Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się kto w tym temacie jest w komitywie z Wiedźminem od ponad 20 lat ?

11041684_958579134181961_43991797432894811214332_958579144181960_241473271805122  Moje pierwsze wydanie Wiedźmina kupione za kilka tysięcy złotych :) 

 

Od tamtego czasu przeczytałem tych 7 tomów chyba z 5 razy. Wpierw jak wychodziły, potem jak wyszedł ostatni jeszcze raz całość, Przy okazji podniecałem się wtedy grą od metropolis która miała wyjść (ale nie wyszła :(   ), Przy premierze Wiedźmina 1, przy premierze wiedźmina 2 a ostatnio w grudniu z okazji zbliżającej się premiery Wiedźmina 3. 

 

Wiedźmina czytałem pierwszy raz jako brzdąc nie rozumiejąc pewnie połowy tekstów. Czytałem to zaraz po przeczytaniu Władcy Pierścieni i dwóch pierwszych tomów sagi Koła Czasu. Sapkowski bił je na głowę tym klimatem i swojskością. Pamiętam jak mój ojciec po mnie przeczytał Wiedźmina i powiedział abym mamie nie mówił o czym jest ta książka. Razem zostaliśmy fanami i już nie musiałem z kieszonkowego zbierać na książkę Tata kupował na premierę każdy tom :) .

 

 

Czy ktoś z was ma tu takie egzemplarze książek ? Według mnie te okładki z lat 90'tych o niebo lepsze od tych co teraz są do kupienia :

 

10923257_958579164181958_897898162678917

 

 

 

Cieszę się że wychowały mnie te książki a nie to co teraz czytają młodzi ludzie. Jak wszyscy czytali Harrego Pottera ja czytałem Narrenturm czy następny tom Gry o Tron lub Koła czasu.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

P.S

Po co czepiać się ludzi, którzy nie czytali sagi i opowiadań?  Gra jako inne medium musi bronić się bez udziału książki i wszystko wskazuje na to, że robi to z nawiązką.

 

dla opresyjnej beki z typów, którzy będą potem oceniać fabułę i o niej dyskutować w tym temacie nie mając pełnego obrazu

Odnośnik do komentarza

Ja moje wiedźminy mam z tego "nowszego" wydania :

 

Pj.jpg

 

też są dość ładne, te z grafikami z wiedźmina 2 są okropne :/ Na szczęście po premierze "Sezonu Burz" wyszła nowa reedycja, z okładkami komponującymi się z tym właśnie tytułem:

 

wiedzmin_pani_jeziora_IMAGE1_329453_1.jp

 

wyglądają całkiem fajnie a i są przyjemne w dotyku

Odnośnik do komentarza

@Velius
W rodzinnym domu mam takie samo wydawnictwo, w sumie miało dobry klimat, prawie rodem z opowiadań Howarda publikowanych w czasopismach (damn, w tamtych czasach można było się utrzymać z pisania dla takich wydawnictw, razem ze swoim przyjaciel H.P. Lovecraftem całkiem nieźle zarabiali)

@golob

No ja mam inne podejście, bo gra ma własną fabułę, nawiązania będą tylko nawiązaniami (jedne ważne inne mniej)

Odnośnik do komentarza

Dostałem kod od nvidii na Wiedźmina 3 i mimo tego że kolekcjonerka przyjedzie we wtorek już zarejestrowałem abym we wtorek nie musiał instalować (teraz się ładnie ściągnie) . Gdyby było na steam to bym komuś oddał ale jako że wersja gog to wolę zachować a po premierze oddam komuś kod z kolekcjonerki.

Odnośnik do komentarza

 

Zastanawiam się kto w tym temacie jest w komitywie z Wiedźminem od ponad 20 lat ?

 

Od tamtego czasu przeczytałem tych 7 tomów chyba z 5 razy. 

Ja. Z tą różnicą, że czytałem całość około 10 razy... :)

 

i ja kilka razy czytałem w kółko, wstyd mówić ale byłem też w kinie na filmie jak zrobili, a potem obejrzałem serial w tv z budżetem gdzie za potwory robiło gumowe pseudo coś. Przynajmniej Wolszczak błysnęła cycem i na tym kończą się atuty tej produkcji.

Odnośnik do komentarza

Gra już odniosła sukces, więc mogę dać odciąć sobie pół małego palca, że prędzej czy później pojawi się projekt jakiegoś serialu z porządnym budżetem i daj Boże nie polskiej produkcji, np. o wydarzeniach członków ekipy Geralta lub o szczurach. :fsg: <marzy sobie>

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Ja sobie spokojnie czytam wszystkie opowiadania, a później sagę i jak na razie jestem zachwycony. A z tego co się orientuje w sadze pojawi się jeszcze więcej kluczowych postaci, które będą czy są w grach. Do zagrania w trójkę mi nie śpieszno. Jeszcze i tak planuje znowu skończyć dwójkę na 360. Także jak to wszystko pokończę cena za nowego Wieśka powinna być spoko.

Odnośnik do komentarza

No w końcu Arthur Gies to człowiek z taką opinią:
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=52064562&postcount=1112

Opinia właściciela NeoGafa:

 

Recap: in the wake of the IGDA party dancer scandal, unsubstantiated Twitter rumors surface about women being paid to be in the VIP room of a Mojang party, apparently too attractive and numerous to possibly be there of their own volition (sexism much?). Mojang flatly deny claim and the source of the rumors is rooted out, essentially a game of Twitter Telephone, but a delusional feminist extremist crusader decrees that Notch is still at fault for people thinking that they were paid for even if they weren't, and that he should take some sort of action in reparation. Arthur Gies takes her side and promotes her on Twitter.

The OP is permed for going on a witch hunt (in conjunction with insane extremist posts afterwards) and refusing to update his thread after the attempt at scandal fell apart. Libelous, agenda-driven bullshit.

Arthur Gies is officially the most disreputable person in the enthusiast press.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...