Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma pada który choć trochę nie zużywa energii z akumulatorków. Ja zrobiłem sobie miejsce na ładowarkę i zawsze czy to gram czy nie to mam ją pod ręką, podstawki nie mam nawet gdzie dać więc dla mnie jest zbędna. Nintendo mogłoby dać w jakiejś aktualizacji możliwość wyłączenia czy to ekranu czy całkowicie gamepada gdy używa się innych bo to trochę śmieszne jest że wiecznie działa. ;/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gamepad'a można wyłączyć na dwa sposoby - jeden to taki, że po włączeniu konsoli gasimy w ustawieniach ekran (np. podczas gry). Druga to taka, że przy włączaniu konsoli, gdy pojawi się na gamepadzie logo Wii od razu naciskamy Power Off na gamepadzie - to spowoduje całkowite wyłączenie pada, a konsola będzie włączona. Różnica jest znaczna, gdyż w pierwszym przypadku i tak zużywa się bateria, w drugim już nie.

Odpowiadając @chrono-x możliwość całkowitego wyłączenia pada istnieje. Inny sposób podał @Velius. Ja często wyłączam całkowicie gamepada - bateria się nie marnuje, a wtedy gram na atomowej baterii w pro controllerze.

Edytowane przez dzialkowiec
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Panowie, mam kilka pytan o Nintendo id. Z konsoli chciałbym korzystać razem z bratem, zalozylismy wiec 2 mii. Ja wczoraj na swoim zalozylem Nintendo id żeby móc korzystać z sklepu i aplikacji. Gdy brat wchodzi na swoje mii i chce wejsc w aplikacje również prosi go o założenie Nintendo id. I teraz zastanawiam się jakie są konsekwencje posiadania 2 id na jednej konsoli:

- czy jeżeli kupie gre w eshopie na swoim id to czy będzie ona dostępna również u niego?

- co z PEGI, on ma 15 lat, czy gry z ograniczeniem od 18 będą śmigały również na jego koncie?

- konsole i id mam ustawione na Polskę, co tracę na takiej konfiguracji?

- czy są jakies inne problemy z posiadaniem 2 id na jednej konsoli?

Proszę o rozjaśnienie mi tych zagadnieniem bo mam nie maly mętlik :-\

Odnośnik do komentarza

Drodzy koledzy z forum Peesiksekstrim!

Mamy oto tę promocję, która zmusiła mnie do poważnego zastanowienia się nad zakupem konsoli: http://www.shopto.net/video-games/wiiu/WIIUHW01-nintendo-wii-u-console-8gb-white-basic-pack

Przejrzałem kilka testów, poczytałem trochę tematów i chciałbym prosić o potwierdzenie lub sprostowanie mojego stanu wiedzy na tę chwilę (chciałbym podliczyć wszystkie koszta):

1) Żeby pograć we dwoje z dziewczyną, muszę dokupić Pro Controller lub Wiilota (najlepiej z wbudowanym MotionPlus) + nunchak.

2) Jak wpadną koledzy (lub koleżanki dziewczyny ;) ), to muszę mieć dla każdego kolejny Pro Controller lub Wiimote + nunchak.

3) Przed zakupem każdej gry muszę sprawdzić jakie kontrolery obsługuje, bo nie każda gra kompatybilna jest z każdym kontrolerem.

4) Aby korzystać z Wiilota muszę dokupić sensor bar. Aby korzystać z sensor bara w moim pokoju (projektor, do którego byłaby podłączona konsola jest za plecami) potrzebowałbym albo: przedłużacza do sensor bara (3,5 m to zdecydowanie za mało), albo bezprzewodowego sensor bara (widziałem, że są takie), albo długiego kabla HDMI po to, żeby konsolę (i sensor bara) postawić przede mną, a nie za mną.

5) Mogę podpiąć dowolny dysk twardy pod USB lub pendrive, aby zwiększyć dostępne miejsce na gry.

