Skocz do zawartości

Donkey Kong Country: Tropical Freeze


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wrocilem do grania w Donkey'a, ktory wczesniej musial ustapic genialnemu The Last Of Us. Jestem w trzecim swiecie i niestety musze przyznac, ze w tym wlasnie miejscu gra zaliczyla spadek formy i levele sa gorsze, z tego co czytalem to jest lacznie 6 swiatow, wiec jeszcze wiecej niz polowa przede mna i mam nadzieje, ze bedzie lepiej bo dwa pierwsze swiaty mi sie podobaly.

 

Co do muzyki to na necie wiele osob sie nia zachwyca, a dla mnie poki co jest poprostu ok, bez rewelacji, w poprzednich czesciach utwory bardziej wpadaly w ucho.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Wczoraj wrocilem do grania w Donkey'a, bo wczesniej musial ustapic genialnemu The Last Of Us. Jestem w trzecim swiecie i niestety musze przyznac, ze w tym wlasnie miejscu gra zaliczyla spadek formy i levele sa gorsze, z tego co czytalem to jest lacznie 6 swiatow, wiec jeszcze wiecej niz polowa przede mna i mam nadzieje, ze bedzie lepiej bo dwa pierwsze swiaty mi sie podobaly.

 

Co do muzyki to na necie wiele osob sie nia zachwyca, a dla mnie poki co jest poprostu ok, bez rewelacji, w poprzednich czesciach utwory bardziej wpadaly w ucho.

 

Coś czuję, ze genialne TLoU trochę to powoduje jak ją kończyłem na premierę to po niej jeszcze długo każda kolejna gra powodowała u mnie bardzo często uśmiech politowania.

 

Ja tam gram  teraz tylko w nowe DK, jestem na 4 świecie i nie odczułem ani n chwilę spadku formy, tak samo jak muzyczka. Jak to grach Ninny genialna w swojej prostocie, melodyjna, wpadająca w ucho.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, ze przy TLOU wiele gier wypada slabo, ale nie chodzi o porownanie tylko o same levele w Donkey'u - te w trzecim swiecie, poczatkowe poprostu jakos mi sie nie spodobaly.
 

Opisze o jakie motywy w tym swiecie mi chodzi w spoilerze bo nie kazdy chce wiedzec co tam jest:

 

Nie podobaja mi sie motywy z kolyszacymi drzewami, wiatrem czy ogniem.
Ten level z wiatrem i malymi, skalnymi platformami, po ktorych trzeba bylo skakac Rambim byl zbyt monotonny - za duzo powtarzania tego samego w calej planszy.

 

 

Wczesniejsze levele, rowniez z poprzedniej czesci Returns zawsze byly bardzo urozmaicone, a te w trzecim swiecie  Tropical Freezewlasnie jakos niebardzo dlatego pisze o spadku.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Jak tam gracie?

 

Ja jestem jakoś na 5-5 czasami jest dość trudno już raz "dofarmiałem" życia. Jest dla mnie trudniej niż w czèści na Wii, czasami prawie padlet leciał na ścianę, jednak ekran (cena) ratuje go skutecznie jak narazie przed lotem.

 

Wiem już na 100% że nie będę starał się maksować. Za mało czasu i przede wszystkim za słabe nerwy. Kilka stron temu ktoś zestawiał DK z Raymanem. Nie będę się o jakoście wypowiadał ale jeżeli chodzi o poziom trudności to są to dwa inne światy, DK jesto o wiele wiele bardziej trudny i skillowy.

Odnośnik do komentarza

ojj tak. Donkeje od Retro to nie przelewki. Ja jestem takim graczem, który woli się pomęczyć masterując dany tytuł, który stawia przed graczem jakieś wyzwanie. Daje mi to nieporównywalnie większą satysfakcje z obcowania z danym tytułem niż szybkie przebiegnięcie przez lewele ala Rayman Legends. Nie mówię, że nowe Raymany 2D są złe - co to to nie - zwłaszcza Origins ocenaim bardzo wysoko jednak trud włożony w przejście Donkeji jest nieporównywalnie większy, co jak już wyżej wspomniałem, daje mi masę frajdy z takiego wyzwania.

 

Wracając do Tropical Freezy. Na razie gram u znajomego i rozpykałem dwa światy i co tu dużo gadać, jestem zachwycony, a drobne smaczki powalają. Pełne szczęście z obcowania z tym tytułem nastąpi jednak dopiero wtedy, gdy nabędę już swoje Wii U.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Dobra gra skończona.

 

Świetna platformówka, z trudnymi momentami. Czuć starą szkołe bo przejście gry to wyzwanie, a nie jej masterowanie.

Napisy końcowe były po 13 h i 10 min więc wynik b.dobry jak na zwyczajne przejście bez masterowania. Dobrze że jest jeszcze te Nintendo i dba o dobre platformówki. Grafika, animacja, levele wszystko topowa pułka.

