Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds (dawne A Link to the Past 2)


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

 

 

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

A-Link-Between-Worlds-art.jpg

Wspaniała, nieliniowa przygoda w perfekcyjnie wykreowanej krainie Hyrule. Nie ma tutaj miejsca na przydługie filmiki, sekcje QTE czy lecenie po sznureczku do przodu - tutaj dostajemy do ręki miecz (tarczę też, ale ją musimy sobie sami skombinować ;) i zostajemy wrzuceni do świata gry, gdzie nie pozostaje nam nic innego, jak jego eksploracja w celu pokonywania kolejnych bossów w szalenie interesujących i wykręconych dungeonach. A to wszystko bez zbędnych tutoriali i trzymania za rękę. Nie wiesz gdzie iść? Przykro mi, nagle nie wyskoczy ci strzałka na pół ekranu, która powie ci, gdzie iść. Eksploruj, MYŚL (a to już nie jest takie oczywiste w grach 2013 roku), a na pewno sam wpadniesz na to, co zrobić, aby pchnąć historię do przodu.

 

Do tego mnóstwo smaczków, ukrytych lokacji, wspaniała muzyka, ciągłe przenoszenie się między dwoma krainami, bardzo dobre użycie efektu 3D (jedyna gra obok Mario 3DLand, w którą grałem z włączonym 3D), intuicyjne sterowanie, różnorodne lokacje wypełnione po brzegi zmyślnymi zagadkami i uczucie brania udziału w wielkiej przygodzie, które jest wręcz nie do opisania.

 

Zagrało absolutnie wszystko - dungeony, mimo że krótkie, to jest ich cała masa, jeżeli ktoś lubi zbieractwo, to czeka go nie lada gratka w postaci szukania dzieci pani ośmiornicy (xDD), interesujący system wtapiania się Linkiem w ściany, co oczywiście zostało nie raz i nie dwa użyte jako klucz do łamigłówek w dungeonach i muzyka... ach ta muzyka.

 

Najlepsze, co zrobiło Nintendo w ostatnich 10 latach obok Super Mario Galaxy i Kid Icarus: Uprising. Najlepsza Zelda 2D, jestem też w stanie napisać, że najlepsza Zelda, jaka kiedykolwiek powstała, ale nie lubię porównywać odsłon 2d/3d, no ale jeżeli już bym musiał, to ALBW stawiam obok Ocarina of Time jako 2 gry, które definiują gatunek gier przygodowych (ale mimo wszystko wolę ALBW ;)). Po Twiilight Princess i Skyward Sword (a trochę też po Wind Waker) bałem się, że Nintendo nie potrafi zrobić Zeldy, która zmiecie mnie z powierzchni ziemi. Bardzo się pomyliłem.

 

10/10

pozwoliłem sobie skopiować mój post z tematu Ostatnio ukończyłem. W skrócie - moja ulubiona Zelda, dziękuje Nintendo, że było dane mi w nią zagrać. Ponownie uwierzyłem w moc serii.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/playlist?list=PLz5gUls4mkX8Z_HPYY9xFHth0f-7qIrWn

 

Playlista z całym soundtrackiem, serdecznie polecam.

 

Cholera...taka muzyka ze mi sie portfel w kieszeni sam otwiera. Podchodzilem wiele razy do Zeldy i nie zawsze mi sie udawalo skonczyc albo cieszyc do konca. Najdalej doszedlem w phantom hourglass a potem sie znudzilem ale patrzac na screeny to 2D wyglada jak kiedys gierki na SNES ktore uwielbialem + ta muzyka.

 

Chyba trzeba bedzie zamowic, szkoda ze musze czekac na wysylke tydzien z USA:(

 

edit:

 

omg Beginning Field <3

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Ja sobie zelde kupuje kod zdrapke z amerykanskiego ebaya, wlasnie licytuje, moze za 75zl sie uda wyhaczyc:)

 

Ale nie powiem, kolekcjonerka kusi. Nie wiedzialem ze zostala wydana bo tak to bym sobie ja sprawil, a ceny widze zaporowe.

 

Rozumiem ze zelda warto, brac i nie dyskutowac? Bo mam dylemat, bravely default vs zelda :D

Odnośnik do komentarza

Warto zaglądać na game.co.uk. Ten sklep ma własne kolekcjonerki. Shopto i Zavvi tak samo, ale w dziedzinie Nintendo game.co.uk wymiata. Jedyny minus to koszmarnie długa wysyłka jakimś ekonomicznym gównem. Dwa tygodnie czekania to skandal.

 

Zelde brać i nie dyskutować :) To kieszonkowe GOTY, perełka i mistrzostwo w dziedzinie action-adventure. Piękny hołd dla A Link To The Past. Wyśmienita oprawa AV, fajne 3D, dużo ciekawych dungeonów i ogólnie miód nad miody.

Odnośnik do komentarza

52 funty z pensami w sumie, na pln to ponad 270 zl, nie wiem czy jeszcze jest dostepna ta kolekcjonerka

 

EDIT

 

ale tak jak bylo powiedziane, 2 tygodnie wysylka, to kpina lekka ;/ i szkoda ze plakat przyszedl lekko pomiety i ma 1cm naderwana przy krawedzi, ale licze na to ze w antyramie niczego nie bedzie widac, a jesli nawet, to pewnie uroku doda :P

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...