Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

dawno nie wrzucałem żadnego dvd , było kilka updatów softu a tu mi się okazuje, ze kilka płyt dvd z filmami nie działa, wyrzuca błąd 80029973 ...płyty w stanie bdobrym , działały mieś temu. DVD pada? ps zmieniłem dysk ale to chyba nie ma znaczenia...

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Pytanie idiotyczne ale wolę mieć pewność:)

Kupiłem jakiś czas temu uzywaną ps3 ,która bardzo szybko padła. Okazało się ,że nie miała plomby i miała robione YLOD.

YLOD się powtórzył a po naprawie system się przegrzewał.

Kupiłem teraz nową konsolę an gwarancji i chciałbym widzieć czy na coś trzeba szczególnie uwazać żeby system się nie przegrzał?

Konsola (lampka) w stanie spoczynku ma się świecić cały czas na czerwono? Nie ma żadnego "twardego" wyłącznika ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

dawno nie wrzucałem żadnego dvd , było kilka updatów softu a tu mi się okazuje, ze kilka płyt dvd z filmami nie działa, wyrzuca błąd 80029973 ...płyty w stanie bdobrym , działały mieś temu. DVD pada? ps zmieniłem dysk ale to chyba nie ma znaczenia...

 

 

ponawiam, co to może byc? sporo filmów działa jednak, niektóre tylko się nie uruchamiają - np trylogia LotR , Forrest Gump ...

 

 

dodam, ze te oba te filmy działają na PS2...

Odnośnik do komentarza

widziałem wczoraj ten topic, radzili kolesiowi by dał przywrócenie ustawień , spróbowałem i nie podziałało.

 

 

pewnie siada dvd, no nic, wieczne nic nie jest, na szczęście gry na blu-ray działają

 

 

no chyba, że ktoś ma pomysł to proszę o cynk.

 

 

________________________________________

 

 

edit sprawdziłem wszystkie filmy jakie mam na dvd, coś z 30 sztuk. Działały wszystkie oprócz tego Foresta Gumpa ( chlip chlip) i trylogii Władca Pierścieni , nie wiem o co kaman, może fw coś zmieniła, no trudno

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Eh, nie mam sił do swojej ps3. Fakt, że jest używana i nigdy nie była specjalnie za cicha, ale to już przesada, aby od samego przeglądania menu, konsola wchodziła na większe obroty. Przez pewien czas, przeczyszczenie konsoli od środka i potraktowanie porządną pastą (zalman stg 2) wystarczało do komfortowego grania. Do czasu, kiedy zrobiłem sobie dłuższa przerwę w graniu. Konsola troszku nabrała kurzu, a i w pokoju mam niezłą parówę teraz (24/25) stopni, przez zdupcony kaloryfer którego nie mogę przykręcić i piękne uzdrowiskowe "inaczej" zapaszki po otwarciu okna. Inna sprawa, że w temperaturze pokojowej 20 stopni też niespecjalnie cicho chodziła, ale przynajmniej nie jak traktor. Fun testy i stawianie na nakrętkach nic nie daje, aczkolwiek zauważyłem, że konsola od spodu akurat się nie nagrzewa ( jakby kto pytał to mam fata CECHG04) a konsola poza tym, że chodzi cholernie głośno, to nie sprawia innych problemów. Skończyły mi się pomysły. Macie jakieś kluczowe rady, oprócz obniżenia temperatury w pokoju? :P

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Mam ps3 fat 80, kupiona w 2009 r. Wczoraj podczas gry, wiatraki nabraly sporej predkosci ( tak gdzies 1 sekunde), po czym konsola sie wylaczyla. Dioda migala czerwonym kolorem. Wlaczylem ja znowu, poszedl komunikat o naglym wylaczeniu, po czym nastapilo sprawdzanie plikow i dalej moglem grac bez zadnych niespodzianek. Jak myslicie? "zaczelo sieodliczanie do konca" ? czy po prostu gierka wywolala taka akcje ( Skyrim)?

