Skocz do zawartości

3DS XL - dziś, a w 2014 - co tu mamy?


MatekDM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem Nintendo 3DS. Kupiłem ostatnio Wii U (do którego nie byłem przekonany aż do chwili zakupu, ale uznałem, że kupię pod wpływem impulsu) i była to jedna z lepszych decyzji w ostatnich latach. Gry wkręcają tam niesamowicie, a konsola ma fantastyczny, taki odmienny nie co klimat. No i dlatego mam do Was kilka pytań: 

 

Po pierwsze, chciałbym kupić ten zestaw:

 

zelda-3ds.jpg

 

Opłaca się brać wersję XL? Wygodniej się na niej gra? Nie ma dużej różnicy w grafice, większych pikseli, żadnych trudności? :) Czy ktoś orientuje się może, gdzie tanio mógłbym kupić powyższy zestaw? Przejrzałem kilka ofert, ale dalej zastanawiam się nad sensem takiego zakupu, chociaż sam sprzęt prezentuje się świetnie.

 

Głównym i najważniejszym pytaniem z mojej strony są jednak gry. Ponieważ nigdy nie byłem fanem Nintendo, a dopiero po zakupie Wii U całkowicie przekonałem się do tej firmy, nie mam zielonego pojęcia w co warto zagrać i na co zwrócić uwagę. Przeglądałem wiele stron internetowych i for dyskusyjnych, ogólny zarys mam, ale prosiłbym o wypunktowanie, albo wylistowanie tytułów wartych uwagi.

 

Na bank chcę tą Zeldę, bo otrzymuje fantastyczne oceny, przekonałem się już zresztą, jak nieziemsko wciągające potrafią być przygody Linka i z chęcią tego też bym spróbował :)

Pytanie tylko, co dalej? Mario Kart? Super Mario 3D Land?

 

Jak wygląda sprawa z tymi grami w kontekście Wii U? Czy np. jeżeli kupię takiego Donkey Konga na 3DSa, to rozumiem, że przyszłoroczna wersja na Wii U będzie wyglądać zupełnie inaczej? To nie jest żadna konwersja? Czy ktoś mógłby mi to rozrysować? Nie chciałbym grać tu i tu w to samo, a nie orientuje się, jak wygląda sprawa tych samych gier na obydwu platformach.

 

Będę bardzo wdzięczny za każdy post i pomoc w dokonaniu wyboru. To jednak spory wydatek, sprzęt sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, a ja dalej nie wiem, czym on tak właściwie przyciąga?

 

Ostatnie pytanie. Czy zapowiedziano jakieś ciekawe gry na 2014 rok? Nie chcę kupować sprzętu, który przestanie być wspierany. Mam nadzieję, że Nintendo będzie dalej rozwijać swoją przenośną konsolkę.

Edytowane przez Maciomaniak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oplaca sie brac wersje xl. Przyciaga dobrymi grami. Zapowiedziano ciekawe gry na 2014, ale nie wiem czy bedzie taki bogato jak w tym roku.

 

Tak z glowy to

Zelda Ocarina of time

Zelda a link between worlds

Fire Emblem

Luigis Mansion

Monster Hunter 3

Virtues last reward

Donkey Kong

Bravely Default

itd

 

do tego masa gier ze starego ds'a do nadrobienia

Odnośnik do komentarza

Fajnie się czyta takie laurki dla Nintendo. Odkryłeś magię Nintendo, przeszedłeś na wyższy level w karierze gracza, jesteś zwycięzcą :)

 

Konsola 3DS XL - najlepiej jakbyś mógł sobie porównać wszystkie trzy modele, ale wiem że nie jest to proste. XL jest dla mnie idealny bo mam duże łapy i słaby wzrok (pie.przone gierki he,he). Jakieś tam ząbki chyba widać ze względu na większy ekran, ale nie zwracam na to uwagi. Gierki które dotąd widziałem wyglądają na XL świetnie. Bardzo jestem zadowolony z zakupu. Model z Zeldą jest przepiękny, ale niestety drogi. Twoja kasa, twój wybór - ja bym go brał w ciemno :) Co przyciąga w tej konsoli? Świetne gry i magia Nintendo.

