Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ta wersja z Amazonu z dwoma dualami, kamerą, killzonem za 500 Euro jest możliwa na premierę? Bo wychodzi 2100zł i jeśli nie ma jakiś niespodzianek dotyczących gwarancji czy języka to by była dobra oferta? :)

Mam 2 preordery na Amazonie - goly i bundle. Na golym widnieje data premiery jako termin dostawy a na bundle-u nie ma ustalonej dostawy wiec nie sadze abym na 29.11 ta paczke otrzymal.

Odnośnik do komentarza

własnie wróciłem z euro rtv, facet powiedział ze z dostępnością nie będzie problemu, tylko mam brać koniecznie z rozszerzoną gwarancją, bo laser sie psuje ponoć. także tego

Bezczelny s(pipi)ysyn xD pewnie doskonale wie, że na konsolę nie masz co liczyć. Chodzi mu tylko o sprzedanie gwarancji z której konkretnie on zwiększa słupek parametru od którego zależy czy dostanie premię czy nie. Ale orzech zna branżę więc jemu nie trzeba tłumaczyć, to tak do wiadomości innych.

 

Teksty niektórych, że świeta, sylwester itp. i wizja półek pełnych konsol to już naprawdę pisarze sience fiction, kto kogo zmusza do wywalenia 2k od ręki? Słyszeliście o ratach?

 

Danielski, z rana tak się rozpędziłem, że myślałem, że ty o grainger games (gdzie mam preord) piszesz z tymi zaproszeniami na nocną premierę, także wciąż liczę, że wbiję do sklepu o północy i wyszarpię co moje ;D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

 

Że co ? laser się psuję? A na jakiej podstawie on to stwierdził ? Jak długo użytkuje te swoje ''PS4" ?

Stary no przecież polewamy z typa, że dennie ściemnia :):)
Moze probowal odpalic Uncharted z PS3 i stad ten komentarz, ze cos z laserem nie teges :-$

szkoda, ze nie zaproponowal wymiany pre-ordera na X0 :-P

 

edit.

tak przy okazji. Czy DHL kolektuje sianko jesli zechcialbym komus odstapic dodatkowa playke (Tzn. ja wysylam i placi przy odbiorze) ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

 

Najgorszy jest ten hajp, rozsądek mówi by nie kupować konsoli na start dla jednej gry a z drugiej parcie na nowy sprzęt :(

co masz na mysli pisząc o jednej grze ? 

 

no jeat jeden interesujacy ex w postaci killzone, cała reszta to multiplatformy które są na pc (na dodatek pewnie ładniejsze) skusze sie pewnie w marcu przy premierze infamause, wtedy używki killzone będą latać za psie pieniądze bo kazdy tą gre kupi na start, albo będzie w plusie :P

 

wracajac do tematu euro rtv, jak pracowałem jako hostessa (lol good times) dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy, jak ma sie numer produktu jak w przypadku np konosla ps4+killzone czyli nr kat. 1007327, to nie są przypadkowe cyferki. ostatnia cyferka oznacza "poziom piorytetu" produktu im wyższa cyferka tym szybciej dany pracownik musi pogonic ten produkt bo ma np wysoką marże/ostatnia sztuka/balas i trzeba go pogonić jak najszybciej, druga od konca tez ma znaczenie tylko juz zapomniałem co oznacza, takze jak jestescie w euro i kupujecie pralke/lodówke/tv i na końcu jest 8-9 spier,dalać, sprzedawca chce wam wcisnać "pułkownika" i z tego dostaje premie (no ogólnie na tym to polega w handlu i zawsze tak było za pociśnięcie balasu dostawało sie propsy, nic nowego)  reszta to juz numer w katalogu

 

czyli wnioskuje, ze euro bedzie sie chciało bardzo szybko wyzbyć towaru bo potem nie bedzie wiadomo co dalej.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Rozszerzona gwarancja na dwa lata to (pipi), Podstawowa od sony ma dwa lata więc jak ktoś da się na to (pipi) nabrać niech nie liczy że 2 + 2 = 4. To są nadal dwa lata !!! Tylko rozszerzone. Bo kupujesz sprzęt, przychodzisz do mieszkania stawiasz pod TV i jak ci sie ma to mechanicznie zepsuć? 

 

Co samo spadnie z pod TV albo nawet jak postawisz obok ?? Nie ma takiej opcji że jak wydasz 1800 zł na konsole to ona sobie ot tak spadnie i się zepsuje. Wydając taką kasę trzeba mieć świadomość zadbania samemu o takie rzeczy które obejmuje ta rozszerzona gwarancja. 

 

Jak widać standardowa gwarancja bez płatna tak samo obejmuje uszkodzenie konsoli jeśli sama sie zepsuje, laser padnie czy porty przestaną czytać dyski usb. To wszystko też  podlega gwarancji. Tylko od producenta. A co sklep robi? Co sam naprawia te konsole? (pipi) prawda, wysyła je do sony oni się wszystkim zajmują w ramach podstawowej gwarancji a sklep zgarnia za do chajs. 

