Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to nie da się, można tylko wygasić ekran.

 

Ja też czasami chcę pograć bez padleta i wtedy przenoszę go daleko od konsoli by nie było zasięgu to się nie włącza :P

 

Nie lepiej zwyczajnie wyciągnąc akumulatorek? O.o czy jest jakaś magiczna plomba którą by się zerwało?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Kilka dni temu zakupiłem na niemieckim Amazonie konsolę Wii U. Mam pytania odnośnie gier/akcesoriów, które nie do końca wyjaśniła lektura tego topicu oraz topicu ogólnego. Kupiłem konsolę, by nadrobić zaległości z Zeldą/Marianami oraz dla gierek ruchowych, do grania z żoną. Z grami dla siebie nie mam problemu, wiem co mnie interesuje. Gorzej z tymi ruchowymi - co polecacie? Ruchówki to głównie z Wii poprzedniego będą jak rozumiem? Czy wychodzą nadal jakieś tego typu gry na Wii U? Chodzi mi o jakieś sportówki, tenisy, czy cokolwiek fun to play we dwójkę.

 

Drugie pytanie dotyczy akcesoriów. Jak rozumiem, do gier z Wii potrzebuje kompletu Wiilot + Nunchuck. Kupować dwa komplety wiilot+nunchuck, czy wystarczy jeden komplet, a dla drugiego gracza sam wiilot? Na allegro głównie są dostępne zamienniki - jedyny komplet jaki znalazłem to ten http://allegro.pl/kontroler-remote-plus-i-nunchuk-controller-wii-u-i4561328503.html , zawierający również jakąś kamerkę/czujnik - czy to ta sama, co w zestawie z konsolą Premium?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdro:)

Odnośnik do komentarza

Masz kilka ruchowych gier na Wii U co używają Wii akcesoria,

 

 

 

Zawsze lepiej mieć dwa komplety Wiilot + Nunchuck, ale nie musisz kupować ich jako jeden komplet, możesz osobno do pasowac, i tak to jest sensor bar w tym zestawie co zapodałeś który jest z konsola premium

Odnośnik do komentarza

Sprawa wyglada tak... znajomy kupil miesiac temu Wii U. Wszystko cacy... 40h w super mario 3d world. I nagle zaczely pojawiac sie problemy z czytaniem plyty. Doszlo do tego, ze po wsadzeniu plyty do konsoli pisze, ze invalid disc. Dodatkowo Donkey Kong niby sie odpala, ale po ekranie startowym pojawia sie problem z czytaniem plyty. Mowie uwalony laser pewnie... dobrze, ze jest gwarancja. Zadzwonilismy do Nintendo, jest gwarancja jest ok. Ale zanim konsole wyslalismy to wzielismy moje 2 gry ktore mam (Pikmin 3 i Super Mario Bros Wii U) i one bez problemu dzialaja na jego konsoli. Sprawdzilem jego gry na mojej konsoli i te same bledy... tak wiec wychodzi, ze jego dwie gry sa uwalone. Dziwna sprawa skoro 3d world 40h mozna bylo przegrac. Obie plyty DK i 3d World maja drobne rysy (2-3) ale nic powaznego... w porownaniu do niektorych moich plyty z 360 to bym powiedzial, ze nowki. Tak zadzwonilismy ponownie do Ninny i oni, zeby im wyslac konsole i gry... i oni naprawia. Ale myslimy, ze po cholere wysylac system, jak on dziala... chyba, ze system by psul plyty :/ Co radzicie?

Odnośnik do komentarza

Raczej niemożliwe ze OBIE gry (płyty) nie działały od fabryki. Zresztą piszesz ze ograli 40h w mariana. A Twoje giery działają. Wg mnie konsola robi cos z plytami, wyślijcie konsole i gry(mariana i DK). Z zaznaczeniem, że inne raczej działają. 

 

 

 

Jeszcze inaczej, czy u Ciebie dzialaja ich gry? :D

Odnośnik do komentarza

Jeszcze inaczej, czy u Ciebie dzialaja ich gry? :D

Przecież napisał ...

 Sprawdzilem jego gry na mojej konsoli i te same bledy... tak wiec wychodzi, ze jego dwie gry sa uwalone.

 

Co do samej sytuacji to cholera wie czy faktycznie miał pecha i zakupił dwie z(pipi)ane sztuki czy faktycznie to konsola je z(pipi)ała. Dla świętego spokoju proponuje odesłać konsole z gierkami , niech to serwis sprawdzi ;)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie jak odświeżyć quick start by pojawił się kolejny tytuł bo z gier w jakie grałem mam tylko SM3DW a teraz w Pikmin 3 gram i nie mogę jej startować z tego trybu ( brak ikonki)?

