Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Kazuun to objawy podobne jak u mnie przed zgonem fata 60GB. Też zaczęła się wieszać, szarpać, nie dało się wyjść do XMB. U mnie działo się takie coś na B:BC2 ale nie zawsze, bo były takie dni że chodziła bez zarzutów.

Zaczęła tak świrować i nagle "pyk" i YLOD. Po kilku próbach zdołałem płytę wyciągnąć z grą i tyle. Zarznąłem ją.

Kupuj slima jak najszybciej albo zbieraj na niego kasę.

Odnośnik do komentarza

Może nic takiego, a może sprzęt już zdycha...

 

Ostatnio wyszło Red Dead Redemption. Konsola nie sprawiała żadnych problemów. Wczoraj ściągnałem sobie DLC do SW: tFU, i od tego momentu są mega problemy z tą grą. Praktycznie jest niegrywalna. Zalicza zwiechy na wszelakich loadingach. Czy to przejście z gameplayu na cutscenkę, czy odwrotnie, czy wczyt misji, albo może checkpoint restart po zgonie. Zarówno DLC jak i podstawka gry tak robi. Nie mogę wtedy wyjść do XMB ani nic padem zrobić, jedyne co pomaga to wyłączenie konsoli przyciskiem po przytrzymaniu go jednak dłużej niż wymagane, standardowe 2 sekundy (a czasem i to zawodzi i trza main wyłącznikiem z tyłu konsoli).

 

Ktoś ma może jakiś pomysł co się może dziać? Nigdy nie było z nią problemów.

 

 

PS3: wersja fat, 60 gb, kupiona ponad 2 lata temu

Firmware: aktualny (nie pamiętam cyferek :P)

Stan płytki: bardzo dobry

 

W kazdej grze masz zwiechy czy tylko z SW bo nie napisales,jak cos to usun DLC i zobacz jak bedzie smigac...

Ale na 99% niestety czeka Cie wymiana lub naprawa konsoli.. tez przez to przechodzilem... no i slimka nie jest az taka brzydka;) Mozna sie przyzwyczaic,ale 60 GB zal sie pozbywac;(

Odnośnik do komentarza

Czy PS3 model 60GB wyświetla komunikat o przegrzewaniu się procków? W dniu dzisiejszym konsola po ok 5 minutach buszowania w XMB wrzuciła najwyższy bieg. Cykl ten powtórzył się przy każdym odpaleniu konsoli, nawet wtedy gdy wdychała powietrze o temperaturze około 15C. Boję się, że po uruchomieniu gry konsola nie nadąży z chłodzeniem podzespołów i PS3 pójdzie się walić.

Edytowane przez Chicken
Odnośnik do komentarza

dzis i ja dolaczylem do kolka rozancowego, po ponad 38 miesiacach uzytkowania, 60gb z dnia premiery polskiej , odszedl na odpoczynek ( YLOD), cza bedzie ogladac sie za 250 gb w tej najnowszej technologi, konsola od samego poczatku postawiona w pionie, w przewiewnym miejscu, do ostatniej minuty chodzila bardzo grzecznie,

Edytowane przez agrestrybnik
Odnośnik do komentarza

38 miesięcy to IMO świetny wynik :thumbsup: Oczywiście patrząc na PS3 ;)

 

Debug kity chodzą do dziś mimo, że w lato je smażą w 40 stopniach, a wiatrak pracuje jak odkurzacz. Także, śmiem twierdzić że Sony (to samo tyczy się MS) po prostu do retail montuje szmelc, a więc i wynik 38 miesięcy bez awarii to żaden wynik. To raczej smutny dow(pipi) za który płacimy my.

 

Niestety to nie to co PS2. Kupiłem rok po polskiej premierze, zalałem ją litrem wody mineralnej, ułamałem tackę ale do dziś wiernie mi służy kochana

 

Padłem. :D

Odnośnik do komentarza

Czy PS3 model 60GB wyświetla komunikat o przegrzewaniu się procków? W dniu dzisiejszym konsola po ok 5 minutach buszowania w XMB wrzuciła najwyższy bieg. Cykl ten powtórzył się przy każdym odpaleniu konsoli, nawet wtedy gdy wdychała powietrze o temperaturze około 15C. Boję się, że po uruchomieniu gry konsola nie nadąży z chłodzeniem podzespołów i PS3 pójdzie się walić.

od kiedy jest gooraco mam to samo

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem z Ps3, otóż wyłącza się sama po ok 20 sekundach.

Nie mogę wejść w Recovery mode(nie pika nic, żadnych 2 piknięc nie ma)

Wymieniłem i naprawiłem:

-zasilacz

-jednostka zasilania wymieniona

-wiatrak

-bateria na płycie

-dysk twardy

-nowa pasta

Nie wiem co jeszcze może być nie tak z tą konsolą. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Moja stara 60-ka buczy normalnie :) Nie zauwazylem roznicy,ciekawe kiedy padnie,choc bardzo bym nie chcial[tego chyba nie przezyje :(]. Gdzie sa te PS3 z oznaczeniem CECH-210X? Kuzwa,same starsze modele w sklepach.

podobno sa w bundlach z MNR

 

Są, ale z tego co wiem to nie koniecznie we wszystkich. Trzeba sprawdzać. Jak w sklepach w których teraz nie ma SLim120 pojawią się znowu to jest spore prawdopodobieństwo, że będzie to 21XX w końcu nie bez powodu ich teraz brakuje w wielu sklepach.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie- czy obecnie upały mogą wpływać na pracę konsoli? Ostatnio często mi się zawiesza jak gram w world cupa (inna gra mi się nie zawiesiła ale też rzadko gram w coś innego :P),podczas meczów zwiech raczej nie ma ale podczas loadingów owszem. Konsola ma pół roku dopiero i nie gram zbyt dużo więc wątpie by to laser siadał i tylko temperatura mi przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie- czy obecnie upały mogą wpływać na pracę konsoli? Ostatnio często mi się zawiesza jak gram w world cupa (inna gra mi się nie zawiesiła ale też rzadko gram w coś innego :P),podczas meczów zwiech raczej nie ma ale podczas loadingów owszem. Konsola ma pół roku dopiero i nie gram zbyt dużo więc wątpie by to laser siadał i tylko temperatura mi przychodzi do głowy.

sprawdz plyte.

ja czesto lapalem zwieche, potems ie okazalo ze plyta powoli pekala od srodka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...