 


3dhz.png
 
Ja pisałem o tym że aby w dniu premiery ładnie mieć i konsole za dobrą cenę czyli ustalono przez dystrybutora na 1790 a nie manipulowaną przez sprzedawców na poziom 1999. Plus to tego vertical stand plus do tego gra w rosądnej cenie czyli jakieś 239 zł to muszę biegać po kilku sklepach. Szkoda że nie można tego załatwić w jednym miejscu. No ale uparłem się na vertital stand bo już PS2 i PS3 pionowo stoją. Tuż obok postawię PS4 i będzie CZAD !!!
 
W dniu premiery chciałem kupić WatchDogs ale opóźniona, ale grałem już w Assassin's Creed 4 Black Flag i bardzo mi się spodobał więc definitywnie kupie te grę. 
 
Problem był jednak taki co mi się bardziej opłaci. 
 
Konosola 1790
vertical stand 85
Black Flag na ps3 za 189 + 40zł za zamianę na wersje PS4, którą trzeba ściągnąć z PSN i używać płytki z PS3 aby móc grać. 
 
Za taki myk zapłacę 2104 zł
 
Albo 
Konsola 1790
vertical stand 85
Black Flag na PS4 za 239
 
Za taki myk zapłacę 2114 10 zł drożej. Tak się kombinuje w tym (pipi)ym kraju i to jest czasami ciekawe, przynajmniej się człowiek nie nudzi. Grę też trzeba kupić gdzieś w innym sklepie. I fajnie jest :)
Odnośnik do komentarza

Ja widzę, że mamy tutaj pełno niepoprawnych optymistów. Jeden piszę, że kogo stać na konsole za 2k w okresie świąt. Inni są jeszcze lepsi pisząc, że kupią konsole bez problemów w sklepie. No cóż geniusze marketingu, może lekkie wyjaśnienie. 2000 zł w 2013 roku to dla Polaków wydatek średnio-mały. To nie jest 2000 rok. Średnia zarobków kształtuje się na poziomie z 2,5-3k na rękę. 1200 to może zarabiają jeszcze ludzie, którzy sprzątają na wschodniej ścianie kraju. Dodatkowo, dobrze ktoś napisał, że kupić na raty czy KK - jak np. zamierzam ja, to nie problem.

Starczy konsol dla wszystkich, bo w sklepach będą się walać 29-11? Obyście mieli rację, chyba że ktoś zrobi mały "kawał". Sony PL przesyła do SCEE dane: mamy złożone 1k preorderdów i potrzebujemy minimalnie tyle konsol. SCEE przesyła im 1k konsol, na pokrycie zapotrzebowania preorderowców. SCEE chciało przekazać 2k, ale SCEP zażądało tylko połowę. Drugi tysiąc leci do FR, UK czy DE, bo ci mają braki z dostępnością dla preordederów. To teraz proste pytanie. Sony PL otrzymuję 1k konsol i tyle samo jest preorderów. Ile zostanie konsol na wystawach sklepowych? 10, bo ktoś zrezygnuje, 100 bo dużo ludzi zrezygnuje czy może 1000, bo wszyscy zrezygnują lub 0, bo każdy odbierze preordera? Ja stawiam na wariant 10.

Odnośnik do komentarza

Kolego na jakim ty świecie żyjesz, może u was dobrobyt i kraina miodem płynąca bo unas jak zapytasz się dowolnego sprzedawcy w sklepie czy galerii handlowej to zarobek jest jeden minimalna krajowa. Kierownik sklepu zarabia 2 tyś zł brutto.

Naprawdę ludzi widzą tylko to gdzie strają i nie popatrzą do okoła.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
1200 to może zarabiają jeszcze ludzie, którzy sprzątają na wschodniej ścianie kraju.

1200 a nawet mniej zarabia się w niejednym miejscu w Warszawie, czas wyjść z Matrixa.

 

 

 

Black Flag na ps3 za 189 + 40zł za zamianę na wersje PS4, którą trzeba ściągnąć z PSN i używać płytki z PS3 aby móc grać.

Serio będzie wymagana płyta w napędzie? Kurde a ja liczyłem że będzie można kupić grę, użyć kodu i od razu puścić dalej w obieg :P

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

Ja, jakieś 15 minut temu. Czy i jak tak to kiedy będą potwierdzać czy na pewno będą konsole 29 dla tych co zamawiali.

Pewnie i tak odpiszą dopiero we wtorek.

 

A tak swoją drogą to nadal mi ciężko uwierzyć, że 29 w większych miastach nie będzie Plejek. W takich MM czy Saturnach, oczywiście tak jak większość wolę mieć bezpiecznego, 100%, cieplutkiego pre ordera. Ale mocno się zdziwię jak rzeczywiście nie będzie konsol w marketach. Bardziej boję się, że takie Media Markty jak zwykle podwyższą cenę.

Odnośnik do komentarza

Kolego na jakim ty świecie żyjesz, może u was dobrobyt i kraina miodem płynąca bo unas jak zapytasz się dowolnego sprzedawcy w sklepie czy galerii handlowej to zarobek jest jeden minimalna krajowa. Kierownik sklepu zarabia 2 tyś zł brutto.

