Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Tylko ten czarny ma przebieg 95 000 km?

kręcony?

 

A o silniku, pisząc, że słaby, to chodzi Ci o moc, czy jest on jakis gorszy, ogólnikowo słaby?

 

 

jeszcze takiego znalazłem (troche daleko)

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-klima-dwustrefowa-xenony-nagrzewnica-ID6yS5zT.html#xtor=SEC-8

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

O moc i moment obrotowy, poza tym to prosty i raczej bezproblemowy silnik. Chociaż ze skrzynia 6 biegowa i tak nie powinno być źle jeśli chodzi o jazdę. Przebieg może być zupełnie legit, to tylko kompakt popularnej marki z podstawowym silnikiem benzynowym. IMO dobry wybór do spokojnej jazdy. 

 

Kia ok, chociaż z tym kozackim wyglądem modeli kosztujących dzisiaj 20k bym nie przesadzał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki Mustang za opinię. 

 

Trochę tylko jedno mnie martwi, w swoim SYFIKU mam 1.4/90 km i domyślam się, że ten samochód jest lżejszy od Bravo, co za tym idzie nie wiem ,czy bravo nie będzie zbyt mulasty? 

Chciałbym coś z większą ilością kucy po maską, ale może trzeba po prostu umówić się na jazdę próbną itp.

 

Z zakupem średnio mi się spieszy, także może na dniach coś nowego się pojawi.

Odnośnik do komentarza

Dostałem misję kupna auta dla mojego staruszka. Niestety Toledo z 95 roku został pożarty przez rdze i poszedł na złom.

 

Budżet do 20k.

Wymagania? Żadne. Ojciec ma 67 lat. Ma mieć 4 koła, mało palić i być 5-drzwiowy. Nic starszego niż 10 lat.

 

Po prostu potrzebuję dla niego auta, w które będzie raczej tylko lać benzyne/rope, gdyż zawsze skąpił grosza na naprawy lub wykonywał je samodzielnie przed blokiem. Rocznie robi może ze 3000km.

 

Spodobał mu się Hyundai i30. Wczoraj z bratem oglądali ten egzemplarz:

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-1-6-crdi-lift-serwisowany-aso-udokumentowany-przebieg-146000km-idealny-ID6ySDbb.html

 

Chcieli go kupić ale na szczęście najpierw wysłałi mi link do aukcji. Auto z Danii, przebieg sprawdzony w rejestrze ale przecież nie na przebieg się samochód kupuje. Od razu zauważyłem, że wszystkie śruby i elementy stalowe (złączki, opaski, podkładki) pod maską są zardzewiałe, więc ta pucha się po prostu niedługo rozleci. Zapewne ostro zasolony, lub zalany. Do tego brak jednego mocowania prawego błotnika co może wskazywać na jakąś przygodę.

 

Ojciec nim trochę pojeździł i mówi, że mu się spodobał, to teraz mam na celowniku takiego i30. Trochę narzekał, że za długie, ale jest jeszcze przecież wersja hatchback, która jest krótsza.

 

Niestety nic nie wiem o tym modelu. Jakie silniki są godne polecenia? Podobno 1.6 CRDI nie ma ani DPFu ani koła dwumasowego.

Odnośnik do komentarza

Jak jeździ tak mało to raczej bezproblemową, wolnossącą benzynę bym szukał, a nie diesla. I spytaj taty, czy na pewno potrzebny mu samochód z segmentu c? O numer mniejsze auto wydaje mi się atrakcyjniejsze. Za te 20k bez problemu kupi 6-7 letniego Punto, Corsę, Yarisa, czy inne takie. Przy takim podejściu jak opisujesz to brzmi rozsądniej

Odnośnik do komentarza

Ojciec jak już gdzieś jedzie to na robotę z narzędziami (jest kafelkarzem) albo po worek kartofli na wieś załadowany po dach więc po 550L pojemności bagażnika w Toledo (1360L przy złożonych siedzeniach) taki Yaris czy inna Corsa to raczej za mało.

 

Co do rodzaju paliwa - nie ma tu żadnej różnicy czy to diesel czy benzyna. Owszem ojciec robi mało km rocznie, ale jak już jedzie to raczej są to dłuższe odcinki niż wyskok do Auchan na zakupy. Samochód potrafi stać 2 tygodnie, po czym wsiada i robi 140km w jeden dzień.

 

Gdyby to miało być małe pudło to bym go wysłał do salonu po WV UP! czy CITIGO.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Red takiego nie ma przypadkiem?

Ma od 1.5 roku, wersja z silnikiem benzynowym 1.4, 110KM, hatchback.

 

Jeździ poprawnie, auto nie dla szaleństw z pewnością.

