Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Walnąłem sie o rok :).

Konsola jest z maja 2007.

 

ps. co robic? Sprobowac naprawic, czy jednak kupic nowke?

 

 

W ciagu ostatniego miesiaca rowniez padla mi moja 60GB,tez 3 lata przepracowala;)

 

Powiem Ci tak,ja pogonilem konsole uszkodzona za 500 zl na allegro, moim zdaniem nie ma sensu jej naprawiac, nie masz pewnosci ze zaraz znowu nie padnie Ci laser,dostaniesz Yloda czy cos. Ja inwestuje w marcu w Slima....Przynajmniej gwara bedzie

Odnośnik do komentarza

Ach w mojej premierowej sześćdziesiątce chyba zaczyna padać laser. Juz od jakiegoś czasu zdarzało się, że nie widziała płyty, a dzisiaj już prawie na amen. Po kilkunastu próbach udało mi się odpalić PES2010. Jedyne co dziwne, że jak juz grę odpaliła to zero problemów z działaniem. Szkoda mi się z nią rozstawać, raczej wymienię laser. Polecicie kogoś w wwa?

Odnośnik do komentarza

MAsz to samo co ja opisywałem na poprzednich stronach . Ja już ponad miesiąc gram na zasadzie że około godziny odpalam grę z reguły robiąc przy okazji różne inne rzeczy a jak już się wczyta to nie wyłączam przez 3 dni konsoli i tak w kółko :D Sam pewnie zostawię sobie moją 60 , dokupię jeszcze kilka gier z pss store i umieszczę ją u mnie na melinie na stałe(mam na dysku kilka dobrych gier) a sobie kupie slima .

Odnośnik do komentarza

Cholera mam nowy problem z konsolą.

Pisałem tutaj jakieś 4 miesiące temu jak padła na YLOD. Sklep przyjął ja do naprawy i działa od połowy października.

Ostatnio konsola jakieś 10-15 minut po włączeniu wyłącza się i miga czerwona dioda. Trzeba ją wyłączyc tylnym przyciskiem.

Dzieje się tak od jakiegoś tygodnia, przy czym do dzisiaj rzadko się to zdarzało. Dzisiaj wyłaczyła się trzy razy jakoś 30-60 minut po uruchomieniu. Wydaje mi się że konsola wyłącza się tylko wtedy gdy działa napęd. Kiedy gram w jakąś grę z dysku wszystko jest chyba ok.

Mam gwarancję sklepu do 13 lutego, powiedzieli że jak się trzeci raz zrypie to dadzą nową.

Co moze być przyczyną tego samoistnego wyłączania. Walić od razu do sklepu i reklamować ją po raz trzeci???

Edytowane przez damian80j
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Co Cię obchodzi co jest przyczyną, ewidentnie ma usterkę bo nie możesz grać - szoruj do sklepu i niech dają nową zgodnie z obietnicą :)

 

PS. Czytam drugi YLOD, trzeci YLOD, a ludzie śmiali się z X360. Ironia losu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

damian80j: To jest zwiastun ponownego "żółtego światła śmierci". Mi konsola podziałał prawie pół roku. Potem po 15 minutach gry się wyłączała (migające czerwone). Myślałem, że to przez Killzone (podobno lubił się zawiesić) ale następnego dnia zaświeciło się żółte. Kolejnego dnia zdążyłem tylko wyjąć płytę. Dosłownie po minucie zapaliło się czerwone a teraz stanęło na żółtym. Ostatnie tchnienie przed zgonem. Drugi YLOD.

 

Save zależy od gry. Niektóre mają zabezpieczenia przed kopiowaniem. Przenosisz normalnie jak inne pliki. Killzone chyba ma niestety zabezpieczenie.

 

Nie wiem jak jest z backupem. Chyba robi obraz dysku wraz z całą zawartością ale nie jestem pewien.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

damian80j: To jest zwiastun ponownego "żółtego światła śmierci". Mi konsola podziałał prawie pół roku. Potem po 15 minutach gry się wyłączała (migające czerwone). Myślałem, że to przez Killzone (podobno lubił się zawiesić) ale następnego dnia zaświeciło się żółte. Kolejnego dnia zdążyłem tylko wyjąć płytę. Dosłownie po minucie zapaliło się czerwone a teraz stanęło na żółtym. Ostatnie tchnienie przed zgonem. Drugi YLOD.

