Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem troszkę, mam troszkę zadań za sobą więc moge coś powiedzieć na temat gry.

 

Rozumiem wszystkie zachwyty nad grą i sam tez sie nia zachwycam ale mam kilka ale.

 

1. Dialogi i ich wybory... Tyle mówiono o wyborach dialogowych a ich póki co jest mało. Mało tego zazwyczaj moge wypytac o wszystko spotkana postac i to bez roznicy w jakiek kolejnosc bede zadawac pytania. Nie ma sytuacji ze gdy zle poprowadze dialog to cos mi umknie. Zawsze mam szanse zadac dodatkowe pytania nie podoba mi sie to . Dodatkowo czasami chce spytac spotkania postac o inne zadanie ktore wlasnie tez realizuje w okolicy a nawet nie ma takiej mozliwosci... czemu? Poki co opcje dialogowe mnie rozczarowuja bo sa bardzo skromne a i tez czasami nie ma opcji ktora sam bym wybrał.

 

2. Medytacja. Gram na stopniu krew pot i łzy i nie podoba mi sie medytowanie. Po ciezkiej Walce medytuje aby odnowic eliksiry gdy tuz za rogiem jest jakis przeciwnik np. golem i on mnie przez ten czas medytowania (zazwyczaj 4-6 godzin) nie atakuje.... Dziwne

 

 

3. Jedzenie. Brakuje mi, (no chyba ze nie umiem tego robic) troszke survivalu. Np. Abym mógł usmazyc na ognisku mieso wilka aby regenerowało wiecej zycia. Takie cos bylo chyba w Ghoticu i fajnie sie prezentowało. W Wiedzminie nie da sie przyrzadzac jedzenia ?

 

 

4. Stopien trudnosci. Jak wspomnialem gram na Pot kre i łzy, to moje pierwsze posiedzenie z Wiedzminiem bo nie gralem w 1 i 2 czesc i ... ta gra nie stanowi wyzwania. Juz od poczatku czuje ze gram potezna postacia. Wystarczy dobrze operowac znakami i unikami. Moze pozniej sie to zmieni, mam nadzieje. Zwlaszcza ze nie  za dobrze przydzielalem umiejetnosci i chyba mozna by to bylo zrobic lepiej i miec jeszcze silniejsza postac.

 

 

 

 

Na plus oczywiscie: Klimat, grafika plynnosc animacji, nawiazania do ksiazek  ale liczylem po tych wszystkich recenzjach ze Wiedzmin spowoduje iz szczeka znajdzie sie na podlodze. Jestem już (albo dopiero w Valen) robie wszystkie questy lacznie z oslawionym Baronem nie spieszac sie z nimi i szczeka nie opada na podloge. Jest dobrze nawet bardzo ale bez przesady ciagle czuje ze to tylko gra RPG z mocno ograniczonymi akcjami i dialogami zwlaszcza..

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Odnośnie poziomu trudności. Idąc zgodnie z fabułą, faktycznie gra się prosto. Ale otwarty świat sprawia, że jest mnóstwo okazji, żeby się naciąć. Pamiętam, że jak grałem pierwszy raz wpadłem na jakiegoś potwora, którego nie szło zabić i padłem. :D Ogólnie zgodzę się, że gra nie jest perfekcyjna, ale trzeba jej oddać, że zrobiono ją solidnie i jest w topce światowej w swojej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza

gram jak tylko mogę, do 2-3 w nocy, po pracy i przed pracą

mam na liczniku dopiero jakieś 8 godzin, ode mnie leci dyszka na dyszkę, osoby która w życiu nie grała w rpg'a dłużej niż 3 godziny

 

gdyby każda gra byłaby tak zrobiona jak wiedźmin nie wstydziłbym się bycia graczem  :banderas:

 

a jak pomyślę, że odpalę niedługo w ustawieniach high w full hd to aż dla mnie penis staje

na low wygląda zacnie, zachody i wschody słońca robią robotę.

co za piękna gra

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Niestety nie podzielam takich entuzjazmów jak inni gracze. Pograłem ponownie chwile i nie jest wcale tak wspaniale jak wszyscy opisują.

Realizowanie Questów nie jest doskonale. Czasami zdarza się że coś pominiemy (nie napisze konkretnie o co chodzi aby nie spoilerowac), a podczas wykonywania dalej tego questa Geralt snuje nagle domysł na podstawie tego czegoś cp pominelismy i nie powinnismy o tym wiedziec. Widac że to wszystko oksryptowane i nie zawsze się sprawdza co po prostu psuje rozgrywke.

