Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po 4 latach padła PS3 YLOD. A miałem zrobić kopię saveów i się nie udało:(.

No cóż nowa slimka już zakupiona więc zabawa zacznie się od początku.

W związku z tym mam pytanie. Czy zna ktoś jakiś punkt skupu popsutych konsol z okolicy trójmiasta?

Edytowane przez Fridrich666
Odnośnik do komentarza

Mógłbyś powiedzieć ile godzin przepracowała (sprawdź S.M.A.R.T jej HDD) i jaki to model (CECHxx?)?

 

Model CECHG04, przepracowała 3 lata średnio 2 dni w tygodniu sesje po 6 h to tak około 1824 ~ 2000h. Dysk był wymieniany w tamtym roku z 40gb na 250gb

a jak byś powiedział co to znaczy S.M.A.R.T to też byłbym wdzięczny. Co do awarii to typowy YLOD,

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz zamiar naprawiać konsolę to pamiętaj aby przy podłączeniu tego dysku do PC nie zgadzać się na nic co proponuje OS. Inaczej Ci napisze dane na dysku i potem po powrocie do konsoli ta będzie chciała go formatować.

 

BTW: przekroczyłem już 4500h. Póki co YLOD/RSOD mnie (jeszcze ;]) nie dopadły.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jeśli masz zamiar naprawiać konsolę to pamiętaj aby przy podłączeniu tego dysku do PC nie zgadzać się na nic co proponuje OS. Inaczej Ci napisze dane na dysku i potem po powrocie do konsoli ta będzie chciała go formatować.

 

BTW: przekroczyłem już 4500h. Póki co YLOD/RSOD mnie (jeszcze ;]) nie dopadły.

Dzięki za info. Spróbuję jeszcze podreperować konsolę i ściągnąć savy na chmurę.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się skołować kieszeń do 2,5 cala i oto co uzyskałem z testu S.M.A.R.T

Dla dysku 250 GB 305 włączeń 686 godzin, dla 40 GB dysku 465 włączeń 960 godzin.

W sumie daje 770 włączeń i 1646 godzin to nie tak znów dużo. Myślałem że dłużej grałem na tym sprzęcie, wziąwszy pod uwagę 3 lata jego posiadania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to ja Ci dorzucę info o mojej konsoli do "badań":

 

CECHL04,

32 miesiące,

4000 włączeń,

5800 godzin.

 

Stoi na półce pod TV. Nad sobą ma 3 cm luzu, po bokach 6 cm. Z tyłu szafki zrobiłem otwór, żeby gorące powietrze tamtędy wylatywało.

 

Konsola oczywiście działa dalej ;)

Edytowane przez SzczurekPB
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W zakładce Playstation Plus-gratisy Playstation Plus,nie widzę wszystkich dostępnych gier,wyświetlają mi się puste kwadraty.5 gier wyświetla, reszty nie może doczytać, w zakładce ze zniżkami i themami to samo.Wcześniej robiłem test połączenia internetowego i na Playstation Network wychodziło niepowodzenie,problem rozwiązałem przez zmianę języka z pl na ang w sklepiku.Teraz przy teście mam powodzenie z Playstation Nework ale problem nadal występuję z brakiem dostępnych gier,tapet itp w playstation Plus.Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza

Grafiki ze sklepu są streamowane na bierząco, a więc jeśli co się nie wyświetla lub doczytuje się w żółwim tempie to wina leży po stronie SEN, a nie konsoli. Tylko te wyświetlane w XMB są cache'owane na HDD (co jest wg. mnie dość głupie bo potrafi to po kilku miesiącach pożreć kilkaset MB, a nie ma jak usunąć...).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nosz kurna... chłopaki... ile macie lat? 11?

 

 

echhhh... lecimy:

 

Cześć! Jakiś czas temu padła mi konsola pierwszy wypust, 80gb, fat, wersja USA [ylod]. Polecacie jakiś serwis we Wrocławiu. Nie wiem czy na forum można umieszczać takie informacje, więc proszę pisać na pw.

 

Było już setki razy, instrukcji jak samemu podgrzać konsolę masz na youtube od groma. Podgrzej, zrób backup, kup slima, starą sprzedaj na części.

 

No i stało się:

 

PS3 80GB Fat

kupiona w 2009 r. na gwiazdkę zaliczyła YLOD. Włączyłem ją po 2 tygodniach nieużywania.

 

Ktoś w Wawie to naprawia sensownie. Opłaca się w ogóle?

 

Nie. Było już setki razy, instrukcji jak samemu podgrzać konsolę masz na youtube od groma. Podgrzej, zrób backup, kup slima, starą sprzedaj na części.

 

Ile mozna dostac za laser od fat 80 gb ? Z tego co mi wiadomo czesci do ps3 w roznych modelach inaczej chodza...

 

Pewien popularny serwis aukcyjny znasz? Czy po prostu masz za dużo czasu i chcesz czekać tutaj na odpowiedź kilka dni nim ktoś zdecyduje się na odpowiedź na takie trywialne pytanie?