 

+ duzo miejsca, pasażerowie mają gdzie nogi wyłożyć

+ spalanie miejskie ok 8.2l, głównie żona ciśnie w korkach na dwójce

+ trasa 110km/h poniżej 7 litrow, 160km/h około 8.8l średnia

+ póki co nic nie odpadło, chociaż miał jakiś kiks opisany w temacie o awariach

+ tanie części zamienne

+ pojemny bagażnik i składane kanapy (w dwóch częściach)

 

Rodzice kupili trochę starszego 1.6 w dieslu i też im wystarcza na potrzeby dom/działka za miastem/zakupy.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem dziś z sąsiadem który ma i30 combi 1.6 CRDI na taxi. Zrobił nim 300000km i mówi że nigdy nie miał tak oszczednego i bezawaryjnego auta, a już parę lat jeździ. Brak dwumasa, filtra cząstek stałych i spalanie nie przekracza mu 6 litrów. Już wiem czego będę ojcu szukać.

 

Ojciec to chyba sam nie wie czego chce bo dziś kazał się zawieźć oglądać.... C klasę W203. 2005 rok, sedan 220CDI 150KM. Fajne auto dla staruszka ale raczej koszty utrzymania nie na jego kieszeń. O dziwo model poliftowy bez grama rdzy. Gdybym miał wolne 18000 to bym go sobie wziął. Babka zostawiła w salonie Opla w rozliczeniu. Dobrze wyposażony np. pompowane siedzenia. Aż mi się źle do E36 wsiadało:(

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Banny, młody jesteś jeszcze, przystojny, dzieciaków nie masz, za dwie dychy bierz Twingo 1.6, bo dużo tego w necie z polskich salonów, 133 kuce, tylko bez pakietu Cup, bo trzęsie jak na taczce.

mały ale wariat :)

 

problem w tym, ze koniecznie chcę 5d - odkąd mamy psa, połowa "wyjazdów" to las, polany itd. A w civiku 3d zmęczyło mnie już składanie foteli za każdym razem, dlatego jaśnie panicz piesek będzie z tyłu sobie jeździł, a mnie nie denerwował. Poza tym czasem potrzebuję zapakować więcej niż zwykle i dodatkowa przestrzeń się przyda.

 

 

 

edit:

 

pojawiło się takie cuś:

 

https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-ii-1-6-multijet-16v-120km-188000-tys-km-CID5-IDknrbQ.html#39bd3e31ca

 

opis mnie przekonuje, całkiem ładnie to wszystko wygląda. 

Mimo, że to diesel, może warto spróbować i podjechać?

120 km, to lepiej niż 90 ;)

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Szykują się cięzkie dni. Wczoraj obejrzałem 4 auta.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-6-crdi-115-km-6-biegow-salon-polska-climatronic-model-2010-ID6ySFBw.html

Jezus maria jak ludzie nie dbają o samochody to masakra. Gość chyba przez cały okres posiadania tego złomu to tylko zalewał diesla i jeździł. Tarcze z tyłu to chyba już tylko tłoki zatrzymywały. Geometrie to miał robioną chyba tylko w 2009 jak wyjeżdżał z fabryki tak go ściągało + krzywa kierownica. Do tego bicie  non stop. Stan lakieru wskazywał chyba na jazdę po krzakach tyle było rys do tego wszędzie wychodząca rdza. Silnik odpalił za drugim razem. Dramat.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-navigacja-grzane-fotele-po-lifcie-ID6ySBpl.html

Szkoda gadać. Auto flotowe, do(pipi)ane na maksa. Kierownica to od wytarcia odcieniem nie tyle co odbiega co nawet wyglądała jak z innej palety szarego. Przebieg na oko grubo ponad 300k.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-kia-ceed-1-6-crdi-lift-salon-pl-1-wlsciciel-1-sza-rejestr-06-2010r-ID6yTrrT.html

Auto po taxi, gość je ma od nowości. Mimo tego całkiem zadbane jednak widać, szczególnie po wnętrzu że ma te 260k najechane. Mechanicznie całkiem ok ale odrzuca te zużycie plastiku. Mimo to w lepszym stanie niż reszta tych z przebiegiem 150k.

 

No i na koniec faworyt:

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-i30-facelift-wm-edition-ID6yStbJ.html

Całkiem ok, sprowadzane przez młodego chłopaka - wiadomo taniej kup drożej sprzedaj i się dorób. Mechanicznie bez zarzutów. Silnik bez wycieków, cichutki, turbina cicha. Lakier bez oznak korozji jednak coś było dłubane w prawym przednim błotniku. Wygląda jak wgniotka wyciągana metodą na aucie bo jest nierówno zrobione, a śruby wyglądają na nieruszane od nowości. Wnętrze zadbane oprócz dziwnego przetarcia obydwu przednich foteli od strony tunela środkowego. Tak jakby ktoś coś ostrego wiózł i przeciął fotel lub miał zamontowany dokładany podłokietnik, który był za szeroki i obtarł obydwa fotele doprowadzająć do rozdarcia.

 

Ojciec chce tego białego. Mi z drugiej strony też nie chce się latać po Polsce za autem za 20k. Jak coś będzie nie tak to i tak części do tego koreańskiego pudła to jak za darmo. Kupowanie auta jest straszne. Doceniłem moje 20letnie E36 po raz kolejny.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...