Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie po pólnocy nadal bedzie problem przeciez tak teraz sie zastanowiłem są różnice czasowe i juz by były jakies wieści z miejsc na ziemi gdzie czas jest do przodu.. co wy na to ?

Mam podobną teorię z tą tylko różnicą, że właśnie sprawdzałem jak się to ma na PS3 i najwidoczniej Sony wyłączyło automatyczną aktualizację czasu przez Internet. Pewnie włączą to gdy wszyscy już znajdą się w Sonyowskiej strefie marcowej. Można spokojnie iść spać, północ dziś nic nie zmieni, a szkoda.

Odnośnik do komentarza

Ktoś pisał na necie, że każdy zegar jest ustawiony z góry na taką samą godzinę i nie bierze on pod uwagę stref czasowych, więc trzeba czekać, aż przestawi się on, jak t3xz to ładnie ujął, na Sonyowską strefę czasową. AFAIR problem zaczął się, kiedy w Japonii wybiła północ z 28/2 na 1/3, więc jeżeli ktoś chce, to może sobie policzyć o której godzinie w naszej strefie zmieni się w japońców 1/3 na 2/3 :)

Odnośnik do komentarza

AFAIR problem zaczął się, kiedy w Japonii wybiła północ z 28/2 na 1/3, więc jeżeli ktoś chce, to może sobie policzyć o której godzinie w naszej strefie zmieni się w japońców 1/3 na 2/3 :)

Sydney na bank ma +9 godzin od naszego, Japonia jakoś podobnie, czyli idąc tym tokiem dzisiejsze problemy powinny się pojawić u nas rano. W każdym razie z wczorajszej nocy na dzisiejszą ludzie łapali errory zaraz po północy. Możliwe więc, że zależne to jest od tego, z którym serwerem SCE (Europa, Ameryka i Japonia mają osobne) i nie ma to wymiaru globalnego, że nagle na całym świecie zaczęła się apocapips3a.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie braku patcha, tylko grania na zwłokę, to podejrzewam, że po prostu nie chcą czegoś jeszcze bardziej spieprzyć. W teorii patcha-prowizorkę mogli zrobić w 1h po ogłoszeniu problemu [coś w stylu tymczasowe przestawienie zegara o jeden dzień do przodu], ale pewnie wolą poczekać, aż problem sam się naprawi i w spokoju załatać tę dziurę dokładniej. Bo pewnie nie chcą, żeby domowe 'hakiery' wykorzystały jakoś tę lukę [bo możliwe, że powoduje coś więcej, poza brakiem trofeów i premium contentu ;)] do złamania konsoli. Są po prostu ostrożni po porażce z zabezpieczeniami w PSP. To są oczywiście tylko moje osobiste przypuszczenia :)

Odnośnik do komentarza

dzięki że mi tłumaczysz o lutach bezołowiowych, skoro siedzę w temacie X360...

Nikt nie każe nikomu sprzedawać, piszę tylko że są gówniane, co prawda 60 też nie były cacy, ale najmniejszy problem był z 40/80/ etc...

 

edit:

Co do konsol które mają felerny błąd 0x8001050f i do tych co go nie mają.

Wyłączamy w nich internet ( jeżeli ktoś boi się włączyć konsoli a nie grał o 1rwszej w nocy 1rwszego ) albo kabelkiem, albo przez router odcinamy dostęp jak automatycznie się łączy.

 

Odpalamy konsole, zmieniamy datę ręcznie na dzisiejszą, następnie wyłączamy konsole, podpinamy internet.

Dalej logujemy się do PSN, synchronizujemy trofea.

 

W przypadku konsol posiadających już 0x8001050f część trofeów przepada, w przypadku tych drugich jest już na to pomysł i ta metoda działa nie zawodnie.

 

Dla osób które mają konsole po gwarancji, można jeszcze wyciągnąć baterie po chwili ponownie włożyć

( dobrze jak konsola podczas tego zabiegu jest całkowicie odpięta od zasilania! )

po czym w konsoli przywrócić ustawienia domyślne, synchronizując datę via internet.

 

Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych.

 

edit 2:

Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to oficjalna pomoc SONY.

 

Pierwsza metoda - ps3site.pl ( jeden z komentarzy/sprawdzona, działa )

Druga metoda - zachodnie forum ( nie sprawdzone, musi działać )

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Ktoś pisał na necie, że każdy zegar jest ustawiony z góry na taką samą godzinę i nie bierze on pod uwagę stref czasowych, więc trzeba czekać, aż przestawi się on, jak t3xz to ładnie ujął, na Sonyowską strefę czasową. AFAIR problem zaczął się, kiedy w Japonii wybiła północ z 28/2 na 1/3, więc jeżeli ktoś chce, to może sobie policzyć o której godzinie w naszej strefie zmieni się w japońców 1/3 na 2/3 :)

Zegar jest ustawiony na jedną strefę ale pisali raczej, że to GMT = Anglia, -1h względem Polski, czyli problem powinien zniknąć po pierwszej w nocy (u nas). W Japonii już od paru godzin jest 02/03 ;)

Odnośnik do komentarza

wy się na serio łudzicie ,że to się samo naprawi za parę minut?

 

konsola zbzikowała bo zegar na biosie ma inną datę niż ten w FW. Za kilkanaście minut będzie to samo z tą różnicą,że bios będzie pokazywał 1 marzec a FW 2 marzec i dalej tak samo jak dziś będzie mogiła....

Odnośnik do komentarza

wy się na serio łudzicie ,że to się samo naprawi za parę minut?

 

konsola zbzikowała bo zegar na biosie ma inną datę niż ten w FW. Za kilkanaście minut będzie to samo z tą różnicą,że bios będzie pokazywał 1 marzec a FW 2 marzec i dalej tak samo jak dziś będzie mogiła....

 

Zegar biosowy będzie pokazywał datę, który FW będzie mógł zweryfikować, więc powinno zatrybić. Zauważ, że ja teraz na mojej slimce mogę ustawić np 24/5/2012 i konsola działa, zamiast wybuchnąć :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...