Skocz do zawartości

Need for Speed Rivals


Rekomendowane odpowiedzi

Za namową easye'a, wziąłem sobie Rivals na PS4 i kompletnie przepadłem. Kosmos! Mega grywalne ©arcade, zayebista oprawa A/V i wyebujacy z papci gameplay! Tak jak ostatnie NfSy od Criterion już coraz bardziej przypominały genialnego Burnouta Paradise, ale ciągle była to tylko domieszka burnoutowego feelingu, tak Rivals mogłoby by zamiast "Need for Speed" mieć właśnie "Burnout" w nazwie. Czuć tu tę szybkość, klimacik, samochodowe zbieractwo no i po prostu ten klimat Burnouta tak mocno jak nigdy do tej pory.  Do tego nextgenowa grafika jak dla mnie wymiata, przez pierwsze godziny z grą, aż do teraz po kilkunastu, nieraz jestem zachwycony tym, jak genialnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Gra się wyśmienicie - nie mam większych zastrzeżeń, tylko bardzo denerwujące jest pojawianie się w trakcie wyścigów znikąd pojazdów. Szczególnie widać to w ostatnim zadaniu dla rajdowca, te losowe spawny policji...

 

Czasami mam też problem z jazdą w nocy, mało co widzę i oślepiają mnie światła policyjne. W tej grze generalnie dziwa jest ta cała policja, kontynuują pościg nawet jak jesteśmy w zupełnie innej części mapy oddaleni o kilka km.

 

Poza tymi rzeczami nowy nfs to kawał dobrego kodu, świetny arcadowy gameplay, dobra muzyka (choć w poprzednich nfs'ach było więcej ciekawych kawałków) i bardzo dobrze oddane poczucie szybkości. Ciekawe jest też odblokowywanie dodatkowych zadań/ fur/ wyglądu dla samochodów, poprzez granie i wykonywanie misji przez przeglądarkę.

 

PS - pomógłby mi ktoś w wykonaniu 2 trofeów za złapanie i ucieczkę przed znajomym? Nie mam z kim tego zrobić, bo nikt ode mnie nie ma tej gry...

Odnośnik do komentarza

http://www.pssite.com/news-30848-electronic_arts_zwalnia_pracownikow_i_kasuje_kolejna_odslone_need_for_speed.html

 

Kompletnie tego nie kumam. Wyszło Rivals, które było (i jest) naprawdę świetną grą i nagle okazuje się, że EA kasuje kolejną odsłonę? Ciekaw jestem co dalej, aż nie wierzę, że nagle zrezygnują z Need for Speeda.

Odnośnik do komentarza

Rivals jest grą nastawioną dla casuali, połączenie multi/coop/singla kompletnie im nie wyszło i płynność oraz ilość błędó też nie jest zbyt zadowalająca, ale ma parę mocnych stron.

 

Pewnie wrócą do Undergrounda i zadowolą tych ich wiernych fanów którzy kochają neony i walldriving, szkoda, bo taki nfs to dla mnie strata kasy. Criterion przywróciło świetność wprowadzając HP 2010 a potem było już tylko coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza

na PS3 może i ma bledy i problemy z plynnoscia, na nextgenach już nie.

Dla mnie to jedna z najlepszych części, neonow, wyscigow w nocy i ciagly drift jakos do mnie nie przemawia, wiec kolejna czesc pewnie znowu odpuszczę.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Właściwie to ja zrobiłem to w taki sposób, że wziąłem policyjnego Forda Shelby i jeździłem po całej mapie szukając rajdowców w Mustangach, aż wreszcie trofeum wpadło. Nie możesz zrobić tego przez sieć, bo już próbowaliśmy z easye, ale nie wpadło - niestety byłoby chyba zbyt łatwo :P

 

Trzeba się namęczyć, pojeździć i poszukać. Zajęło mi to koło 2 godzin, ale do zrobienia :)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że miałeś farta, albo łapałeś wiele osób i miałeś to w (pipi)e - ale ja najpierw łapałem byle kogo prowadząc Mustanga i za cholerę nie wpadało. Dopiero jak się przyłożyłem i łapałem gości w Mustangach to trofeum wskoczyło.

