Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie ma, ktoś wyżej napisał że wnętrze jest takie słabe.

Powiedziałem tylko że spośród aut tego segmentu (które oglądałem w salonach) mazda zrobiła na mnie największe wrażenie, z zewnątrz wygląda świetnie, a do jakości wnętrza też nie mogę się przyczepić. Może znajomi mieli model przedliftowy, którego wnętrze faktycznie było słabsze, a może masz wyższe ode mnie wymagania :)

Odnośnik do komentarza

Ale tak jak mówiłem po kilku-kilkunastu latach od premiery jak statystycznego matiego zaczyna stać na takie auto i pojawiają się propozycję dla niego w dziale "pomoc w kupnie auta" na forum dla konsolomaniaków, zalewając parkingi polskich bogatych dzielnic.

 

Tak to widzę, bo poza tym są to całkiem solidne i spoko auta. Szczególnie kombi dla rodzinki, a sedan do pracy.

Odnośnik do komentarza

Na slasku i autostradzie jakos nie widac masy tych nowych passatow u przecietnego kowalskiego wiec tez nie wiem o co chodzi. Juz pomijam fakt, ze zawsze sadzilem, ze kupuje sie auto pod siebie a nie pod to, czy jezdzi ich duzo na drogach czy malo. Nie kupie passata/jakiegokolwiek innego samochodu bo sasiad ma i nie tylko, lmao z takich ludzi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ojciec jeździ Passatem B7 2.0 TDI 140 od nowości, 3,5 roku i 125k. Jest w pełni zadowolony i pewnie brałby nowego jakby co. Jedna drobna usterka - zamek tylnej klapy, a tak to bardzo dobre osiągi, małe spalanie, pewne prowadzenie, mnóstwo miejsca z przodu i z tyłu, duże kieszenie w drzwiach, różne schowki i uchwyty (drobne rzeczy, ale bardzo ważne na co dzień i w podróży), wielki bagażnik, dobre materiały, porządne, choć nie idealne, wykończenie. Bardzo udany samochód bez większych wad.

Odnośnik do komentarza

@tommo: zadałeś pytanie na moja odpowiedz- trochę nie po kolei

 

@Bizon: poniekąd sie zgadzam, ale nie do końca. Jesli np. dany model najcześciej jest wybierany przez określona, nazwijmy to, grupę społeczna, to decydując sie tez na niego automatycznie jesteś odbierany jako członek tej grupy. Jesli jest to grupa, z ktora nie chcesz byc identyfikowany, to wybierasz co innego.

 

Juz nie wspomnę, ze Sa tez np. ludzie, dla których auto jest sposobem manifestacji pewnych rzeczy. Albo sa tacy, którzy po prostu chcą sie wyróżnić z tłumu lemingów i choćby dlatego biorą cos innego niz większość (moze to byc choćby sam nietypowy kolor fury)- albo jeszcze inni, którzy wlasnie nie chcą sie wyróżniać i biorą to, co wszyscy, zeby sie wtopić w tłum.

No i sa zwyczajnie tacy, którym sie np. ten passat zwyczajnie nie podoba (albo podoba) i tylko dlatego go biorą lub nie.

 

Albo tacy, którzy zwracają uwagę na statystyki kradzieży.

 

Także trochę upraszczasz wrzucając wszystkich do jednego wora.

 

@krupek: chyba merc to zapoczątkował z tymi wystającymi ekranami. Spyerdolina totalna tez moim zdaniem.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

tommi, ale powiedz mi jaka to jest konkretnie grupa w Polsce kupujaca najnowszego passata z salonu za 130-150k ? Ja nie widze, aby byle wiesniak mogl sobie pozwolic na ten samochod za te pieniadze w polsce.

 

Zarzucasz mi upraszczanie a sam piszesz o lemingach i wyroznianiu sie biorac chociaz inny kolor. Czyli passat zly ale jak wybierzesz czerwony to juz jestes fajny bo wiekszosc nie bierze tego koloru ? W ogole jezeli ktos chce cos zamanifestowac wybierajac samochod to chyba juz ma ze soba lekkie problemy emocjonalne, skoro ma cisnienie aby sie wyroznic. Hej, zwroccie na mnie uwage, kupilem mazde, mimo ze u niemcow jezdzi tego na pęczki i nikt nie zwraca na to uwagi. Hej kupilem czerwonego passata, bo przeciez nie bede jezdzil jak lemmingi srebrnym/czarnym/szarym.

 

Jak dla mnie troche argumenty z dupy i moim zdaniem to ty upraszczasz, robiac z passata czy jakiegokolwiek innego samochodu przynaleznosc badz nie do jakiejs grupy spolecznej, zwlaszca gdy mowimy o najnowszym modelu czy to passata czy mazdy, na ktory przecietnego kowalskiego nie stac aby wybulic 130-150k.

 

Dla mnie zarowno passat jak i mazda to zwykle samochody a ze mazde maja znajomi w ilosci dwoch sztuk, totez po kupnie okazuje sie, ze jakosciowo jest mocno przecietna. Czy to powoduje, ze mazda czy passat jest ch ujowa ? No raczej nie, kazdy kupuje to co chce lub to na co go stac.

Odnośnik do komentarza

No ja ciągle pisze o nowym passacie a ty mi odpowiadasz, ze jest wybierany przez okreslona grupe spoleczna i tym samym po jego zakupie niejako z automatu wpadasz do tej grupy. Wiec sie pytam, co to za grupa co kupuje nowego passata bo ja jej nie znam i chce sie dowiedziec. No bo przeciez nie rozmawiamy o jakims 15 letnim pasku ze szrotu tylko o tym co zostalo wklejone, a wklejono fotke najnowszego paska, ktory moze lub nie musi sie podobac.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie pisanie jakis bzdur o lemingach to juz zaswiecona lampka, ze z tym userem jest cos nie halo, zwlaszcza ze sam zarzuca komus jakies upraszczanie kiedy sam pisze, że wadą passata jest to, że jest passatem.

 

Ja tam sie nie znam, moze ten nowy pasek rzeczywiscie jest wadliwy i kazdy kto go kupi to lemming ? Ja tam bym kupil to co mi sie podoba a nie to co mialoby mnie wyrozniac, nie mam problemow emocjonalnych ze musze czyms swiecic na drodze, czy ta jakas malopopularna marka, czy tez kolorem lakieru, kupuje to co mi odpowiada bo ja tym jezdze a nie jakis pan i pani czekajaca przy przejsciu dla pieszych. Czy ona zawiesi oko czy nie na samochodzie to co to za roznica dla mnie ? Zadna. No chyba, ze ktos ma cos nie halo z wlasna samoocena i ma parcie, aby byc zauwazanym na drodze, tego nie wiem. Ja tam tylko wlaczam swiatla aby bylo mnie widac.

Odnośnik do komentarza

Na slasku i autostradzie jakos nie widac masy tych nowych passatow u przecietnego kowalskiego wiec tez nie wiem o co chodzi. Juz pomijam fakt, ze zawsze sadzilem, ze kupuje sie auto pod siebie a nie pod to, czy jezdzi ich duzo na drogach czy malo. Nie kupie passata/jakiegokolwiek innego samochodu bo sasiad ma i nie tylko, lmao z takich ludzi.

 

No jak ma być widać jak te auto to koszt ok 100 i 100+ tys. Te obecnie nowe paski zobaczysz w ilościach hurtowych za jakieś 8-10 lat w budżetach 20-30 tys.

 

Co nie zmienia faktu, że to spoko auta.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...