Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś Czterdziestke... zawieszala sie czesto az w koncu grajac w gta 4 zawiesila sie a po resecie przestala czytac plytke i wybrudzila ją cała. Odczytywała płyty z danymi ale blue-ray juz nie. Oddalem na gwarancje w empiku po 2, kazali przyjsc za 2 tygodnie. zglosilem sie a oni powiedzieli ze konsola lezy juz od tygodnia bylem troche wkurzony ale po powrocie do domu podlaczylem i zauwazylem ze konsola dziala lepiej nie zwiesza sie wcale jest cichsza :D teraz jedynym moim problemem jest zbyt maly dysk ledwo mi starcza na demka

Odnośnik do komentarza
mam tylko male pytanie, bo nie wiem czy to "normalne" :P Czasem przy wylaczaniu jakiejkolwiek gry konslola pika 3x i sie restartuje... troche mnie to irytuje :/

 

Jakieś 2 tygodnie temu miałem podobną sytuację + nie mogłem wyłączyć konsoli, przytrzymując "power". W końcu, gdy za którymś tam razem odpaliłem konsole, okazało się, że dane z HDD są odzyskiwanie (tylko ciekawe kur..., co jest przyczyną).

 

Odnośnik do komentarza
mam tylko male pytanie, bo nie wiem czy to "normalne" :P Czasem przy wylaczaniu jakiejkolwiek gry konslola pika 3x i sie restartuje... troche mnie to irytuje :/

 

Jakieś 2 tygodnie temu miałem podobną sytuację + nie mogłem wyłączyć konsoli, przytrzymując "power". W końcu, gdy za którymś tam razem odpaliłem konsole, okazało się, że dane z HDD są odzyskiwanie (tylko ciekawe kur..., co jest przyczyną).

jak masz sporo zrzucone na dysk w nieładzie (zdjęcia luzem nie w katalogach, to samo filmy i gry to konsola po pewnym czasie robi coś w stylu defragmentacji dysku na własna rękę:) standard

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mi w pierwszej edycji 60GB PAL zdechł Blu-Ray raz.

 

Gadałem z serwisantem - o ile podzespoły samej konsoli są już tak dobrej jakości, że nie ma z nimi regularnie problemów, to jednak im starszy model PS3 tym ma starszy model odtwarzacza płyt BR - a ten im starszy tym częściej zdycha.

 

No ale nie narzekam, dostałem po pół roku użytkowania nóweńkę PS3 60GB :P

Odnośnik do komentarza

Hmm model 60gb, wczoraj wyłączyłem konsolę i po jakimś czasie załączam a ta mi podaje, że wykryto kabel HDMI i czy użyc.....jak dałem nie, to czarny ekran....po restarcie dałem tak i wszystko działa, ale zresetowało themesy.

 

Albo soft mi niedługo kuku zrobi, albo custom theme ma tu winę

 

o_O

Odnośnik do komentarza
No i padła s... także moja 60 juz zakończyła swój żywot. nawet chwilę podziała ale jak się włącza 2 bieg wentylatora to miga żółta dioda i zgon. na szczęście jest rękojmia więc na dniach oddaje złom sprzedawcy.

ps. jest już nowa 80 8)

 

JA PIE*DOLE ile dokladnie dni Ci to zajelo?? Mnie juz dymaja 4 i pol miesiaca! 4,5 micha bez mojej PS3 co za po(pipi)y naród.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja, którą opiszę przytrafiła się dwukrotnie. Za każdym razem po wgraniu FW 2.52.

Przy próbie zmiany urzytkownika pojawia się niebieski ekran i komunikat (w kilku językach) "Setting information is corupted. Press the X button to repair and restore default settings." Po klepnięciu "X" na ekranie telewizora pojawia się menu jak przy pierwszym uruchomieniu (logo Playstation itp) aż w końcu zaczyna się zabawa z ustwieniem godziny, internetu etc. Po zakonczonych ustwieniach konsola wykrywa wszystkie profile i ładuje je. Niestety do każdego z profili trzeba od początku przypisywac konta PS Store, a co za tym idzie, ściagac na nowo pobrane wcześniej pełne wersje gier z PS Store.

Nie mam juz siły bawić się z pobieranie i ustawianie wszystkich parametrów. Czy w ogóle ktoś spotkał się z takim zjawiskiem. Może ktos coś doradzi?

Model 60GB z zamontowanym dyskiem 200GB, 7200 obrotów.

Edytowane przez Chicken
Odnośnik do komentarza

Wczoraj mialem podobna akcje, tylko stalo sie to przy probie wejscia w jakis link na jakiejs stronie. Bylo wszystko tak jak opisales, tyle, ze nie musialem ponownie sciagac gier, tylko przy odpaleniu wipeouta pojawil sie komunikat, ze key file is missing i zeby sciagnac ponownie.

