Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigdaddy

Dabman dobrze prawi jedynie nie spotkałem się z czymś takim by komuś w slimie gry się przycinały jak już to kumple łapią festiwal zwiech.

A co do porównania jasper do slima to slim nie ma startu do jaspera, jest zaledwie pół roku na rynku a jest z nim znacznie więcej problemów niż z jasperem który jest 1.5 roku na rynku. Role się odwróciły :rolleyes:

 

@dabman - te przycinki to może wina lasera który pada albo płyta porysowana?

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Dobra, ale idź już stąd, bo wojenek tutaj wszczynać nie będziesz, a i do póki nie pokażecie konkretnych faktów, to lepiej zachowajcie swoje rewelacje dla siebie.

 

przykro mi, takie są fakty.

 

Równie dobrze jak ty nie pokażesz konkretnych dowodów że tak nie jest to co?...chcesz dowodów? zacznij czytać ten temat od premiery slima mistrzu, powodzenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Laser jest ok, przycinki są widoczne na gierkach które "więcej wymagają" nie piszę tu o multiplatformach. Może to wina dwuwarstwowych płyt, ale wątpie, bo czemu na jednych slimach gry dają rade, na drugich natomiast z tymi samymi bebechami są zwolnienia/zwiechy? jak ktoś by miał taką konsole, można by zobaczyć w środku czy nie jest oznakowana ( w fazie produkcji znakuje się elementy już sprawdzane pod kątem jakiśtam usterek )

 

Grigori bijesz do mnie z własnego doświadczenia z moją osobą, czy przesz "stryjka babci matki psa" ?

Bo żadnego mocy prawnego argumentu "wątpliwej reputacji" ani Ty ani nikt nie ma, więc jak takiego nie ma, wiesz co to pomówienie ?

Więc zachowaj swoje rewelacje dla siebie.

 

Pisze w tym temacie o awaryjności jaka ma miejsce, a co do braku ujawniania to fakt może to mieć miejsce, ludzie z reguły nie przyznają się że sprzęt który kupili jest wadliwy, chyba że dostaną nowy, to piszą o starym. Tu za bardzo nie ma o tym mowy, bo YLODA konsola nie dostaje, ale za to ma "dziwne" zachowanie, które jest ciężko na gwarancji udowodnić, chyba że rzeczywiście ma festiwal zwiech

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ale do czego zmierzam... piszesz o JEDNEJ konsoli, ja pisze na bazie 20 konsol w tym z 7 slimów...

Nie każdy dostanie w promocji chipsów 100PLN w paczce. Zrozumiałeś?

 

Jeżeli nie, moja aluzja oznaczała, że nie każda konsola jest awaryjna, ale duży procent. Może chodzi o konkretną partie, sprawdze po numerach seryjnych czy konsole są mniej więcej z podobnego okresu.

 

Wtedy będzie można zagłębić się w temat, co do skali i "huczenia" na eurasi czy jakimś innym serwisie widziałem arta o awaryjności. W tym 100 komentarzy bluzgające gości co im się to "niby" konsole wieszały.

 

Fakt jest że wieszają się, ale może to być problem z konkretną "partią"

 

Jak PS3 Fat byłą niemalże bezawaryjna, tak Slim jest bardzo taki jest fakt który bynajmniej jest moim zdaniem, obserwowania zjawiska osobiście.

 

aha... kolejna awaria jaka mi się zdarzyła ( jednostkowa puki co ) zwie się "sterownik lasera" to samo co w PS2/two, w PS3 też się sypie ( 40stka FAT ) ale puki co jeden taki przypadek.

 

Lecz skoro już na dvneo i innych sklepach są elektroniki/steroniki lasera ( nie mówię o laserach ) to oznacza że dana usterka nie jest taka mała ( skoro nie ma problemu z częściami zamiennymi )

 

czytając z obowiązku wszystkie tematy na forum poświęconym PS3
Ty czytasz a ja widzę na własne oczy.

 

Praktyka a teoria to dwie różne rzeczy, nad którymi nawet nie ma sensu się rozwodzić.

ps. a w praktyce to sixaxis używany może z 5x baterie trzyma mi 1 dzień grania... drugi natomiast 3 dni... to tak do praktyki.

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Ja akurat nie zajmuje się serwisem konsol SONY ( niewdzięczny sprzęt do serwisu za czasów PS2 mnie zniechęcił )

lecz Juchy może się wypowiedzieć, z tego co widziałem co najmniej dwie 60tki miał w serwisie "nowa PS3 goła, nowa płyta"

 

Lecz mowa o slimach, to że 60tki cierpiały na YLOD to wiadomo... lecz tu mowa o zupełnie nowym zachowaniu sprzętu SONY.

 

Bliżej nie określona przyczyna ( przegrzewanie?... <_< )

 

Grigori co do Twoich postów bardzo przypominasz mi TH, też starał się, starał. Lecz ta kompromitacja nie bardzo Mu wychodziła.

 

Jak mówię pisze z obserwacji, nie z "grzebania" temat sceny/ps3 puki co jest "goły" więc jak wyjdzie coś w tym temacie, wtedy będziecie mogli ( GSR ) ze mną dyskutować o sprzęcie/awaryjności. Gdy będę biegał z modami po serwisie... teraz widzę co się dzieje w temacie "niezawodności" więc piszę. Sam MAM i X'a i PS3... zawsze miałem każdą konsole "current gen" więc nie jest to czcza fanbojska gadka.

 

Że widać moje nachylenie w stronę X'O, jak najbardziej, nie gram co prawda ( a jak już to ostatnio głównie PS3... Uncharted2/HR/GOW Collection/NGS2/Bioshock, dziewczyna natomiast katuje X'O i PINIATKI ) za to konsola pod względem sceny jest bogata dlatego na niej siedzę.