 

OK, to z grubsza tyle. Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

1. Tak. Zależy jeszcze od gry, bo nie wszystkie obsługują Pro Controllera/Wiiloty. Jeśli chcesz grać z dziewczyną w gierki z Wii, to pamiętaj, że musicie oboje mieć Wiiloty (+ ew. gruchy)

2. Jak wyżej

3. Jak wyżej ;)

4. Tak, sensor bar jest konieczny. Najlepszym wyjściem byłoby kupić bezprzewodowego sensorbara, to nie jest duży koszt.

5. Chyba jest jakieś ograniczenie pojemności 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, mam kilka pytan o Nintendo id. Z konsoli chciałbym korzystać razem z bratem, zalozylismy wiec 2 mii. Ja wczoraj na swoim zalozylem Nintendo id żeby móc korzystać z sklepu i aplikacji. Gdy brat wchodzi na swoje mii i chce wejsc w aplikacje również prosi go o założenie Nintendo id. I teraz zastanawiam się jakie są konsekwencje posiadania 2 id na jednej konsoli:

- czy jeżeli kupie gre w eshopie na swoim id to czy będzie ona dostępna również u niego?

- co z PEGI, on ma 15 lat, czy gry z ograniczeniem od 18 będą śmigały również na jego koncie?

- konsole i id mam ustawione na Polskę, co tracę na takiej konfiguracji?

- czy są jakies inne problemy z posiadaniem 2 id na jednej konsoli?

Proszę o rozjaśnienie mi tych zagadnieniem bo mam nie maly mętlik :-\

 

1. Jak najbardziej tak (mam kupionego Trine'a 2 na polskim koncie i bez problemu odpalam grę na angielskim profilu.

2. Nie ma najmniejszego znaczenia jeżeli nie użyjesz kontroli rodzicielskiej na jego koncie.

3. Tak naprawdę nic, zawartość polskiego eShopa jest dokładnie taka sama jak na Angielskim (nie dojrzałem jakiś różnic jak w przypadku Wii). Zyskasz głównie walute bo będziesz miał wszystko w złotówkach a nie funtach.

4. NIe masz żadnych, mam trzy profile z Nintendo ID i wszystko na nich śmiga jak należy. Kwestia tylko tego który chciałbyś zachować na przyszłość. Nie pamiętam jak jest w przypadku Wii U czy Nintendo dalej kontynuuje politykę gdzie liczy się przypisanie zawartości do konsoli a nie konta ale wraz z Nin ID miało się to zmienć.

 

 

P.S. Działkowicz masz rację, dozgonne dzięki, mam tak mało czasu na ogarnięcie Wii U że nawet nie próbowałem sam się w to zagłębić. Teraz ma to znaczenie bo za niedługo mam zamiar nabyć Bayo bundle'a a granie w owe gry nie wyobrażam sobie inaczej niż na Pro Padzie a po ciul ma gamepad być włączony :-]

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

A kolego nie masz czasem tak że rozłącza Ci się co godzinę lub więcej? Najpewniej to router który resetuje Ci połączenie, da się wiele rzeczy wyłączyć w nim. Musisz tylko sprawdzić, na pewno to nie jest przypadłość nie do przejścia. Ew. może konsole działają na tym samym IP co jakiś inny sprzęt w domu podłączony do sieci przez co się nazwajem, wtedy przypadek będziesz miał taki sam (któryś ze sprzętów będzie się rozłączał).

 

 

Ja z kolei stoje teraz przed nielada wyzwaniem, nie mam cholerka jasna pojęcia co kupić kolejne, za dużo pozycji do ogrania, za mało czasu a chcica ogromna.

