Skocz do zawartości

Destiny


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co masz na myśli mówiąc solo, bo w Destiny to nie jest takie proste: sam, ale tak całkowicie sam możesz robić tylko misje fabularne i patrole, które to są daily questami. Większość end-game wymaga jednak interakcji z innymi, w ten czy inny sposób: dungeony na 3 i PvP na 3v3 lub 6v6 opierają się na match-makingu, a rozmowa z innymi graczami nie jest wymagana. Raidy, nightfalle (trudniejsze dungeony) i Trials of Osiris (tryb eliminacji 3v3 gdzie poziom twoich przedmiotów ma znaczenie, w przeciwieństwie do standardowego PvP) wymagają współpracy i posiadania własnej ekipy. Community na XO (mające połowę bazy PS4) jest ogromne i matchmaking jest niemalże natychmiastowy, więc na PS4 nie powinno być z tym żadnych problemów. Największym plusem jest fakt, że levelować możesz solo (misje fabularnie), PvP i PvE grupowe (dungeony) i wszystkie dają wymagane Ci przedmioty. Próg wejścia jest niski, progres bardzo przyjemny, ale dopiero end-game pokazuje 2 i 3 dno tej produkcji. 

Odnośnik do komentarza

Teraz dobicie do maksymalnego poziomu light jest prostsze, bo "nagrody" za poziom u vanguarda i factions daje przedmioty do 400 light :)

Na PS4 grają ludzie, szczególnie teraz jak jest Age of Triumph :) Ale sądzę, że za miesiąc będzie już mniej ludzi, bo ile można grać te same rzeczy, szczególnie jak ilość dropów poprawili :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma matchmakingu do raidów, musisz sobie zorganizować pięciu kumpli. Warlock zawsze do raidów na propsie, ponieważ Sunsinger. Aczkolwiek faktycznie Defenderzy (bo bańka) i Nightstalkerzy (bo łuk) również.

 

Anyway, jeden protip i jedno pytania:

 

Protip: wszyscy olali zapewne gunsmitha, ale jak komuś się chce choć trochę, to warto. Po patchu każda broń testowa od gunsmitha to ...+500 do reputacji (a więc rank up co cztery bronie). Ale Nightfall teraz daje duży bonus do wszystkiego na tydzień, więc po Nightfallu ...+625 do reputacji.

 

Pytanie: mam zagwozdkę na co kupić Destiny 2. D1 kupiłem na Xbox One, ponieważ gamepad. Elite to jest miazga, ja mam jeszcze bonusowo wersję zmodowaną przez Battle Beavers. No i tam poznałem sporo osób, z niektórymi będziemy dzisiaj raidować ;)

 

Ale PS4 to jednak więcej graczy, więc pewnie mniej redbarów w multi. Sprzęt taki jak Titan One albo Cronus Max pozwalają używać pada do Xboxa na PS4, więc ten argument odpada. No i mam problem :) Piotros, jak porównujesz doświadczenia PS4 vs XBO?

Odnośnik do komentarza
Ale PS4 to jednak więcej graczy, więc pewnie mniej redbarów w multi.

Na to akurat bym jakoś szczególnie nie liczył, zwłaszcza jeśli Bungo dalej będzie podchodzić do multi, jak obecnie. IMO wszystko sprowadza się do tych bonusów z PS4 (pytanie, czy pójdą już całkiem w gear, czy dalej jeszcze cudowanie z ekstra strajkiem), kontrolera (nie znam się na tych urządzeniach, ciekawe jak to działa) i ludzi. No i może jeszcze ogólnie sprawy związane z XBL vs PSN, bo wbudowane w XBL LFG to fajna sprawa.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

Różnic w Destiny na obu platformach w zasadzie nie ma. Jak ktoś ma jedną platformę, to nie będzie wiedział o drobnych różnicach. Samo wyszukiwanie do matchmakingu PvE i PvP działa tak samo i nie zauważyłem różnic. Na obu platformach zdarzają się sporadycznie osoby lagujące.

Różnic moim zdaniem należy doszukiwać się bardziej w samych platformach. Jak ktoś nie ma znajomych, to według mnie bardziej praktyczne LFG jest jednak na X1. Od którejś poprawki są kluby i LFG. Działa to rewelacyjnie i w praktyce lepiej niż społeczności na PS4. Dodatkowo www.destinylfg.net na X1 daje więcej możliwości. Na PS4 trzeba przepisać na konsoli nazwę użytkownika, a w X1 wystarczy kliknąć link, żeby wysłać wiadomość na XBL przez stronę.