Odnośnik do komentarza

jedna sprawa: jeśli to na prawdę bug spowodowany 28 lutym 2010 i także konsole nie podłączone do netu są błędem objęte, to o ile naprawić błąd u osób online jest pewnie proste(patch,firmware upd.)to jak oni planują naprawić ten błąd u osób nie mających neta w domku? A pozatym to jeśli to błąd wywołany przez datę to tak poważna firma jak SONY nie mogła za wczasu temu zapobiec? :|

Odnośnik do komentarza

dziala wam wszystko? Mi przy odpalaniu każdej gry wyskakuje error(8001050F) :|

odpaliłem GTA IV i chciałem obejrzeć swoje trofea, które jednak zniknęły z mojej listy! mój brat zgłosił mi problem, że jego konsola nie zaliczyła mu trofeów przy Star Wars: FU

 

mieszkam w USA i u mnie jeszcze data się nie zmieniła na 1 marca. ciekawe czy gdy stuknie ta data to będę mógł uruchamiać gry z płyt...

Odnośnik do komentarza

Problem mają ''tylko'' posiadacze Fatów [nie wszystkich afaik], jak ktoś ma Slimkę, to niech się o nic nie boi.

 

Jeżeli ktoś odpalił grę z pucharkami i zniknęła mu ona z listy, to zalecałbym zostawienie tego w spokoju - jak problem będzie rozwiązany, to zesynchronizujecie sobie swój stan z serwerem Sony i wszystko wróci do normy [odpowiednik recovera profilu z X360]. Niestety, nie wiadomo co z trofeami, które ktoś zdobył i nie zdążył ich zesynchronizować z serwerem przed skasowaniem sobie gry z listy. Trzymam kciuki, że nie przepadną na zawsze [no, ewentualnie trzeba będzie grać na nowym save, jeżeli komuś tak z pucharkami singlowymi się stało].

 

Oficjalny Twitter Sony: http://twitter.com/SonyPlaystation

 

Przypominam jeszcze raz, że posiadacze Slimek są bezpieczni. Wskazuje to zresztą na to, że problem leży w firmware starszych konsol, a nie w samym PSN. Pewnie walną szybką łatkę dla posiadaczy felernych konsol i wszystko wróci do normy.

 

 

Odnośnik do komentarza

Problem prawdopodobnie leży w RTC [real time clock], a konkretniej konsola traktuje obecny rok, jako rok przestępny, stąd problemy z weryfikacją licencji, wgraniem pucharków, oraz reset do 31/12/1999. Oczywiście są to tylko przypuszczenia, bo Sony milczy, ale wiele rzeczy wskazuje na to, że tak właśnie jest.

 

Podobno łatka ma się pojawić rano, ale niestety nie wiem, o które rano chodzi [tj o jaką strefę czasową] http://www.examiner.com/examiner/x-12218-Video-Game-Examiner~y2010m3d1-PSN-Up-and-working-properly

 

Na oficjalnym forum PS ktoś zasugerował, że jeżeli nie ma się gwarancji, to można rozebrać pleja, wyjąć na jakąś minutę bateryjkę zasilającą płytę główną [daje zasilanie zegarowi], włożyć spowrotem i odpalić konsolę niepodłączoną do neta. Ponoć działa, ale ludzie boją się to zrobić, więc trudno o potwierdzenie :P

 

Na szczęście problem dotknął w głównej mierze amerykanów tylko - większość z naszego terenu w tym czasie spała ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurcze mi też wyskoczył ten błąd wczoraj około 2 w nocy.Zaczęło się wszystko od błędu w Killzone 2 po intrze i wciśnięciu start :

Kod Błędy Trofeów.-2147416817,zniknęły mi trofea z killzone 2 i z Uncharted 2,a demo Darksiders zainstalowało się na końcu listy z datą 1/1/2000...

Co się dzieje...najgorsze,że nie mam już gwarancji,a nawet paragonu nie mogę znaleźć jedynie pamiętam że dałem za nią 2399 w MM więc już sporo czasu temu to było.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, bez obaw - obejdzie się bez serwisu, na 99% sprawa zostanie załatwiona przez update dla systemu. Nie obawiajcie się również o skasowane gry z listy - jeżeli były one wcześniej zsynchronizowane z serwerem, to bezproblemowo je odzyskacie, kiedy problem zostanie rozwiązany.

 

Trzeba przyznać, że Sony dało ciała tutaj, bo pechowcy nawet na singlu nie mogą pograć, ale cóż poradzić :( Zawsze można odpalić grę bez trofeów :potter:

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja nawet wyłączyłem usługi sieciowe, zmieniłem datę w konsoli i dupsko. Dalej nie działa. Ciekawe na jakiej zasadzie działa ten błąd;]

W konsoli jest zegar podtrzymywany przez bateryjkę. Jak w komputerach zresztą :P Ktoś sugerował, że wyjęcie tej baterii z konsoli na kilkadziesiąt sekund i włożenie jej z powrotem załatwia sprawę, ale nikt nie kwapił się by to potwierdzić. Możesz spróbować  :thumbsup:

 

Aha, promyczek nadziei dla osób bez internetu - jeżeli problem faktycznie leży po stronie zegara systemowego, to drugiego marca wszystko powinno samo się naprawić. Zegar będzie mówił '1/3/2010', OS zatwierdzi, że taka data istnieje i będzie git. Bo póki co, to teoria jest taka, że zegar podaje 29/02/2010, OS takiej daty ni chu/ja nie może zinterpretować, przez co wszystkie licencje na gry z PSS i pucharki mają problem by się zweryfikować :)

 

 

 

Edytowane przez bountyhunter
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...