Skocz do zawartości

The Order:1886


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie ?

 

Bo ja np kupię ze względu na ciekawie zapowiadającą się historię, klimat , design, filmowość (tak lubię też takie gry i są dla mnie potrzebne, świetnie np będzie się uzupełniać z Kapitanem Toad'em czy Wieśkiem 3) ale także dlatego, że zobaczę chyba pierwszą w pełni next genową grę jeżeli chodzi o technikalia, a przy okazji gameplay pewno też nie będzie przeszkadzał, a może akurat okaże się bardziej różnorodny niż na pokazie, którym nasz raczą od dwóch imprez targowych.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

W sensie gameplayu. Nie fabuły, scenariusza, designu, które mogę popodziwiać na YT. No i gdyby jeszcze to był choć poziom fabuły Hideo Kojimy.

 

No ale nie czaje tego. Gra jeszcze nie wyszła, nie było żadnej recenzji. Nie wiadomo jak kształtuje się gra jako całość (pokazali kilka minut z pewnie kilkunastu godzin rozrywki) a ty zadajesz pytanie czy ktoś to kupi ze względu na gameplay, może  trolujesz nie wiem.

 

Jak tak się brzydzisz generycznymi szóterami to dlaczego nie masz WiiU i nie ogrywasz tamtych gier, 100 % gier ? Polecam gorąco. Mało korytarze, brak QTE, brak praktycznie filmowych doświadczeń, 100 % gameplay.

 

I powiem Tobie w tajemnicy coś. To że np Order się sprzeda to nie będzie znak dla wydawców że taki gry się dobrze sprzedają, bo takie znaki dostawali od połowy 7 generacji, mleko już się rozlało, za późno.

 

Proponuję grać w to co się podoba. Nie podoba ci się nie kupisz. Komuś się podoba, chce wydać na to kasę to kupi, jeszcze prostsze. Zarówno na Ps4, Xone i WiiU już nie długo będzie tyle różnorodnych gier i gatunków, że nie naprawdę nie ma co się przejmować że wyjdzie kolejna "szczelanka".

Edytowane przez balon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Biorąc pod uwagę, że takie rzeczy były już w Soldier of Fortune 2 z 2002 i FEAR z 2005, to jest sie czym jarać.

Ale generalnie liczyłem bardzo na jeden aspekt w tej grze. Fizykę otoczenia, która miała prezentować imponujący poziom. To było zapowiadane, tego nie ma i mam nadzieje, sie gracze rozliczą kłamstwa Sony w tym temacie.

 

było to w SOF i było fajne jednak coś sie spieprzyło i gdy gry weszły do mainstreamu to są strasznie ugrzecznione już od lat. prawie wszystkie strzelaniny zwłaszcza te najgłośniejsze mają mocno zredukowany poziom brutalności, co wygląda tymbardziej źle że obecna moc sprzętu pozwala na takie rzeczy bez problemu. a tymczasem nóż mi sie w kieszeni otwiera gdy przypominam sobie SOF i odstrzeliwanie rąk albo wybebeszanie gościa strzałem z shotguna w burzch, albo chociażby stareńkiego kingpina w którym widać było dziury po kulach na wrogach. a teraz co? strzelanie z kapiszonów, COD albo battlefield - ledwo co widać krew, na wrogach nie ma śladów uszczerbku, wchodzenie na granat nie urywa mięsa, nawet zwykle nie powoduje odrzutu.

mimo że bywają wyjątki np gry rockstar (RDR, GTA5, max payne 3) gdzie widać dziury po kulach to i tak jest to dosyć ugrzecznione. co dziwne bywają też gry gdzie brutalność jest dosyć poważna np god of war albo mortal kombat, ale kurna jakoś większość jest strasznie ugrzecziona, dlatego ja sie ciesze na każdy taki aspekt, nie dlatego że jestem zwyrodnialcem kochającym krew, tylko dlatego że obecnie gry potrafią wyglądać bardzo realistycznie ale właśnie ten jeden element jest kompletnie oderwany od całości i to drażni. dlatego ciesze sie jesli order będzie pokazywał obrażenia na wrogach

 

za to podobnie jak ty zastanawiam się o co chodzi z tą fizyką, też pamiętam że ją obiecywali, a fizyke i reakcje otoczenia lubie jeszcze bardziej niż widoczne obrażenia, ale lubie ją z tego samego powodu co powyżej - podnosi realizm gry, i brak fizyki jest trasznie drażniący jeśli gra wygląda cudownie i realistycznie ale zachowuje się nierealistycznie i wszystko jest zrobione z niezniszczalnego adamantium.

dlatego mam duże obawy o fizyke w the order - mimo że ją zapowiadali to na dotychczasowych materiałach prawie wcale jej nie widać, a napewno nie w takim stopniu jak bym chciał.

jedyna moja nadzieja w tym że poprostu fizyka nie jest jeszcze skończona i nie jest całkowicie zaimplementowana, a twórcy muszą coś pokazać żeby ich ludzie nie zeżarli, dlatego licze na to że jeszcze zobaczymy porządną fizyke i reakcje otoczenia na walkę

Odnośnik do komentarza

Bo na wii nie mam takich gjerek jak Valkyria Chronicles, Demons Souls, RDR, czy Deus Ex HR. Lubię czasem junuszowate action pif paf adventury, jak ostatni TR, czy Anczartedy, ale wychodzą mi już bokiem. Na ps2 mieliśmy Metale, Okami, ICO, Kolosy, generalnie sporo dużych proukcji 3xA, które nie celowały w pokolenie Call Of Duty. Dziś w ślad za Gearsami dręczą QB, czwarty Drejk, nowy TR, czy właśnie The Order. Jedyną ambitną produkcją za duże pieniądze na ps3 było już tylko TLoU i Demons Souls. Na ps4 na dzien dzisiejszy widnieje jedynie Bloodborne i może nowe, nieujawnione IP od ND.