Odnośnik do komentarza

ehh przewertowałem google i jest dużo wyników ale nie znalazłem nigdzie satysfakcjonującej odpowiedzi więc:

 

wczoraj kończąc grać miałem zwieche: tzn czarny ekran po wyborze "zakończ gre" z menu ; nic nie mogłem zrobić zero reakcji, pozostało tylko wyłączyć zasilanie z tyłu. [PS3 fat 40 giga ; 2 lata temu wymieniałem dysk na 160 gb chyba]

teraz po uruchomieniu wyskakuje komunikat "System plików dysku twardego jest uszkodzony i zostanie przywrócony"

i wszystko ok ; do 35% kreska idzie kilka sekund potem 35-50% tak z 2-3 minutki i znowu chwilka i jest 100% , konsola restartuje się

ALE wszystko zaczyna od nowa czyli na dziendobry komunikat "System plików dysku twardego jest uszkodzony i zostanie przywrócony" ...

robiłem to z 5 razy podrząd ale chyba nie ma sensu dalej ...

 

pozostaje tylko Recovery Menu ? którą opcję mam wybrać ? jest szansa na uratowanie danych (gry,dema,patche sejvy?)

Odnośnik do komentarza

Zacznij od - Rebuild Database:Odbudowuje System Operacyjny (OS) na PLAYSTATION 3 - nie usuwa nic z dysku.

 

czyli opcja 4 -> wyskakuje komunikat "nie można uzyskać dostępu do dysku twardego" :confused:

no nic, spróbuje bramkę nr 5 http://www.youtube.com/watch?v=a1-TQD_dHII&feature=related

jakąś tam kopie robiłem w zeszłym roku, może nie będę musiał wszystkiego ciągnć, niektórych sejvów szkoda ale trudno...

chyba że dysk padł całkowicie... cdn

 

edyta: ok poszło, za 50min będę wiedział co odzyskałem

miałem 3 kopie zapasowe, zakładam że nazwa kopi to jednocześnie data utworzenia ? bo wybrałem 201007.... pozostałe to 201001... 201003... ta z lipca [?] powinna być najnowsza.

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Posiadam PS3 60GB od maja 2007 i przed chwila sprzet mi chba padl :)

 

Czytalem kilka postow wyzej, ze to tylko przegrzanie, ale konsole mam czyszczona regularnie z kurzu wiec to chyba cos gorzej - objawy - gralem w Skyrima kiedy nagle konsola sie wylaczyla a czerwone swiatelko nie swiecilo sie ciagle tylko migalo. Nie moglem uruchomic ponownie konsoli z Pada tylko musialem z panelu, niestety od razu po uruchomieniu konsola wylaczyla sie ponownie.

 

Mam rozumiec, ze padl zasilacz czy faktycznie chodzi o przegrzewanie sie ? - jesli przegrzewanie to "przejdzie samo" czy serwis ?

Moglbym kupic nowy sprzet, ale che zeby ta dzialala - 4 porty, czytniki kart itd + oczywiscie dane z dysku :/ - 170h grania w Skyrima.... Platyna w GT5 ... (tego ostatniego kopie na szczescie mam :D )

 

Jesli kosola do serwisu to jaki serwis w wawie polecacie ? gwarancja oczywiscie juz dawno minela wiec i tak i tak bede musial zaplacic, wiec zakladam, ze najlepiejjakos bezposrednio w SONY ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z moją PS3 40 GB z 2008r. Konsola po około 20 minutach grania w określone tytułu zaczyna bardzo gośno pracować. Hałas zagłusza telewizor i uniemożliwia grę. Problem dotyczy tylko wybranych tytułów np. ostatnio demo Binary Domain. Konsola miała wymienianą pastę chłodzącą. Umieszczona jest w odpowiedniej odlelgłości od ścian. Zarówno sama konsola jak i całe pomieszczenie jest regularnie odkurzane. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza

Tak, moja "była" xD 40stka lubiła wyć czasem - potem przytrafił się YLOD. Po naprawie wyła jeszcze bardziej. Sprzedałem i kupiłem Slimka + Gwarancja Plus na 5 lat i mam spokój. Ale mimo wszystko teraz często robię backupa ;)

Albo możesz niedługo spodziewać się niespodzianki w postaci YLOD albo masz uszkodzony czujnik temperatury w konsoli.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

wlaczylem konsolke po paru dniach, w pokoju temperatura ponizej 20 stopni, nagle po prawej stronie ekranu zaczal migac jakis czarny punkt, poprzemienialem kable hdmi i na kazdym to samo... co to moze byc?

ps. dotyczy jedynie menu glownego

sprawy ciag dalszy. przy assassins creed brotherhood zauwazylem pogorszenie rozdzielczosci, ogolnie cos bylo "nie tak" odpalilem pare innych gier i pojawily sie migajace pojedyncze biale piksele, ale to co zastalem przy arkham city to szok, istna kratownica zielono bialych bryl, praktycznie nie da sie grac...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...