Skocz do zawartości

Donkey Kong Country: Tropical Freeze


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Ograłem właśnie pierwszy świat w  DKCTF u znajomego i muszę powiedzieć, że o ile Raymana Origins i DiKeja Returns stawiam na równi w mojej hierarchii genialnych platformówek, tak Tropical Freezy pożera Raymana Legends w całości niczym Tyranuzaurus Rex. Powiem więcej. Legends przy nowym dziele Retro nie istnieje. Legends to pomiot dla casualowych tatuskiów i ich dzieci. Legends to jak dla mnie 7/10, a gdyby nie podpicowane plansze z Orgins było by 5/10 choć to i tak głownie za muzyczne plansze i wyzwania/najazdy - główna ścieżka to śmiech na sali -- buhahaah. W dodatku dotykowe sterowanie tępym globoxem, to już poracha na całego - grałem na Vicie. Natomiast recenzenci którzy wystawiają kontrowersyjne oceny na poziomie 6/10, 7/10 dla nowego Konga,  to casualowe pajacyki, którym Legends i jego tępe samograjne plansze,  wyprały małe mózgi. Duży plus to oczywiście powrót Dawida Wisa. Genialny kompozytor pokazał znowu klasę. Przeróbki jak i nowe tracki są genialne, a Kenji Yamamoto choć też genialny kompozytor, to może się sporo nauczyć od pana Wisa - Remixy jaki  nowe tracki z Returns w wykonaniu Yamamoto, a te w wykonaniu Wisa z TF, to niebo, a ziema na korzyść Wisa i DiKeja TF - kto mówi inaczej, lub myśli że Yamamoto zrobił by taką piękną ścieżkę dźwiękową do TF, ten ma coś z głową i ze słuchem. Polecam wszystkim i już zacieram łapy na swój egzemplarz  :banana:

Edytowane przez kazuyoshi
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Nie ma co nawet porównywać nowych Raymanów do serii DK Country. Dwie gry różniące się znacznie feelingiem. Rozgrywka w Kongu jest szybka, dynamiczna a zarazem wymagająca opanowania i zręczności. Rayman z kolei charakteryzuje się powolnością i mniejszymi levelami. Nie jest to zła gra, ale jak DK na 3DS ogrywałem jak szalony, tak Rayman Origins z Plusa do tej pory leży na mojej Vicie. Grając w Konga czuć tę radość z pokonywania kolejnych trudnych plansz. Waściwie to obie gry pożna porównać do feelingu strzelania w Girsach i Uncharted. Niby to samo, ale po ograniu, czuć znaczną różnicę.

Odnośnik do komentarza

Ograłem właśnie pierwszy świat w  DKCTF u znajomego i muszę powiedzieć, że o ile Raymana Origins i DiKeja Returns stawiam na równi w mojej hierarchii genialnych platformówek, tak Tropical Freezy pożera Raymana Legends w całości niczym Tyranuzaurus Rex. Powiem więcej. Legends przy nowym dziele Retro nie istnieje. Legends to pomiot dla casualowych tatuskiów i ich dzieci. Legends to jak dla mnie 7/10, a gdyby nie podpicowane plansze z Orgins było by 5/10 choć to i tak głownie za muzyczne plansze i wyzwania/najazdy - główna ścieżka to śmiech na sali -- buhahaah. W dodatku dotykowe sterowanie tępym globoxem, to już poracha na całego - grałem na Vicie. Natomiast recenzenci którzy wystawiają kontrowersyjne oceny na poziomie 6/10, 7/10 dla nowego Konga,  to casualowe pajacyki, którym Legends i jego tępe samograjne plansze,  wyprały małe mózgi. Duży plus to oczywiście powrót Dawida Wisa. Genialny kompozytor pokazał znowu klasę. Przeróbki jak i nowe tracki są genialne, a Kenji Yamamoto choć też genialny kompozytor, to może się sporo nauczyć od pana Wisa - Remixy jaki  nowe tracki z Returns w wykonaniu Yamamoto, a te w wykonaniu Wisa z TF, to niebo, a ziema na korzyść Wisa i DiKeja TF - kto mówi inaczej, lub myśli że Yamamoto zrobił by taką piękną ścieżkę dźwiękową do TF, ten ma coś z głową i ze słuchem. Polecam wszystkim i już zacieram łapy na swój egzemplarz  :banana:

 

Mimo, że bardzo lubię i cenię Raymany 2,5 d to muszę się zgodzić, że nowy DK to inna, lepsza półka niż Rayman Orgins czy Legends

Odnośnik do komentarza

Nic poza off-TV. play, ale to dobrze bo nie lubie wciskania obslugi dodatkowych urzadzen na sile, a korzystanie z ekranu dotykowego jest w tej grze niepotrzebne.

 

Co do gry to napisze, ze przeskok graficzny pomiedzy ta, a poprzednia czescia jest calkiem spory - ostatnio porownywalem obydwie czesci u siebie i to nie tylko kwestia wyjzszej rozdzielczosci. W nowej czesci wszystko od postaci kongow az po tlo wyglada lepiej - np. swietnie wygladajace futro Donkey Konga, ktore wyglada jak futro i nie jest tylko kolorowa tekstura jak w przypadku Returns.

Odnośnik do komentarza

Nic poza off-TV. play, ale to dobrze bo nie lubie wciskania obslugi dodatkowych urzadzen na sile, a korzystanie z ekranu dotykowego jest w tej grze niepotrzebne.

 

Co do gry to napisze, ze przeskok graficzny pomiedzy ta, a poprzednia czescia jest calkiem spory - ostatnio porownywalem obydwie czesci u siebie i to nie tylko kwestia wyjzszej rozdzielczosci. W nowej czesci wszystko od postaci kongow az po tlo wyglada lepiej - np. swietnie wygladajace futro Donkey Konga, ktore wyglada jak futro i nie jest tylko kolorowa tekstura jak w przypadku Returns.

ale chyba o to własnie chodzi żeby tego padleta wykorzystywali? choćby do głupiej mapki na ekraniku:) a tu nic czarny ekran.

to wychodzi na to że gier na wiiu jest kilkanascie a dobroci pada wykorzystuje ile ?zombiu :banana:

Edytowane przez czesio83
Odnośnik do komentarza

Przeciez od dawna bylo wiadomo, ze ten Gamepad to raczej dodatek tak samo jak drugi wyswietlacz w NDS i 3DS.

Dla mnie lepiej, ze Donkey nie wykorzystuje bo poprostu nie ma po co, a wciskanie opcji na sile jest bez sensu - ja i tak wylaczam wyswietlacz podczas grania innymi kontrolerami gdy gram w Super Mario 3D World.

 

Najsmieszniejsze jest to, ze w Donkeyu wyswietlacz Gamepada nie jest calkowicie wylaczony tylko "swieci" na czarno.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ciezka sprawa, wydaje mi sie, ze wyglada tak samo.

Sugerujac sie tym co napisales wydawalo mi sie, ze 720p obraz jest bardziej czysty, ale moze faktycznie tylko mi sie tak wydaje przez sugestie - musze to jeszcze dokladnie sprawdzic.

 

Szukalem na necie jakiegos porownania czy opinii, ale nic nie ma, a sam nie wiem czy takie sztuczne podbicie ma wplyw na czystosc obrazu - jesli tak to troche glupio bo konsola powinna sama przeskakiwac na 720p.

Odnośnik do komentarza

Sorry za posta pod postem ale muszę się podzielć wrażeniami. Jestem na 3 świecie ale dał mi w kość przed chwilą drugi boss. Z 15 żyć na luzie na niego straciłem. Ojj dawno się rączki podczas grania tak niespociły. Z powodu tych lightowych platformówek z obecnych czasówmto człowiek stracił chyba trochę platformówkowego sklla. Aha gra jest mega dal mnie jak na razie mocne 9,5/10!

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...