 

I dziwna sprawa...mialem ustawiony home theme, po resecie ustawien wszedlem w theme, home theme bylo corrupted, ustawilem je, zmienily sie tylko ikonki i okienko informacyjne w prawym gornym rogu, tla nie bylo. Skasowalem to theme i nic sie nie zmienilo, tzn. nie wrocilo do oryginalnego. Sciagnalem theme jeszcze raz ( nie bez problemow, 5% z troche ponad 4MB pliku ciagnelo chyba ze 2 min. anulowalem, drugi raz poszlo normalnie ). Wychodze ze sklepu a tam ustawione home theme z tlem i ze wszystkim. Jaja.

Nowka 80gb

Edytowane przez drk2
Odnośnik do komentarza
No i padła s... także moja 60 juz zakończyła swój żywot. nawet chwilę podziała ale jak się włącza 2 bieg wentylatora to miga żółta dioda i zgon. na szczęście jest rękojmia więc na dniach oddaje złom sprzedawcy.

ps. jest już nowa 80 8)

 

JA PIE*DOLE ile dokladnie dni Ci to zajelo?? Mnie juz dymaja 4 i pol miesiaca! 4,5 micha bez mojej PS3 co za po(pipi)y naród.

Witaj w klubie POSNANIAK, moja plejaczyna skończyła w ten sam sposób. adamcky, w chu'ja cię chyba robią, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby tak długo można było trzymać konsole :mellow: . Żeby było śmiesznie, u mnie z początku w ogóle nie chcieli jej przyjąć do serwisu, nawet pomimo tego, że była jeszcze na gwarancji. Powód? "Bez oryginalnego opakowania nie przyjmujemy". Je'błem.

Edytowane przez Seigaku
Odnośnik do komentarza
No i padła s... także moja 60 juz zakończyła swój żywot. nawet chwilę podziała ale jak się włącza 2 bieg wentylatora to miga żółta dioda i zgon. na szczęście jest rękojmia więc na dniach oddaje złom sprzedawcy.

ps. jest już nowa 80 8)

 

JA PIE*DOLE ile dokladnie dni Ci to zajelo?? Mnie juz dymaja 4 i pol miesiaca! 4,5 micha bez mojej PS3 co za po(pipi)y naród.

Jakbyś znał swoje prawa to by Cie nie "dymali", więc możesz mieć pretensje tylko do siebie, a nie do "narodu". Bez urazy ale masz ustawę, masz fedrecje konsumentów, było na forum w tym temacie nie raz i nie dwa ...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
No i padła s... także moja 60 juz zakończyła swój żywot. nawet chwilę podziała ale jak się włącza 2 bieg wentylatora to miga żółta dioda i zgon. na szczęście jest rękojmia więc na dniach oddaje złom sprzedawcy.

ps. jest już nowa 80 8)

 

JA PIE*DOLE ile dokladnie dni Ci to zajelo?? Mnie juz dymaja 4 i pol miesiaca! 4,5 micha bez mojej PS3 co za po(pipi)y naród.

Jakbyś znał swoje prawa to by Cie nie "dymali", więc możesz mieć pretensje tylko do siebie, a nie do "narodu". Bez urazy ale masz ustawę, masz fedrecje konsumentów, było na forum w tym temacie nie raz i nie dwa ...

 

Haha ośmieszasz tylko siebie. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzeniem, że znam swoje prawa w tej materii dużo lepiej niż Ty. Jednakże cóż z tego, że w DzU wyraźnie jest napisane, że sprzedający ma obowiązek przyjęcia reklamowanego towaru, skoro jacyś gówniarze z Empiku mówią mi, że nie mogą jej przyjąć. No co mam zrobić. (pipi)nąć im tą konsolę o ziemię?? Znam swoje prawa problem tkwi w tym, że ludzie, którzy powinni mi pomóc, służyć nawet informacją manewrują jak tylko się da. Ja prawnikiem nie jestem, ale w temacie praw konsumenta wiem dużo więcej niż wszyscy pracownicy elbląskiego empiku+kierownik+dyrektor salonu+nawet prawnik handlowy spółki Empik.