Kontrolery, ergonomicznie bardziej mi odpowiada jednak PS4. Mam Elite'a do X1, ale jakoś ustawienie gałek w X1 nie do końca mi odpowiada. Z zalet Elite, to dodatkowe 4 łopatki i możliwość dowolnej konfiguracji wszystkiego z poziomu konsoli. O bateriach nie będę się dłużej wypowiadał, bo tu wygrywa X1 :)

Headset, tu wygrywa PS4. Wszystko da się zrobić bezprzewodowo. Na X1 jedynie odsłuch, bo jak chcemy gadać, to trzeba podłączyć kabel do pada :(

Remote Play - miałem możliwość sprawdzić tylko na PS4, ale jest to czasami duże ułatwienie. Po wyjściu RoI mogłem grać zdalnie na PSVicie z hotelu :)

PSN vs XBL - obie mają swoje problematyczne momenty. Jednakże obie platformy działają poprawnie.

Głośność konsoli - tu jest jeden zwycięzca - X1 FAT. Tak cichej konsoli nie miałem i pewnie nie będę miał. Destiny 2 na PS4 będzie pewnie powodować głośniejszą jej pracę :(

 

Jakbym miał kupować Destiny 2, to brałbym na tę platformę, na której mam więcej znajomych do grania.

 

@MaiorZero, tak grają ludzie np. ja :)

Odnośnik do komentarza

Ja też się zastanawiałem, ale tylko przez chwilę. Kompletnie olewam jakieś pierdoły za zakup wersji limitowanej, a za dodatkową zawartością typu dodatkowy strike czy ekskluzywne elementy zbroi w IB nie będę w ogóle płakał. W świecie Destiny jest tyle stuffu, że nie wiadomo za co się złapać więc czy znów doświadczymy braku Jade Rabbid czy innego Zen Meteora nic a nic mnie to nie obchodzi. Poza tym nie mam zamiaru płacić za online na obu platformach. Tutaj są moi fellow guardianie, tutaj jest ekipa, która nie wymaga "know what to do" i "miej oba emblematy z challenge'y" i tutaj zostaję na Destiny 2.

 

A tak nawiasem mówiąc raidzik był dziś pierwsza klasa. Do VoG'a wchodzę Tytanicą lub Hunterem, a do King's Falla Warlockiem. Od niedzieli mam pięć dniówek więc jeśli chcecie coś szarpać to mogę tylko między 22.00-01.00 polskiego czasu. Jeśli pasuje to ogłaszajcie wici ;) .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra skusiłem się na tą kolekcje :) już czuję magię tej gry ;o doradzi ktoś tylko czy warto używać tych boostow do 25 albo 40 lvlu? Mam jedną postać a więcej nie planuję robić. Chciałem użyć tego na 25lvl żeby sobie trochę poexpić. Jak użyje na samym początku do 25lvlu to misje fabularne i itemy beda się skalowac do mojego poziomu tak?

I jeszcze jedno: czy jak odebrałem boosta od npc to np. Mój brat na swoim też go będzie mieć do odebrania?

 

 

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez milypan
Odnośnik do komentarza

Boost podniesie Ci postać do konkretnego poziomu, ale nie wyleweluje Ci zdolności, więc będziesz grał postacią z 25/40 levelem która nie ma nawet granatu/modyfikowanego skoku. Tak czy inaczej będziesz musiał zdobywać exp. Wg. mnie nie warto i lepiej delektować się naturalnym progresem, i nie, boost jest jednorazowy (kolejne są do kupienia za silver, a ten z kolei za prawdziwe pieniądze).

Odnośnik do komentarza

> Od niedzieli mam pięć dniówek więc jeśli chcecie coś szarpać to mogę tylko między 22.00-01.00 polskiego czasu. Jeśli pasuje to ogłaszajcie wici ;) .

 

Ja generalnie spoko, ale Josepha nie namówimy na VoG, bo nienawidzi ;) Ale zapytam. Zresztą, VeSDD wraca jutro. Ja generalnie dowolny raid o praktycznie dowolnej porze, bo poluję na bronie i armor do warlocka (nie dostałem z Croty ani sztuki, lolz).

 

Piotros: dzięki za info. Powierm szczerze, moja PS4 Pro nie jest cicha. Jeśli Scorpio będzie, to w sumie to może okazać się decydujące.