 

Donkey Kong Country Returns - wybitny i trudny tytuł. Najpierw wyszedł na Wii w 2010. Wersja na 3DS to zwykły port, tyle że dodano kilka ułatwień. W 2014 na Wii U wyjdzie nowa część - Tropical Freeze, czyli kontynuacja DKCR.

 

W co zagrać na 3DS - znawcą nie jestem bo dużo gier leży na półce i czeka na swoją kolej. Na pewno mogę ci polecić obie Zeldy, Mario 3D Land,  Luigi's Mansion 2 i Pokemony X/Y. Mario Kart 7 też świetny. Przeglądaj sobie top listy i agregatory ocen. W ten sposób trafisz na coś fajnego, mniej znanego. No i poczytaj nasz forumowy wątek główny 3DS. Tam chłopaki co jakiś czas polecają komuś najlepsze gry.

 

Rok 2014 - tutaj za dużo nie wiemy, ale na bank będzie w co pograć. Nintendo priorytetowo traktuje 3DSa więc możesz spać spokojnie. Ja liczę głównie na remake Zelda Majora's Mask i jakiegoś Mariana 3D. Oglądaj Nintendo Directy (subnij se kanał Nintendo na YT). Tam zobaczysz uroczego prezesa i zapowiedzi nowych gier, promocji w eshopie itp.

 

Kompatybilność wsteczna - 3DS odpala gry z DSa, a ten miał potężną bibliotekę gier. Mariany, dwie Zeldy, GTA, Okamiden, Dragon Questy, Profesorek Layton i masę innych super gierek. I tak samo będzie z 3DSem.

Edytowane przez aux
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Ocarina of Time
Mario 3DLand
Kingdom Hearts 3D
Final Fantasy Teatherhytm
Luigi's Mansion 2
Kid Icarus Uprising
Fire Emblem Awakening
Pokemon XY
Donkey Kong Country
Ace Attorney 5
Mario Kart 7
New Super Mario Bros 2
Pushmo
Monster Hunter Tri Ultimate
Ghost Recon Shadow Wars
Resident Evil Revelations
Animal Crossing New Leaf
Zelda A Link Between Worlds


W to grałem, każda gra była minimum dobra, a większość to hity. Wybieraj xd. Pogrubiłem tytuły, które uważam za zakup konieczny, jeżeli chodzi o 3DS'a.

Za tydzień wychodzi Bravely Default. W 2014 roku wiemy na ten moment o nowym Kirby. Zapowiedzi na rok 2013 pojawiły się jednak głównie w lutym-marcu i tego samego bym się spodziewał w nadchodzącym roku.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość Sycho141

W 2014 wychodzi jeszcze Yoshi's New Island, oraz Shin Megami Tensei IV (to bardziej nadzieja, kiedyś to w końcu muszą u nas wydać :P).

Co do konsoli, to powiem ci tylko tyle: "Jeżeli spróbujesz 3DSa XL, to Classic już nigdy nie będzie taki sam. Większy ekran naprawdę poprawia odbiór gier, mając Classica myślałem, że wszystko jest dobrze, po przeniesieniu się na XL ekran wydaje  mi się za mały. Oczywiście jest jeszcze bateria, która dłużej trzyma w modelu XL.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja dalej dzielnie bede bronil oryginalnego 3DSa. Dla mnie XL jest zwyczajnie za duzy, specjalny blur na powiekszonych ekranach wnerwia i w ogole jakos mi lapy (a mam spore) dretwialy od niego :confused: Wole zdecydowanie classica, lepiej mi siedzi w lapach, obraz ostry jak zyleta itd. itp. Tym bardziej ze edycja na 25 lecie Zeldy wyglada slicznie :P Ale z drugiej strony moja opinia o wygodzie trzymania moze byc przeklamana, bo jestem czlowiekiem, ktoremu sie swietnie gra na game boy micro... Ale chociazby ze wzgledu na ten "filtr" nie bralbym XLa bo mnie osobiscie mocno irytowal lekko rozmazany obraz 

 

A co do gier, tak jak wszycy, polecam na start Super Mario 3D Land, polecilbym rowniez Okaryne 3D i Kid Icarusa.

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Ja 3dsa kupiłem głównie dla Pokemonów dlatego też polecam właśnie Poki. Świetna, przepiękna gra według mnie trzeba w nią zagrać.

