Skocz do zawartości

Premiera Xbox One, preordery i ogólna szajba


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

I czym tym mówisz? Każda gra na PS4 chodzi w pełnym 1080p, oprócz BF4 (900p). Każda zapowiedziana gra, gdzie developer oficjalnie wypowiedział się o rozdzielczości, będzie chodziła w 1080p, w przeciwieństwie do gier na xone (min. rozdzielczość Watch Dogs nie jest pewna na x, gdzie na ps4 już zapowiedzieli full hd).

 

PS4 ma znacznie szybszy ram, o połowę mocniejsze gpu, a ostatnio pojawiły sie informacje, ze cpu też jest lepsze. Tak więc nic dziwnego, ze różnice już są i będą.

O czym mowię? O tym, że gry na ps4 potrzebowały patcha żeby było 1080 :) knack fullhd? Nie wyglada.... Kz trochę swieci, no ale można poczuć next gena.

Mocniejsze na papierze i w słupkach? Ps3 tez było mocniejsze.... Porównajmy skyrima ps3/360.

Nie ma co gadać, one ma lepsze gry na chwile obecna, 1080 bedzie, a teraz te gry które sa były robione pod ps360, wiec nic nie urywa dupska. Trzeba poczekać na konkretne tytuły.

Odnośnik do komentarza

Chcecie super rozdzielczości to trzeba zainwestować w PC. Sam miałem kupić PS4 preorder zamówiony, lecz na tej konsoli nie ma w co grać i tak ze złożonego preordera kupiłem ONE na amazonie. Nie odstrasza mnie brak dystrybucji, dziwne menu czy inne pierdoły. Liczą się gry a na chwile obecną na PS4 ich nie ma, natomiast na ONE są.

Odnośnik do komentarza

O czym mowię? O tym, że gry na ps4 potrzebowały patcha żeby było 1080 :) knack fullhd? Nie wyglada.... Kz trochę swieci, no ale można poczuć next gena.

Mocniejsze na papierze i w słupkach? Ps3 tez było mocniejsze.... Porównajmy skyrima ps3/360.

Nie ma co gadać, one ma lepsze gry na chwile obecna, 1080 bedzie, a teraz te gry które sa były robione pod ps360, wiec nic nie urywa dupska. Trzeba poczekać na konkretne tytuły.

Tak, każda gra na PS4 chodzi w full hd, a ze dla ciebie nie wygląda to inna sprawa.

Ps3 było mocniejsze ale różnica nie była taka jak teraz, poza tym pisanie gier było znacznie trudniejsze, obecnie jest bardzo zbliżone.

Co do gier, to kwestia gustu. Pewnie przyjdzie nam poczekać na E3 aby przekonać się która konsola co potrafi.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przypomnę-ghosts i aciv nie były 1080 w dniu wyjścia. Podbili z czasem.

Mało kto zauważy różnice jak zagra oddzielnie, dopiero zestawienie obok siebie tv może wykazać różnice. Wiec trochę beka te wykresy i obliczanie ile % mocniejsze jest ps4.

Różnice mogą byc, ale nie musza.

 

 

Za 2 lata karta graficzna za 1099zl poskładać te konsole i tak. Na mnie te gry nie robią wrażenia, bo mam w miarę ok pc- no był ok lol takie DMC miałem na full detalach i 60 klatek. Nie pisząc o skryim czy far cry3.

Jak ktoś robi przesiadke z konsoli, to bedzie pewnie wow.

Odnośnik do komentarza

nie wiem o czym ty mówisz luck, to że CoD Ghosts i AC4 dostały na PS4 patcha dającego full hd wynika tylko z faktu przyśpieszonych premier, twórcy nie zdążyli i tyle. To że na XONE też gry są poniżej full hd też raczej wynika z tego że developerzy mieli mało czasu i przy kompletnie nowej konstrukcji woleli dać niższą rozdzielczość ale stały framerate.

 

PS4 jest mocniejsze od XONE ale to jednocześnie nie znaczy że XONE jest słaby. XONE też dostaje gry w full hd wyglądające świetnie, chociażby Forza 5 czy Need For Speed Rivals, w przyszłości będzie dostawać jeszcze więcej. Aczkolwiek równie często będą to gry w niższej rozdzielczości np. 900p, ale przykład Ryse pokazuje że różnica między 900p a 1080p jest marginalna.

Odnośnik do komentarza

Przypomnę-ghosts i aciv nie były 1080 w dniu wyjścia. Podbili z czasem.

Mało kto zauważy różnice jak zagra oddzielnie, dopiero zestawienie obok siebie tv może wykazać różnice. Wiec trochę beka te wykresy i obliczanie ile % mocniejsze jest ps4.

Różnice mogą byc, ale nie musza.

 

Z tym że PS4 i Xbox One to praktycznie ta sama konsola, z wyjątkiem, że to teraz (tak jak kiedyś PS3) XBone jest trudniejszy w programowaniu i słabszy w liczbach. Róznice będą już zawsze w multiplatformach i tyle.

