Skocz do zawartości

PlayStation Plus vPS4


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Ficuś, w sumie racja. To dobre zastosowanie do mniejszych gier, np. resogun za chyba 27 zł, kupiłem ostatnio też hotline miami za 12,50 zł. Był też Fez za taką samą cenę. Wypożyczalnie ? To raczej mało realne i mało opłacalne dla Sony. A możliwe w ogóle, żeby dali na PS4 taką samą multiplatformę jak xbox? Mam tu na myśli raymana.

Odnośnik do komentarza

taaa z 300zl na 150zl, wielki baner ze -50%, a uzywke w pudle kupisz za 100zl - niech bedzie tak jak jest

Niekoniecznie na gry w pudełkach, są dobre gierki dostępne tylko w wersji cyfrowej. A co do pudełkowych hitów, to jednak co jakiś czas pojawiają się dobre ceny na AAA, które są konkurencyjne dla pudełek.

Odnośnik do komentarza

Ja nie hejtuje indyków, ale wmawianie sobie, że bardzo dobrze, że Sony je daje w PS+ bo one są takie dobre to zwykłe hipsterstwo :) Oczywiście są gry indie, które są lepsze od niektórych AAA. Przykład ? Dla mnie grą roku 2014 jest Valiant Hearts: The Great War. Ale prawda jest taka, że jest niewiele takich gier indie. Żeby była jasność, chodzi mi o to, że nie po to kupuje się konsole za 1500 zł, żeby na niej grać w gry, które można by było odpalać w większości na komórce ;)

 

Nie liczę, że w tym miesiącu Sony da coś dużego, ale widzę, że konkurencja daje graczom zacnego Rayman Legends.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Valiant Hearts grą indie.

 

:dynia:

 

A co może AAA ? :yao:

 

wikipedia pl:

 

Niezależna gra komputerowa (ang. independent video game, potocznie gra indie) – gra komputerowa, która została stworzona przez mały zespół lub jedną osobę bez finansowego wsparcia wydawcy gier.

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niezale%C5%BCna_gra_komputerowa

 

prosze sie nauczyc czym jest indie, a nie gadac potem ze kazda cyfrowka to indyk

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja nie hejtuje indyków, ale wmawianie sobie, że bardzo dobrze, że Sony je daje w PS+ bo one są takie dobre to zwykłe hipsterstwo :) Oczywiście są gry indie, które są lepsze od niektórych AAA. Przykład ? Dla mnie grą roku 2014 jest Valiant Hearts: The Great War. Ale prawda jest taka, że jest niewiele takich gier indie. Żeby była jasność, chodzi mi o to, że nie po to kupuje się konsole za 1500 zł, żeby na niej grać w gry, które można by było odpalać w większości na komórce ;)

 

Nie liczę, że w tym miesiącu Sony da coś dużego, ale widzę, że konkurencja daje graczom zacnego Rayman Legends.

 

Ale jakie hipsterstwo, dobra gra jest dobrą grą, niezależnie od oprawy wizualnej i budżetu.

Odnośnik do komentarza

Ahmmm, czyli jakby Valiant Hearts wydała firma "kogucik" to już można ją nazwać indie ? ale jak grę wydał duży deweloper to już hit AAA ? ok ;)


 

Ja nie hejtuje indyków, ale wmawianie sobie, że bardzo dobrze, że Sony je daje w PS+ bo one są takie dobre to zwykłe hipsterstwo :) Oczywiście są gry indie, które są lepsze od niektórych AAA. Przykład ? Dla mnie grą roku 2014 jest Valiant Hearts: The Great War. Ale prawda jest taka, że jest niewiele takich gier indie. Żeby była jasność, chodzi mi o to, że nie po to kupuje się konsole za 1500 zł, żeby na niej grać w gry, które można by było odpalać w większości na komórce ;)

 

Nie liczę, że w tym miesiącu Sony da coś dużego, ale widzę, że konkurencja daje graczom zacnego Rayman Legends.

Ale jakie hipsterstwo, dobra gra jest dobrą grą, niezależnie od oprawy wizualnej i budżetu.

 

 

Chodzi mi o to, że jest teraz moda na gry niezależne i jest od groma ludzi, którzy żyją takim populizmem, że indie>AAA. Nie zgadzam się z tym i tyle w temacie.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

i kolejna definicja:

 

Kategoria AAA (lub Triple-A) odnosi się do gier powstających przy zaangażowaniu dużych nakładów finansowych, nastawionych na wysoką jakość finalnego produktu i korzystających z zaawansowanych technologii.