 

Dialogi ... Oczekiwałem dojrzałych, madrych przemyslanych dialogów a czasami są one infantylne i dziecinne i mało logiczne a co gorsza z mała ilościa wyborów.

Zdecydowanie to nie jest produkt tylko dla doroslych graczy.

 

 

Natomiast rzecz która od samego początku mnie urzekła, powaliła na kolana i woła o nagrodę to przemierzanie świata !!!

Te wszystkie ścieżki, lasy, drzewka naprawdę wygląda to super i każde miejsce (póki co) wygląda inaczej. Brawo.

 

Generalnie po tych wszystkich recenzjach, zachwytach liczyłem na coś o wiele wiele wiele lepszego.

A czym gram dłużej tym coraz więcej gorzkich faktów dociera do mnie. Nie jest to ta gra o której czytałem w licznych recenzjach albo po prostu jestem za bardzo wymagającym graczem...

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Dojrzałość dialogów nie polega na tym że są w nich przekleństwa i inne obraźliwe zwroty. Czesto brak w nich wyrachowania i niestety ale czesto są płytkie, a sam Geralt ma bardzo wąskie możliwości wyboru tego co chce powiedzieć i wszystko jest czasami miałkie czyli takie nijakie bez charyzmy wiedzmina i swej profesji.

Najgorsze jak do tej pory były Dialogi z Keira Metz . Czarodziejka, doradczyni króla, członkini Loży a rozmowa z nią przypominaja rozmowy z Panią od biologi w szkole mojego syna.

 

Za mało w tym epickości na to liczyłem no ale po prostu się przeliczyłem co nie zmiania faktu ze gra się fajnie ale ... za dużo tego ale jak na grę Roku wychwalaną pod niebiosa ;)

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Na to liczę bo czym dalej to w moim odczuciu nie jest wcale lepiej...

Nawet sam Krwawy Baron o którym tyle się czytało nie wywował u mnie szybszego bicia serca.  Fajnie odegrana postać ale sama historia niczym nie zaskakuje i w sumie od poczatku była dośc przewidywalna.

Odnośnik do komentarza

Owszem. Gdy się zaczynała pomyślałem sobie "to to o czym tyle pisali- Krwawy Baron" rozsiadłem się wygodnie w fotelu i w skupieniu sluchałem, wolno analizowałem wszystkie dialogi. Co prawda quest jest nie skończony i może czyms mnie jeszcze zaskoczy, ale tak jak wpomniałem Barona fajnie odegrano. Ale póki co nie jest to nic odkrywczego.  Brałem pod uwagę taka wersję wydarzeń jaka rzeczywiście się sprawdziła w grze. 

 

Fajne w tej grze jest to że nie zachęca do spieszenia się. Z kazdym questem długo się oswajam, badam, zgłebiam, śledzę i właśnie tutaj czuje duze braki dialogowe.

Dlaczego tylko nielicznych NPC mogę spytać o konkretnego questa? Dlaczego niby wieśniak, pastuch czy jakiś przypadkowy żołnierz odpowiednio zachęcony do rozmowy nie mogłby nam wyjawić kilka fajnych ciekawostek budujących jeszcze większy klimat?

Brakuje tego w tych wszystich questach i dialogach i pomimo że gra ma olbrzymi świat to odnosze wrazenie ze wszystkie wsie, garnizony i inne miejsca sa sterylne.

W kazdym tych miejsc można porozmawiać tylko z tymi którzy mają coś do powiedzenia i z nikim więcej. Brakuje tutaj myśli w głowie "może jeszcze od kogoś czego się dowiem może powinienem lepiej poszukac" w Wiedzminie tego nie ma. Zawsze wiem że już si ęniczgo nie dowiem bo odwiedziłem tych NPC których powinienem.

Odnośnik do komentarza

Owszem. Gdy się zaczynała pomyślałem sobie "to to o czym tyle pisali- Krwawy Baron" rozsiadłem się wygodnie w fotelu i w skupieniu sluchałem, wolno analizowałem wszystkie dialogi. Co prawda quest jest nie skończony i może czyms mnie jeszcze zaskoczy, ale tak jak wpomniałem Barona fajnie odegrano. Ale póki co nie jest to nic odkrywczego.  Brałem pod uwagę taka wersję wydarzeń jaka rzeczywiście się sprawdziła w grze.

 

Ja tu widzę nielada absurd xD

 

Wiem w którym jesteś momencie więc powiem Ci tylko jedno - GRAJ i nie marudź.

Edytowane przez Sobies
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...