Skocz do zawartości

Ace Combat Infinite


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma:PS3

Data wydania: koniec 2013roku

Oficjalna strona:

http://projectaces-newtitle.bngames.net/

 

 

Może tym razem uda się zrobić grę będącą choć w ułamku tak dobrą jak AC5 bo ostatnia część czyli Assault Horizon,  był zwykłym CoD z samolocikami. Tak czekałem na nowe AC na PS3 i wyszedł taki crap oby tym razem choć minimalnie się poprawili.

Widzę, że nie wracają do fikcyjnych realiów i znów mamy nasze realia. Oby tylko tym razem obeszło się bez kolejnej <ziew> wojenki USA vs Rosja

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

No właśnie jak zobaczyłem nasz glob to się trochę przeraziłem. Assault Horizon był tak stereotypowo amerykański, że za przeproszeniem rzygać się chciało. Fabuła była tak oklepana, że gdybym nie wiedział lepiej, to bym pomyślał, że to jakaś parodia ma być, właśnie tych wszelkich Call of Duty, Battlefieldów, Medal of Honor itd. Niestety, było na "serio"... A szkoda, gdyż sama mechanika gry była całkiem dobra, a wprowadzenie tego systemu dogfightów wcale mi nie przeszkadzało - wręcz przeciwnie. Niestety, misje były nudne i chyba tylko Siege jako tako trzymał poziom poprzedników pod względem zróżnicowania celów oraz muzyki.

 

W sumie fakt, że zapowiedź tylko na PS3 może faktycznie sugerować jakiś F2P. Z drugiej strony, skoro gra nie wyjdzie na X360 to a nuż zdecydują się tym razem wrócić do bardziej fikcyjnej otoczki, a nie kolejnego brązowego "USA saves teh day".

 

Szkoda, że do dziś się nie pokusili o jakąś reedycję "HD" Ace Combatów z PS2...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Akurat reedycja AC z PS2 byłaby fajną sprawą.

Co się tyczy tych dogfightów to grałem tylko w demo AH ale pewnie w pełnej wersji wiele się to nie różni i jakoś specjalnie mi się to nie spodobało. W założeniu jest to fajny pomysł ale za bardzo polegający na QTE, a nie skillu.

Ogólnie rzecz biorąc jestem raczej sceptycznie nastawiony do kolejnego AC, choć fajnie by było się miło zaskoczyć. Ale jak już wspomniałem umiejscowienie akcji w realnym świecie już załapało u mnie minusa. Jakoś przedtem przez tyle części im nie przeszkadzał fikcyjny świat i wręcz po części pozwalał na tworzenie całkiem zgrabnej fabułki na potrzeby podniebnego pif paf. Niektórzy chyba na siłę chcą dojść do tych wszystkich fanów CoD i innych Duberofieldów. Szkoda, że raczej jest to taktyka bezsensowna bo raczej się na taki tytuł nie popatrzą, a tylko niepotrzebnie zniechęcają swoją stałą bazę fanów.

Odnośnik do komentarza

Co się tyczy tych dogfightów to grałem tylko w demo AH ale pewnie w pełnej wersji wiele się to nie różni i jakoś specjalnie mi się to nie spodobało. W założeniu jest to fajny pomysł ale za bardzo polegający na QTE, a nie skillu.

Niezupełnie. QTE afair tam nie było, a jedynie konieczność wciśnięcia danej kombinacji przycisków aby sam tryb uruchomić. Wtedy należy regulować prędkością oraz celownikiem, a także zważać na manewry innych. Faktem jest, że momentami wyglądało to sztucznie, dla przesadnego efekciarstwa, kiedy to na przykład 4 samoloty wroga grzecznie leciały przed nami wystawiając kuper na atak rakietowy, ale moim zdaniem mile urozmaiciło sam gameplay. Jeśli się chciało, to nadal można było eliminować wrogów po staremu, zaś same gonitwy sprawiły, że karabinek maszynowy zdawał się mieć nieco większego kopa niż dotychczas.

 

Niby kwestia gustu, ale powiem inaczej - seria potrzebowała lekkiego urozmaicenia gameplay'u, a to co zrobili w AH było krokiem w dobrym kierunku. O ile całkowicie gry nie uproszczą ani nie zautomatyzują, to jakąś wariacją tych gonitw bym nie pogardził wcale. To jest, zakładając, że nie skopiują całej reszty baboli AH, z misjami w helikopterze na czele...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W końcu jakiś lepszy materiał bo przynajmniej widać co nieco scenek na silniku gry. Co prawda wątpię by to w czasie grania wyglądało tak ładnie jak na tym filmiku ale może nie będzie tak źle. Coś czuję, że te kratery będą miały coś wspólnego z jakimś kataklizmem kosmicznym co by potwierdzały te smugi światła w niektórych momentach. Ciekawe czy na serio będzie to F2P czy też może normalna gra. Jeśli te F2P nie byłoby za bardzo skopane to pewnie bym troszkę polatał bo AC z PS2 bardzo lubię, tak samo jak współczesne samoloty wojskowe więc może chociaż dla odprężenia parę rundek się będzie pykać.

Odnośnik do komentarza

Megalith...?

Stonehenge?

AWACS Sky Eye?

 

Co to jakaś szalona fuzja poprzednich Ace Combatów? Not sure if like.

 

A gra będzie F2P - potwierdzone info.