 

gratuluje pojecia wg ktorego istanieja tylko gry indie i gry aaa

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

i kolejna definicja:

 

Kategoria AAA (lub Triple-A) odnosi się do gier powstających przy zaangażowaniu dużych nakładów finansowych, nastawionych na wysoką jakość finalnego produktu i korzystających z zaawansowanych technologii.

 

gratuluje pojecia wg ktorego istanieja tylko gry indie i gry aaa

 

Pokaż mi post, w którym napisałem, że wszystkie gry są AAA ? A druga sprawa nie powiesz mi, że większość hitów wydawanych w pudle to nie AAA.

Odnośnik do komentarza

pierw twierdziles ze valiant hearts to indyk - nie jest

pozniej ze skoro to nie indyk to moze valiant hearts to aaa - nie jest

 

z uwagi na to ze gra musi sie zwrocic, a sama definicja aaa to gry drogie wiadomo, ze aaa to gry z reguly pudelkowe (choc nie wszystkie), za to nie kazdy cyfrak to indyk, duze firmy od czasu do czasu wypluwaja jakis mniejszy projekt (jak np valiant hearts)

 

jeszcze co do wczesniejszego pytania - tak jakby valiant hearts zrobil ktos w garazu bez angazowania ubi to bylby to indyk

Odnośnik do komentarza

2D = indie

3D = AAA

 

:teehee:


 

i kolejna definicja:

 

Kategoria AAA (lub Triple-A) odnosi się do gier powstających przy zaangażowaniu dużych nakładów finansowych, nastawionych na wysoką jakość finalnego produktu i korzystających z zaawansowanych technologii.

 

gratuluje pojecia wg ktorego istanieja tylko gry indie i gry aaa

 

Pokaż mi post, w którym napisałem, że wszystkie gry są AAA ? A druga sprawa nie powiesz mi, że większość hitów wydawanych w pudle to nie AAA.

 

 

No większość to AAA bo segment AA praktycznie zniknął z rynku. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

pierw twierdziles ze valiant hearts to indyk - nie jest

pozniej ze skoro to nie indyk to moze valiant hearts to aaa - nie jest

 

z uwagi na to ze gra musi sie zwrocic, a sama definicja aaa to gry drogie wiadomo, ze aaa to gry z reguly pudelkowe (choc nie wszystkie), za to nie kazdy cyfrak to indyk, duze firmy od czasu do czasu wypluwaja jakis mniejszy projekt (jak np valiant hearts)

 

jeszcze co do wczesniejszego pytania - tak jakby valiant hearts zrobil ktos w garazu bez angazowania ubi to bylby to indyk

 

Ok, przyznaje, myślałem, że to indyk. Mój błąd. Natomiast post, który napisałem wcześniej kompletnie co innego miał w znaczeniu. Ale oczywiście głównym sporem w tym poście, musiał być wątek, który nawiązałem do mojej gry roku :)

 

EDIT:

 

Bartoszu nigdzie nie napisałem, że gry 2D=indyk a 3D=AAA. Nie żyje definicjami tak jak co niektórzy :) dla mnie gra indie to gra cyfrowa, która powstała za niewielkie pieniądze.

Edytowane przez Krolik85
Odnośnik do komentarza

No większość to AAA bo segment AA praktycznie zniknął z rynku. 

chyba tylko jeszcze japonce robia aa, za czasow psx czy ps2 to takich gie rbylo na peczki

 

to tez glowna przyczyna coraz gorszej kondycji branzy - zyjemy w czasach gdzie koszty developingu sa niezmiernie wysokie to sila rzeczy sprawilo, ze firmy praktycznie tylko wypluwaja w pudlach tytuly aaa, znowu by miec szanse by co najmniej gra sie zwróciła(a najlepiej zarobila) tworza w oparciu na licencji, znanej marce, kontynuacji, daja otarty gameplay, do tego jeszcze gr anie moze byc za trudna bo odstraszy graczy - i kolo sie zamyka

 

jak jakich z duzych wydawcow juz daje zielone swiatlo do czegos mniejszego to z reguly laduje to jako cyfrak i z reguly faktycznie jest to 2d (tez tanszy developing)

 

ogolnie to temat na dluga dyskusje, nie do topicu o ofercie ps+

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...