Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Moja konsola zaczęła łapać suszarkę latem przy grze w KZ2 a ostatnio przy Unchartd 2. Latem nie było ratunku.. musiałem czekać do wieczora. Zimą musiałem uchylać trochę okno żeby w pokoju było chłodniej, inaczej po kilku-kilkunastu minutach gry w U2 konsola zazwyczaj wchodziła na najwyższy bieg.

2 lutego YLOD :/ Dzisiaj wysyłam do serwisu.. zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza

Widzę Emet masz identyczną historię jak ja. Wszystko zaczęło się w lato, a skończyło na początku tego roku. Denerwowało mnie to głośne wycie i mam nadzieje, że jak teraz konsolę oddam do serwisu to przestanie w końcu głośno chodzić. Przez ten czas jak nie mam ps3 wróciłem do grania na swoim starym "gacławie". Heh ze zwruszeniem przyjąłem to jak Gamecube cichutko chodzi. Niby głośniej niż pierwszy bieg w ps3, ale ten bieg jest tylko w menu i też tylko przez jakiś czas. A w konsoli Nintendo ciągle jedna głośność i doskonała praca od wielu lat. Wiem, że to nie tak samo zaawansowana technologia itp. Ale jednak sprzęt Nintendo zawsze jest bezawaryjny(ta firma nie pogrywa sobie z nami i dostarcza zawsze sprzęt z największą żywotnością). Na moim gacku będą grać dzieci moich dzieci ;) Choć sam dzieci jeszcze nie mam i co do tego się nie zanosi na ten i następny rok.

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza

Moja konsola zaczęła łapać suszarkę latem przy grze w KZ2 a ostatnio przy Unchartd 2. Latem nie było ratunku.. musiałem czekać do wieczora. Zimą musiałem uchylać trochę okno żeby w pokoju było chłodniej, inaczej po kilku-kilkunastu minutach gry w U2 konsola zazwyczaj wchodziła na najwyższy bieg.

2 lutego YLOD :/ Dzisiaj wysyłam do serwisu.. zobaczymy jaki będzie efekt.

 

Emet miałeś gwarancje jeszcze czy na swój koszt wysyłasz ją do serwisu?

Odnośnik do komentarza

Jezeli chodzi o awarjnosc to czy nalezy do tego zwieszanie konsoli??, w ostatnich 2 tygodniach ostro testowalem PS3 slim na okolo 15 roznych grach i podczas testow konsola doznala zwiechy na grach AC2 i Battlefield BC , co zrobic z taka wieszajaca sie konsola oddac do naprawy czy wymaga formatowania ? czy innych PCtowych sztuczek do jakich powoli przyzwyczajaja nas konsole ( nazwa przykrywka dla mniejszego PCta :P ).

zdazylo mi sie tez ze dysk twardy w slimce sie zawiesil i nie mogl odczytac z niego danych przez kilka minut , kilka razy restart i pomoglo , slimka ma tez nieciekawa przypadlosc z grzaniem sie , w porownaniu z fatem , np takie gtaIV po 3 godzinach grania zaczyna gobic klatki i przycinac , widac to golym okiem gdyz zacznajac gre wszystko smiga plynniutko . To sa tylko takie poczatkowe spostrzerzenia ale to wystarczy zeby popsuc sobie opinie o wspanialosc sprzetu sony ( przyp pierwsza PS3 zaliczyla YOLD po niespelna 1,5 roku ,mimo czyszczenia i zapewnienia jej swiezego powietrza :) )

Edytowane przez AbraHAM
Odnośnik do komentarza

Jezeli chodzi o awarjnosc to czy nalezy do tego zwieszanie konsoli??, w ostatnich 2 tygodniach ostro testowalem PS3 slim na okolo 15 roznych grach i podczas testow konsola doznala zwiechy na grach AC2 i Battlefield BC , co zrobic z taka wieszajaca sie konsola oddac do naprawy czy wymaga formatowania ? czy innych PCtowych sztuczek do jakich powoli przyzwyczajaja nas konsole ( nazwa przykrywka dla mniejszego PCta :P ).

zdazylo mi sie tez ze dysk twardy w slimce sie zawiesil i nie mogl odczytac z niego danych przez kilka minut , kilka razy restart i pomoglo , slimka ma tez nieciekawa przypadlosc z grzaniem sie , w porownaniu z fatem , np takie gtaIV po 3 godzinach grania zaczyna gobic klatki i przycinac , widac to golym okiem gdyz zacznajac gre wszystko smiga plynniutko . To sa tylko takie poczatkowe spostrzerzenia ale to wystarczy zeby popsuc sobie opinie o wspanialosc sprzetu sony ( przyp pierwsza PS3 zaliczyla YOLD po niespelna 1,5 roku ,mimo czyszczenia i zapewnienia jej swiezego powietrza :) )

 

Nie ma co się przejmować zawiechami w niektórych grach.Mi np zawiesza się PES 2010 online.Mojemu znajomemu konsola zawiesza się na AC2.

Odnośnik do komentarza

Mojemu bratu też padła konsola po dwóch latach. Latem pierwszy raz, udało mu się samemu naprawić, ale ostatnio znowu padła... Zastanawiam się czy w tych nowszych modelach (80GB i Slim) jest szansa że luty są lepszej jakości, czy cały czas robią to samo badziewie?