 

Moja lista jest następująca:

- The Legend of Zelda The Wind Waker HD

- Super Mario 3D World

- Pikmin 3

- Mario Kart 8

- Bayonetta double pack

- Watch Dogs

- Assasins Creed IV Black Flag

- Sonic Lost World

 

Najgorsze jest to że mam chcice na praktycznie każdy gatunek z powyższych pozycji. Kasy będę miał ok. 400zł na luty do wydania więc może i będą nawet 3 pozycje ale wolę na razie wybrać jedną pozycję i nie wiem kurcze którą ;/ Możliwe że Mario sobie odpuszczę bo chce kupić kolekcje Jaka na PS3 (zresztą ciągle mam mieszane uczucia co do SM3W, nie jarało mnie od początku bo przy SMG i SMG2 wydaje się nijakie). Pozycje od Ubi pewnie pójdą w odstawkę bo Splinter Cell mnei zmęczył (Zombi U było zaś bardzo dobre). Na Pikmina czekałem najdłużej i uwielbiam tą serie (demo tym bardziej mnie utwierdziło że to must have), kwestia tylko taka że chciałbym pograć także w coś z Narzeczoną (głównie Co-Op) a martwi mnie że MK do niej nie przemowi (nie lubi wyścigów wszelkiej maści - boże do czego to doszło że patrze na preferencje kobiety bardziej od moich). Wind Wakera ograłem tyle razy aczkolwiek ten remake to małe mistrzostwo a Bayo bundle to rodzynek sam w sobie(dlatego nie wstawiam Hyrule Warriors na listę bo co za dużo slasherów to i świnia nie zeżre). I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze.....(a ludzie gadają że na Wii U nie ma w co grać)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Niestety, te rozłączenia są dość randomowe, albo co minute, co dwie, teraz mi ściągało już do końca ostatnie pół godziny bez rozłączenia :reggie:

 

To na pewno nie wina WiiU. Masz coś z routerem/netem. 

Odnośnik do komentarza

Podpinam się pod pytanie @Mathiu co do dysków. Wiem już że konsola nie obsłuży dysku większego niż 2TB, ale wiem też że nie każdy dysk zewnętrzny pod WiiU podejdzie. Podobno najpewniejsze są dyski z własnym zasilaniem, ew. dysk z kablem USB Y i teraz moje pytanie - czy taki kabel "podejdzie" do każdego dysku zewnętrznego (mam chyba ze trzy dyski zewnętrzne pod usb ale żaden nie korzysta z tego typu kabla ani nie ma swojego zasilacza) czy musi to być dysk który standardowo przychodzi z tym kablem (bo jest do niego dostosowany)? Domyślam się że chodzi tu o kwestię napięcia portu USB które na mój rozum w WiiU jest po prostu niższe niż w typowym blaszaku, ale pytanie czy dysk podpięty po kablu Y (który standardowo podpinany jest pod "zwykłe" usb) nie dostanie nagle zbyt wysokiego napięcia. Nie chciałbym poprzez swoją niewiedzę uwalić dysku, albo nie-daj-boże konsoli :)

Odnośnik do komentarza

Mam na konsoli 3 konta, każde powiązane z innym NN ID. Czy kanał Wii jest wspólny dla nich wszystkich czy każdy user ma jakby osobne konto?

Podobno przy zakupie w Wii Shopie za gwiazdki można również dostać kopię w eShopie za jakąś symboliczną opłatą, ile ona wynosi i jak to się dokładnie odbywa?

Odnośnik do komentarza

ja pier..... po roku używania wii u muszę skorzystać z tego tematu :)   Mam problem chcę kupić z eshopu grę nie mam już miejsca na dysku. Czy da się kupić jak na psn czy xbox live grę i trzymać ją w kolekcji dopóki nie zechce mi się ściągnąć? Mam kartę kredytowa podpiętą pod konto klikam kup a tu mi wyskakuje że za mało miejsca na dysku. Ja nie chce teraz tego ściągać chce tylko z promocji skorzystać ! MEteroid, donkey kong, wonderful 101, zombie u i zelda wind waker zająły mi cały dysk prawie nie chcę niczego na razie kasować.  Nintendo jednak 1000 lat za murzynami nadal. Nie chcą zarobić bo nie mam miejsca na dysku :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...