W quick start są ostatnio odpalane gry. Musisz wejść do menu tradycyjnym sposobem odpalić Pikminy 3 i powinny pojawić się następnym razem w QS. Jeżeli tak się nie stało to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

 Gorzej z tymi ruchowymi - co polecacie? Ruchówki to głównie z Wii poprzedniego będą jak rozumiem? 

 

Podstawa to Wii Sport i Wii Sport Resort. Możesz też spróbować jakieś Party Games: seria z Raymanem albo Mario Party, ewentualnie Mario&Sonic Olympic i Winter Games. Mario Kart też dobrze działa z żoną na dzielonym ekranie.

Z "poważniejszych" sportowych był Grand Slam Tennis, Virtua Tennis, Top Spin (nie pamiętam jak tam wyglądało sterowanie), Tiger Woods. Nie polecam natomiast sportów zespołowych ze sterowaniem ruchowym - NBA i NHL - źle to działa. Jedynie PES na Wii daje radę, tylko trzeba dużo cierpliwości do opanowania tego sterowania, ale satysfakcja gwarantowana :-)

 

Z "poważnych" gier ruchowych mogę polecić właściwie tylko dwie gry: Red Steel 2 i Zelda Skyward Sword. Oprócz tego bardzo dobrze gra się w fps-y na wiilocie, ale tam ruchu wiele nie ma.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za odpowiedzi. W takim razie dokupuje 2 komplety Willot + Nunchuck, dobiore do tego jakiegos wii sport resorta, moze wii fita z deska i pulsometrem. Do wspolnego cisniecia we 2jke dobiore jeszcze Mario Galaxy 2 oraz Super Mario Bros:)

 

Pozdro:)

 

Kilka wskazówek:

 

1. Wii fita odradzam - dość szybko się nudzi, a nie ma za bardzo innych gier wykorzystujących balance boarda.

2. Mario Galaxy to nie jest gra dla dwóch graczy.

3. Co do wiilota - pamiętaj, żeby to była wersja wiiremote plus bo nie pograsz we wszystkie gry, chociaż nie wiem czy można jeszcze kupić stare wiiloty (bez plusa).

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za odpowiedzi. W takim razie dokupuje 2 komplety Willot + Nunchuck, dobiore do tego jakiegos wii sport resorta, moze wii fita z deska i pulsometrem. Do wspolnego cisniecia we 2jke dobiore jeszcze Mario Galaxy 2 oraz Super Mario Bros:)

 

Pozdro:)

Zamiast sport resorta może warto wziąć nowo wydane Wii Sport Club: http://www.nintendo.com/games/detail/23dwBGv7QCFrP08BKcqDpsq-6hxvaaTB

Trochę odświeżona wersja gry z Wii.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz dzięki - szczególnie za odradzenie wii fita, bo ten zestaw to stosunkowo duzy wydatek (ponad 300). Z obecnie dostepnych Mario tylko New Super Mario Bros / Super Mario 3d World mają co-opa? Bo Galaxy pisaliście ma tylko single (i tak zamierzam łyknąć:)). 

 

Rzeczywiście, wiiloty tylko w wersji plus widziałem, używanych chce uniknąć, podobnie jak zamienników z allegro.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Tak - New Super Mario Bros U i Super Mario 3D World maja tryb kooperacji do 4 osob, NSMB U nawet 5 bo jedna "gra" na gamepadzie i "pomaga".

 

Co do obydwu gier to mysle, ze mozna spokojnie grac rowniez zwyklym Wii Lotem - bez Plusa, ale w 3D World wymagany do grania jest rowniez analog natomiast w NSMB U nie jest on obslugiwany.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

W Mario Galaxy mozna grać w dwie osoby. Drugim wiilotem możesz unicestwić przeciwników, przytrzymać niektore przeszkadzajki, zbierać monety i bonusy. Pomaga to BARDZO w trudniejszych etapach gry. Ja tak na przykład pomagalem przechodzić grę mojemu 7 letniemu synowi.

 

W 3DWorld gruszka nie jest wymagana do grania, można grać tylko wiilotem. Co do Wii Fit to polecam wersję Wii Fit U z krokomierzem, jest dużo fajniejsza niż zwykla wersja z Wii. No i Wii Sport Club. Jest dużo lepszy niż wersja z Wii - graficznie i dzięki dodaniu multiplayera online.

 

Wiiloty proponuję kupić używane na allegro bo to spory wydatek, chyba że chcesz nowe. Oryginalne są w zasadzie nie do zdarcia. Ostatnio kupilem komplet w bdb stanie za 110 zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...