Emet, gdzie naprawiasz konsolę i ile Cię to będzie kosztowało, jeżeli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Miesiąc temu dostałem w prezencie grę "Dragon Age: Początek" - przez ten okres czasu grało mi się bardzo dobrze i nie było żadnych problemów, aż do wczoraj... Byłem na etapie Kurzowiska w mieście Krasnoludów i w momencie kiedy wczytywała mi się lokacja jakiegoś opuszczonego domu, gra mi się zawiesiła. Chciałem zresetować konsolę naciskając "ON/OFF" ale to nic nie dawało, jedyną odpowiedzią "Plejaka" był charakterystyczny dźwięk (jak przy tym, kiedy chcemy wyciągnąć płytę z napędu, gdy jej nie ma) i oczywiście "czarny obraz". Postanowiłem wyłączyć konsoli zasilanie i odpaliłem ją ponownie i... od tego momentu nie czyta mi tej gry! Napęd pomięli ją parę razy ale pod "Game" nie ma w ogóle ikony DA. Pozostałe płyty czyta mi bez problemu, a więc to nie jest wina napędu.

 

W związku z tym mam dwa pytania:

 

1) Czy jest możliwe, bym nieświadomie zablokował dostęp do tej gry? Na przykład poprzez przytrzymanie jakiegoś "guzika" w momencie, gdy DA była w środku? Od czasu, gdy dowiedziałem się, że PS 3 potrafi sobie nos wydmuchać to już nic mnie nie zdziwi.

 

2) Chciałem sformatować dysk ale boje się, że potracę DLC i produkty z PlayStation Store, a nie mam obecnie dostępu do internetu. Jak ta sprawa wygląda?

 

PS. Niestety tak jak wspominałem - grę dostałem w prezencie, a "darczyńca" nie jest w posiadaniu... rachunku z Empiku <FAIL>

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza

Nie jest możliwe by PS3 ie czytała ci akurat tej jednej, jedynej gry. Zakładam ofkoz, że płyta nie jest dojechana i na innych konsolach działa. Zrób kopie sejwów, i odinstaluj grę, wywal też wszystkie sejwy z dysku, po czym zainstaluj na nowo. Dziwna sprawa tak wogóle...

Odnośnik do komentarza

Na swój koszt ale nie wysyłam jej do sony.

 

 

Ja postanowilem nie naprawiac YLODA - konsola i tak chodzila 3 lata.A po naprawie,nie mam gwarancji,ze mi za miesiac dalej nie padnie.Sprzedalem ja za 5 stówek,w marcu pewnie kupie slima bo nic innego mi nie pozostalo.

Naprawilem YLOD sam, tylko ciekawe na jak dlugo ;) narazie cichutko jak myszka chodzi wogole nie slychac wiatrakow. Chyba dobra pasta

Odnośnik do komentarza

... od tego momentu nie czyta mi tej gry! Napęd pomięli ją parę razy ale pod "Game" nie ma w ogóle ikony DA. Pozostałe płyty czyta mi bez problemu, a więc to nie jest wina napędu.

 

Miałem podobnie z saboteur?gra się zwiesiła, zacząłem kombinować, wyciągnąłem płytę i już nie chciała zaskoczyć, nie odpalała się i pojawiał się jakiś błąd, wystarczyło usunąć save-a na szczęście miałem ich kilka i tylko ostatni był uszkodzony (ikona świeciła w innym kolorze)

 

Od tamtej pory śmiga bez problemów

Odnośnik do komentarza

Naprawilem YLOD sam, tylko ciekawe na jak dlugo ;) narazie cichutko jak myszka chodzi wogole nie slychac wiatrakow. Chyba dobra pasta

Ciekawe czy pobijesz mój rekord. Około 5 i pół miesiąca. Ponad 300h pracy. Niedługo będę naprawiał drugi raz. Od razu bym naprawił ale to zajmuje cały dzień a sesja na uczelni niedługo.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Naprawilem YLOD sam, tylko ciekawe na jak dlugo ;) narazie cichutko jak myszka chodzi wogole nie slychac wiatrakow. Chyba dobra pasta

Ciekawe czy pobijesz mój rekord. Około 5 i pół miesiąca. Ponad 300h pracy. Niedługo będę naprawiał drugi raz. Od razu bym naprawił ale to zajmuje cały dzień a sesja na uczelni niedługo.

No to klops,

 

Padla swierzo naprawiona PS3 60 gb.... laser siadl ;P Jak pech to pech. Oczyewiscie gry na dysku smigaja bez problemu

 

Kumpel mowil, ze pamieta iz sie przycinal czytnik wiec mysle, ze nie mialo to nic wspolnego z moja naprawa ylod. Musze zorganizowac zepsuta konsole i wymienic naped. :D Coraz bardziej podoba mi sie ta zabawa ze sprzetem.

Odnośnik do komentarza

Grzanie nie ma wpływu na sam napęd bo jest wymontowywany. Co najwyżej może być problem z połączeniem. Mogli wyjąć oryginalny napęd i wsadzić jakiś chińskiej produkcji. Dla tego nie warto oddawać do serwisu. Chyba, że jest się pewnym, że za te 300zł wstawią nowe luty czy coś. Bo grzać opalarką to można samemu i masz pewność, że nikt Ci nie podmieni napędu.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...