 

Save zależy od gry. Niektóre mają zabezpieczenia przed kopiowaniem. Przenosisz normalnie jak inne pliki. Killzone chyba ma niestety zabezpieczenie.

 

Nie wiem jak jest z backupem. Chyba robi obraz dysku wraz z całą zawartością ale nie jestem pewien.

Masz rację spotkał mnie kolejny YLOD. Miałem farta że konsolę uruchomiłem wciśnięciem przycisku eject i płytka zdążyła się wysunąć na chwilę przed zgonem konsoli.

Jutro zadzwonię do sklepu, obiecali przy trzeciej naprawie nową. zobaczymy co z tego wyjdzie. Ogólnie to konsola padła w dobrym momencie - 13 lutego kończy mi się gwara sklepu...

Odnośnik do komentarza

No i kolejny "trup w rodzinie" :D

Tym razem YLOD dopadł konsolę mojego brata, jest to model 80 GB zakupiony w listopadzie 2008 roku.

Konsola już od dłuższego czasu łapała zwiechy, ale podejrzewałem, że to najprawdopodobniej laser bo konsola wieszała się najczęściej podczas doczytywania danych z płyty. Czasem bywało też tak, że nie rozpoznawała w ogóle płyty z grą. Wczoraj wieczorem podczas gry w Fifa 10 konsola nagle złapała czarny ekran i całkowicie przestała reagować na komendy pada oraz przyciski on/off i eject. Po wyłączeniu jej na "twardo" przyciskiem z tyłu konsoli nie dała już się potem ponownie uruchomić i pokazała sławny już YLOD :confused:

 

PS. A mocno zastanawiałem się nad zakupem wersji 80 GB, ale póki co chyba na dłuższy czas daruję sobie ponowny zakup PS3. Zbyt wiele kasy kosztuje ta "zabawa".

 

PS2. Jest sposób na "bezinwazyjne" wyciągnięcie płyty z takiej konsoli?

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

No i kolejny "trup w rodzinie" :D

Tym razem YLOD dopadł konsolę mojego brata, jest to model 80 GB zakupiony w listopadzie 2008 roku.

Konsola już od dłuższego czasu łapała zwiechy, ale podejrzewałem, że to najprawdopodobniej laser bo konsola wieszała się najczęściej podczas doczytywania danych z płyty. Czasem bywało też tak, że nie rozpoznawała w ogóle płyty z grą. Wczoraj wieczorem podczas gry w Fifa 10 konsola nagle złapała czarny ekran i całkowicie przestała reagować na komendy pada oraz przyciski on/off i eject. Po wyłączeniu jej na "twardo" przyciskiem z tyłu konsoli nie dała już się potem ponownie uruchomić i pokazała sławny już YLOD :confused:

 

Który model tej 80GB? CECHKxx czy CECHLxx? CECHKxx ma 90nm GPU, a CECHLxx 65nm GPU.

Edytowane przez Prot
Odnośnik do komentarza

moja konsola ktora oddalem do serwisu 25 sierpnia 2009, do dzisaj czyli 31 stycznia2010 siedzi w serwisie, za kazdym razem gdy wracala z serwisu nienadawala sie do odbioru bo cos w niej szfankowalo np niedzialal wlacznik konsoli, obudowa niebyla zlozona itp. i moje pytanie , zglosic to ewentualnie do sony? , w miedzy czasie kupilem wersje slim, ale sam fakt , ile juz czasu minelo!!. sony raczej mi nie pomoze ,gdyz jest to naprawa w drugim roku gwarancji czyli za pieniadze empiku :/

Odnośnik do komentarza

A więc jest to dokładnie model CECHK04.

Co ciekawe, konsolę udało się uruchomić, lecz po ok. 3 godz. pracy znowu pokazała YLOD.

Konsolę spróbujemy jutro naprawić "domowymi" sposobami :D

Czyli jest tak jak podejrzewałem, najpierw padają na YLOD modele z 90nm RSX. CECHKxx to taki Falcon X360 (też ma GPU w 90nm). Natomiast CECHLxx PS3 to odpowiednik Jaspera X360 - obie te konsole mają GPU i CPU w 65nm i powinny być mniej awaryjne. Oczywiście to tylko teoria, na pewno za jakiś czas się okaże jak to jest z tymi modelami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...