Naprawdę ludzi widzą tylko to gdzie strają i nie popatrzą do okoła.

 

Kolego żyję na tym samym co ty. 2 tys. brutto to jest jakieś 1400-1500 na rękę. Szeregowi pracownicy w biedronce zarabiają po 1600 na rękę, więc nie wiem co to za kierownik. Chyba 2 osobowego sklepu, ale mniejsza o to.

Istotne jest tutaj co innego. To czy ludzie zarabiają 1200 na rękę czy 3200 nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że PS4 w Polsce raczej nie kupią 29-11 ci, którzy zarabiają 1200 czy 1300 zł i mają rodzinę na utrzymaniu. Zabrzmi to brutalnie, ale każde hobby to droga zabawa, która musi być dostosowana do zarobków danej osoby. Nie stać mnie na kolekcjonowanie aut to ich nie zbieram. Kogoś nie stać na konsole to ich nie kupuje. Prosty rachunek.

Odnośnik do komentarza

 

 

wracajac do tematu euro rtv, jak pracowałem jako hostessa (lol good times) dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy, jak ma sie numer produktu jak w przypadku np konosla ps4+killzone czyli nr kat. 1007327, to nie są przypadkowe cyferki. ostatnia cyferka oznacza "poziom piorytetu" produktu im wyższa cyferka tym szybciej dany pracownik musi pogonic ten produkt bo ma np wysoką marże/ostatnia sztuka/balas i trzeba go pogonić jak najszybciej, druga od konca tez ma znaczenie tylko juz zapomniałem co oznacza, takze jak jestescie w euro i kupujecie pralke/lodówke/tv i na końcu jest 8-9 spier,dalać, sprzedawca chce wam wcisnać "pułkownika" i z tego dostaje premie (no ogólnie na tym to polega w handlu i zawsze tak było za pociśnięcie balasu dostawało sie propsy, nic nowego)  reszta to juz numer w katalogu

 

czyli wnioskuje, ze euro bedzie sie chciało bardzo szybko wyzbyć towaru bo potem nie bedzie wiadomo co dalej.

 

 

Przedostatnia i ostatnia cyfra mówi o mnożniku do premii. 08 i 09 trudno tam znaleźć ale to nic groźnego. Jak jest tam 12= lub co gorsza 18= to jest to: albo końcówka stanu, albo coś uszkodzone (np wgnieciona pralka) ale działające, albo staroć który 2 lata na sklepie gnije. Jak chcecie coś tam kupić nie słuchajcie żadnych porad sprzedawców bo najlepsze produkty to zawsze będą te z największym mnożnikiem, a nie najlepsze faktycznie. Mało jest tam uczciwych sprzedawców.

 

1200zł to tylko sprzątaczka na za(pipi)u zarabia? Chyba bez tej "1" w pensji. Niezłe oderwanie od rzeczywistości...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

To bede musial przetestowac, bo nie wyglada na tak stabilna, by po potraceniu reka miala utrzymac konsole. Tak czy siak PS3, Xbox360 staly u mnie zawsze bez zadnych dodatkowych standow, wiec ciesze sie ze i ta bez zbednych zakupow postawie.

 

Chodza plotki, ze sklepy konsole beda mialy juz 22.

Odnośnik do komentarza

Dobra byłem u kolegi kolegi :) który jest właścicielem Sony Center i pytam czy 29.11 jak przyjdę do nich to kupię PS4, odpowiedział że najprawdopodobniej tak bo teraz to jest burdel i nikt nic nie wie. Również powiedział że jak przyjadę do niego w sobotę 16.11 to już wszystko będzie wiedział, ile konsol będzie . 

Odnośnik do komentarza

Dziwne ze Sony Center moze miec wieksze problemy z konsolami niz Saturny i MM.

Musiol, pisalem o polskich sklepach, pewnie zrzuty beda partiami, inna sprawa ze pewnie do 29 nie wystawia, nawet jak bedzie wczesniej. Kolo 20 pewnie bedziemy wiedziec juz wszystko.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

No niestety mając wersje na PS3 można ją zamienić na wersje z PS4, trzeba:

 

  • w psn wpisać kod
  • ściągnąć na PS4 całą grę
  • ale żeby ją uruchomić potrzebna jest nadal płyta z PS3.

Konsole na pewno będa wszędzie dostępne, nie ma co sie przejmować. Czy ktoś sobie wyobraża że w sklepach będą sprzedawali w pierwszej kolejności osobom z talonami (pre order). A jak się ktoś zgłosi z pieniędzmi bez talona to nie dostanie? Bzurda. 

 

Jakoś nie widzę sytuacji takiej gdy w sklepie sprzedawca mając klienta z gotówką nie sprzeda towaru bo ma w komputerze zapisane 100 pre orderów do oddania. Więc nijak nie może oddać jednej konsoli jak się zgłosi klient z talonem to nie dostanie. Owszem bałagan jest ale takie sztuczne podsycanie paniki źle służy klientom i sklepom bo jak się dowiesz ze twoja konsola będzie nie dostepna to pójdziesz w inne miejsce. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...