Odnośnik do komentarza

Ja się piszę na VoG'a od 22giej, ale pewnie dopiero od czwartku. Najpierw chcę go zrobić 3 razy na PS4. Dla mnie VoG jest nadal najlepszym raidem :) Ciekaw jestem jakie zmiany wprowadzą i na czym będą polegały challenge, bo to może być największym problemem dla osób, które nigdy jakichś rzeczy nie robiły w raidzie.

Odnośnik do komentarza

Piotros: namówiłeś mnie na ...Xboxa. Skoro redbary są i na PS4, itp. itd... Ale głównym argumentem była głośność konsoli. PS4 Pro są randomowe -- zrobiłem duży research i część ludzi ma cichutkie, część głośne. Ja wylosowałem tę ułamaną zapałkę, niestety. Więc fuck it, właśnie kupiłem digitala na Xboxa. Mam tylko nadzieję, że potem będzie można łatwo przenieść postać na Scorpio (i że też będzie cichy ;)

 

MaZZeo: Crota jest super. Zrobiliśmy w trzy godziny z oboma challenge'ami, przy czym połowa teamu nigdy wcześniej tego raidu nie robiła. Myślę, że z ogarniętym teamem to jest chilloutowa godzinka przyjemnej nawalanki. Także ja chętnie powtórzę.

 

Co do VoG, to niektóre nowości są już aktywne: https://www.reddit.com/r/DestinyTheGame/comments/62c2uk/news_mechanics_active_in_the_vault_of_glass/

 

Nowe spawny Oracli: https://www.reddit.com/r/DestinyTheGame/comments/6357bj/pictorial_guide_to_the_new_oracle_spawn_order_in/

 

Nie pamiętam, gdzie czytałem, ale chyba jednym z challenges ma być załatwienie wszystkich Gorgon. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałeś dodać, że jednemu z nas dwóch smyków siedziało na głowie i postać huntera co chwila stała bez ruchu. Tym jednak razem będzie inaczej. Olałem nadgodziny w czwartek więc możemy cisnąć już za trzy dni. Mogę zacząć najwcześniej o 20ej polskiego czasu, ale będę siedział gotowy z padem w zębach.

Odnośnik do komentarza

> To zadanie do zaliczenia w książce.

 

Ach, masz rację, fakt. Książkę zaliczyłem (2/3 trzeba zrobić), trochę mało podniecająca ta finałowa nagroda, ale whatever.

 

Oba challenge do Vault of Glass: https://www.reddit.com/r/DestinyTheGame/comments/63d6da/templar_atheon_challenge_modes/

 

Jak rozumiem w piątek znowu Piotros będzie dowodził i rządził, dzięki jego doświadczeniu z PS4 na Xboxie nam poszło gładko ;)

 

Joseph nie może w piątek, ale chyba nie będzie problemu z ekipą: Yap, Piotros, Froncz, ja i tu pewnie trzy możliwe osoby: Eugeniusz, Mazzeo, VeSDD?

 

Tyle że ja bym chętnie jeszcze raz Crotę zrobił, bo nie dostałem ostatnio nawet pół armora ;)

Odnośnik do komentarza

Yap pisał, że może we czwartek od 20tej. Ja powinienem być koło 20:30, więc możemy grać we czwartek jak reszcie pasuje. Piątek dla mnie też jest ok :)

Dzisiaj będziemy robić raid i mam nadzieję, że go skończymy :) Na razie widzę problem z Atheon'em, ale zobaczymy jak już tam dojdziemy, bo może w opisie wygląda trudno, a w praktyce będzie proste :)

Crotę przy okazji też można zrobić, tym bardziej, że nie trzeba będzie robić challenge'a, to będzie łatwiej i szybciej :)

Odnośnik do komentarza

> Na razie widzę problem z Atheon'em

 

Prawda. Są jakieś opisy, ale póki co to "easy" znalazem tylko na Templara. Ale jest fajnie. Relic-owiec sam zapina na jedną stronę, kampi i blokuje teleport, a reszta stawia bańkę na drugim teleporcie i generalnie napindala w Templara przez dwie minuty, lolz. Tutaj od -4:32: https://vid.me/JTMQ

 

Crota: fakt, jest bez challenge'a, więc jeszcze łatwiej.

 

Raid: ach, tak, czwartek. Spoko, mi pasuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...