Skocz do zawartości

PSX Extreme 185


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupiłem nowy numer. Jeszcze nie ogarnąłem całego, ale czytając felieton Michała Mazura, naszła mnie pewna myśl.

 

Tekst "Gender, czyli płeć gier wiedo" wpisuje się w gender pierwszego etapu. Gender, który odkrywa obraz kobiety w kulturze i kręci głową nad mężczyznami, którzy urządzili taki okropny świat, gdzie kobieta, osaczona fałszywymi wzorcami obecnymi w kulturze, ma pod górę. Gender drugiej fali, jeśli mogę się tak wyrazić, uczynił coś ważniejszego, bo przebiegunował dotychczasowe myślenie brzydkich kobiet (=feministek, (żart)). Okazało się, że tak jak prawdziwa kobieta, nie jest cytatą blondynką o IQ średnio wysmażonej frytki albo cycatą Larą Croft, tak nie każdy facet jest umięśnionym Kratosem, przywódcą itp. itd. Presja wzorców kulturowych - "ah muszę być zdobywczy, silny" jak i ich zniekształcający rzeczywistość charakter - "wcale nie jestem cytata/głupia" działa w obie strony.

 

A co do Kanadyjczyków, to powinno się im odebrać dzieci. Płeć społeczna jest relatywna, były takie plemiona, gdzie to kobiety polowały, a mężczyźni opiekowali się dziećmi. Ale budować swoje ego - "jestem tak postępowy, że pozwalam dziecku wybrać płeć" - kosztem dziecka, które choćby stawało na głowie, nie zrozumie tego czym jest płeć kulturowa, gender, kobieta i mężczyzna - to przyjemność duchowa, za którą zapłacą dzieci. Ale co tam dzieci, kiedy można być wobec świata postępowym, bo skoro o nich piszesz (nie mówię rzecz jasna, że się zgadasz z ich metodami) to domyślam się, że chętnie dzielą się ze światem swoim oświeceniem.

Odnośnik do komentarza

- Komodo- w zapce MGS5 - pisze "w między oczy" - Rozwiązanie na ostatniej stronie ( magazynu?). Patrzę ,patrzę i nic nie widzę. Albo wzrok mi padł albo była to przenośnia dotycząca szarady Kojimy :)

TIP: Szukaj na ostatniej zapisanej przez zgredów stronie :)

Jednak się starzeję/ Świetny Easter egg? Już się łudziłem / the truth is out there :mocking:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W podsumowaniu roku myślę jest trochę za mało pozycji (pierwsza trójka). Przydało by się co najmniej 5- 7. Może w przyszłym roku?

Czy jest możliwość pyblikacji całości głosowań czytelników na PPE ?

W nowym numerze liczę na okładkę i playtest Grand Theft Zbyszko. Konkurencja ma już ten tytuł na testach (Game Informer).

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie co do gier w zestawieniach podsumowujących zeszły rok. Jak ustalaliście Top Redakcji PSX? Np w kwestii najlepsza gra sportowa. W tabelce co drugi redaktor wypowiada się o SSX, a w Topce króluje PES wraz z Fifą i bodajże NFL. Podobnie jest w przypadku gier network.

 

Z TOP10 jest tak, że każdy redaktor ustalał swój zestaw, gdzie miejsca były punktowane (1. miejsce 10 punktów, 2. dziewięć itd.). Tym samym mogło być tak, że np. 2-3 redaktorów wysoko w swoim TOP10 ustawiło PES-a lub Fifę i to już dawało wysoką pozycję tym grom. A SSX do zestawienia poszczególnych redaktorów mógł trafić na zasadzie "nie gram za dużo w sportówki, ale jak już, to...", co jednak nie musiało się równać z umieszczeniem gry w prywatnym TOP10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...