 

I skoro PS4 dostał te patche z 1080p, to czemu Xbone ich nie dostał? :<

Odnośnik do komentarza

Figaro- widziałeś Ryse? 900,  mało kto ogarnie różnicę między 900, a 1080. 
Gry w multi będą takie same, bo 1080 będzie na Xbox one. 
O ile fullhd mamy za sobą, to pozostaje kwestia 30-60 klatek.
 
Jak dla mnie wojenki się skończą o detal, rozdziałkę. Wszystko wpłynie na właściwe wody- gry. Która dostarczy najlepsze gry i exy. Multi nie biorę pod uwagę, bo tutaj wybieramy wg siebie konsole- firma, pad- co nam pasuje.

Odnośnik do komentarza

Dobra mam xbox one od wczoraj i jestem zachwycony chociaż osoby odpowiedzialne za dashboard w xone powinny dostać po ryju za ograniczenia względem x360

 

Konsola rzeczywiście jest dużo bardziej masywniejsza w porównaniu do ps4, jakość wykonania leży po stronie xone i prezentuje sie na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach ( ps4 wyglada jak plastikowy badziew ) wiem że zaraz sie zleca osoby i bedą pisać cos w stylu "o lol vhs lepszy od krula konsol " ale w salonie koło tv naprawdę wyglada to bdb

 

Kinect póki co bez większego problemu rozpoznaje komendy głosowe, tylko trzeba dość głośno mowić, dzisiaj postaram sie go skalibrować raz jeszcze i zobaczymy czy to wina początkowego ustawienia czy po prostu ten typ tak ma. W Ryse rownież nie było problemu ze zrozumieniem komend

 

Pad niszczy tego od ds4 pod względem wykonania no i przedewszystkim ergonomii, no po prostu cuddddooooooo, jedynie do bumperow trzeba przywyknąć, ale wiadomo 30h>6h na jednym ładowaniu #eneloopmasterrace

 

Przed otrzymaniem konsoli byłem pewny ze nie będę korzystał z komend głosowych, ale w rzeczywistości mega ułatwia poruszanie sie po dashu. Spowodowane jest tym ze póki co dashboard jest hmm dość zagmatwany

 

Na minus mozna zaliczyć że auto sign in jest tylko możliwy za pomocą kinecta, niedorobiony dash, ale wszystkie te problemy mogą i pewnie bedą poprawione przy następnym update'cie

 

Wiem ze ps4 jest mocniejsze ale w moim przypadku xbox one bedzie priorytetem i nawet myśle czy nie sprzedać plejki bo niestety coraz mniej czasu na gierki

 

Aha zapomniałem o fajnie działającej funkcji nagrywania, w ps4 miałem z tym problem i nagrywało co chciało i kiedy chciało xD

Tutaj działa to automatycznie, wczoraj rozegrałem jeden mecz w fifie, udało mi sie strzelić pierwszy gol z woleja i automatycznie nagrała sie ta akcja, myśle sobie pewnie każda bramkę nagrywa i będę musiał to wyłączyć żeby nie robił sie syf na dysku.

strzelam druga bramkę taka bez polotu normalna, jakie było moje zdziwienie że tego nie zapisało, super sprawa, kolejny klip nagrało jak bramkarz ledwo co wybił piłkę z okienka.

Rownież nagrało mi klip z multi Ryse jak strzałami z kuszy powalilem 4 typków jeden po drugim

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

 

 

Kinect póki co bez większego problemu rozpoznaje komendy głosowe, tylko trzeba dość głośno mowić, dzisiaj postaram sie go skalibrować raz jeszcze i zobaczymy czy to wina początkowego ustawienia czy po prostu ten typ tak ma.

Podczas kalibracji Kinecta ustaw głośność TV/głośników bardzo wysoko. Powinien wyskoczyć komunikat, że jest za głośno i wtedy zjeżdżaj powoli w dół aż zaakceptuje.

Odnośnik do komentarza

Działa mi dotychczas za każdym razem, a mam konsolę od premiery. Ogólnie to dziwiło mnie, że ludzie na to narzekali. Ja z reguły jeszcze z przedpokoju wchodząc do domu mówię Xbox On i jak siadam to już wszystko jest włączone.

 

Mój Kinect powiedziałbym, że słyszy za dużo - np. z menu DR3 wychodzi sam, bo sobie wymyślił, że ktoś powiedział "resume", wczoraj godzinę gry straciłem w ten sposób.

 

Miałem dokładnie to samo, zadzwonił telefon, dałem pauzę i po chwili rozmowy widzę, że konsola chce mi załadować inny stan gry :).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

https://www.redcoon.pl/B493881-Microsoft-Xbox-One_Konsole-Xbox-One

 

http://www.redcoon.pl/B503703-Microsoft-Xbox-One_Konsole-Xbox-One?xtmc=xbox+one&xtcr=7

 

tutaj masz dwie wersje, z tego co mówili ludziki na fejsbuku to nie ma się co martwić o gwarancję bo sklep we wszystkim pomoże. Poza tym jest taniej niż jakiekolwiek aukcje na allegro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...