Edytowane przez Łebi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj pojawił się mały problem z konsolą, chciałbym się dowiedzieć czy jest to tylko przejściowe czy trzeba się martwić.

 

Otóż, mam 2,5letnią slimke (250gb), włączyłem dziś wieczorem konsolę, chciałem uruchomić grę z płyty a tu wyskakuje mi error (kod 8002B244), próbowałem załączyć inną grę, ale wyskakiwał ten sam błąd, więc nie jest to wina płyty. Pomogło o dziwo zrestartowanie konsoli i na razie działa w porządku.

Z tego co wyczytałem to ten error oznacza coś w stylu braku łączności z HDD.

Jest jakaś obawa że pada mi coś w konsoli? Miał ktoś podobny problem?

Edytowane przez Tidek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po kolei:

Wczoraj rano włączyłem PS3. Wszystko było ok, czekałem na informację o epilepsji itd, ale ona się nie pojawiała. Po 5 minutach włączyło się menu, no i poza włączaniem konsoli wszystko było ok. Potem, podczas wyłączania było praktycznie to samo, nie było obrazu a konsola wyłączała się przez 2-3 minuty. Trochę się przestraszyłem, ale wszystko było potem ok, normalnie się włączało, tylko wyskoczył komunikat, że dane są uszkodzone i trzeba je przywrócić.

 

Dzisiaj rano było to samo, tylko włączanie trwało już z 1-2 minuty, to samo z wyłączaniem. Pomyślałem, że może to dlatego, że mam zawalony dysk grami, więc zacząłem usuwać te mniej ciekawe, kiedy plejka zaczęła się lekko zawieszać nawet w XMB. Podczas usuwania jednej większej gry wyskoczył komunikat, że coś poszło nie tak i dane są uszkodzone.

 

Po kolejnym, normalnym włączeniu wyskoczył komunikat, że dane systemowe są uszkodzone i trzeba je odbudować, lecz pasek postępu 20 minut stał na 14%, po 8! godzinach jest 43%...

Co się dzieje? Czy jakieś reinstalowanie softu pomoże? A jeśli tak, to jak to zrobić (strzelam że przez pendrive’a, ale nie jestem pewien)?

 

Dodam, że tylko menu się ścina, wszystkie gry działają ok.

 

Chodzi mi głównie o to, czy mogę ją teraz odłączyć z prądu, czy lepiej czekać te 10 godzin aż się wszystko zainstaluje? :confused:

 

Wiem, że należy odpalić recovery menu i wybrać opcje 3 i 4, ale czy wyłączenie konsoli w takim momencie niczego nie popsuje? Nie chcę stracić żadnych danych z gier.

 

EDIT:

Jest jeszcze gorzej...

Wszystko szło ok, chciałem sprawdzić ile jest procent a tu zonk – nie ma obrazu. Próbuję podpiąć pada – 0 reakcji, pad nawet po podłączeniu nie działa. Wyłączyłem konsolę, włączyłem ją ponownie i nadal nie ma obrazu, pad nie działa, a ja nie mogę wyłączyć konsoli, bo przyciskanie guzika I/O nie działa. Po jakieś minucie konsola pika raz, i się wyłącza. Co robić? Prawie załamany jestem…

Edytowane przez I3ioman
Odnośnik do komentarza

Sprawdź S.M.A.R.T HDD. Do znudzenia chyba będę to powtarzać. ;)

 

Już straciłeś i to w zasadzie przez siebie samego. Kiedy pojawia się problem z konsolą sugerujący problemy z HDD to co robimy? Kopię zapasową dopóki jeszcze się da, na co się da i jak szybko się da. Jeśli jesteś na OFW to synchronizuj trofea z serwerem, jeśli masz wykupiony P+ skopiuj save'y z CP na chmurę, resztę na dev_usb (na np. pendrive'a (FAT32, MBR)). Ale to już chyba po ptakach raczej skoro nie chce się nawet włączyć (w ogóle to wyjmij HDD i zobacz czy się włączy bez niego, powinieneś dostać komunikat, że nie wykryło HDD bla bla bla).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podwójna tęcza. Po raz pierwszy od 4 lat mam problem z PS3. Nie chce wysuwać płyt gdy jest ustawiona poziomo. Nie ma z tym problemu gdy jest ustawiona poziomo. Zostawiłbym ją tak gdybym miał miejsce, ale niestety. Płyty odczytuje bez kłopotu. Model CECH-L. Nie wiecie, chociaż w przybliżeniu, co mogłoby być tego przyczyną. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Podwójna tęcza. Po raz pierwszy od 4 lat mam problem z PS3. Nie chce wysuwać płyt gdy jest ustawiona poziomo. Nie ma z tym problemu gdy jest ustawiona poziomo. Zostawiłbym ją tak gdybym miał miejsce, ale niestety. Płyty odczytuje bez kłopotu. Model CECH-L. Nie wiecie, chociaż w przybliżeniu, co mogłoby być tego przyczyną. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

To jest problem pionowo czy poziomo? Bo dwa razy napisałeś że poziomo. Domyślam się że pionowo nie ma z tym problemu.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...