Możliwe... możliwe... jednak na ps trophies z tego co czytałem, to nie ma wymogu, żeby łapać "tych w mustangach".

 

"Once the Mustang Shelby GT500 is unlocked, equip it and do a few Hot Pursuit events. EASY Hot Pursuits have 3 takedowns for gold, MEDIUM ones have 4 and HARD ones have 5. It's a lot faster than trying to find 10 random racers on the map to chase and take down."

 

@Zagul - kurde odpisałem Ci, że możemy się ustawić na te trofea, jednak ja gram na PS4.

 

Więc ponowiam prośbę Zagula jednak na ps4 ;)

Odnośnik do komentarza

OK dzięki już to obczaiłem. Z garażu wchodzę na mapę i tam szybką podróżą włączam wyścig który mnie interesuje.

A co do samej gry- cisnę na PS4 (idealny tytuł startowy jak dla mnie żeby przyzwyczaić się do nowego pada i testować żyletę pod kątem technicznym). Tu nie ma tych błędów graficznych o których wspominał Tidek, więc rozgrywka jest płynna i dynamiczna. Jak dla mnie nawet zbyt dynamiczna, trochę za dużo "szumu", napisów i HUD przesadnie rozbudowany, ale idzie się przyzwyczaić. Dostałem to czego się spodziewałem czyli Hot Pursuit 2 tylko jednak słabszy od poprzednika. Jest zdecydowanie zbyt łatwo- złotka wchodzą jedno za drugim. Tak jak pisał Tidek- gra dla casuali i tylko dla casuali czyli wbić platynę i zapomnieć, ale i dobrze się przy tym bawić. 8/10 to chyba sprawiedliwa ocena.

No i ranking trzech najlepszych arcade racer'ów (czyli NFS'ow; nie licząc Wipka) to jak dla mnie:

1. Hot Pursuit

2. Most Wanted

3. Rivals

Odnośnik do komentarza

bez neta nie pogram? dzis mam awarie sieci chcialem pograc w nfs i od dziesieciu minut gra mi wisi w menu:/

edyta: odpalio...kluczem okazalo sie kompletnie wylogowac z PSN (mimo ze akurat mi net nie dzialal)..bez sens powinno wykryc ze nie ma netu i skipowac probe polaczenia z serwerami EA

Edytowane przez danielskii
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Świetny model jazdy i piękna graficznie ( o dziwo na początku gra wygląda jak kupa, dopiero później przy zmiennych warunkach pogodowych pokazuje pazurki) a jednocześnie tak nudna że szkoda gadać. Niby jest jakaś fabuła czy coś, ale nie ma żadnej motywacji by przechodzić te wszystkie speedlisty. Jeszcze te irytująca policja przy karierze rajdowca. No (pipi)a tak upartych cfeli dawno nie było, nawet jak zaliczysz kraksę to oni muszą w ciebie przypyerdolić. Dodatkowo brak normalnej pauzy czy  zrestartowania wyścigu dopóki masz policję na karku. Spodziewałem się mimo wszystko czegoś innego. Most Wanted czy Hot Pursuit Rivals niestety nie pobiło, a szkoda. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Witam, od pewnego czasu zauważyłem ze podczas rozgrywki w NFS pojawia się pewny błąd. Mianowicie ikonki nad eventami są jakby spikselowane ( z góry przepraszam za jakość, ale poprzez SHARE wyglądało to jeszcze gorzej):

 

Normalnie wygląda to tak - 9ftc3m.png

 

Natomiast po pewnym czasie* tak - 2yzmlgi.png

 

* wysypuje to w rożnym przedziale raz po 5h grania, raz po chwili

 

 

 

W w związku z zaistniałą sytuacją mam pytanie czy to błędy w grze czy GPU w moim PS się popier... styki ze tak powiem?. ;)

 

Druga sprawą jaką chciałbym poruszyć to skoki. W aplikacji NFS Network mam zaliczone wszystkie 77 a w grze z kolei 76 na 77 wszystkich dostepnych. Jak rozwiazac ten problem?.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...