 

Największy minus 3dsa, to to że stare gry są nadal w cenie. Czaję się na Zelde okaryne, ale wszędzie po 150. :/ Aha i nie kupuj Mario, bo chyba za niedługo będzie do ściągnięcia za free jak zarejestrujesz konsolę.

Odnośnik do komentarza

gry z ds'a polecam :) też odkryłem dopiero co magię nintendo i gry z ds'a to kopalnia skarbów. Teraz gram w the world ends with u wcześniej Laytona lost future i phoenixa wrighta skończyłem a w kolejce ghost trick etc. .... :)  Kupując 3ds'a kupujesz tak naprawdę biblioteke 10 lat gier :D Bierz i nie zastanawiaj się dłużej !

Odnośnik do komentarza

Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi - wiele mi to rozrysowało i co raz bardziej przekonuję się do zakupu :) Ciekaw jestem tych gier na 2014 rok, bo ta nowa Zelda zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Każdy chwali Phoenix Wright - to trudna gra? Wymaga myślenia, kombinowania?

 

Kusi mnie ten sprzęt, bo ostatnio brakuje mi gier przy których mógłbym usiąść i rozwijać szare komórki, a nie przeć do przodu. Wind Waker HD jest świetna pod tym względem (nie miałem wcześniej żadnej Zeldy), bo wymaga myślenia i jest zręcznościowa. Ale ten klimat :O

 

Jestem zauroczony Wii U, dlatego mam nadzieję, że to samo będzie z 3DSem. A powiedzcie mi jeszcze, jak wygląda kwestia zawiasów? Konsolka jest wytrzymala? Analog się nie psuje? Gdzie i za ilę muszę dokupić ładowarkę? (w ogóle co to za idiotyczny pomysł, by sprzedawać sprzęt bez ładowarki? :O)

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Nie, PW to nie jest trudna seria. Są to przygodówki,w których każdy sobie poradzi o ile jest w dobrze obcykany z angielskim. Seria jest na tyle zaje.bista, że też bym pogrubił 5 część na tej mojej liście, no ale tego nie zrobiłem, bo zakładam, że nie grałeś w poprzednie części, co oczywiście trzeba nadrobić. Wymaga logicznego myślenia i kombinowania, raz na jakiś czas trochę pod górkę, ale ogólnie daje radę.

 

Zawiasy są wytrzymałe, nie pękają, konsola nie ma tendencji do psucia się. Ładowarka na allegro. Nie musi być oficjalna, zamienniki też dają radę.

 

I taka moja osobista dygresja, jeżeli jesteś zauroczony w WiiU, to w 3DSie się po prostu zakochasz.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Także zastanawiałem się nad tą edycją (w sej samej wersji kolorystycznej miałem DS Lite wraz z zeldą) jednak odrzuciła gra w wersji cyfrowej. Uważam, że świadczy to tylko i wyłącznie o skąpstwie nintendo, jako że w tej cenie spokojnie zmieściłaby się wersja z grą pudełkową, a i tak zarobek byłby znaczący.

Odnośnik do komentarza
Gość Sycho141

 

 

 Te gry aż tak wkręcają? 

Czysta magia, to jest fajnego w grach na 3DSa, że nie są najważniejsze multi i DLC, tylko to, by gracz po prostu dobrze się bawił, dlatego wymasterowałem SM3DL (wiem, nic nadzwyczajnego), spędziłem dużo godzin z LM2 i nadal gram w Pokemony. Te gry nie mają doić, tylko po prostu być dobre :)

Odnośnik do komentarza

I to jest właśnie całe Nintendo. Inne firmy wydają okrojone gry i później doją nas na płatne DLC. Nintendo zaś dostarcza produkt wypełniony miodem po brzegi i nie mydli oczu gównianym DLC oraz setką patchy gdyż ich gry są w 99% dopracowane, jak za starych dobrych czasów.

I między innymi za to cenię sobie Nintendo!

Odnośnik do komentarza

Dodałbym do listy "must-have" nieco niedocenionego Ridge Racera.

W dobie gier sprzedawanych na części Nintendo daje nam kompilację wszystkich torów ze wszystkich części (no zabrakło chyba dwóch torów z 4 częci),plus unikalne dla 3ds-a a wszystko w kilku trybach gry.

Poza tym ta gra wbrew materiałom filmowym na zywo wyglada tylko odrobinę gorzej od wersji z Vity.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.