 

Incognitos- nie znasz sprawy, radziłbym się nie udzielać. Ciesz się, że Twoja konsola działa lub sprawę rękojmii konsumenckiej masz już za sobą i zajęło Ci to 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza

To chyba normalne, że PS3 "czyta" głośno płyty w czasie loadingów?? Mam tu na myśli loadingi w czasie grania w MS, HS i R&C: Tools of Destruction. Najgłośniej słychać w czasie grania w tą ostatnią. Podaczas włączania i załadowywania się levelu może tak się "rozkręcać" płyta w czytniku dobre kilka minut <_< zanim zacznę grać bez tych hałasów wydobywających się z czytnika(wiecie: rozkręca płytę i ją "zatrzymuje"). Dodam tylko, że gry się nie zawieszają, ani nie zacinają.

Odnośnik do komentarza
Haha ośmieszasz tylko siebie. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzeniem, że znam swoje prawa w tej materii dużo lepiej niż Ty. Jednakże cóż z tego, że w DzU wyraźnie jest napisane, że sprzedający ma obowiązek przyjęcia reklamowanego towaru, skoro jacyś gówniarze z Empiku mówią mi, że nie mogą jej przyjąć. No co mam zrobić. (pipi)nąć im tą konsolę o ziemię?? Znam swoje prawa problem tkwi w tym, że ludzie, którzy powinni mi pomóc, służyć nawet informacją manewrują jak tylko się da. Ja prawnikiem nie jestem, ale w temacie praw konsumenta wiem dużo więcej niż wszyscy pracownicy elbląskiego empiku+kierownik+dyrektor salonu+nawet prawnik handlowy spółki Empik.

 

Incognitos- nie znasz sprawy, radziłbym się nie udzielać. Ciesz się, że Twoja konsola działa lub sprawę rękojmii konsumenckiej masz już za sobą i zajęło Ci to 2 tygodnie

Sorki, nie wiedziałem. No wiesz jak do mnie wyskoczyli z mordą w Conforamie jak składałem reklamacje TV?? Ja bym nie wyszedł z tego Empiku dopóki by nie przyjęli reklamacji i konsoli - SERIO ni ch.uja bym się nie ruszył, mi też nie chcieli przyjąć pisma ale nie dałem się spławić. Myślisz, że oni nie znają prawa?? Znają bardzo dobrze tylko rżną głupa, myśląc, że uda im się jakoś wywinąć - takich trzeba cisnąć

 

PS: A z tym ośmieszaniem to żeś pojechał...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Haha ośmieszasz tylko siebie. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzeniem, że znam swoje prawa w tej materii dużo lepiej niż Ty. Jednakże cóż z tego, że w DzU wyraźnie jest napisane, że sprzedający ma obowiązek przyjęcia reklamowanego towaru, skoro jacyś gówniarze z Empiku mówią mi, że nie mogą jej przyjąć. No co mam zrobić. (pipi)nąć im tą konsolę o ziemię?? Znam swoje prawa problem tkwi w tym, że ludzie, którzy powinni mi pomóc, służyć nawet informacją manewrują jak tylko się da. Ja prawnikiem nie jestem, ale w temacie praw konsumenta wiem dużo więcej niż wszyscy pracownicy elbląskiego empiku+kierownik+dyrektor salonu+nawet prawnik handlowy spółki Empik.

 

Incognitos- nie znasz sprawy, radziłbym się nie udzielać. Ciesz się, że Twoja konsola działa lub sprawę rękojmii konsumenckiej masz już za sobą i zajęło Ci to 2 tygodnie

Sorki, nie wiedziałem. No wiesz jak do mnie wyskoczyli z mordą w Conforamie jak składałem reklamacje TV?? Ja bym nie wyszedł z tego Empiku dopóki by nie przyjęli reklamacji i konsoli - SERIO ni ch.uja bym się nie ruszył, mi też nie chcieli przyjąć pisma ale nie dałem się spławić. Myślisz, że oni nie znają prawa?? Znają bardzo dobrze tylko rżną głupa, myśląc, że uda im się jakoś wywinąć - takich trzeba cisnąć

 

PS: A z tym ośmieszaniem to żeś pojechał...

 

Jakbym tam chociaż raz został dłużej to bym im chyba wszystkim w końcu wp*erdolił. Telefony od rzecznika praw konsumenta były najlepsze. Kobieta pracująca na tym stanowisku mówiła, że jeszcze nigdy nie słyszała takich bzdur. Na każdą odpowiedź musiałem czekać tydzień. Dostawałem ją listownie od prawnika handlowego bo przeciez ku*wa żaden pracownik w ogóle nie wiedział co powiedzieć... 'Nie mogę przyjąć Pana reklamacji.Nie mogę wziąć odpowiedzialności bo są to zybt duże sumy pieniędzy' Nosz ku*wa 2400,- d;a empiku to są faktycznie wielkie pieniądze. Ale na infolinii Sony w sumie też mi nie za dużo pomogli... Każdy pilnuje własnego interesu, ale...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...