Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pech to pech. Wczoraj padł mi laser w mojej PS3 (wersja 60GB). Dzwoniłem do oficjalnego serwisu Sony ale kwotę 570 zł za wymianę to lekka kpina. Troszkę boję się oddawać konsoli do jakiś pierwszych lepszych serwisów do wiem że to zwykli kolesie którzy troszkę się na tym znają i może być dobrze albo jeszcze gorzej :/ Moja konsola nie czyta tylko płyt BR. To znaczy czyta, ale po chwili jest jakiś zgrzyt i koniec zabawy (jeśli to jest gra to się po prostu zawiesza a jak film to zatrzymuje się). O dziwo DVD czyta i to bez większego problemu. Sprawdzałem w każdej pozycji jak to jest z tym czytaniem płyt ale nie ma różnicy. Może ktoś mi coś jeszcze zaproponuje? COD:MW czeka :(

Odnośnik do komentarza

ps3 mi działa tylko mam problem bo dzis tv sony nie moze znaleźć konsoli po kablu HDMI

mam tez nagrywarke sony i jej tez tv nie moze znaleźć mam taki napis po lewo 1080/60 ... i kropki mrygają

to bedzie wina kabli hdmi czy tv ? kable mam 2

1 do konsoli i 1 do nagrywarki to byloby dziwne chyba jakby oba sie naraz popsuły ?

 

mozecie pomóc ?

Odnośnik do komentarza

W konsoli cholernie głośno chodzi mi chłodzenie. Nie wiem co z tym zrobić, w serwisie Sony powiedzieli mi, że jeśli nic nie będzie trzeba wymieniać, to naprawa będzie kosztować 149 złoty. Jest jakaś metoda by to naprawić, bo irytuje mnie to i martwi. Coś mi się wydaje, że "termostat" w konsoli nawalił.

Odnośnik do komentarza

Albo kurzu się nazbierało. Moja 60-tka padła od kurzu, pod koniec żywota wystarczyło włączyć kinsolę i zapuścić jakieś mp3 żeby wiatrak wszedł na wyższe obroty po kilku minutach. Padła grafika, po rozkręceniu konsoli okazało się, że rsx był cały opatulony po brzegach warstwą kurzu. Ta warstwa była tak zbita, że wyglądało to jak filc, sam chip był zapieczony, pasta termoprzewodząca zczarniała. Jak nie masz już gwary to odkręć, przeczyść, albo oddaj do serwisu na czyszczenie. Kiedyś dzwoniłem do pramu ale już nie pamietam ile wołają za czyszczenie.

Odnośnik do komentarza

Pytanko. Mam na swoim Chlebaku coś takiego...

xcm5jq.jpg

 

Zdarzyło mi się to po zmianie dysku na 320WD Scorpio Blue, 5400obr./min. Opis dysku pasował do wszelkich opisów odpowiednich dysków dla PS3. Ekran pojawił się tuż przed końcem przywracania backupu z dysku zewnętrznego.

 

Sam nic nie mogę zrobić? Rozumiem że flash się schrzanił i padła płyta główna?

Odnośnik do komentarza

No i cóż... po niecałych 2 latach użytkowania moją konsolę (PS3 40GB) dopadł YLOD :/

Obecnie najbardziej zależy mi na naprawie jej w taki sposób aby dało się zrobic backup i potem te ponad 170GB danych przerzucić na drugą PS3, którą bym wtedy kupił...

Jakieś rady? Juchy... za ile byś naprawił?

 

Poszło PM...

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

No i cóż... po niecałych 2 latach użytkowania moją konsolę (PS3 40GB) dopadł YLOD :/

Obecnie najbardziej zależy mi na naprawie jej w taki sposób aby dało się zrobic backup i potem te ponad 170GB danych przerzucić na drugą PS3, którą bym wtedy kupił...

Jakieś rady? Juchy... za ile byś naprawił?

 

Poszło PM...

Sony spiskuje :/ to sao u mnie PS3 40 GB 2 lata i YOLD :/ naprawa 400zl ( 90e ) i dupa slimke musialem kupic , bo naprawa YOLDa nic nie daje( konsola znowu szaleje po kilku miesiacach ) , i tu moglbym napisac jakie sony jest be i jak nie mialem racji bluzgajac Xa za RODa , dam sobie spokuj i ide potestowac slimke ( dam you SŁONY )

Odnośnik do komentarza

No i cóż... po niecałych 2 latach użytkowania moją konsolę (PS3 40GB) dopadł YLOD :/

Obecnie najbardziej zależy mi na naprawie jej w taki sposób aby dało się zrobic backup i potem te ponad 170GB danych przerzucić na drugą PS3, którą bym wtedy kupił...

Jakieś rady? Juchy... za ile byś naprawił?

 

Poszło PM...

Sony spiskuje :/ to sao u mnie PS3 40 GB 2 lata i YOLD :/ naprawa 400zl ( 90e ) i dupa slimke musialem kupic , bo naprawa YOLDa nic nie daje( konsola znowu szaleje po kilku miesiacach ) , i tu moglbym napisac jakie sony jest be i jak nie mialem racji bluzgajac Xa za RODa , dam sobie spokuj i ide potestowac slimke ( dam you SŁONY )

patrzcie na to z drugiej strony.....jak idealnie to wszystko jest skonstruowane,że YLOD trafia się przeważnie po okresie gwarancji/niezgodności towaru z umową....

 

Czasem się zastanawiam czy sobie nie dać bana na ten temat bo jak widzę jak z miesiąca na miesiąc ubywa ludzi,którzy cieszą się jedną konsolę więcej niż dwa lata(moja 40gb ma już 27 miechów) to czasem serio się tak schizuje,że aż boje się jej włączać :/

Odnośnik do komentarza

Mnie najgorzej przeraża fakt nie samej rozwalonej konsoli. Bo to przeżyję (naprawa, nowa) ale straconych danych... Na samą myśl aż mnie zaciska tak jak Emet stracił 170 gb. FUCK. Wszystkie sejvy, zdjęcia, gry, filmiki, filmy itd. a najgorsze jest, że jest mała szansa żeby to odzyskać.

 

Bez napinki ale awaryjność Xbox-a to małe piwko jeżeli chodzi o straty, proces naprawy i gwarancję.

Odnośnik do komentarza

Koszt Flash Drive'a to kilkanascie zeta.Zawsze mam podlaczonego do PS3 i na biezaco kopiuje sejwy(o ile sie da).Zdjecia,muzyke,filmiki mozna trzymac na kompie,wiec nie ma problemu. Jesli kupowales gry albo dodatki na PSN,mozesz je jeszcze raz sciagnac,czyli znowu nie ma strat.

Nie martwilbym sie wiec za bardzo o to co jest na dysku konsoli,gorzej z sama konsola.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...