Pewnie doszli do wniosku, że skoro gracze zjechali ich za AH to wrzucą do następnej gry patenty z poprzednich odsłon i coś dobrego może wyjdzie z tego miksu :D

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w tym roku polatamy sobie w nowym AC:

 

Ace Combat Infinity Coming To North America And Europe This Year

By Ishaan . August 2, 2013 . 11:06am

6 4 0 Share15

 

 

Ace Combat Infinity, Namco Bandai’s free-to-play Ace Combat game, is headed to North America and Europe, the publisher announced this morning. The game will include a new story campaign as well as team co-op multiplayer.

 

“The Ace Combat franchise has set the gold standard in both graphics and dog-fighting dynamics for flight combat video games throughout its long running history,” said Chris Gilbert, Senior Vice President of Sales and Marketing at Namco Bandai Games America.

 

“The Project Aces team has crafted a Free-to-Play experience within Ace Combat Infinity that will allow gamers to enjoy high flying aerial warfare like never before.”

 

Ace Combat Infinity is slated for release on PlayStation 3 as a free download in the “latter half of 2013” in North America. Europe will get the game in 2013 as well.

 

Ehem

 

set the gold standard in both graphics

Wersje na PS2 jasne ale nie powiedziałbym tego o AH na PS3.Demo miało takie sobie technikalia, a sama jakość podłoża była średnia.
 

Odnośnik do komentarza

Grunt w Ace Combatach nigdy nie był jakoś szczególnie porywający, gdyż z założenia wszystko miało wyglądać ładnie z wysokości, ale faktem jest, że w AH sobie w kulki polecieli i zostali przy poziomie PS2.

 

"HD" - http://cloud-2.steampowered.com/ugc/577858037026508127/3422AC68D8FEC0AA9D348C92048F671EB0CC4520/

Odnośnik do komentarza

Nie w założeniach a przez ograniczenia sprzętowe/brak umiejętności

Sprzęt ich na pewno nie ograniczał bo to co jest w AH to podrasowany poziom części z PS2. Jedynie brak skilla  w programowaniu na PS3 mógł być tego przyczyną albo jakieś ponaglenia ze strony wydawcy. Tak czy siak dali ciała pod tym względem bo taki Squadron Leader na PS2 to jedna z ładniejszych gier na tą konsolę. Szkoda, że równi wysoki poziom nie dali rady utrzymać potem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pojawiły się pierwsze screeny i dodatkowe info o samej grze:

 

Ace Combat Infinity follows in the footsteps of Tekken Revolution and Mobile Suit Gundam: Battle Operation as a free-to-play game for PlayStation 3. Players will be able to fly through a story mode and fight alongside friends in multiplayer. Namco Bandai has not said how they will monetize the game yet, but their other free-to-play titles have some kind of "energy" like coins in Tekken Revolution that limit play sessions. Ace Combat Infinity is scheduled for release later this year on PlayStation 3. Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky Ace Combat Infinity Screenshots Take Us To The Sky
Read more at http://www.siliconera.com/2013/08/30/ace-combat-infinity-screenshots-take-us-to-the-sky/#aMRqfszvsEMuZ3Ca.99

 

 

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Pewnie tak będzie i paliwo będzie robić za te monety. Tak samo jest w innych grach F2P Bamco.Choćby Gundam Battle Operations też ma system "energii", każda jedna jednostka energii to jeden mecz, skończy ci się limit to musisz odczekać jakiś czas bądź kupić pakiet tych jednostek by sobie dalej pykać. No chyba, że wymyślili dla tego AC coś innego. Tak czy inaczej z pewnością sobie to ogram bo dla rozluźnienia raz za kiedy może być spoko. Tak też zresztą gram w różne F2P.

 

Co się tyczy samego teasera to całkiem fajny. Grafika ok, choć jak jest naprawdę okaże się w samej grze.Gameplay też bez żadnych dziwactw z AH choć to tylko parę sekund migawek więc kto wie co tam jeszcze wpakują. Ja tam się nie mogę doczekać. Zawsze chciałem pograć sobie online w AC i w końcu będzie okazja.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja mam odmienne zdanie. Multiplayer mnie ani grzeje, ani ziębi. Od Ace Combat oczekiwałbym prędzej jakiejś bajeranckiej historii rodem odsłon z PS2 i liniowego, aczkolwiek przemyślanego gameplay'u z oryginalnymi misjami i pomysłami zachęcającymi nie tylko do dalszej gry, lecz także powtarzania poziomów. Jeśli zaś Infinity ma się faktycznie sprowadzić do arcade'ówki z co-opem na płatne "żetony", to nie będę w stanie potraktować tego jako coś więcej niż ciekawostkę do sprawdzenia i szybkiego zapomnienia.

 

Zresztą, już Assault Horizon miał multiplayer i prawdę mówiąc nawet przez myśl mi nie przyszło go w ogóle odpalić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie śledzę dokładnie newsów, ale czy pojawiły się już jakieś szczegóły dotyczące modelu i płatności? Gdyż właśnie czytam, że Ridge Racer Driftopia - inne F2P od Bamco - jest typowym pay-to-play (limity) i pay-to-win (mocniejsze fury za kasę). Boję się tym samym co zrobią z Ace Combata... A nuż "zabawa" będzie z tego taka, że jeśli uszkodzisz samolot, to musisz go naprawić za jakąś wirtualną walutę (żetony = kasa), a lepsze samoloty to tylko i wyłącznie mamona. I coś czuję, że niestety tak to się skończy wszystko.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Z tym że ten Infinity na tle innych F2P Namco jest tytułem dosyć ekskluzywnym i wydaje mi się że z tego powodu warto jeszcze temu dać szansę (Tekken to taka jakby piątka, RR:Driftopia to Unbounded a jako takiego zwykłego AC na ps3 ni ma).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...