 

I nie, nie wierzę że w Orderze pojawi się choć 25% leveli nie strzelankowych, stawiających na fajne puzle i swobodę eksploracji. No ale ok, chciałbym się pomylić.

Odnośnik do komentarza

Ta sama sytuacja y mnie co z quantum break, zagrać raz i tyle, nie oczekuje hitu, ale z chęcią sprawdzę.

 

W QB po każdym chapterze będziesz dokonywał wyborów, więc raczej na jednym przejściu się nie skończy, mało tego widziałem obie gry na żywo (w order nawet grałem) i naprawdę QB ma na dzień dzisiejszy więcej do zaoferowania......

Odnośnik do komentarza

Bo na wii nie mam takich gjerek jak Valkyria Chronicles, Demons Souls, RDR, czy Deus Ex HR. Lubię czasem junuszowate action pif paf adventury, jak ostatni TR, czy Anczartedy, ale wychodzą mi już bokiem. Na ps2 mieliśmy Metale, Okami, ICO, Kolosy, generalnie sporo dużych proukcji 3xA, które nie celowały w pokolenie Call Of Duty. Dziś w ślad za Gearsami dręczą QB, czwarty Drejk, nowy TR, czy właśnie The Order. Jedyną ambitną produkcją za duże pieniądze na ps3 było już tylko TLoU i Demons Souls. Na ps4 na dzien dzisiejszy widnieje jedynie Bloodborne i może nowe, nieujawnione IP od ND.

 

I nie, nie wierzę że w Orderze pojawi się choć 25% leveli nie strzelankowych, stawiających na fajne puzle i swobodę eksploracji. No ale ok, chciałbym się pomylić.

 

Ale na WiiU masz masę kozackich rpg z Wii, Deus Ex Hr jest tam, są Zeldy, świetne platformówki. Polecam kupić sobie jako drugą platformę do PS4, wtedy nie będzie tak Ciebie bolało, że w jakiejś grze się dużo strzela. 

Co do gier nie nastawionych tylko na strzelanie i typowego Janusza to już początek 2015 zrywa moim zdaniem gatki. Combo Wiesiek 3 i Bloodborn to dobry prognostyk na następne lata. Te dwie gierki przemieszane z logicznym Capitanem Toadem, nowym Yoshiem i okraszonym filmowym Orderem to będzie piękny początek 2015, w sam raz przed narodzeniem mojego klona ;)

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Mam teraz ciężki wybór - nowy pc dla HL2 i Dark Souls w glorious 1080/60, czy nowe wii dla Zeldy i Bayonety. Chyba rzucę klapkiem.

A platformóweczki nie teges? Bo jak tak to wybór jasny, tzn. w ogóle wybór jasny. Blacha i nextgen to sprzęty trochę się dublujące natomiast WiiU je pięknie uzupełnia.

Zobaczysz jak będziesz miał WiiU i ograsz Zeldy, Lego City Undercover i inne perełki to taki Order wejdzie jak masło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

mimo że bywają wyjątki np gry rockstar (RDR, GTA5, max payne 3) gdzie widać dziury po kulach to i tak jest to dosyć ugrzecznione.  

 

wyjatkiem sa tutaj raczej 2 gry od R*. nie sa to bynajmniej najglosniejsze shooterki, tylko RDR i Manhunt. w tej pierwszej mielismy w prosty aczkolwiek fajny sposob odwozorowane 'kratery' wylotowe po kulach w glowie, natomiast w tej drugiej strzal ze spasa powodowal wykopanie w bani takiego tunelu na druga strone ze mozna bylo reke wlozyc. i tego mi brakuje, szczegolnie jak wale w GTA z hi power sniper riffle. jesli tutaj w the order sa jakies elementy gore to fajnie, wiadomo ze nie ma co przesadzac, ale czasami wlasnie te niektore 'efekty' sa bardzo widowiskowe i nadaja duzo realizmu grze, ktora przeciez powinna chciec reprezentowac takie ficzery w powazny, stonowany, aczkolwiek nie ocenzurowany sposob.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myślę, że ze względu na premierę Bloodborne 5 lutego, The Order zostanie przesunięte o miesiąc lub dwa. To nie jest końcówka roku, gdzie wypuszcza się dwa mocne tytuły 1st party w jeden miesiąc...

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Tylko, że Bloodborne jest zapowiedziany tylko w Japonii, więc równie dobrze możemy dostać tą grę miesiąc później. Fakt, że ładowanie dwóch tak dużych eksów w jeden miesiąc, to niezbyt dobry pomysł. Do tego dochodzi Wiedzmin 3, gdzie mam zamówioną limitkę, czyli jak bym chciał kupić wszystkie trzy gry w jednym miesiącu (a mam taki zamiar), to wydatek byłby kosmiczny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...