zrobił że się go pozbyli?

 

 

O właśnie, podbijam. Też nie załapałem, za głupi na takie filmy jestem. Znaczy się, jestem w stanie przyjąć konwencję "bo tak, są przekręty, wszystkiego wiedzieć nie możemy itd.", ale jednak chciałbym się dowiedzieć, czy jest to na pewno słuszne myślenie.

 

 

btw. jak weszły napisy końcowe, to usłyszałem taki tekst od typiary siedzącej za mną:

 

NO JAK TO MIAŁA BYĆ KOMEDIA, TO IM NIE WYSZŁA XDDDDDDDD

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 

skąd się wzięło te ostatnie nagranie, co wypłynęło do neta. Kto to nagrał, jak to się stało że ci politycy tego nie zauważyli, skąd to miała dziwka Lena?Czemu zabili Dorocińskiego? On to wszystko nagrywał dla szantażów i hajsu, czy nagrywał to dla wyższych ludzi, bo chodziło o te przetargi na autostradę (tego wątku też nie do końca zrozumiałem)? Jeśli to drugie, to jaki był prawdziwy motyw jego zabójstwa, co zrobił że się go pozbyli?

 

 

Ja sobie wytlumaczylem to tak, ze jakas dziwka albo ktos chciala uwiecznic ta impreze. Za zgoda politykow ofkoz. Nagrali sobie zeby miec pamiatke. Oczywiscie wpadli na ten pomysl pod wplywem i na trzezwo nie byliby pewnie tak glupi. A Dorocinskiego zabil w koncu ten grubas co sie powiesil czy jak? Bo jesli on no to chyba z zazdrosci, dowiedzial sie jakiej fortuny dorobil sie Dorocinski i go odpalil a potem sprawy mu sie wymknely z pod kontroli.

 

Btw w te przekrety kto w koncu NIE byl umoczony? Mlody Stuhr, prokurator, jak sie okazalo tez mial cos na sumieniu. Z tych wyzej postawionych to chyba tylko Dziedziel byl czysty.

 

 

Film trzeba obejrzec kilka razy zeby wszystko wylapac, jeden watek goni drugi i pogubic sie mozna z latwoscia :)

Odnośnik do komentarza

 

Lisowskiego i tego grubasa oraz na samym końcu Króla zabiła ta sama 'organizacja', czy ludzie odpowiedzialni za przekręty z wykupem ziemi pod przyszłą autostradę. A młody Stuhr z tego co widać na końcu, wydawał rozkazy do zabójstw, to chyba nie przypadek, że akurat sobie z balkonu oglądał jak ciężarówka wjeżdża z ogromnym impetem w Króla. 

Ja to tak rozumiem.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...