Co do poziomu trudności to końcówka moim zdaniem łatwiejsz niż w Returns za to jako całość chyba trudniej. Wiem natomiast, że tylko kozaki zrobią tą gierę na maksa, ja nawet nie podchodzę. Nie mam tyle czasu i nerwów. Polecam, mocne 9/10

 

 

 

Jak ktoś chce ograć te cudo to wrzuciłem na PT swoją kopię.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nie no tak do normalnego przejścia to jest okey,  trzeba trochę przysiąść ale jak się przemyśli, spokojnie podejdzie to do zrobienia.

 

Co innego zrobienie na 100 % tu już trzeba być hardcorem.

W mariana to nawet slepy trafi na choc jedna gwiazdke. Znalezienie reszty to kwestia czasu, a tu czasem przechodze level i zero puzzli. Drugi raz to samo. Dziwna sprawa bo jest ich 7 to choc jeden by wpadł. :-D
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Uczucie Deja vu w stosunku do Returns jest ogromne i strasznie mi to przypomina kolejne odsłony new super mario bros(wymiana plansz,jakaś nowa moc i lecimy z nowym produktem).Nie zmienia to faktu,że gra się bardzo przyjemnie i nawet zwykłe przechodzenie plansz jest dużo trudniejsze niż w marianie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dziś zacząłem przygodę i na dzień dobry jako świat nie jest trudny doszedłem do szefa i mam klopsa co mu robić bo hop hop to ja mogę całe życie ale to nie o to chodzi... A po krótkim może 2 godzinnym kontakcie z gra mogę powiedzieć że warto było czekać. Nie pomagać  z bossem sam go rozgryzę ale najpierw pocisnę plansze dla lepszego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ale ta gra jest :banderas:

 

Sama w sobie moglaby byc system sellerem dla Wii U. Moze to przez to ze nigdy nie gralem w serie DK, ale co za giera! :fsg:

 

Na WiiU jeszcze nie mam, ale wersja na Wii (Country Return) też jest kozak i nawet graficznie daje radę.

Odnośnik do komentarza

@Xsord, jeśli pierwszy bosman sprawia Ci trudność, to co będzie dalej - MIAZGA!!!

A tak to cudowna, dobrze wyważona, skilowa  platformówka - cały czas maksuje, z przerwami na inne giery oczywiście.

 

Dla mnie pierwszy był dość trudny. Drugi najtrudniejszy, potem reszta już taka se. Returns był znacznie trudniejszy, choć oczywiście ta część też nie jest jakaś lightowa. Świetna gierka. Nie polecam tylko grać w nią zaraz lub prawie zaraz po Returns bo zmiany będą naprawdę małe dla takiej osoby no i może wkraść się delikatne znudzenie. Ja w jedną jak i drugą część grałem na premierę, więc miałem dobrych kilka przerwy. Jeżeli ktoś niedawno grał W DKR to polecam TF wziąć na koniec żywota U.

Odnośnik do komentarza

Ja na nie narzekam bardzo dobry platformer do tego ciut wymagający. Boss nie jest jakiś trudny ale nie mam pomysłu pewnie skok ale nie wyczuwam na razie momentu bo próbowałem już wielu sztuczek ale na płetwę mu nie wskoczyłem jeszcze. Ogólnie jest bardzo fajnie choć na razie po za Aquatic Ambience które od razu wpadło w ucho nie są tak sexy jak np. w DKCR jak ta w tych z  poziomami w "cieniu" jednak zaznaczam jestem na początku.

 

PS:  Ta walka długa i nie taka trudna ładnie widać gdzie się błędy robi. Najgorsze że padłem jak puszczał od prawej pomagierów :( 

 

 

PS2: O rety ja nie sądziłem że to powiem ale brak doświadczenia a nie doświadczyłem w pełni Returns plansze za KONG są hardcore'owe to co serwuje gra w trakcie zabawy jest jak na mój gust przedsmakiem owych. Pograłem od 4 do 6:25 podbiłem ostro progres ale 2 świat jeszcze do wymasterowania został nim załatwię bossa w postaci literek tak na początek a potem puzzle makabra jest przyjemnie i trudno co sobie ostatnimi czasy chwale.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

No i kolejny sztosik po stronie Wii U. Mega grywalna pozycja, do tego ta śliczniusia grafika i świetne etapy. 3 świata geniusz - etapy z tornadami, albo paląca się sawanna mniam! 

Jesli chodzi o poziom trudnosci to przed miliard zyc nie jest wcale ciezko jak na razie, ale te etapy dodatkowe pod sam koniec danego swiata co trzeba przejsc je na jednym zyciu juz dają popalic. Może i te podstawowe levele też zaczną sprawiac trudnosc, ale jak mowie - na ten moment tj. 3 swiat jest przyjemnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...